FEMARA yanına ek ne kullanabiliriz?

Erdembaby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2019
184
101
31
Merhabalar arkadaşlar,
Benim bu 2. Femara denemem 5x2 olarak adetin 3. Günü başladım 5 gün sonra kontrole çağırdı yani bugün gittim ve soldaki bir yumurtam 12.5 mm olarak büyümüş 4 gün sonra tekrar gel dedi 4 gün içinde büyümesi için neler yapmalıyım arı sütü aldım gelirken sizde tecrübelerinizi paylaşır mısınız sizce yumurtam 4 günde büyür mü ? Çok endişeliyim.

Merhabalar arkadaşlar,
Benim bu 2. Femara denemem 5x2 olarak adetin 3. Günü başladım 5 gün sonra kontrole çağırdı yani bugün gittim ve soldaki bir yumurtam 12.5 mm olarak büyümüş 4 gün sonra tekrar gel dedi 4 gün içinde büyümesi için neler yapmalıyım arı sütü aldım gelirken sizde tecrübelerinizi paylaşır mısınız sizce yumurtam 4 günde büyür mü ? Çok endişeliyim.
Ben femara’yı 6 ay kadar tek başına kullandım, yumurtalar 14.gün değil 17-18.gün büyüyordu benim. Çatlatma iğnesi vermedi bide kendiğinden çatlıyordu ama hamile kalabildim mi, hayır..
Acele etmeyin biraz sakin olup doktorun dediklerini yapın. Ekstra da gebe kalmayı kolaylaştırmaya yardımcı folik asit var inofolic combi, doktora danışıp kullanın derim.

Ben femara’yı 6 ay kadar tek başına kullandım, yumurtalar 14.gün değil 17-18.gün büyüyordu benim. Çatlatma iğnesi vermedi bide kendiğinden çatlıyordu ama hamile kalabildim mi, hayır..
Acele etmeyin biraz sakin olup doktorun dediklerini yapın. Ekstra da gebe kalmayı kolaylaştırmaya yardımcı folik asit var inofolic combi, doktora danışıp kullanın derim.
Adetinizin 1. Gününden itibaren mi sayarsak 17-18. Günde büyüyordu acaba? İnofolic combi evde var kullanmayı bırakmıştım hemen içeyim bari 4 günde işe yarar mı bilemiyorum tabi 😕

Tam dediğin gibi, adetin ilk gününden itibaren sayarak.. Anladığım kadarıyla şu an senin de hemen hemen aynı hesap. Diyorum ya ben etkisini göremedim, hatta ısrarla çatlatma iğnesi istediğim halde zaten çatlıyor deyip yazmadı. Kısmet değilmiş olmadı, inofolic combi iyi bi folik asit, doktor gözetiminde en az 3 ay tavsiye ederim.

Tam dediğin gibi, adetin ilk gününden itibaren sayarak.. Anladığım kadarıyla şu an senin de hemen hemen aynı hesap. Diyorum ya ben etkisini göremedim, hatta ısrarla çatlatma iğnesi istediğim halde zaten çatlıyor deyip yazmadı. Kısmet değilmiş olmadı, inofolic combi iyi bi folik asit, doktor gözetiminde en az 3 ay tavsiye ederim.
Ben devlet hastanesine gidiyorum orada kısadan çözüme gitmeye çalışıyorlar iğne yaparlar sanırım folik asit kullanacağım bilgilendirme için teşekkür ederim. Umarım en kısa sürede ikimizde bebiişerimizi kucaklarımıza alırız.🙏🏼

Adetin 12. Günü gittiğimde yumurta 12.5 mm doktor biraz az sönedebilir dedi. 16. Günü gittiğimde ise 18mm olmuştu yumurta yarın yine gel 19 mm olunca iğne yaparız dedi. 17. Günü gitiğimde ise yumurta 21 mm olmuş çok şükür:) çatlatma iğnesi ( ovitrelle) yapıldı gerisini rabbim bilir. Yazıyorum ki yumurtası gelişmeyenlere umut olsun diye benim neredeyse hiç gelişmiyordu.

Merhabalar arkadaşlar,
Malesef mesaji geç gördüm yoksa erkenden yazardım ama yumurta gelişimi için havuç sık sık yemek gerekiyormuş. Bilginiz olsun ilerde lazım olur belki. Geçmiş olsun.

Merhabalar arkadaşlar,
Merak etme bol ceviz kuru incir havuç ye benimde aynı femara kullandım adet 2günden 5 gün 2 gün bekleyip gittm ilk kontrolde 13 mmdi 2 sonra tekrar gittim 17 18 iki yumurtam olmuş 4 mm büyümüş bende şaşırdım nasıl oldu diye ve büyümüştü ilişki dedi su an beklemedeyim adetimi bekliyorum inşallah olumlu sonuc olur

X