Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

Kızlar sadece ağladım onu izlerken..ya hep diyorum kız anneleri lütfen lütfen küçük kızlarınızıda genç olanları da farkettirmeden koruyun en azından arkadaş gibi olunkki tavsiyelerinizi dikkate alsın..Yaşanılsa da ayakta durulmak zorunda..ALLAH güç ve sabır versin bizlere ne diyeyim..

İşte "Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisiyle ilgili Twitter'da yapılan yorumlar...

- Taktım şimdi Fatmagül'e yaa. Zaten trending topic olmuş kafamı alamam şimdi ben! Fatmagül'ün suçu ne- cevap TV rekortmeni olmak

-fatmagülün suçu ne deki erkekler istedikleri kadar yakışıklı olsunlar ama beyinsiz herifler! kanım çekildi o son tecavüz sahnesinde..

-Fatmagül'ün Suçu Ne? Adlı dizinin oyunculukları harikaydı..ama dizi moralimi bozdu...keyfim kaçtı değiştirdim bir ara kanalı..

-Fatmagül'ün Suçu Sevgilisinin Sözünü Dinlemeyip Gecenin Köründe kız başına Ordan oraya koşturması!!!!

- Hadi Bihter'i anladık! Peki,Fatmagül'ün Suçu Ne ?

- Fatmagül'ün suçu ne" daha önce de Hülya Avşar'ın oynadıgı versiyon ile yayınlanmıstı.. Bu versiyon biraz daha değiştirilmiş..

-Anasayfamdaki twitlerin yarısı FNO'dan,yarısı Fatmagül'ün Suçu Ne?'den bahsediyor. Kültürlerin kaynaş-ama-ması diyoruz biz buna.

-FatmagüLün suçu ne ? suçunu buldm gece dışarı çıkmak :d şka bi yana tecavüz sahnesi etkiledi yaa.roLda olsa gerçekte öyle şerefsizLer

- Ayy sinirlerim boşaldı resmen tecavüz sahnesi neydi öyle ya fatmagülün suçu ne burda?

-? fatmagülün suçu ne.. tecavüz sahnesi bütün midemi alt üst etti. sinirden delirdim.

ben tecavüz sahnesinin başından itibaren izleyemedim kayınvalidemler geldi:KK43:( ordaki adamların hepsi tecavüz ettimi özellikle hani kenarda duruyodu uzun saçlı esmer olan

hımm seyretmemiştim ama siması yabancı gelmedi..fragmanda falan görmüşüm demekki...

izleyemedim ama eve gidince biraz dizi flime bakarım merak ettim.

ben de izlerken ağlamaktan içim dışıma çıktı
mükemmel anlatılmış bence
bi insan bnu nasıl yapar yaa hoş onlar insan mı ki
ve düşünebiliyo musunuz zavallı kızlara bunu ÖZ BABALARI ABİLERİ yapıyo bunu
rabbim bu insanların cezasını cehennme bırakmasın dünyada versin inşallah
hatta idam geri gelsin şeylerinden asılsın bu pisliklerkötükedihüso

evet aslında fatma gülün suçu gece yarısı tek başına dışarıya çıkmak olabilir...

ister köy olsun ister kasaba isterse şehir...
bu zamanda tek başına gece yarısı bir yere gitmek hiç doğru değil...
etrah it kopuk kaynıyor....

ayrıca gerçek hayatta hiç kimsenin nişanlısı gece tek başına onu yolculamaya gelmesini beklemez ve kesinlikle gelme der...

eee tabi bu da bir filim sonuçta...

KK sosyolojik incelemeler i.in mükemmel bir ortam. Fatmagül'e tecavüz edilmesine herkes karşı ama yenge tecavüzü hakediyor (!)

Bir kadın bir başka kadın için "keşke tecavüz etselerdi" diye bir cümleyi nasıl kurar?

