Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende araniza yeni katildim allah isteyen herkese nasip etsin insalh evlat hasreti cok zor yasayan biliyo 2 bucuk yillik evliyim hic korunmasiz hamile kalmadim esimdede bendede sorun yok klomen kullandim 3 ay onerini denicem bu ilaci kullanicam teskkurler
Canim doktoruna sormadan kullanman doğru olmaz. Ağır bi ilaç. Ama yine de sen bilirsin tabi

Arkadaşlar iyi akşamlar 2 ay önce femara kullandım yumurtalar çatladı ilişkide oldu ama o ay gebelik olmadı doktorum rahim filmi istedi (hsg) cektirdim tüplerim açık çıktı onda da bir sorun yok bu ay femara vermedi 3.5 mm lik kistin var bu ayı boş geçelim dedi diğer ay femara kullanırsın dedi o ay da olmazsa aşılama yaptırmalı mıyım sizce.?

Kuzum bayağı geçmiş ama üstünden yeni girebildim ne yaptın ne durumda tedawi ?
Canım sadece 8 adet kaldı ilacım doktor bu ayda kullanalım dedi kullanacam ama ilaç almayacam tekrardan 8 adeti kullanıp iki günde incir kürü yapıp öyle yumurta takibine gidecem çünkü femara aşırı derece saç kaybına neden oldu bende uzundu saçım resmen küt halde şuan bir karış kısaldı bugün başladım tekrardan kullanmaya ilacı sen ne yaptın femara tedavi sürecin nasıldı

KIZLARRR DOKTORDAN GELIYORM KIST FALAN YOK ÖZELLIKLE SORDUM POLlkiSTIK ÖVER VARMIYOK DEDİ ULTURASONUN TEMIZ DEDI GEÇEN AY 3 YIMURTA ELDE ETTIK FEMARA ILE DEDI ÇOK IYI DEDI BUGUN 3. GÜN BASLA ILACA 5 GÜN KULLAN 10. GÜN GEL DEDI INŞALLAH BU AY TUTAR ALLSHIN IZNI ILE

KIZLARRR DOKTORDAN GELIYORM KIST FALAN YOK ÖZELLIKLE SORDUM POLlkiSTIK ÖVER VARMIYOK DEDİ ULTURASONUN TEMIZ DEDI GEÇEN AY 3 YIMURTA ELDE ETTIK FEMARA ILE DEDI ÇOK IYI DEDI BUGUN 3. GÜN BASLA ILACA 5 GÜN KULLAN 10. GÜN GEL DEDI INŞALLAH BU AY TUTAR ALLSHIN IZNI ILE
İnşallahh canım benim inşallah Rabbim nasip eder tüm bekleyenlere bi köşedede bize :dua:

Amin canm insallah sen kullaniyomsn femara
Ewt canım bu 3. Ayım olacak femara da ilk ay takibe gidemedim öyle kullandım geçen ay kullandım 17 mm olmuştu doktor çatlatma iğnesi verdi vuruldum ama malesef bu ayda olmadı şimdi yine kullanmaya başladım bugün ilacın 2.günü bu aydan sonra daha da kullanmam çünkü aşırı derecede saç dökülmesi yaptı bende bu ilaç canım

Ewt canım bu 3. Ayım olacak femara da ilk ay takibe gidemedim öyle kullandım geçen ay kullandım 17 mm olmuştu doktor çatlatma iğnesi verdi vuruldum ama malesef bu ayda olmadı şimdi yine kullanmaya başladım bugün ilacın 2.günü bu aydan sonra daha da kullanmam çünkü aşırı derecede saç dökülmesi yaptı bende bu ilaç canım
Anladım canm inşalalh gelir bebeğin bu ayda

