Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

30 lu vardi ondan alayim lazim olursa bulunsun. Benim bebişim yine göstermedi cinsiyetini, doktor alisverisini yapma dedi bana 🙃
Yaa bu bebekler meraktan öldürecek bizi ben de bugün gidiyorum geçen göstermemişti bakalım bugün gösterecek mi ? Benim dr daha yorum bile yapmadı cinsiyet için ikidir göstermiyor. Eşim valla göstermezse bir iki saat dolanır tekrar gideriz dra diyor 🙈

Yaa bu bebekler meraktan öldürecek bizi ben de bugün gidiyorum geçen göstermemişti bakalım bugün gösterecek mi ? Benim dr daha yorum bile yapmadı cinsiyet için ikidir göstermiyor. Eşim valla göstermezse bir iki saat dolanır tekrar gideriz dra diyor 🙈
Benim doktor kiza benziyor diyor ama emin olamiyor alisverisini yapma dedi. Kimildamiyor ya bir milim oynamadi yerinden o kadar ugrasti doktor yok 🙄 tekrar gitme fikri guzelmis ben de baska doktor bakiyorum randevu bulursam bir daha gidecegim

Benim doktor kiza benziyor diyor ama emin olamiyor alisverisini yapma dedi. Kimildamiyor ya bir milim oynamadi yerinden o kadar ugrasti doktor yok 🙄 tekrar gitme fikri guzelmis ben de baska doktor bakiyorum randevu bulursam bir daha gidecegim
Benim de ikidir oynamıyor başta acaba bir sıkıntı mı var niye oynamıyor diyordum ama normalmiş sanırım. Benim ilk gebeliğimde kızım bir an durmazdı doğru düzgün ölçüm yaptırmazdı. Şimdi dr uğraşıyor uğraşıyor oynatamıyor

Merhaba güzel anneler. Bir süredir burayı takip ediyorum. Faydalı bilgiler ediniyorum :) Bana da tecrübeli bir arkadaşım neler nerede lazım olacak diye bir liste yolladı. Ben de sizlerle paylaşmak istedim. Umarım faydasını görürsünüz :anneadayı:

Bebek
✓ Bebek arabası+Ana kucağı
✓ anne yanı yatak
✓ Yenidoğan bebek biberonu
✓ Sağma makinesi
✓ Müslin Örtü
✓ omuz bezi
✓ kusmuk bezi
✓ Bebek alt açma
✓ Bebek çantası
Odaya alınacaklar
✓ Çarşaf - yastık kılıfı
✓ Sling/kanguru
✓ küvet seti
✓ Yenidoğan bebek bezi
✓ Bakım çantası (saç fırçası, tarağı, tırnak makası, burun aspiratörü)
✓ emzik
✓ Emzik saklama kutusu
✓ Bebek deterjanı
✓ Bez için çöp kovası
✓ Kulak pamuğu
✓ Bebek şampuanı ve vücut losyonu/yağı
✓ Emzirme yastığı ve önlüğü
✓ Süt saklama poşeti/kabı
✓ Görüntülü kamera ya da telsiz
✓ Hastane çıkışı
✓ Pamuk
✓ Pişik kremi
✓ Alt silme mendili
✓ Oda termometresi
◦ Sterilizatör
◦ Biberon ısıtıcı
Anne
✓ göğüs koruma
✓ Silikon göğüs ucu
✓ Göğüs ucu kremi
✓ emzirme sütyeni ve atleti
✓ Tek kullanımlık çamaşır
✓ İç çamaşırı
✓ Pijama ve gecelik
✓ Göğüs pedi
✓ Ped
✓ Lohusa tacı ve terliği
HASTANE ÇANTASI (BEBEK)
✓ Üç adet hastane çıkışı
✓ Yeni doğan bez
✓ Yeni doğan pamuk ya da ıslak mendil
✓ Pişik kremi
✓ Ağız bezi
✓ Müslin
✓ Puset
✓ Çorap
HASTANE ÇANTASI (ANNE)
✓ Üç adet önden düğmeli gecelik ya da bir gecelik iki pijama gecelik daha rahat oluyor özellikle ilk gün için
✓ 1 adet sabahlık
✓ Terlik
✓ Lohusa tacı
✓ çorap (2-3 çift)
✓ 3-4 çamaşır - disposal depend
✓ Emzirme sütyeni / atleti
✓ Yüksek bel külot
✓ göğüs ucu kremi
✓ Göğüs ucu kalkanı
✓ Diş fırçası, macunu
✓ Hastaneden çıkarken giymek için kıyafet
✓ Makyaj malzemesi
✓ Havlu, belki duş terliği
✓ Tarak
✓ Saç şekillendirici
✓ sağma makinesi
✓ Şarj aleti/powerbank
✓ Fotoğraf makinası
✓ Belgeler
✓ Bozuk para
✓ Banyo malzemesi
◦ İlaçlar
◦ Çikolata
◦ kapı süsü
◦ Emzirme yastığı

