Fenomen anneler😠

İnstagram fenomenlerinden genelde 1-2 kişi dışında kimseyi takip etmiyorum. Özellikle insta mom' lardan hiç haz etmiyorum. :KK51:

Asla doğal gelmiyorlar bana, İnsta mom' lar olmasaydı, anneliği nereden öğrenecektik Allah korusun.. :confused:

Kızım 4 aylık oldu ben daha whatsappa profil resmimizi koymadım. Yakın akrabalar dışında kimseye Kızımın resmini atmadım. İnsanları anlamak zor. Daha ultrason görüntüsünden başlıyorlar 🤦🏻‍♀️

Bir de şu moda oldu kocişinin bitanesi yarisinin incisi bilmem ne herkesin bulduğu bi ponçik sözlerden var burası ise aldatan koca kaynıyor
Onlar tam facia zaten. Evlilik hayatında şiddet, aldatma yaşadığını bildiğim 3 Çiftse sosyal medyada birbirlerine karşı birer aşk böceği. Herşeyin yolunda olduğu aileler zaten anın huzuru ve mutluluğuyla paylaşma gereği bile duymuyorlar

Ben bu sayılan isimleri tanımıyorum, haberdar bile değilim.
İnstagramım var, çoluk çocuğu takip etmek oluşturmuştum, tek bir paylaşımım yok. Çocukları izliyorum, bir şey paylaştılar mı kalp koyuyorum işte. Keza facebook da aynı, twitter da.

Lâkin maruz kaldık mı, valla kaldık.
Bir arkadaşım yeni ev almıştı, en üst kat dubleks.
Pandemi nedeniyle evden çalışıyor, çat kapı alt kat komşu elinde küçük çocuğuyla geliyor.
Bu iki kişi birbirlerini ilk defa görüyorlar.
Şimdi kadının, çat kapı gelmesini, sen çalış çalış sorun değil demesini geçiyorum.
Arkadaşıma ne iş yapıyorsun diye sormuş. Bir bakanlıkta arkadaşım. İyidir işi gücü.
Sonra arkadaşıma cevaben " Biz de instagram fenomeniyiz, 120 bin organik takipçimiz var..!" demiş.
"Biz"çocukla kendisi.
Arkadaşım devlet terbiyesi almış bir insan, diyor ki, yahu öyle bir tonda söyledi ki, insiyaki olarak kalkıp hürmetler ederim efendim diyecektim...
" Bu daireyi biz alıp geçecektik de, takipçiler poposu kalktı demesin diye almadık" demiş.

Konuyu gugılladık da, organik takipçi şu bu neymiş öğrendik elhamdülillah...

Bir bayan vardı. Amacı kızıyla birlikte mutlu mesut kurabiye yapan anne videosu yayınlamaktı. Ama kızı kurabiyeden bir parça yiyip görüntüsünü bozunca bağırıp küfretmiş o videoyu da yanlışlıkla paylaşmıştı. Bazı anneler muhtemelen bir video için kaç kez tekrar yaptırıp çocuklarını bu konuda zorluyorlar bilemiyoruz. Belki aralarında bu sekilde davranmayan da vardır. Çocukları ile gerçekten güzel vakit geciriyordur ve bu videoları izleyenlere de çocuklarıyla yapabilecekleri aktiviteler konusunda fikir veriyorlardır. Tanımadığım insanları tek bir kefeye koyamıyorum. Ama ben şahsen bikaç denk geldigimde izlediklerimi yapmacık buldum ve hiç hoşlanmadım.

Valla bende kızıma hep elbise altına tayt giydiriyorum. Bazen diyorum abartıyor muyum? Çocuk sonuçta. Askılı giydirmiyorum artık. Şortu sadece evin içinde izin veriyorum.
Mahallede pazara giderken arada kızımı da yanıma alıyorum. Bir kıyafet satan adam var pazarın girişinde hemen yeri anlatırken bile şuan kalbim küt küt atıyor. Ben her pazara kızımla gidişimde tezgahın arkasında bile olsa atlıyor öne kızıma sesleniyor bazen çaktırmadan bakıyorum girerken bizim pazara girdiğimizi gördüğü anda atlıyor. Şimdi bu adam kızımı niye sevmeye çalışıyor? Acaba olur ya erkek evladı vardır kızı yoktur sever tatlı bulmuştur ama korkuyorum bigün sorucam dayanamayıp şuan anlatırken bile kalbim küt küt atıyor. Bizi görünce tezgahtan öne çıkışı öyle böyle değil pazardan soğudum soğudum. Her zaman eşim de gidemiyor.

