Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Bugün elimde ne var ne yok bakmak için kızımdan kalma hurçları açtım ya her şey var 2 büyük hurç dolusu eşya var montundan tulumuna çıtçıtlı body elbise çorap her şeyden fazla fazla var hiçbir şey almamıştım almamaya karar verdim sadece bir tane hastane çıkışı alacam sanırım. Var olan eşyayla üç çocuk büyütülür ben nasıl ilkinde bu kadar çok almışım hayret ediyorum. Şuanki isteksizliğimin tam tersi varmış demekki. Şimdi iyiki isteksizim diyorum mazallah ya bir bu kadar alsaydım ne olurdu diye düşündüm. Temmuz başı yıkama ütüleme yapacam. Oyuncak ,bebek arabası, yorgan ,çarşaf her şey var büyük eşya bir beşik lazım bendekini vermiştim birine başka da masrafım yok çok şükür iyiki kız olmuş umarım değişmez 🙈

Bugün elimde ne var ne yok bakmak için kızımdan kalma hurçları açtım ya her şey var 2 büyük hurç dolusu eşya var montundan tulumuna çıtçıtlı body elbise çorap her şeyden fazla fazla var hiçbir şey almamıştım almamaya karar verdim sadece bir tane hastane çıkışı alacam sanırım. Var olan eşyayla üç çocuk büyütülür ben nasıl ilkinde bu kadar çok almışım hayret ediyorum. Şuanki isteksizliğimin tam tersi varmış demekki. Şimdi iyiki isteksizim diyorum mazallah ya bir bu kadar alsaydım ne olurdu diye düşündüm. Temmuz başı yıkama ütüleme yapacam. Oyuncak ,bebek arabası, yorgan ,çarşaf her şey var büyük eşya bir beşik lazım bendekini vermiştim birine başka da masrafım yok çok şükür iyiki kız olmuş umarım değişmez 🙈
Sağlıkla kullanın inşallah hepsini 🙏♥️

Ben de aldığım kıyafetleri kontrol ettim en çok 3-6 ay almışım bugün 6-9 ay zıbın tulum falan sipariş verdim e bebek den

Burda kimse yok artık alışverişler bitti sanırım benim daha eksiklerim var şifonyer, küvet takımı, ana kucağı, puset, araba, emzirme yastığı, şarjlı göğüs pompası, bebek telsizi, ,bebek bezi kovası önümüzdeki ay alacaklarım bir de ben BİM'in reflü yatağını almıştım onu beşiğin içinde sabit olarak kullanacağım Sevi bebenin bebynest e benzeyen reflü yatağı varmış onu yeni keşfettim ondan alıp onu da salonda yanımızda yatırmaya üst kata kayınvalidemgile falan bir yere giderken kullanacağım 6. Ay sonunda herşeyi tamamlayıp 7. aya yıkama yerleştirme hastane çantası hazırlama kısmına geçmeyi planlıyorum ne olur ne olmaz erken doğum olayına karşı çevremdekiler erken hazırlamamı tavsiye ettiler inşallah Rabbim hepimize vaktinde sağlıklı kolay doğum nasip eder çok amin 🤲🥰

Burda kimse yok artık alışverişler bitti sanırım benim daha eksiklerim var şifonyer, küvet takımı, ana kucağı, puset, araba, emzirme yastığı, şarjlı göğüs pompası, bebek telsizi, ,bebek bezi kovası önümüzdeki ay alacaklarım bir de ben BİM'in reflü yatağını almıştım onu beşiğin içinde sabit olarak kullanacağım Sevi bebenin bebynest e benzeyen reflü yatağı varmış onu yeni keşfettim ondan alıp onu da salonda yanımızda yatırmaya üst kata kayınvalidemgile falan bir yere giderken kullanacağım 6. Ay sonunda herşeyi tamamlayıp 7. aya yıkama yerleştirme hastane çantası hazırlama kısmına geçmeyi planlıyorum ne olur ne olmaz erken doğum olayına karşı çevremdekiler erken hazırlamamı tavsiye ettiler inşallah Rabbim hepimize vaktinde sağlıklı kolay doğum nasip eder çok amin 🤲🥰
Ben daha yeni başladım alışverişe de 😊 Bi türlü fırsat bulup mesaj atamadım 😊 çok tatlış şeyler aldım. Lcw ve e bebekten aldım. Beşiğe daha karar veremedim. Çevremde park yatak kullanışsız diyen çok oldu. Belki ikea 'nın kini alırız. Ya da trendyolda bi tane görmüştüm ondan alacağım. Bi de puset ve bebek arabası alacağız. Başka eksiğimiz yok şükür. Deterjan aldım iki tane. Ikisini deneyip ona göre karar vereceğim. Dalan ve Duru'nun sabun tozlarını aldım. Abimizden de çok kıyafet kalmış. Allah'tan oğluşumu çok mavişli giydirmemişim. Çoğu kıyafeti kız da giyebilir 😁 Nevresim takımını diktiriyim mi yoksa hazır alıyım mi bilemedim. Dindirebileceğim yer var burda ama virüs yoğunluğundan korkuyorum. Bakalım hayırlısı 😊

Chicco anne yanı beşik almayı düşünen var mı? Park yataklar tam aklıma yatmadı 6 ay civarı kullanılabiliyormuş annr yanı beşikler ama gece direkt yanımızda olması ve yatağa da bitişik olması aklıma yatıyor.

