fayanslarda kendimi görmek istiyorum

r.t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2008
59
2
43
kıssssslarrr ben temizliğe çok önem weren bi insanım kolay yollardan en ekonomik nasıl olunur onun keşfindeyim bana yardımcı olursanız sewinirimhihoyyyt

arap sabunu ile temizlemeni öneririm sıvı değil krem olanınından hem ellere zarar vermiyor ovucu süngeri kreme batırıp bolca sürüp temizleyin ve durulayın hem daha geç kirleniyor hemde ucuz hemde prıl......

bu güne kadar arap sabununu hep sarı pis kokulu olarak tanırdım kremid mi warmış nerden bulurum

artık her yerde var sağlıklı ürün olduğu için her yerde var

sıvısı da var kremden kastım krem deterjandı o daha etkili olduğu için onu yazdım lavabolara da sıvısını sıkıp fırçalıyorum çok memnunum..

arap sabununmu kremi war yoksa krem den kastınız cif krem falanmı ?**

anladığım kadarıyla arkadaş yoğurt kabı gibi yuvarlak kutuda olan arap sabunlarını kastetti

anladığım kadarıyla arkadaş yoğurt kabı gibi yuvarlak kutuda olan arap sabunlarını kastetti

evet evet hatta bazı yerlerde poşetle bile satılıyor, yeni nesil arap sabununu pek bilmiyor ama kanserle mücadele eden doktorlar özellikle deterjan olarak arap sabununu öneriyor.

deterjanlar piyasaya üç şekilde sunuluyor sıvı, krem, toz olarak ancak arap sabunu piyasada sıvı ya da krem olarak satılıyor açık deterjan satan yerlerden kolaylokla bulabilirsin arkadaşım hem onlar bilgi de verir kullanışı açısından.

mermerler için mükemmel süngerle yay mermerin üstüne 5 dk bekle ve temizle gözlerine inanamayacaksınız üstelik üstüm leke oldu falan derdide yok.

Büyük marketlerde 5 lt.lik ambalajda sıvı arap sabunu satılıyor...............

arkadaşlar bu fayansların arası sarı oluyor kalekimi yani. domestos mr mussle denedim olmuyor ne kullanayım da rengi beyzalsın. por çöz de istemiyorum delinir filan

bende burda okumuştum nalburlarda derz temizleyicisi varmış bende denicem diğer şeylerpek etkili olmuyor.

fayanslarımı domestos katılmış su ile silip durulamadan kuruluyorum pırıl pırıl oluyor. reklam varya kayınvalidem de farketti diyor aynen geçende kayınvalidem de farketti fayanslarımı :)

canım benim gerçekten sorun bu fakat delinir diye korkman yersiz yani o fayans araları ustalık ve alçısına göre deiştiği için kimisi seninki ve benimki gibiler sorun çıkara biliyor uzun süreli tutmadıktan sonra bişiy olmazzz odanın tamamını yapman olsa olsa 10 dk nı alır sen onu tamamen porçöz yapma hafif su katkılıda olursa dönüp temizlemeye başladığında hiç birşey olmazzz :)

Koçtaş tarzı mağazalarda, fayanslar için özel vernikler var onları alıp fayanslarınızı vernikleyebilirsiniz.Annem her sene alıp tüm yerleri vernikliyor, birkaç saatte kuruyor elinize forçayı alıp kendiniz yapabilirsiniz işte o zaman yeni gibi parlıyor umarım işinize yarar...hihoyyyt

fayansları durularken durulama suyunuza az mıktarda sırke 1 -2 damla damlatın gorun sonucu

arkadaşlar bu fayansların arası sarı oluyor kalekimi yani. domestos mr mussle denedim olmuyor ne kullanayım da rengi beyzalsın. por çöz de istemiyorum delinir filan

biraz sabır isteyen bir temizlik formülü var.
beyaz cif kremi (bildiğimiz cif:)) süngerle aralara sürün.biraz bekletin. eski bir diş fırçası ile bastırarak fırçalayın.geniş bir alana uykulayacaksanız, sert ve geniş fırça kullanın.
%100 temizlemiyor ,çok az da olsa leke kalıyor yine.

ya da sulandırılmış porçöz kullanacaksınız.

dr cleanın derz temizliyecisi var realden aldım ben ama birçok yerde var artık.ve dahada pratik birşey buldum yakın zamanda derz temizleme kalemi praktikerde var .o çok rahat ve ilki günkü gibi yapıyor.
her ikisinide tavsiye edrim ben yerlerdeki fayans aralarına kullandım her ikisinide. süper ürünler ama kalem olayı daha da pratik tabi. her ikisi hakkında bilginiz olsun diye aşağıya linklerini ekliyorum.

ttp://satis.praktiker.com.tr/store/productrender.asp?prid=4990&Categoryid=200004

http://www.tekzen.com.tr/new/productdetail.asp?ref=12&urun=636214001

X