Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Maşallah kız bi çinekop kadar olmuş 😍
Biz niye ikna olmadık anlam veremedim bi anda ama erken söylediler bize ondan değişir diye düşündük galiba 🙈
He kız çinekop oldu bu o zaman 😁 7 dk usg yaptı kolunu bacağını hep tek tek ölçtü böbrekleri var tamam dedi organlara da baktı ben anlamadım ayrıntılı usg gibi oldu 😁 kafa yusyuvarlak tamam falan yaptı.
O değilde doktora cinsiyeti sordum bakalım dedi hemen kız dedi bu benim kız 12. Haftadan beri hep gösteriyor insan biraz saklar 😅
Kız bize erkenden söylendiya cinsiyet heralde ondan inanmıyoruz doktora ama bu sefer ikna oldum gibi çünkü bu doktora ilk defa geldim kesin konuştu öteki de kesin konuştu muallakta kalmıyolar açıyo bizim edepsiz 🤣

Merhaba güzel anneler. Bir süredir burayı takip ediyorum. Faydalı bilgiler ediniyorum :) Bana da tecrübeli bir arkadaşım neler nerede lazım olacak diye bir liste yolladı. Ben de sizlerle paylaşmak istedim. Umarım faydasını görürsünüz :anneadayı:

Bebek
✓ Bebek arabası+Ana kucağı
✓ anne yanı yatak
✓ Yenidoğan bebek biberonu
✓ Sağma makinesi
✓ Müslin Örtü
✓ omuz bezi
✓ kusmuk bezi
✓ Bebek alt açma
✓ Bebek çantası
Odaya alınacaklar
✓ Çarşaf - yastık kılıfı
✓ Sling/kanguru
✓ küvet seti
✓ Yenidoğan bebek bezi
✓ Bakım çantası (saç fırçası, tarağı, tırnak makası, burun aspiratörü)
✓ emzik
✓ Emzik saklama kutusu
✓ Bebek deterjanı
✓ Bez için çöp kovası
✓ Kulak pamuğu
✓ Bebek şampuanı ve vücut losyonu/yağı
✓ Emzirme yastığı ve önlüğü
✓ Süt saklama poşeti/kabı
✓ Görüntülü kamera ya da telsiz
✓ Hastane çıkışı
✓ Pamuk
✓ Pişik kremi
✓ Alt silme mendili
✓ Oda termometresi
◦ Sterilizatör
◦ Biberon ısıtıcı
Anne
✓ göğüs koruma
✓ Silikon göğüs ucu
✓ Göğüs ucu kremi
✓ emzirme sütyeni ve atleti
✓ Tek kullanımlık çamaşır
✓ İç çamaşırı
✓ Pijama ve gecelik
✓ Göğüs pedi
✓ Ped
✓ Lohusa tacı ve terliği
HASTANE ÇANTASI (BEBEK)
✓ Üç adet hastane çıkışı
✓ Yeni doğan bez
✓ Yeni doğan pamuk ya da ıslak mendil
✓ Pişik kremi
✓ Ağız bezi
✓ Müslin
✓ Puset
✓ Çorap
HASTANE ÇANTASI (ANNE)
✓ Üç adet önden düğmeli gecelik ya da bir gecelik iki pijama gecelik daha rahat oluyor özellikle ilk gün için
✓ 1 adet sabahlık
✓ Terlik
✓ Lohusa tacı
✓ çorap (2-3 çift)
✓ 3-4 çamaşır - disposal depend
✓ Emzirme sütyeni / atleti
✓ Yüksek bel külot
✓ göğüs ucu kremi
✓ Göğüs ucu kalkanı
✓ Diş fırçası, macunu
✓ Hastaneden çıkarken giymek için kıyafet
✓ Makyaj malzemesi
✓ Havlu, belki duş terliği
✓ Tarak
✓ Saç şekillendirici
✓ sağma makinesi
✓ Şarj aleti/powerbank
✓ Fotoğraf makinası
✓ Belgeler
✓ Bozuk para
✓ Banyo malzemesi
◦ İlaçlar
◦ Çikolata
◦ kapı süsü
◦ Emzirme yastığı
Çok faydalı olmuş sağolasın 🥰🥰🙏🏻 daha bir sürü eksik var benim 😅

He kız çinekop oldu bu o zaman 😁 7 dk usg yaptı kolunu bacağını hep tek tek ölçtü böbrekleri var tamam dedi organlara da baktı ben anlamadım ayrıntılı usg gibi oldu 😁 kafa yusyuvarlak tamam falan yaptı.
O değilde doktora cinsiyeti sordum bakalım dedi hemen kız dedi bu benim kız 12. Haftadan beri hep gösteriyor insan biraz saklar 😅
Kız bize erkenden söylendiya cinsiyet heralde ondan inanmıyoruz doktora ama bu sefer ikna oldum gibi çünkü bu doktora ilk defa geldim kesin konuştu öteki de kesin konuştu muallakta kalmıyolar açıyo bizim edepsiz 🤣
Iyi ki acıyor kız şimdi düşünüp duruyor olurduk cinsiyeti ne diye 🤣 doğumdan sonra açmasın önemli olan o🤣🤣
Doktor uzun uzun bakıp her sey yolunda dediyse detaylın tertemiz çıkar tecrübeyle sabit 🤣 benim doktor her gittiğimde kalbine bakıyordu bobreklerine idrar kesesine falan çok şükür her sey normal cıktı. Ama söylemişti her sey normal gözüküyor detaylı ultrasonda sorun çıkmaz senin diye.
Renkli foti verdi mi😍