Merhaba herkese 🥰
Anne yanı beşik bence çok kullanışlı ilk dönem için ama sonra park yatak ya da mobilya beşiğe geçmek gerekiyor küçük kalacağı için.
Bir de english home'da %20 indirim var ve bebek çocuk ürünleri çok güzeller bakmanızı tavsiye ederim.
0-6 ay kıyafetleri tamamladım ben de şimdi bebek kamerası emzirme ürünleri nevresim gibi şeyleri almaya başladım. Bebek bakım malzemelerini son kullanma tarihi sebebiyle en son alacağım galiba onlarda da mustela düşünüyorum ama çok kararsızım 350 lira şampuan bebek yağı ve kremi, unibaby koca çantalı seti 100 lira gerekliliği konusunda emin değilim.
Deterjan da babygreen markasının deterjan ve yumuşatıcısını aldım ürün içeriği organik ve bitkisel çok temiz, tavsiye ederim.

Merhaba herkese 🥰
Anne yanı beşik bence çok kullanışlı ilk dönem için ama sonra park yatak ya da mobilya beşiğe geçmek gerekiyor küçük kalacağı için.
Bir de english home'da %20 indirim var ve bebek çocuk ürünleri çok güzeller bakmanızı tavsiye ederim.
0-6 ay kıyafetleri tamamladım ben de şimdi bebek kamerası emzirme ürünleri nevresim gibi şeyleri almaya başladım. Bebek bakım malzemelerini son kullanma tarihi sebebiyle en son alacağım galiba onlarda da mustela düşünüyorum ama çok kararsızım 350 lira şampuan bebek yağı ve kremi, unibaby koca çantalı seti 100 lira gerekliliği konusunda emin değilim.
Deterjan da babygreen markasının deterjan ve yumuşatıcısını aldım ürün içeriği organik ve bitkisel çok temiz, tavsiye ederim.
Bebek bakım ürünlerini ben de en sona bıraktım tarihini düşünerek mustela alacağım ben sadece şampuanı bebe yağı ve pişik kremini alacağım başka bir şeye gerek yok diye düşünüyorum ıslak mendili Molfix izotonik sulu yeni doğan ıslak mendili ve göbek oyuntulu yeni doğan bebek bezini alacağım tabi bebek doğduktan sonra ihtiyaca ve bebeğe yarayıp yaramadığına göre aynı ya da farklı ürünlere devam ederim inşallah 🤲

Bana anne yanı beşiği arkadaşım verdi evet çok kullanışlı ama küçük ben ahşap anne yanı beşikten alacaktım onlar baya büyük yeri dar olanlar bundan alabilir ama dediğim gibi en fazla 7-8 aya kadar kullanabilirsiniz tabi bebeğiniz iri olursa 6 aydan sonra sığmaz park yatak hiç düşünmedim kullananlardan memnun olan da var olmayan da var bu yüzden onu düşünmedim hiç

Eklentiler

• IMG_20210413_231648.jpg
    IMG_20210413_231648.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 66
Bunları e bebekten aldım internet sitesinden genelde yeni doğan ve 3-6 ay almıştım öncekileri bu sefer 9 ay da aldım büyük şeyleri de olsun diye düşündüm daha gelmeyenler de var gelince onları da buraya eklerim çok beğendim hepsi çok kaliteli ve tek kargoda geliyor keşke en başından beri e-bebekten alsaymışım tüm kıyafetleri 😊

Eklentiler

• IMG_20210427_153938.jpg
    IMG_20210427_153938.jpg
    173,7 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20210427_153557_1.jpg
    IMG_20210427_153557_1.jpg
    149,5 KB · Görüntüleme: 62
Merhaba herkese 🥰
Teşekkürler tavsiyeler için. Başından beri ilk karar verdiğim ama sonradan da sürekli kararsızlığa düştüğüm şey anne yanı beşik oldu. alıp geçesim var artık ya :)

English home ağız bezleri güzel mi, hiç denediniz mi?

Bana anne yanı beşiği arkadaşım verdi evet çok kullanışlı ama küçük ben ahşap anne yanı beşikten alacaktım onlar baya büyük yeri dar olanlar bundan alabilir ama dediğim gibi en fazla 7-8 aya kadar kullanabilirsiniz tabi bebeğiniz iri olursa 6 aydan sonra sığmaz park yatak hiç düşünmedim kullananlardan memnun olan da var olmayan da var bu yüzden onu düşünmedim hiç
benim de içim atmadı park yataklara bir türlü. alırsak bir odasına mobilya tipi beşik bir de anne yanı beşik alsam diye düşündüm. bir arkadaşım almış pek kullanmadım, yataşın juno bebek yatağını kullandım hep dedi. onu da aldım salonda falan yanımızda dururken kullanırız diye ama aklım hala anne yanı beşikte. fiyatlar artmadan kesinleştirmek istiyorum.
youtubeda birine denk gelmiştim çok detaylı anlatıyor. anne yanı beşik kullananlarda anneden kopmak daha zor oluyormuş. bir de beşik sallanan değilse anne memede uyutmayı seçiyormuş o da baya zorluyormuş ileride.

