Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar,

Bende PKO hastasıyım, adetimin 3. günü Femara kullandım ( günde 2 adet) 5 gün boyunca. Dr'um 9. gün çağırdı yumurta takibine ancak yumurta henüz büyümemişti. 13. günü tekrar gidicem. Bazen ilaca geç tepki verebiliyor yumurtalar dedi. Genellikle adetten sonra kaçıncı gün büyüme oluyor?

Merhabalar,

Bende PKO hastasıyım, adetimin 3. günü Femara kullandım ( günde 2 adet) 5 gün boyunca. Dr'um 9. gün çağırdı yumurta takibine ancak yumurta henüz büyümemişti. 13. günü tekrar gidicem. Bazen ilaca geç tepki verebiliyor yumurtalar dedi. Genellikle adetten sonra kaçıncı gün büyüme oluyor?

O tamamen kişiye özel bir durum canım. Ben kullandığımda erken olgunlaşıyordu. Hatta 10-11. gün çatlatma iğnesi vurulduğum oldu.

O tamamen kişiye özel bir durum canım. Ben kullandığımda erken olgunlaşıyordu. Hatta 10-11. gün çatlatma iğnesi vurulduğum oldu.

İlk ay femara kullanışım benimde, bu aydan çatlatma iğnesi vermeyeceğim dedi. Kendi kendine çatlayabiliyor mu görmek istiyor Dr. 13. gün tekrar gidicem inş büyümüş olurlar. Büyümediği durumda ne gibi bir tedavi uygulanıyor biliyor musunuz?

İlk ay femara kullanışım benimde, bu aydan çatlatma iğnesi vermeyeceğim dedi. Kendi kendine çatlayabiliyor mu görmek istiyor Dr. 13. gün tekrar gidicem inş büyümüş olurlar. Büyümediği durumda ne gibi bir tedavi uygulanıyor biliyor musunuz?

İlaçla büyümeyen yumurtalarda iğne kullanılıyor ama senin için daha erken. Bu ay cevap vermese de önümüzdeki ay yine femara ile deneyecektir dr.un.

Kızlar örnek olsun die bişey anlatıcam
Bu ay ilk ama ilk defa tamam mı
Öbür aylar ömrümde yaşamadığım bişey oldu
Göğsüme iğne Batar gibi sızlıyo 3-5 saniye devam edio
Ama fos çıktı :))
Adet oldum
Geçen ay da ilk kez yaşadığım olay ve hâlâ şaşkınım
Göğsümde üç dört damar kocaman belirdi
Hamilelik belirtisi olduğunu hiç duymadım Kİ piskolojik olsun
Netten baktım hamilelik belirtisiymiş
Sonuç yine regl oldum
O damarda var bişey vücudum hazırlanıyor desem iki ay oldu anlamadım bu işi

Merhaba arkadaşlar baştan sona hepsini okudum hamile kalan arkadaşları tebrik ederim bekleyenlere de en kısa zamanda Rabbim beklediğini versin inşallah :)
Benim hikayem de biraz uzun Eylülde evliliğimizin 3. yılı dolacak 26 aydır çocuk istiyoruz.
Önce myomum vardı yaklaşık bir sene rahmin içindeki myom tespit edilemediği için (sadece dışındaki 7 cmlik myom tespit edilmişti) bir sürü tedavi gördüm. Belki myomla birlikte gebelik olursa doğumda myomu alabilirler diye. Rahim filmi çekildim , pelvik mr, 2 ay progestan ilacı ardından bir ay vajinadan alınan bir hormon ilacı (adını hatırlamıyorum bile), midemi mahveden bitkisel tedaviler sonucunda hiçbir şey elde edemedim. Edemediğim gibi geçirdiğim tedaviler myomlarımı daha büyütüp tehlikeli hale getirdi ve 5 haziran 2017de çok zorlu bir myom ameliyatı geçirdim.
Rahmimin içinden çapı 15 cm olan bebek kadar bir myom çıkarıldı, dışındaki de 7 cmdi. Ameliyatımı Türkiye'nin en iyi Proflarından biri yapmasına rağmen rahmimi zor kurtarmışlardı.
Ameliyatın 4. ayından sonra myomun tekrarlama riski var diye erkenden çocuk denemeye başladık tekrar. O zamandan beri 9 ay geçti ama hala olmadı.
3 ay önce 1 defa klomen+inofolic+ovitrelle kullandım yumurtalık gelişti ama gebelik olmadı. Gebelik olmadığı gibi ilaç beni çok kötü etkiledi hem yumurtalığımda kist oluştu hem de hormon ilacı göğsüme doldu ve sağ mememdeki meme dokusu komple sertleşti çok kötü ağrılar çektim onun da teşhis süreci yordu ve iki mememde de küçük kistler oluştu. Bu yüzden klomeni kimseye tavsiye etmiyorum ama her ilacın herkese etkisi farklıdır tabi.
Mememin durumundan dolayı 2 ay ilaç kullanmadım bu süreçte tekrar rahim filmine girdim çok şükür tüpler açık. Yumurta takibi yaptırıp sadece çatlatma iğnesi kullandım yine olmadı.
Bu ay ilk kez femara kullanıyorum adetimin 3. günü başlamıştım yarın doktora kontrole gideceğim, inşallah bana da faydası olur.
İlaçlara karşı önyargılı olmama rağmen burada okuduklarım bana da umut oldu inşallah herkesle birlikte Rabbim bize de nasip eder o güzel duyguyu :)
Benim bu anlatması kolay yaşaması zor hikayem de birilerine umut olur umarım...

