Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

icim sisti ya, insanin bu kdr haksizliga isyan edesi geliyor...
o yengenin sacini basini yolmak istiyorum
bi insan bu kdr mi vicdansiz bu kdr mi nankör olur ya

Mustafanin tutumunu gordukten sonra fatmagul artik jandarmayada gercegi anlatmaz gider kerimlede evlenir. Mustafanin yanina gitmeseydide anlatirdi ama gidip mustafanin o evi yaktigini ve ondan uzaklasitggini gordukten sonra artik cok zor bence dogruyu anlatmicak..

kızlar bende sordum bu soruyu eşime biz nişanlıyken aynı şey başıma gelse ne yaparsın beni terk edermiydin felan diye.verdiği cevap iki geveledikten sonra hepsini öldürür katil olurdum.pehh yalanın batsın dedim.sadece güldü.demekki içinde bi mustafa varmıştı benim korkumdan içinden çıkarmıyormuş.

Tabi ki İzmir de de böyle düşünenler vardır. Hele oraya yerleşen doğu göçlerini düşünürsek kesin vardır da. İzmirin yerlisi bir köyün ahalisiyle bu kadar keskin bir bakış açısında olması abes geldi. Tamam o kızı oğullarına almak istemeyebilirler ama ne bileyim kıza kirlenmiş mendil gibi bakmaları ve baskı yapmalarını abartı buldum. Kerim in annesini bile intihar ettirmişler. Belki de haklısındır bilemiyorum çok acı ya çok üzüldüm Fatmagülün haline bu akşam, özellikle Mustafa evi yakarken bakışı, annesinin bıçak gibi sözleri yıktılar kızcağızı, pis kadın git layığını bul ne demek alsanaalsanasmile

Peki o kız? tecavüzcüsü ile mi evli hala?
Umarım bu diziyi izlemiyordur, tüm yaralarını tazeler benneyaptımki

valla canım bilemeyeceğim 18 sene geçti aradan.zaten küçük bi köyleri vardı muhtemelen mahalle baskısından ötürü boşanma felan olmamıştır.of ya keşke o çocukla karşılaşmasaydın psikolojim iyice bozuldu.

bu hafta hiç beğenmedim içime daral geldi bu kadar da olmaz yani son 10 dkikası dışında çok boş ve saçmaydı bence

Tabi ki İzmir de de böyle düşünenler vardır. Hele oraya yerleşen doğu göçlerini düşünürsek kesin vardır da. İzmirin yerlisi bir köyün ahalisiyle bu kadar keskin bir bakış açısında olması abes geldi. Tamam o kızı oğullarına almak istemeyebilirler ama ne bileyim kıza kirlenmiş mendil gibi bakmaları ve baskı yapmalarını abartı buldum. Kerim in annesini bile intihar ettirmişler. Belki de haklısındır bilemiyorum çok acı ya çok üzüldüm Fatmagülün haline bu akşam, özellikle Mustafa evi yakarken bakışı, annesinin bıçak gibi sözleri yıktılar kızcağızı, pis kadın git layığını bul ne demek alsanaalsanasmile

Peki o kız? tecavüzcüsü ile mi evli hala?
Umarım bu diziyi izlemiyordur, tüm yaralarını tazeler benneyaptımki

Canım ben bu diziye artık mekan falan filan olarak bakamıyorum. Bunlar insanlığın insanlık dışı gerçekleri !!

O yüzden pek ayrım da yapmak istemiyorum. İzmir gibi bir yerde abartı olabiir ama dediğim gibi İzmir'in yerlisi bile olsa herkes kabullenmez bu durumu. Şöyle söyleyeyim eniştemin anneannesi Sığacık'ta oturuyor. Urla taraflarında orası da. Eniştemin kuzeni ne zaman dışarıya çıksa herkes soruyormuş nereye gidiyosun,kimle buluşcan falan filan diye. Halbuki sahil beldesi. İzmir'in yerlileri yaşıyor sadece. Yani her bölgemizde var bu olay malesef. Tabi bazı bölgelerde daha yoğun o ayrı.

Amin canım, ama bana yine de çok abartı geliyor.

Aynen pamuğum, her defasında sinirlerim geriliyor, izlemicem diyorum yine izliyorum :roflol:

Bence de abartmışlar çok, böyle olamaz, hele Urla gibi bir yerde,
Dediğin gibi evlenmek istemezler belki ama suçluymuş gibi de davranılmaz, vah vah denip acınır yani...
Bu yönden hiç gerçekçi bulmadım.

Çenebaz yukarda yazmıştım bak. Hala bunu yaşatanlar var malesef ki.

sizce gercekten böyle bir durumda bir erkek ne yapardi
terk edermiydi sevgilisini?

Erkek erkekse gerçekten, terk etmez. Kerim'e kızıyoruz burda ama aralarındaki en erkek o bir bakıma da. Zaten dikkat ettiyseniz bu evliliği sadece Fatmagül için kabul etti. Kızın hayatının içine edenler " kızın hayatını düşün " dediklerinde kabul etti.

Bana göre erkeklik böyle bir durumu kabullenmek,mağduru daha da mağdur etmemektir.

çok sakıncalı bi dizi.
sinema filmi olarak kalsaydı keşke.

Neden peki?

Neresi sakıncalıymış pardon?