İmza kampanyası başlatıp tecavüzle ilgili kanunlarda daha ağır cezalar olmasını talep edelim.Bu dizinin bir faydası olsun bari

KK sosyolojik incelemeler i.in mükemmel bir ortam. Fatmagül'e tecavüz edilmesine herkes karşı ama yenge tecavüzü hakediyor (!)

Bir kadın bir başka kadın için "keşke tecavüz etselerdi" diye bir cümleyi nasıl kurar?

İmza kampanyası başlatıp tecavüzle ilgili kanunlarda daha ağır cezalar olmasını talep edelim.Bu dizinin bir faydası olsun bari

kadinin kuduruk bi yapiya sahip olmasiyla ilgili yapilmis bir espiriydi bu..
bende güldüm okurken.. tabii ki kimse gercek anlamda bir kadin icin bunu istemez..
hic bir kadin bunu hak etmez..
tartisma ortami yaratmaya calisacaginiza hoslanmadiginiz yoruma eksi rep vererek cevap verebilirsiniz.
:enbuyukkk:

Fatmagülün suçu ..?

Gecenin karanlığında dağda bayırda yalnız ne işi var kız başına?

Öyle değil mi?

Bir de Fatmagül koyunları otlatırken denizde ıslandığında bu aç ayılar taaa 500 metre

öteden nasıl ıslanmış vücudunun hatlarını bu kadar iyi gördüler de o mu değil mi diye

ıslattılar kızı,burası garipti bence,

Bir de kızın üst bölgesini tamamen ellediler yalnız,çok ayıp geldi bana,:umursamaz:

tamam öpüşmesine sarılmasına falan alışıktık bihterin de bu kadar bariz orasını burasını

ellediklerini hiç göstermemişlerdi...
boshayallersmile

Bence o sahnede dedikleri gibi bakalım o musun amacıyla ıslatılmadı.
Gözü dönmüş aç kurt familyasını canlandırmak için yapılan saçma sapan işkencelerden biriydi.
Ellemeleri falan da tabii ki utanç vericiydi ama gerçekçi olmak gerekirse bir tecavüz sahnesi başka nasıl çekilebilirdi ki ?
Öpüşme koklaşma olayları aşkı memnudaydı, çünkü orda aşk vardı, burda rezalet var...

Fatmagül'ün Suçu Ne? Özetler ›1. BölümPerşembe 20:00
Ellerinden kayıp giden hayatlarını, başkalarının çizdiği yolda sürüklemek zorunda kalan iki gencin hikayesi..
Fatmagül bir sahil kasabasında, fazla saf ağabeyi Rahmi ve onunla mecburen evlenmek zorunda kalan yengesi Mukaddes’le birlikte yaşıyor..
Askerden yeni dönen nişanlısı Mustafa ile evlenmek için gün saymakta..
Çocukluk aşkı Mustafa.. Mustafa arkadaşlarıyla oynarken Fatmagül, onun kaçan misketlerini toplamış, kukalarını o dizmiş, annesi pantolonunu yırttığını görmesin diye eve gitmeden o dikmiş pantolonunu küçük elleriyle..
Fatmagül çocukluğunda da sessizmiş, herkes alışkın onun suskunluğuna..
Mustafa ona dokunmaya kıyamıyor, birlikte oturacakları, çocuklarını büyütecekleri evi kendi elleriyle yapıyor… Bugüne kadar kendine ait hiçbir şeyi olmayan Fatmagül, Mustafa’ya yardım ederken sabırla kendine ait bir hayata hazırlanıyor..