Bir bayan vardı. Amacı kızıyla birlikte mutlu mesut kurabiye yapan anne videosu yayınlamaktı. Ama kızı kurabiyeden bir parça yiyip görüntüsünü bozunca bağırıp küfretmiş o videoyu da yanlışlıkla paylaşmıştı. Bazı anneler muhtemelen bir video için kaç kez tekrar yaptırıp çocuklarını bu konuda zorluyorlar bilemiyoruz. Belki aralarında bu sekilde davranmayan da vardır. Çocukları ile gerçekten güzel vakit geciriyordur ve bu videoları izleyenlere de çocuklarıyla yapabilecekleri aktiviteler konusunda fikir veriyorlardır. Tanımadığım insanları tek bir kefeye koyamıyorum. Ama ben şahsen bikaç denk geldigimde izlediklerimi yapmacık buldum ve hiç hoşlanmadım.
Ben bu konudan gider Bağırmayan Anneler kitabını bi okusun geçen spor yaptığım yerde öğretmen öğrenciyi nasıl azarladı kız 11 yaşlarında falan kenarda nasıl ağladı yavrum adamı dövecektim takibime aldım eğer bu şekilde devam ederse hep şikayetçi olucam!

Bu çirkin olay kesinlikle çocuk istismaridir. Herkes şikayet etmeli.

Sadece makyaj değil , çocuklarının her halini fotograflandirip , videolarda çocukları kullanmak sırtlarından para kazanmaktır.

Rızası olmadan, çocuğunun yüzünü kullanıp kazanmaya çalışıyorsun.
..

İzin istemiyorsun , rızası yok, yıllar sonra belki bu durum onu rahatsız edecek ama yok onlar bizim eşyamiz degil mi ?

Merhaba hanımlar.
Dün yaşadığım olay için fikir almak istiyorum. Şu Instagram da tiktok videoları paylaşılıyor ya (nefret ediyorum tiktok uygulamasından) kullanan kullanır, seven tabii beni ilgilendirmez. Kızdığım şey takipçisi olsun diye abuk subuk videolar çeken bir anne dün 3 yaşında bide 7 yaşında kızlarına makyaj yapıyor kahkaha atıyor ama fondöten, ruj, rimel, allık hepsinden sürdü. Takip etmiyorum aslında öneri olarak geliyor. Kadına dedim ki ben makyaj üretim fabrikasında çalıştım o kimyasallar çocuklara nekadar zarar veriyor bilseniz sürmezdiniz o yavrucakların cildi tazecik yazdığım sadece bu. Verdiği cevaplar sen dengesiz misin hayatımı kıskanıyorsun, laf söyleyemezsin bukadar kötü niyetli kıskanç olduğunu belli etme sizin gibiler kimseyi çekemez. Cevap hakkı vermeden engellemiş ya şikayet edeceğim çok sinir oldum. 3 yaşında çocuğa acıdım tiktok, makyaj, hadi kızım öpücük at ablalarına nasıl kızıyorum böyle annelere bana dengesiz falan dedi diye nasıl pişman ederim onu😔😔
İyi bir şey değil aslında benim de kızım var telefonun t sini bilmez 4 yaşında hiç eline vermem WiFi li yere gidince çizgi film izler onun dışında televizyon dan bakar. Tiktok kullanmıyorum zaten. Millet ön plana çıkmak, gelir elde etmek, tanınmak için yapmadıkları kalmıyor hiç uğraşamam valla o kadar zamanım yok

Mahallede pazara giderken arada kızımı da yanıma alıyorum. Bir kıyafet satan adam var pazarın girişinde hemen yeri anlatırken bile şuan kalbim küt küt atıyor. Ben her pazara kızımla gidişimde tezgahın arkasında bile olsa atlıyor öne kızıma sesleniyor bazen çaktırmadan bakıyorum girerken bizim pazara girdiğimizi gördüğü anda atlıyor. Şimdi bu adam kızımı niye sevmeye çalışıyor? Acaba olur ya erkek evladı vardır kızı yoktur sever tatlı bulmuştur ama korkuyorum bigün sorucam dayanamayıp şuan anlatırken bile kalbim küt küt atıyor. Bizi görünce tezgahtan öne çıkışı öyle böyle değil pazardan soğudum soğudum. Her zaman eşim de gidemiyor.