Iyi ki acıyor kız şimdi düşünüp duruyor olurduk cinsiyeti ne diye 🤣 doğumdan sonra açmasın önemli olan o🤣🤣
Doktor uzun uzun bakıp her sey yolunda dediyse detaylın tertemiz çıkar tecrübeyle sabit 🤣 benim doktor her gittiğimde kalbine bakıyordu bobreklerine idrar kesesine falan çok şükür her sey normal cıktı. Ama söylemişti her sey normal gözüküyor detaylı ultrasonda sorun çıkmaz senin diye.
Renkli foti verdi mi😍
Haha aynen doğumdan sonra açmasın 😅
Renkliyle hiç bakmadı bu doktor. Normalde urfada ki doktorum renkliylede bakıyor. Siyah beyazlıdan ölçümler yaptı tek tek gösterdi parmaklarını falan kolunu bacağını ölçtü kolunu zor ölçtü müsaade etmedi 🤣 inşallah detaylı da iyi çıkar gelişimi çok güzel dedi ben de Bi sevindim valla 🙏🏻 bak tek boyutlu usg verdi birinde sadece kafayı çekmiş fotoda 😁

Eklentiler

• IMG_20210414_161158.jpg
    IMG_20210414_161158.jpg
    101,1 KB · Görüntüleme: 37
Haha aynen doğumdan sonra açmasın 😅
Renkliyle hiç bakmadı bu doktor. Normalde urfada ki doktorum renkliylede bakıyor. Siyah beyazlıdan ölçümler yaptı tek tek gösterdi parmaklarını falan kolunu bacağını ölçtü kolunu zor ölçtü müsaade etmedi 🤣 inşallah detaylı da iyi çıkar gelişimi çok güzel dedi ben de Bi sevindim valla 🙏🏻 bak tek boyutlu usg verdi birinde sadece kafayı çekmiş fotoda 😁
Kız maşallah beyni de gözüküyor kıyamam 😍 alttaki neresi tam anlamadım?
Insan çok duygulanıyor ya bütün organlarını görüyorsun ya. Ay bebemin beyni oy kalbi diye 😍

Kız maşallah beyni de gözüküyor kıyamam 😍 alttaki neresi tam anlamadım?
Insan çok duygulanıyor ya bütün organlarını görüyorsun ya. Ay bebemin beyni oy kalbi diye 😍
Sağ kısmı kafa sol kısmı vücudu ama yarım çekmiş doktor benim urfada ki doktorun cihazı gibi güzel değil o çok netti 🤣 sorma valla insanın hoşuna gidiyo ya parmaklarını da gördüm şunlar çıksada sevsek kız 🤩🤩

Sağ kısmı kafa sol kısmı vücudu ama yarım çekmiş doktor benim urfada ki doktorun cihazı gibi güzel değil o çok netti 🤣 sorma valla insanın hoşuna gidiyo ya parmaklarını da gördüm şunlar çıksada sevsek kız 🤩🤩
Ben bugün battaniyelerini yıkadım ütüleyip hurçlara koycam ortalıkta çok yer kaplıyor. Kız o kadar tatlı ki insanın bir an önce doğurası geliyor ya inşallah sağ salim vaktinde gelirler de seçmelere doyamayız 😍

Ben bugün battaniyelerini yıkadım ütüleyip hurçlara koycam ortalıkta çok yer kaplıyor. Kız o kadar tatlı ki insanın bir an önce doğurası geliyor ya inşallah sağ salim vaktinde gelirler de seçmelere doyamayız 😍
He kız sevelim en çokda totosunıçu ısırmak istiyom bacaklarını şap diye öpesim geliyo yumup yumuş olurlar 🤣🤣 sağ salim vaktinde doğsunlar inşallah 🙏🏻🥰

Kız analarına beni de ekleyin canımlar kızım oluyormuş. Nub Ramiz Çin Rus tüm takvimler erkek çıkmıştı etraftan da erkek yorumları geliyordu ancak dr kesin gördü bu sefer. Bugün çok güzeldi ya çok hareketliydi elini ağzına götürdü ense altına koydu tekme attı ya bir yerinde durmadı maşallah çok mutluyum bütün çok ♥️

Kız analarına beni de ekleyin canımlar kızım oluyormuş. Nub Ramiz Çin Rus tüm takvimler erkek çıkmıştı etraftan da erkek yorumları geliyordu ancak dr kesin gördü bu sefer. Bugün çok güzeldi ya çok hareketliydi elini ağzına götürdü ense altına koydu tekme attı ya bir yerinde durmadı maşallah çok mutluyum bütün çok ♥️
Sağ salim gelsin prenses inşallah annesi😍
Gözün aydın hayırlı evlat olsun inşallah 🤗 çiçekler böcekler gelsin bakalim

Oo öğrendin demek artık rahatça alışverişe başlarsın hadi bakalım sağlıkla gelsin prenses 😍🙏🏻🥰

Sağlıkla gelsin hayırlı uğurlu olsun. ❤️

X