Gebeliğe Hazırlık Femara + ovitrelle ve rahim kalınlığı yardımcı olurmusunuz 🙏🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

E L B A

♡ Kün Fe Yekün ♡
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
1.524
1.200
Merhabalar kızlar, doktora gitmiştim adetimin 3. Gününden sabah aksam 1 tane femara kullandım. 11. Gün yani bugün dr gittim 18mm yumurtam büyümüş. Dr şansa bırakmayalım çatlatma iğnesi veriyim mi dedi tamam dedim. 2 gün sonra yani önümüzde ki cumartesi öğlen vurul sonraki günler hep ilişki dedi. Bu arada rahim duvarı kalınlığı 5mm miş. İnce dedi bebek olsa tutmaz dedi ama bi ilaç vermedi. Kafama takılanlar ise eğer rahim duvarım inceyse bana duphaston gibi bir ilaç vermesi gerekmiyor muydu burdaki arkadaşlardan okuduğuma göre kullanmışlar? İkincisi olarak ovitrelle den sonra hemen değil 36 saat sonra ilişki ve sonraki günler değerlendirilmesi lazım değil mi? İlk deneyimim kusura bakmayın bilmiyorum kafama takıldığı için sizlere sormak istiyorum bilginiz varsa yardımcı olur musunuz

İğneden 36 saat sonra ilişki önerilir genelde sonrasında da gün aşırı. Ayrıca bebek olsa tutmaz diyeceğine progestan vermesi lazımdı rahim kalınlaşması için ilginç gerçektende

İğneden 36 saat sonra ilişki önerilir genelde sonrasında da gün aşırı. Ayrıca bebek olsa tutmaz diyeceğine progestan vermesi lazımdı rahim kalınlaşması için ilginç gerçektende
Benimde garibime giden bu sordum üstüne basarak yok bişey kullanma dedi. Ben şimdi napıyım bilemedim. Yeni başladım bu doktora adet olursan gel hormon tahlilleri hgs flan cekelim dedi ve ücretleride pahalı acaba oraya devam ediyim diye mi es geçti ilk başta anlamadım

Bilemiyorum ama böyle konuşupta önlem olarak ilaç vermemesi garibime gitti benim bence biraz daha araştır doktorunu derim kimisi gerçekten her şeyi para gözüyle görüyor çünkü

Bilemiyorum ama böyle konuşupta önlem olarak ilaç vermemesi garibime gitti benim bence biraz daha araştır doktorunu derim kimisi gerçekten her şeyi para gözüyle görüyor çünkü
Bende öyle düşünüyorum oysaki iyi bi dr diyorlardı. Herneyse teşekkür ederim

Muhtemelen ilk deneyim olduğu için ilaç vermemiştir. Insan doktoruna tam güvenmek istiyor değil mi

bende en son klomen kullandığımda 3 yumurtam büyümüştü rahim kalınlığı 5,7 idi ilaç falan vermedi gebelik olmadı. aslında çok önemli tüp bebek transferinde bile ince olunca iptal ediyorlar. klomen femara gibi ilaçlar sanırım rahmi kalınlaştırmıyor. benim hep 5-6 mm çıkardı kalınlık. tüp bebek transferinden önce kalınlaşması için hiçbir ilaç kullanmadığım halde 11.8 çıktı. daha sonra estrofem ve progestan verdi doktor bikaç gün sonra transfer oldum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…