Fazla ödün vermenin sonucu

o profilde olsa
o zaman ailemle kal neden diyor? kendi içinde çelişki.
o zaman sevgiliyken insan der ben böyle şeylere kılım, istemiyorum. biz balayına x yere gidelim, böyle şeyler yapmayalım....

yoksa benim etrafımda (ailemde değil de arkadaş çevremde) çoğu erkek zaten adet yerini bulsun diye yapıyor, kendilerine kalsa yapmazlar kızlar istiyor diye yapıyorlar. karşılıklı 2 taraf da istemiyorsa da hiç yapmıyorlar.

mesela bazı çiftler bizim :çocuklar deist/ateist, kız aileleri muhafazakar
bu çocuklar yalandan dualar edilirken amin diyor
kız babası illa imam nikahı olacak dedikleri için (çift 2 senedir birlikte yaşıyor ama ailenin haberi yok gibi durumlar) biz anlatıyoruz bak "imam efendi mehir diyecek tamam mı o şu demek" vs vs diye :KK70:

ki bence de bir kızın "istenmesi" babasının "vermesi" aşırı ataerkil, çirkin bir kafa

ama biz böye eğlenceli eğlenceli takılıyoruz öyle ammannn yapmam asla diyen pek olmuyor bazı cinsler hariç
Heh işte insan saçma buluyorsa bjle sevgilisi istiyor diye ses etmez bu adam kömürleşmiş odun resmen. Kalbiyle seviyorsa seviyor gösteremediği kesin

o profilde olsa
o zaman ailemle kal neden diyor? kendi içinde çelişki.
o zaman sevgiliyken insan der ben böyle şeylere kılım, istemiyorum. biz balayına x yere gidelim, böyle şeyler yapmayalım....

yoksa benim etrafımda (ailemde değil de arkadaş çevremde) çoğu erkek zaten adet yerini bulsun diye yapıyor, kendilerine kalsa yapmazlar kızlar istiyor diye yapıyorlar. karşılıklı 2 taraf da istemiyorsa da hiç yapmıyorlar.

mesela bazı çiftler bizim :çocuklar deist/ateist, kız aileleri muhafazakar
bu çocuklar yalandan dualar edilirken amin diyor
kız babası illa imam nikahı olacak dedikleri için (çift 2 senedir birlikte yaşıyor ama ailenin haberi yok gibi durumlar) biz anlatıyoruz bak "imam efendi mehir diyecek tamam mı o şu demek" vs vs diye :KK70:

ki bence de bir kızın "istenmesi" babasının "vermesi" aşırı ataerkil, çirkin bir kafa

ama biz böye eğlenceli eğlenceli takılıyoruz öyle ammannn yapmam asla diyen pek olmuyor bazı cinsler hariç
ben de hiç istemedim istemem olmasını çok sinir bozucu bence kız isteme gelin alma vs o kadar zoruma gidiyor ki annem olmaz etmezzzz dediği için mecburen yaptık. şimdi de gelin alma istemiyorum kesinlikle zurna davul kapı önünde. ben de bu şekilde birlikte yaşadığım insanla evleniyorum. bazen düşünce komik geliyor yani ama düğün biraz da ailelerin hevesi olduğu için... benim hayalim hep isteme vs olmadan kına bile olmadan az kişinin olduğu bir düğün yapmaktı. ama aşırı geleneksel bir şekilde evleniyorum kurbanda koç bile getirdiler 🤣

Anladım, kapitalist düzene mümkün olduğunca baş kaldırmaya çalışıyorlar demek ki, lakin bu zamanda anti kapitalist olmak zor çünkü kapitalizme hizmet etmemek için sistemden komple çıkmanız gerekir, kendiniz ekip biçeceksiniz, telefon, sosyal medya, netten oynanan oyunlar izlenen filmler dahil hiçbirine katkınız olmayacak, bir işyerinde çalışmayacaksınız vs vs.
yazan çizen entelektüel akademisyen bir tayfa -geneli
birazı da felefe sosyoloji filan okumuş, aktivist tipler

oyun oynayan, sosyal medyada akım kasan vs. pek bi kimse zaten arkadaş çevremde yok benim :KK70:, benim de yok sosyal medyam.

yani şöyle söyleyeyim cep telefonu nokia olan insanlarız biz :KK70: yakın zamana kadar. ben hala o malum telefonu kullanmıyorum 6 senelik bir akıllı telefon kullanıyorum ama ben zaten öyle anti-kapitalist filan değilim. (arkdaşlar da ton ton herkes aynı tonda elbette değil)

ama şimdi çoğu GSM operatörü 5G, eski modelleri desteklemiyor
bazı arkdaşlarda buna rağmen hala whatspp filan yok sanırım hala bazı modelleri kullanabiliyorlar

kendi ekip biçmiyor ama kendi 3D yazıcısı var, ne lazımsa her şeyini kendi basıyor filan. çalışan anne-babadan apartman çocuğu değil de benim gibi köylü çocuğu olsalar belki onu da yaparlardı...