Merhaba güzel anneler. Bir süredir burayı takip ediyorum. Faydalı bilgiler ediniyorum :) Bana da tecrübeli bir arkadaşım neler nerede lazım olacak diye bir liste yolladı. Ben de sizlerle paylaşmak istedim. Umarım faydasını görürsünüz :anneadayı:

Bebek
✓ Bebek arabası+Ana kucağı
✓ anne yanı yatak
✓ Yenidoğan bebek biberonu
✓ Sağma makinesi
✓ Müslin Örtü
✓ omuz bezi
✓ kusmuk bezi
✓ Bebek alt açma
✓ Bebek çantası
Odaya alınacaklar
✓ Çarşaf - yastık kılıfı
✓ Sling/kanguru
✓ küvet seti
✓ Yenidoğan bebek bezi
✓ Bakım çantası (saç fırçası, tarağı, tırnak makası, burun aspiratörü)
✓ emzik
✓ Emzik saklama kutusu
✓ Bebek deterjanı
✓ Bez için çöp kovası
✓ Kulak pamuğu
✓ Bebek şampuanı ve vücut losyonu/yağı
✓ Emzirme yastığı ve önlüğü
✓ Süt saklama poşeti/kabı
✓ Görüntülü kamera ya da telsiz
✓ Hastane çıkışı
✓ Pamuk
✓ Pişik kremi
✓ Alt silme mendili
✓ Oda termometresi
◦ Sterilizatör
◦ Biberon ısıtıcı
Anne
✓ göğüs koruma
✓ Silikon göğüs ucu
✓ Göğüs ucu kremi
✓ emzirme sütyeni ve atleti
✓ Tek kullanımlık çamaşır
✓ İç çamaşırı
✓ Pijama ve gecelik
✓ Göğüs pedi
✓ Ped
✓ Lohusa tacı ve terliği
HASTANE ÇANTASI (BEBEK)
✓ Üç adet hastane çıkışı
✓ Yeni doğan bez
✓ Yeni doğan pamuk ya da ıslak mendil
✓ Pişik kremi
✓ Ağız bezi
✓ Müslin
✓ Puset
✓ Çorap
HASTANE ÇANTASI (ANNE)
✓ Üç adet önden düğmeli gecelik ya da bir gecelik iki pijama gecelik daha rahat oluyor özellikle ilk gün için
✓ 1 adet sabahlık
✓ Terlik
✓ Lohusa tacı
✓ çorap (2-3 çift)
✓ 3-4 çamaşır - disposal depend
✓ Emzirme sütyeni / atleti
✓ Yüksek bel külot
✓ göğüs ucu kremi
✓ Göğüs ucu kalkanı
✓ Diş fırçası, macunu
✓ Hastaneden çıkarken giymek için kıyafet
✓ Makyaj malzemesi
✓ Havlu, belki duş terliği
✓ Tarak
✓ Saç şekillendirici
✓ sağma makinesi
✓ Şarj aleti/powerbank
✓ Fotoğraf makinası
✓ Belgeler
✓ Bozuk para
✓ Banyo malzemesi
◦ İlaçlar
◦ Çikolata
◦ kapı süsü
◦ Emzirme yastığı
Çok faydalı olmuş canım eline sağlık. Benim listemde bunun üçte biri kadar kalem var ama🙈
Bi de diyorum ki eksiklerin çoğunu tamamladım pek bir sey kalmadı. Daha bir sürü eksik varmış valla Allah yardımcımız olsun. 30.haftadan sonra alışverişe başlasak yetiştirmek için kredi falan çekmemiz gerekebilirmiş 🤣

