Fazla ödün vermenin sonucu

Bunu ben demeden dedi. Balayı yerimiz neresi olsun diye fikrimi sordu. Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir ya 🤣 İşine geldi sanırım.
Bence kandırmaca o. Bununla avutuyor seni, sonra otel şehir falan beğenmeyecek . Kapanıp gidecek o iş

Bu kadarını ne gördüm ne duydum. Pes diyorum başka bir şey demiyorum
Al benden de o kadar
Çoğu gelenek görenek bana da saçma geliyor da adam neredeyse masraf olmasın diye çık gel ne nişanı ne düğünü diyecek

Konu sahibi
İnsanlar bir hafta konuşur sonra da susar
Size değer vermeyen biriyle ömrünüzün en güzel yıllarını harcamayın lütfen

Bu adam olduğu şehirde senden iyisini bulmuş yıldırma politikası uyguluyor bence. Öyle olsa da olmasa da bu adamdan olmaz. Ben çok sade bir insanın gereksiz ayrıntı sevmem ama bu adam gibi biriyle asla yapamazdım. Hele düğünü 6 ay ertelemek gibi basit bir seçenek varken kv evinde yaşamayı asla kabul etmezdim. 3 5 yıl değil sadece 6 ay ya. İstemiyor seni bu adam ama ayrılalım diyecek g.tü de yok.

Al benden de o kadar
Çoğu gelenek görenek bana da saçma geliyor da adam neredeyse masraf olmasın diye çık gel ne nişanı ne düğünü diyecek

Konu sahibi
İnsanlar bir hafta konuşur sonra da susar
Size değer vermeyen biriyle ömrünüzün en güzel yıllarını harcamayın lütfen
Anlamadığım nokta bu adamın hiç mi hısım akrabası, evli arkadaşı yok… çevrede görüyorlar en azından. Adetler gelenekler ön sayfada bi küçümsenmiş de işte gördüğümüz gibi bunlar olmasa birbirini tanıyamayacak çiftler var Anadoluda. İyi ki varlarmış da konu sahibi hiç nazını çekmeyecek, cimri adamla beraber olduğunu gördü bu sayede

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70: Nazar değer bir haftaya kalmadan ölürüz müüüüüü???
Arkana bakmadan kaçman gereken bir adam bulmuşsun, kaç kurtar kendini. Damgalayabiliyorsan damganıda vur ki başka kızın başını yakmasın.

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
İnsanların gerçek kişilikleri iş ciddiye binip evlenme yoluna girildiğinde, yapılması elzem olan konularda çıkıyor ortaya. O yüzden nişandan dönenler, nişan atanlar, evlenmekten son anda vazgeçenler var. Sevgiliyken kendini belli etmiyor bazıları. Kendinizi suçlamayın. Ailenizi dinlemeniz gerek. Vazgeçemiyorsanız nişan işini erteleyip bir terapistle görüşmeye başlayın. Bence kafanız netleşir böylece.

Ya bu adam açıkça böyle davranmaya kalkmışsa belli ki sizden ayrılmak istiyor ama sizin yapmanızı istiyor .
Benim ex de ayrılmaya yakın en basitinden hesabı bile ödemek içinden gelmiyordu o kadar gözden çıkarmıştı .
Bence ayrılmak istediğimi söylemek yerine neden böyle saçma davranıyorsun diye sorabilirsin .

Şimdiden solmaya başladım. O kadar yoruyor ki.. Hani bu hazırlıklar tatlı olurdu. Çok sıkıldım.
Ortada daha nişan yok hemen ayrıl hemen...senin isteklerine,duygularına mutluluğuna ônem vermiyor demektir,Sana değer vermiyor demektir...Kaç kaç kaç sonra çok üzülürsün

İnanın günlerdir kendimi ikna etmeye çalışıyorum 6 ay idare ederim imkansız değil diye. Ama genele bakınca bu kadar ödün vermek gururumu incitti. Birde uzun soluklu bir ilişki yıllarca hayal kurdum. Hep en güzel şekilde olsun diye bekledik. Şimdi zamanı gelince de her şeye gerek yok diyor.
Çok şey yazarım da sabah sabah kalp kırmayayım o süre sadece 6 ay olsa siz 6 ay nişanlı kalalım dediğinizde bozulmazdı hatta daha rahat ev bu eşya diz düğün için organizasyon yapabilir diye rahatlardı ,adam eşek gibi eninde sonunda o evi açacağına bozuluyor evlilik erteleniyor falan diye değil nolur biriniz de görün artık şunları evlenmeden

Çok şey yazarım da sabah sabah kalp kırmayayım o süre sadece 6 ay olsa siz 6 ay nişanlı kalalım dediğinizde bozulmazdı hatta daha rahat ev bu eşya diz düğün için organizasyon yapabilir diye rahatlardı ,adam eşek gibi eninde sonunda o evi açacağına bozuluyor evlilik erteleniyor falan diye değil nolur biriniz de görün artık şunları evlenmeden
Adam ayrılmak istiyor ve her yolu denemeye çalışıyor .

En çok şaşırdığım bu kadar yıl beraberdik böyle değildi. En basiti bir yerde buluşunca bir şey esirgemezdi.
Cimrilikten olduğunu düşünmüyorum
Siz klasik Türk kızlarının bayıldığı şeyler erkeklere ve bazı kadınlara lüzumsuz ve sıkıcı ve varoş geliyor olabilir
Mesela bana da öyle geliyor

Adet, detay, kalabalık, töre falan sevmiyorum içim sıkılıyor
Nikah kokteyl içki tamam bence

Bencede yol yakınken vazgeç. Bunlar evliliğinden yaşayacaklarının fragmanı.
Nişanı düğünü daha küçük yapalım bunlara gereksiz dese anlarım çünkü onlar sadece çevre için yapılan şeyler bencede evlenenletee maddi külfet. Ancak bir isteme çiçeğini veya fotoğraf stüdyosunu bahane etmesi sıkıntı kaç.

X