Aynen canım 21. Günden sonra progesteron testi yapacak. Dediğim gibi yumurta geliştirmek için de femara vermis. Troid için ilaç kullaniyorsun sanirim. Benimde yüksek 100luk kullanıyorum bende.
Merhaba canım sen hamiş misin?
Tiroid ilacı olarak ne kullanıyorsun acaba

Merhabalar,

Benimde 13.gun 20mm olup 14.gun çatlatma verdi doktor

Merhabalar ben yeniyim ☺️
Doktorum femara kullandırdı adetin üçüncü günü başladım beş gün kullandım
İki yumurtam tam anlamıyla büyüdü cumayı cumartesiye bağlayan gece üçte çatlatma iğnesi vurdum bugün de aşılama oldum. 15 gün sonra kanda belli olur dedi doktor inşallah tutmuştur diye umuyorum. Femara da kaliteli yumurta oluşuyormuş

Merhabalar ben yeniyim ☺️
Doktorum femara kullandırdı adetin üçüncü günü başladım beş gün kullandım
İki yumurtam tam anlamıyla büyüdü cumayı cumartesiye bağlayan gece üçte çatlatma iğnesi vurdum bugün de aşılama oldum. 15 gün sonra kanda belli olur dedi doktor inşallah tutmuştur diye umuyorum. Femara da kaliteli yumurta oluşuyormuş
Bende aşılama mı yoksa normal mi karar veremedim doktorum aşılamayı daha sonra düşünelim bu ay femara kullan dedi bakalım ben şuan adetimin 5.günündeyim beni 11.gün çağırdı inşaallah bizde ilk femara deneyiminde hamiş oluruz

Bende aşılama mı yoksa normal mi karar veremedim doktorum aşılamayı daha sonra düşünelim bu ay femara kullan dedi bakalım ben şuan adetimin 5.günündeyim beni 11.gün çağırdı inşaallah bizde ilk femara deneyiminde hamiş oluruz

İnşallah kalırız ☺️ Ben 18 aydır korunmuyorum daha önce doktorum klomen tedavisi uuguşadı çatlatma iğnesiyle ama tutmadı ilk kez femara kullanıp aşılama yaptı. İnşallah tutar heyecanla 15 günün geçmesini bekleyeceğim

İnşallah kalırız ☺️ Ben 18 aydır korunmuyorum daha önce doktorum klomen tedavisi uuguşadı çatlatma iğnesiyle ama tutmadı ilk kez femara kullanıp aşılama yaptı. İnşallah tutar heyecanla 15 günün geçmesini bekleyeceğim
Bizim evliliğimiz Temmuz sonunda 3yılı dolduracağız artık 1yıl kendimiz istemedik 2yıldır istiyoruz bizde bende haşimato var başka bir problem Yok bi ay klomen bi ayda letu ve çatlatma iğnesi yaptık olmadı Nasibimiz bu aydadır umarım eşime evlilik yıl dönümü hediyesi haberi olarak bebeğimizi söyleyebilirim
Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın
Sonuca benide etiketle mutlaka ben çok fazla giremiyorum girdiğimde göreyim

Bizim evliliğimiz Temmuz sonunda 3yılı dolduracağız artık 1yıl kendimiz istemedik 2yıldır istiyoruz bizde bende haşimato var başka bir problem Yok bi ay klomen bi ayda letu ve çatlatma iğnesi yaptık olmadı Nasibimiz bu aydadır umarım eşime evlilik yıl dönümü hediyesi haberi olarak bebeğimizi söyleyebilirim
Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın
Sonuca benide etiketle mutlaka ben çok fazla giremiyorum girdiğimde göreyim

Bizimde evliliğimiz 2,5 sene oldu. Bizim ikimizde de hiç problem yok. Sanırım çok stres yapıyoruz biz eşimde çok istiyor çünkü. Nasip inşallah bu ay mutlu haberi alırız
Bende eşime doğum günü hediyesi olarak söylemek istiyorum inşallah. Belli olur olmaz yazacağım inşallah etiketlerim ☺️

Kızlar ayşenur N Nurumcan94 arkadaşımız bebişimiz uğurumuz mavi boncuğumuz ÖMER TUĞRA ‘yı hayırlısıyla kucağına aldı çok şülür rabbim sağlıkla büyütebilmeyi nasip etsin gözümüz aydın olsun darısı bizlerin başına bir gün bizde buraya hamişiz diye yazabiliriz umarım umudumuz bitmesin ❤️❤️

Kızlar ayşenur N Nurumcan94 arkadaşımız bebişimiz uğurumuz mavi boncuğumuz ÖMER TUĞRA ‘yı hayırlısıyla kucağına aldı çok şülür rabbim sağlıkla büyütebilmeyi nasip etsin gözümüz aydın olsun darısı bizlerin başına bir gün bizde buraya hamişiz diye yazabiliriz umarım umudumuz bitmesin ❤️❤️
Ayy kuzum var ya bugün buraya yazmaya niyetlendim kalbimiz birmiş :))) sizlere umut olayım kuzular oglusumu çok şükür ki kucağıma aldım sizlere çok dua ettim sancı anında Rabbimm hepinize hayirlisiyla aynı duyguları tatmayı nasip etsin insallahhh:KK200:

Ayy kuzum var ya bugün buraya yazmaya niyetlendim kalbimiz birmiş :))) sizlere umut olayım kuzular oglusumu çok şükür ki kucağıma aldım sizlere çok dua ettim sancı anında Rabbimm hepinize hayirlisiyla aynı duyguları tatmayı nasip etsin insallahhh:KK200:

Maşallah Allah analı babalı büyütsün ❤️
Allahım hayırlısıyla bizlerede nasip eylesin inşallah ☺️

X