Canım sadece 8 adet kaldı ilacım doktor bu ayda kullanalım dedi kullanacam ama ilaç almayacam tekrardan 8 adeti kullanıp iki günde incir kürü yapıp öyle yumurta takibine gidecem çünkü femara aşırı derece saç kaybına neden oldu bende uzundu saçım resmen küt halde şuan bir karış kısaldı bugün başladım tekrardan kullanmaya ilacı sen ne yaptın femara tedavi sürecin nasıldı
Yan etkilerini bende çook fazla yaşadım 6 ay kullandım yinede sırf bebişimiz olsun diye ama allah nasip etmedi bırakmak zorunda kaldım dediğin gibi saçlarım hala felaket dökülüyo sonrada hiç doktora gitmedim şimdi çok hastayım grip oldum şehir dışındaydım 1 ay kadar ew temizliği çamaşır ütü derken işlerimi halledip sonra tekrar doktora gideceğim bakalım haber weririm yine sende habersiz bırakma beni merak ederim ibşallah sende işe yarar inşallah inşallahh :dua:

Yan etkilerini bende çook fazla yaşadım 6 ay kullandım yinede sırf bebişimiz olsun diye ama allah nasip etmedi bırakmak zorunda kaldım dediğin gibi saçlarım hala felaket dökülüyo sonrada hiç doktora gitmedim şimdi çok hastayım grip oldum şehir dışındaydım 1 ay kadar ew temizliği çamaşır ütü derken işlerimi halledip sonra tekrar doktora gideceğim bakalım haber weririm yine sende habersiz bırakma beni merak ederim ibşallah sende işe yarar inşallah inşallahh :dua:
İnşallahh Rabbim çok bekletmeden nasip eder hepimize canım bende daha kullanmam yakında kel olacam Allah korusun zaten çok inçe telli saçlarım bilmiyorum daha nasıl olacak

Haber veririm tabi canım perşembe günü kontrole gidecem bakalım büyümüş mü yumurtalarım sende haber ver inşallah hayallerimize kavuşuruz artık hayırlısyla bide sen hiç Amh değerine baktırdın mı ben tahlil yaptırdım hastalığın 3.günü diğer değerlerime iyi dedi doktor Amh değeri de Çarşamba çıkacak inşallah iyi çıkar oda bide eşimden tahlil istedi siz yaptırdınız mı

Kızlar ben 8 gün önce iğne oldum. Ovitre tansiyonum dewamli düşüyor doktora gidecem beta degerime bakıp ilaç wereckm iğnenin etkisiyle beta yüksek çıkacak ama kaç gibi cikabilir. Kaç çıkarsa gerçek gebelik olabilir kaç çıkarsa ignedendir bilgisi olan var mı acaba..yardım edebilir mi

Kızlar öncelikle Rabbim isteyen herkese anneliği babalığı nasip etsin inşallah.

Sebepsiz infertilitenin çözümünü biz d vitamini be b12 de bulduk. Tanıdık çok iyi bir dahiliyeci bize spermin yapı taşının d vitamini olduğunu söyledi ve gerçekten eşimde de bende de bu değerler yerlerdeydi. Tedaviye başladıktan 3 ay sonra hamile kaldım. Bizden istediği testleri sizlerle de paylaşayım bunları mutlaka yaptırın. Çinko hariç hepsi sağlık ocağında yapılabiliyor.

Eklentiler

• fsm tahlil.jpeg
    fsm tahlil.jpeg
    46,7 KB · Görüntüleme: 66
Kızlar öncelikle Rabbim isteyen herkese anneliği babalığı nasip etsin inşallah.

Sebepsiz infertilitenin çözümünü biz d vitamini be b12 de bulduk. Tanıdık çok iyi bir dahiliyeci bize spermin yapı taşının d vitamini olduğunu söyledi ve gerçekten eşimde de bende de bu değerler yerlerdeydi. Tedaviye başladıktan 3 ay sonra hamile kaldım. Bizden istediği testleri sizlerle de paylaşayım bunları mutlaka yaptırın. Çinko hariç hepsi sağlık ocağında yapılabiliyor.
Canım tşk ederiz bilgiler için hangileri baktırdınız d vit b12 bşka, ben d vit takviyesi alıyorum zaten acaba eşimin de mi alması gerekir hiç ölçtürmedik.. sağlıkla kucağına al bebeğini inşallah

X