Kerim de yakın kasabalı.. Babası o daha çok küçükken bir başka kadın için annesini terk etmiş.. Durumu kabullenemeyen annesinin intiharıyla yapayalnız kalmış. Yörenin şifacısı Ebe Nine’nin sahip çıktığı Kerim onu hem anne hem abla bilmiş. Ebe Nine’ye sadece adı miras kalmamış annesinden.. Annesinin mübadele yıllarında sahip olduğu, şimdi sit alanı olan deniz kenarında geniş bir arazinin sahibi.. Beldenin zenginlerinden Reşat Yaşaran’ın gözü Ebe Nine’nin arazisinde.. İstanbul’da kardeşi Rıfat’la ortak büyük bir müteahhitlik şirketinin sahibi olan Reşat Yaşaran, türlü oyunlarla kasabalının değerli arazilerini ele geçirmiş, bir tek Ebe Nine’ye diş geçirememiş..
Kerim bir demir atölyesinde çalışıyor..Balıkçılıktan denizden anlıyor. Yazları, çocukken aralarında sınıf farkı olmayan ama büyüdükçe mesafelerin dile gelmese de hissedildiği ilk okul arkadaşları Selim, Erdoğan ve Vural’ın yollarını gözlüyor.. Selim, Reşat Yaşaran’ın oğlu, Erdoğan onun kuzeni. Vural beldenin tapu kadastro müdürünün oğlu.. Kerim’in kasabanın sınırları içinde kalan hayatı her yaz onların tatil için birkaç haftalığına gelmeleriyle renkleniyor..

Bu yaz renkler, Fatmagül’ün üzerine çöken dört gölgeyle birlikte kararır..
Selim’in, babasının baskısıyla nişanlandığı gece, sabaha kadar içen dört arkadaşın yolu, nişanlısını denize uğurlamak için evden çıkan Fatmagül’le kesişir..
Kuytu kayalıklarda, şakayla başlayan kovalamaca, ömür boyu peşlerinden gelecek bir utancın kaynağı olacaktır.

Mustafa dokunmaya kıyamadığı nişanlısının ‘lekelenmesiyle’ bütün geçmiş ve geleceğini ateşe verir. Kendi elleriyle yaptığı evi yakar..
Oğlu ve yeğeninin karıştığı olay ortaya çıkmasın diye kolları sıvayan Reşat Yaşaran, karısının kardeşi Münir’in çabalarıyla, Fatmagül’ün yengesini satın alır..
Kerim Yaşaranların baskılarına ve büyük utancına yenik düşer ve Fatmagül’le evlenmeye mecbur olur.

Sadece bedenine değil hayatına da tecavüz edilmiştir Fatmagül’ün.. Fatmagül Kerime mahkum edilir..
Nefretle başlarlar, başkalarının onlara sundukları yeni hayatlarına..

İntikam almak isteyen Mustafa’nın soğuk nefesini her an enselerinde hissederek aynı evin içinde birbirlerine düşman, hayata tutunmaya çalışırken, hayatlarını hiç bitmeyecek bir kabusa çeviren o sabahın izleri, filizlenmeye başlayan aşkın önünde en büyük engeldir.

Hepsi uyuyor da özete Mustafa'nın gözünden sakındığı uymuyor, orayı o şekilde canlandıramamışlar, daha saf aşkı oynayamamışlar bence.
Beren'in tecavüz sahnesi dışındaki oyunculuğu öyle çok ahım şahım değildi, o sahneye yoğunlaşılmış.
Ama çok güzeldi ya, kırmızı kırmızı yanaklı :çok üzgünüm:

Bir de evet dizi müzikleri arasında aşkı memnudakiyle aynı bir müzik vardı.
Kerim de tecavüz etmiş olmalı senaryoya göre, ama orayı muallakta bıraktılar.
Kişi tasvirleri çok net olmamış bence, mesela Kerim iyi bir karakter mi kötü mü ?
Gerçi biraz pasif olarak tanıtılmış ama pasifliği daha çok vurgulanmalıydı,
Tecavüz sahnesinde de hangi psikolojide olduğu daha iyi betimlenmeliydi.
Ben sadece o sahneden Fatmagül'ü anlayabildim, o çok güzel oynamıştı ve diğerleri çok iyi soysuz rolü yaptı.
Elime geçseler gebertirim duygusunu yaşadım.

X