Valla anne olarak herşeyden korkuyoruz. Dese ki kızım yok, yada var ne farkeder ki? Dokunmaya kalkarsa uyarın. Zaten korono var. Uzaktan gözle sevebilir ama dokunamaz.

Kızım sekiz aylık filandi markete gittik, kadınin biri dokunmaya kalkti "dokunmayın" dedim " neden, hasta mi :deli: " .... hoşlanmıyorum çocuğuma dokunulmasindan dedim. Akrabalar hariç kimse dokunmasın bir çocuğa.

Manyak ettiler bizide iyice.

Ben sosyal medyayi hayatimdan cikarali 6 yil oldu. Sacmaliklarla dolu, asla gercekleri yansıtmayan, kimsenin kendi gibi gorundugunu dusunmedigin bambaska bir dunya orasi. O cocuklar icin de yapabileceğiniz en iyi sey sikayet etmek olacaktir. Madem boyle bir seye sahit oldunuz, gerekeni yapin, sessiz kalmayin.

Valla anne olarak herşeyden korkuyoruz. Dese ki kızım yok, yada var ne farkeder ki? Dokunmaya kalkarsa uyarın. Zaten korono var. Uzaktan gözle sevebilir ama dokunamaz.

Kızım sekiz aylık filandi markete gittik, kadınin biri dokunmaya kalkti "dokunmayın" dedim " neden, hasta mi :deli: " .... hoşlanmıyorum çocuğuma dokunulmasindan dedim. Akrabalar hariç kimse dokunmasın bir çocuğa.

Manyak ettiler bizide iyice.
Yok bayanlara izin veririm erkeklere de veririm ama bu başka ya sürekli tezgahtan öne atılması bana sarkma cabası mı kızıma mı Allah kötü niyetli insanlardan korusun amin

Ben sosyal medyayi hayatimdan cikarali 6 yil oldu. Sacmaliklarla dolu, asla gercekleri yansıtmayan, kimsenin kendi gibi gorundugunu dusunmedigin bambaska bir dunya orasi. O cocuklar icin de yapabileceğiniz en iyi sey sikayet etmek olacaktir. Madem boyle bir seye sahit oldunuz, gerekeni yapin, sessiz kalmayin.
İyi kullanılırsa sosyal medya çok güzel bişey yazarların ve birçok kaliteli insanların paylaşımı da burada yabana atmayalım

Ben çocukları izlemeyi çok severim hatta mutlu oluyorum ama sırf reklam için para için o resimleri paylaşmak saçma geliyor. Kendi bebeğim olduğunda da asla paylaşmam resmini

Bu çirkin olay kesinlikle çocuk istismaridir. Herkes şikayet etmeli.

Sadece makyaj değil , çocuklarının her halini fotograflandirip , videolarda çocukları kullanmak sırtlarından para kazanmaktır.

Rızası olmadan, çocuğunun yüzünü kullanıp kazanmaya çalışıyorsun.
..

İzin istemiyorsun , rızası yok, yıllar sonra belki bu durum onu rahatsız edecek ama yok onlar bizim eşyamiz degil mi ?
Kesinlikle katılıyorum bu olaya el koyulmalı çocukları para uğruna pazarlıyorlar gibi geliyor bana hatta oğlum youtube de birkaç video seyretmiş bende gördüm kadına yazcam yorumları kapalı içime oturdu vallahi o çocuğa çok acıdım... buu olayın dışında sosyal medya zaten tehlikeli bir de youtube videoları var herkez zıbıtmış. küçük çocuklar için bir video yapmışlar yok tomun angelası hamileymiş kimden olduğu belli değilmiş yok korkunç korkunç şeyler bunları hususi çocuk açmıyor çıkıyor karşısına.... çizgi film bile seyretiremiyoruz çocuğa biz böyle düşünüyoruz bu anne babalar fenaomen olacağım para kazanacağım diye çocuklarını harcıyor yazıklar olsun!!

X