Heh işte insan saçma buluyorsa bjle sevgilisi istiyor diye ses etmez bu adam kömürleşmiş odun resmen. Kalbiyle seviyorsa seviyor gösteremediği kesin
Gösteremediği sevgiyi ne yapiyim. Ben niye sevgimi gösteriyorum o zaman. Ya zaten aşırı soğudum. O kadar çok neden var ki yazsam bitmez. Ailemden çekindim madem emin değildin niye ilerlettin derler diye. Çok şükür arkamdalar.

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
İyy itici pinti bir kişi. Kaç kaç bununla olmazsa ailesi ile oturmak istemesinden belli. Kurtar kendini kuzum

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
Bu işin kesinlikle oluru yok adam aşırı cimri. Evlenirsen canına okuyacak çok belli. Kendine bunu yapma sakın.

Bitirmek istiyorum artık. Oluru yok artık. Ailem de destekliyor. Sadece duyulduğu için üzgünüm ona da yapacak bir şey yok.
Duyulma konusuna çok takmışsınız. Rahat olun. Geleneksel muhafazakar bir çevrede büyüdüm. İlk ciddi ilişkimde farklı şehirden ailesi geldi, ki isteme gibi çiçek çikolatayla gelmişlerdi. Çevremiz merakından geldi bi anda sanki nişan yapıyormuşuz gibi ev ana baba gününe döndü. Sonuç insanlar 1 ay bile konuşmadı bitince 🤣 insanlar çok hızlı yeni dedikodu malzemesi buluyorlar. Hele hele siz net cevaplar verip susturunca hevesleri kursaklarında kalıyor.

6 ay ailemle yaşarız dediği yerde bitti benim için. 6 ay nedir ki babanızın evinde beklersiniz kaynanayla yaşayacağınız 6 ay sonra evlenirsiniz buna bile yok demiş odun.
Hem geçen yıllara kıyamıyorum hem de çevrem duydu. Nasıl yaparım atlatır mıyım bilemiyorum. Ama biterse bu yükten kurtulacak.
Millet kucağında çocukla kaç yıllık kocasından boşanıyor. Fazla dramatize etmeyin durumu.

Yakın arkadaşım şöyle yorumladı : Aşağılık kompleksi olduğu için insanların görmesini istemiyor. Çünkü birkaç kez dedi ki herkes diyecek ki bu kız buna nasıl baktı, damat çirkinmiş...
Zaten aileler tanışınca ısrarla hemen şimdi yüzük takalım diyordu.
Arkadaşınız da fazla saçmalamış. Hiç mi beraber gözükmeyeceksiniz. Düğün de yapmayın der o zaman.

Hadi sevgiliniz cimri odun da siz aklinizi peynir ekmekle mi yediniz? Hala kendimi alti ay beraber yasamaya ikna etmeye calisiyorum diyorsunuz? Size isteme cicegi getiremem diyen adamin nesini seviyorsunuz? Bu her sey para degil olayinin da boku cikti artik bence. Bazi seyler paradir degerdir, inceliktir. Ayrica evlligin ilk alti ayi o kadar ozel o kadar guzeldir ki... Herkesin icinde size cicek veremeyen adam ana babasi yan odadayken ozel islerini gormekte bir beis gormuyor. Yapmayin Allah askina, bu adamin sevilecek bie yonu yok. Sevgiliyken herkes laylaylomunda askim bebegim. Evlilik cok baska, gormussunuz. Bir omur mutsuz olayim diyorsaniz tabi buyrun evlenin.

Hem geçen yıllara kıyamıyorum hem de çevrem duydu. Nasıl yaparım atlatır mıyım bilemiyorum. Ama biterse bu yükten kurtulacak.
Çevre değil sen yaşayacaksın bu adamla, bu gün sevgililer gününe gereksiz diyen yarın doğum gününe, evlilik yıl dönümüne, beğendiğin fazladan bir ayakkabıya da aynısını diyecek. Kız isteme kahvesini de ergenliğe bağlayan adamla seni mutlu edecek küçük çılgınlıkları bile asla yapamazsın

X