Son düzenleme:
Çok faydalı olmuş canım elime sağlık. Benim listemde bunun üçte biri kadar kalem var ama🙈
Bi de diyorum ki eksiklerin çoğunu tamamladım pek bir sey kalmadı. Daha bir sürü eksik varmış valla Allah yardımcımız olsun. 30.haftadan sonra alışverişe başlasak yetiştirmek için kredi falan çekmemiz gerekebilirmiş 🤣
Valla öyle ya, ben de bulabildiğimi eşten dosttan bulmaya çalışıyorum öncellikle ona göre eksikleri tamamlarım diyorum. İkiz olunca zaten ekstra batak oluyor bizim için 🙈

Valla öyle ya, ben de bulabildiğimi eşten dosttan bulmaya çalışıyorum öncellikle ona göre eksikleri tamamlarım diyorum. İkiz olunca zaten ekstra batak oluyor bizim için 🙈
Ay otomatik düzeltme beni öldürecek elime sağlık yazmışım kusura bakma🙈
Onu soracaktım ben de sen kaçar takım zıbın almayı düşünüyorsun? Şu an tek bebek için elimde fazlasiyla var ama iki tane olunca yetmeyecekmiş gibi geliyor.
Aynen ben de senin gibiyim biliyor musun çevremdeki herkese sende o var mı bu var mi diye sorar oldum🤣

Benim de ikidir oynamıyor başta acaba bir sıkıntı mı var niye oynamıyor diyordum ama normalmiş sanırım. Benim ilk gebeliğimde kızım bir an durmazdı doğru düzgün ölçüm yaptırmazdı. Şimdi dr uğraşıyor uğraşıyor oynatamıyor
Karnimda oynuyor hareketlerini hissediyorum ilk zamanlarda da hep oynuyordu yerinde durmuyordu ultrasonda. Cinsiyeti olustugundan beri ultrasonda kimildamiyor 😊

Ay otomatik düzeltme beni öldürecek elime sağlık yazmışım kusura bakma🙈
Onu soracaktım ben de sen kaçar takım zıbın almayı düşünüyorsun? Şu an tek bebek için elimde fazlasiyla var ama iki tane olunca yetmeyecekmiş gibi geliyor.
Aynen ben de senin gibiyim biliyor musun çevremdeki herkese sende o var mı bu var mi diye sorar oldum🤣
Valla hiç farketmedim öyle yazdığını 😂 valla sayı belirlemedim. Şimdilik 10 tane önden çıtçıtlı yeni doğan aldım . 1 er tane de hastane çıkışı ama 5li set. Açıkçası elime geçeceklere bakıp devam ederim dedim. Verecekler versin diye bekliyorum 🤣 ama ileriki aylar için herkes günü geldikçe al diyor, baştan stok yapma diyor. O yüzden çok acele etmedim. Kıyafet bi şekilde hallolur da beni anne yanı yatak olayı geriyor nedense. 2 tane beşik alacağım normal odalarına ama anne yanı da iki tane mi lazım yoksa başta beraber yatırabilirsiniz diyorlar bi tane yeter mi bilemedim. Yatak odam küçük nasıl sığacak bilmiyorum. 🙃

Valla bacım değişirse sonucuna katlanır artık ok yaydan çıktı 🤣 pembik pembik giydiririm valla erkek çıkarsa 🤣
He kız sorma 😁 şimdi doktordan çıktım Bi de burada başka doktora göründüm herşey iyi dedi çook şükür 15+2 çıktım 125 gr dedi nasıl kilosu.
Bu da kesin kız bebek dedi artık değişmez heralde ya 2 farklı doktorda kesin kız demiş oldu 😁