Ohh ne güzel bitmiş sayılır alisverisler ee ben başlamamisim sizin yanınızda 😁 1 tane hastane çıkışı 1 kaç tulum dışında aldığım birsey yok henüz 🙄
aslında 6. 7. ay beklenebilirdi bana göre de ama aldıkça heveslendim :) ve büyük parçalar için de sürekli zam gelecek korkusu gelişti. bizim de beşik, oda, bebek arabası gibi büyük kalemler hala eksik.

Ay ben daha başlamadım kuzum ya bi küveti ateş ölçeri üç beş parça kıyafeti var oğlumun🙄 biraz sıkıntılı günler geçti bizim için pek odaklanamadım da ama şimdi mayısla birlikte bir çok siparişimi vermeye başlayacağım bende .. anne yanı filan alıcam ... bende temmuz ortasına kadar en geç yıkama ütülüme bitirmek istiyorum çünkü sonra zor olur bnce .. sonuçta bizde kıyafetlerimizi yıkayıp ütüleyip dolaba yerleştiriyoruz bir sorun olmuyor ki son aya kadar beklemeye gerek yok bnce .. son ayda keyif yaparım😅🤲🏻🤲🏻❤️

Teşekkürler tavsiyeler için. Başından beri ilk karar verdiğim ama sonradan da sürekli kararsızlığa düştüğüm şey anne yanı beşik oldu. alıp geçesim var artık ya :)

English home ağız bezleri güzel mi, hiç denediniz mi?
Anne yanı hem yatağa eklenebiliyor hem de aparatı kaldırınca başka yerde de kullanılıyor benimki heyner diye bi' markaydı. İçinde uyku seti yatağı cibinliği de var.
English home ağız bezlerini gördüm gayet güzeller ama almadım, netten almıştım 20 tane falan almışım hatta abartıp :) kızımda çok ihtiyacım olmuştu.

Bebek bakım ürünlerini ben de en sona bıraktım tarihini düşünerek mustela alacağım ben sadece şampuanı bebe yağı ve pişik kremini alacağım başka bir şeye gerek yok diye düşünüyorum ıslak mendili Molfix izotonik sulu yeni doğan ıslak mendili ve göbek oyuntulu yeni doğan bebek bezini alacağım tabi bebek doğduktan sonra ihtiyaca ve bebeğe yarayıp yaramadığına göre aynı ya da farklı ürünlere devam ederim inşallah 🤲
Ben mustela güneş kremi almıştım kızıma en iyisi o diye ama hiç korumadı deli gibi sürmeme rağmen kızardı hep, bir de bebekken konak şampuanı almıştım o da hiç işe yaramadı zeytinyağı daha iyi sonuç verdi mesela. O yüzden mustela içerik olarak güvenli olabilir ama asıl amacı gerçekleştirmiyorsa napayım zararsız oluşunu diye düşünüyorum.
Bez de prima premium care aşırı memnun olduğum için yine onu kullanacağım, ıslak mendil de sleepy yenidoğan bambulu olan onu hep kullandığım için stok var epey :) her alışverişte sepete ekliyorum gibi bi şey.

Ben de baya tamamladım zaten önceden elimde çok vardı yazmıştım.
- Beşik
-Emzik, biberon
-Süt sağma makinası
-0-3 ay ayaksız alt
-Bakım seti
-Şampuan krem yağ
-Puset seti alacak listem bukadar kaldı 12 aylık kıyafet fazlasıyla var. Araba ateş ölçer telsiz puset de var. Kafamı en çok beşik karıştırıyor chicco anne yanı gereksiz pahalı. Ben emzirdiğim süre boyunca oda değiştiremiyorum beni mahvediyor uyku vs kalmıyor. Oyüzden benim odamda daha uzun süre kullanabileceğim bir beşik almam lazım. 0-6 aylık bir şey boşa para harcama gibi geliyor. Ama hala karar veremedim işte.

benim de içim atmadı park yataklara bir türlü. alırsak bir odasına mobilya tipi beşik bir de anne yanı beşik alsam diye düşündüm. bir arkadaşım almış pek kullanmadım, yataşın juno bebek yatağını kullandım hep dedi. onu da aldım salonda falan yanımızda dururken kullanırız diye ama aklım hala anne yanı beşikte. fiyatlar artmadan kesinleştirmek istiyorum.
youtubeda birine denk gelmiştim çok detaylı anlatıyor. anne yanı beşik kullananlarda anneden kopmak daha zor oluyormuş. bir de beşik sallanan değilse anne memede uyutmayı seçiyormuş o da baya zorluyormuş ileride.
Bizimki sallanan anne yanıymış baktım da şimdi memede uyutmak zor olur evet

X