İnsanlıktan çıkan tecavüz yanlıları izler de mağdur ettikleri zavallıların canının nasıl yandığını görürler de belki içlerinden birinin olmayan vicdanı sızlar !!!

Neden peki?

Neresi sakıncalıymış pardon?

İnsanlıktan çıkan tecavüz yanlıları izler de mağdur ettikleri zavallıların canının nasıl yandığını görürler de belki içlerinden birinin olmayan vicdanı sızlar !!!

Kimin vicdanı sızlıycak sorması ayıp ?
tecavüz eden vicdansız köpeklerin mi ?
dizi mi yola getirecek ?
nasıl mağdur ettiklerini bilmiyorlar mı ?
bunu beren saat oynayınca mı anlayacaklar ?

neresi sakıncalı olayına gelirsek tecavüz insanlık dışı bir olay . Bilirsiniz çoğu kadın tecavüzü gizli tutar. Toplumun baskısından dolayı. Ne olcak şimdi dizinin gidişatı ? tecavüzcüsüyle evlenip ona aşık olup mutlu mesut mu yaşıcaklar ?
Her dizi uzatıldığı gibi buda uzatılacak ve cılkı çıkacak.
ve dizinin bir gün sonuna geldiğinde insanlar yok artık diycek malum Türkiyede tutan diziler iyice yoldan çıkıyor ve iğrençleşiyor.

bu kadar hassas bir konu bayat dizi setlerinde konu alınabilecek bir şey değildir. hele ki şu an ki dizi sektöründe asla!!!

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimin vicdanı sızlıycak sorması ayıp ?
tecavüz eden vicdansız köpeklerin mi ?
dizi mi yola getirecek ?
nasıl mağdur ettiklerini bilmiyorlar mı ?
bunu beren saat oynayınca mı anlayacaklar ?

neresi sakıncalı olayına gelirsek tecavüz insanlık dışı bir olay . Bilirsiniz çoğu kadın tecavüzü gizli tutar. Toplumun baskısından dolayı. Ne olcak şimdi dizinin gidişatı ? tecavüzcüsüyle evlenip ona aşık olup mutlu mesut mu yaşıcaklar ?
Her dizi uzatıldığı gibi buda uzatılacak ve cılkı çıkacak.
ve dizinin bir gün sonuna geldiğinde insanlar yok artık diycek malum Türkiyede tutan diziler iyice yoldan çıkıyor ve iğrençleşiyor.

bu kadar hassas bir konu bayat dizi setlerinde konu alınabilecek bir şey değildir. hele ki şu an ki dizi sektöründe asla!!!

Olaya dizi olarak bakıldığı sürece bu şekilde yorumlanır.

Hatırla Sevgili, Çemberimde Gül Oya gibi dönemi çok güzel yansıtan diziler de bu ülkede yayınlandı. Ama cılkı çıkmadı.

Tecavüzü en acı haliyle konu alan filmler de bu ülkede çekildi.

Bu bir vicdan meselesidir.

Bu bir insanlık meselesidir.

Diziler sadece bir örnek teşkil eder,insanın içindedir tecavüze bakış açısı.

Bir bakarsınız pişman olur. İnsanoğlu neyden ne şekilde akıllancağı belli olmaz. Azınlıkta olsa dahi elbet çıkar pişman olan.

Bir de bakarsınız daha da hırslanır. " Aa demek ki tecavüzün sonu mutluluk,hadi tecavüz edelim " der.

Bu eğitimdir işte.

Aman yanlış anlamayın eğitim dedim,okul bitirmeyle olmaz eğitim !

O yüzden dizilere atmayın suçu.

Diziler,filmler değildir insanı suça teşvik eden.

Aşk-ı memnu zamanında tartışması çok olmuştu bunun. Aşk-ı Memnu'yu hiç kaçırmadan izledim ama Bihter karakterinin düşüncesini benimsemedim. Fatmagül'ün Suçu Ne ile de tecavüzü iyi birşey olarak görcek değilim.

Aksine saklanmamalı tecavüz !!

Eskiden saklanırmış evet. Hala saklanan yerler var. Neden biliyor musunuz kadının adı olmadığı için.

Evet bunu bağıra bağıra söylüyorum her yerde. Bu dizi ne olursa olsun sonu nereye giderse gitsin sonuna kadar gitmeli. Her seçeneği görmeli insanlar. Tecavüz sonucunda neler olabilceğini,mağdurun dramını görmeli.

Saklanmamalı !!

Saklanmamalı ki olaya kadının suçu olarak bakmaktan,ayıplanmaktan başka bir şeyler yapılabilmeli !!!

Tek kelimeyle mide bulandırıcı... Tecavüzü bile oldukça avam ve sığ bir şekilde espiri konusu yapacak kadar cahiliz... Bu foto gerçek arkadaşlar, Ayşe Arman da yazdı bugün. Çok çirkin çok... Keşke gerçek olmasa...

Tek kelimeyle mide bulandırıcı... Tecavüzü bile oldukça avam ve sığ bir şekilde espiri konusu yapacak kadar cahiliz... Bu foto gerçek arkadaşlar, Ayşe Arman da yazdı bugün. Çok çirkin çok... Keşke gerçek olmasa...

Bu kadarı olamaz,sahiden gerçekmi bu foto,eh 2 kere yuh diyorum o zaman.

X