Valla hiç farketmedim öyle yazdığını 😂 valla sayı belirlemedim. Şimdilik 10 tane önden çıtçıtlı yeni doğan aldım . 1 er tane de hastane çıkışı ama 5li set. Açıkçası elime geçeceklere bakıp devam ederim dedim. Verecekler versin diye bekliyorum 🤣 ama ileriki aylar için herkes günü geldikçe al diyor, baştan stok yapma diyor. O yüzden çok acele etmedim. Kıyafet bi şekilde hallolur da beni anne yanı yatak olayı geriyor nedense. 2 tane beşik alacağım normal odalarına ama anne yanı da iki tane mi lazım yoksa başta beraber yatırabilirsiniz diyorlar bi tane yeter mi bilemedim. Yatak odam küçük nasıl sığacak bilmiyorum. 🙃
Aynı dert bende de var yatak odama ikiyi geçtim bir beşik bile sığmaz anca eşyaların yerini oynatırsam belki. Bi tane de çocuk odam var ama aşırı küçük oraya da muhtemelen anca 2 beşik sığar. Ilk etapta bi park yatak alıp birlikte yatırmayı düşünüyorum ben bana da kolaylık olur diye. Hareketlenmeye başladıkları zaman ayırırım diye düşündüm.
Ya geçen bi doktorun videosunu izledim ikiz bebek bekleyenler hazırlıkları 6.ayda tamamlasınlar diyordu erken doğum ihtimaline karşı. Şimdiden aldıklarımızı yıkayıp ütülesek erken mi olur acaba benimkiler temmuzda gelir en geç. Sonra da ağırlaşip yapamazsak?

Aynı dert bende de var yatak odama ikiyi geçtim bir beşik bile sığmaz anca eşyaların yerini oynatırsam belki. Bi tane de çocuk odam var ama aşırı küçük oraya da muhtemelen anca 2 beşik sığar. Ilk etapta bi park yatak alıp birlikte yatırmayı düşünüyorum ben bana da kolaylık olur diye. Hareketlenmeye başladıkları zaman ayırırım diye düşündüm.
Ya geçen bi doktorun videosunu izledim ikiz bebek bekleyenler hazırlıkları 6.ayda tamamlasınlar diyordu erken doğum ihtimaline karşı. Şimdiden aldıklarımızı yıkayıp ütülesek erken mi olur acaba benimkiler temmuzda gelir en geç. Sonra da ağırlaşip yapamazsak?
Park yatak da iyi ama benim odaya sığmıyor 🙈daha küçüklerden bakmam lazım. Evet normalden önce bitirin diyorlar da 6 da çok erken değil mi ya. 32. Hafta gibi okumuştum sanki ben. Senin haftan daha ileri tabi biraz önden yapman lazım ama yıkamak için erken sanki. Ama odayı erken almak lazımmış bazı mobilyaların kokusu 2 ayda anca çıkıyormuş. Biz bayramdan sonra bakalım diye düşünüyoruz.

He kız sorma 😁 şimdi doktordan çıktım Bi de burada başka doktora göründüm herşey iyi dedi çook şükür 15+2 çıktım 125 gr dedi nasıl kilosu.
Bu da kesin kız bebek dedi artık değişmez heralde ya 2 farklı doktorda kesin kız demiş oldu 😁
Maşallah kız bi çinekop kadar olmuş 😍
Biz niye ikna olmadık anlam veremedim bi anda ama erken söylediler bize ondan değişir diye düşündük galiba 🙈

Park yatak da iyi ama benim odaya sığmıyor 🙈daha küçüklerden bakmam lazım. Evet normalden önce bitirin diyorlar da 6 da çok erken değil mi ya. 32. Hafta gibi okumuştum sanki ben. Senin haftan daha ileri tabi biraz önden yapman lazım ama yıkamak için erken sanki. Ama odayı erken almak lazımmış bazı mobilyaların kokusu 2 ayda anca çıkıyormuş. Biz bayramdan sonra bakalım diye düşünüyoruz.
Ben odaya sadece park yatak alcam başka bir sey sığmaz🙈
Bilemedim ki ağırlaşip yapamam diye de korkuyorum. Haziran sıcağında kocaman göbekle ütü yapmak da gözümü korkutuyor bi taraftan 🤣🤣
Önce eksikleri tamamlayalım da sonra yıkar ütüleriz 🤣

X