Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

O kadar minik minnoşlar ki ütüleme kolayca hallolur inanıyorum etiketleri kesmek aklımdaydı sonradan unutmuşum. Şimdi mesajı okuyunca hatırladım gidip keseyim, teşekkür ederim

Ben de avent alayım o zaman ya set alırım ya da en küçük boy

O kadar minik minnoşlar ki ütüleme kolayca hallolur inanıyorum etiketleri kesmek aklımdaydı sonradan unutmuşum. Şimdi mesajı okuyunca hatırladım gidip keseyim, teşekkür ederim
Bir şey değil :) Tulumların bacak kısımlarında da oluyor bazen, kontrol etmeyi unutmayın.
Aklıma gelmişken hepinize yazayım, çorapların ve patikli tulumların içinde kalan ipler veya overloklar bebeğin ayak parmağına dolanabiliyormuş. İzlediğim bir-iki videoda öyle demişler. Nasıl anlatsam: Mesela çorapta bir resim, desen olduğunda, o desenin iç kısımdaki dokuma ipleri bebeği rahatsız edebilirmiş. Yenidoğan çoraplarının içinin de düz olması gerekiyor yani. Bana çok mantıklı geldi. İlerleyen aylarda sorun olmaz sanıyorum.

Benim de gözümde büyüyordu. Kıyafetlerin etiketlerini kesip, renklerine göre ayırıp, ters çevirip sırasıyla yıkadım. Kurudukça ütü yaptım. Ütü masasını alçak konuma getirdim, koltuğa oturup tv karşısında yavaş yavaş ütüledim. Minicik şeyler, hem duygulandım hem " sen doğacaksın da bunları mı giyeceksin" diye diye bitirdim. Hatta hastaneye bebek için götüreceğim takımları ayrı küçük bir hurca koyup hazırladım bile Şimdi nevresim, battaniye tarzı şeyler kaldı. Onları da önümüzdeki hafta içi yapacağım inşallah.

Etiketi ben de unutmusum, senin gibi kesmeye gidecegim simdi ütü işi kolay gibi görünse de zormus, sadece cantaya koyduklarimi ütüledim ve ayakta duramayacak hale geldim, minik minik çok yordu beni, digerlerini de parca parca utulerim diye dusunuyorum.

Alçak konuma getirip oturarak ütülemeyi niye dusunemedim ben ya butun gece bacak agrisi çektim ,ödemim var zaten

Alçak konuma getirip oturarak ütülemeyi niye dusunemedim ben ya butun gece bacak agrisi çektim ,ödemim var zaten
Şimdi bir onceki mesajına cevap yazıyordum ben de. Normalde hep ayakta ütü yaparım, ama bu minik parçalar oturarak çok kolay ütüleniyor. Keşke daha önce yazsaymışım

Kendi kızımıza da bir şey almadan edemedik bunu da eşim kızımız için aldı
Gûzel günlerde giysin kuzu
Kizim için egitici, gelistirici, dikkat çekici oyuncaklar kitaplar, kartlar vs almak istiyorum ne önerirsin. Ilerleyen yaslari biliyorum da yeni dogdugunda ne yapilip alinabilir bilmiyorum.

Şimdi bir onceki mesajına cevap yazıyordum ben de. Normalde hep ayakta ütü yaparım, ama bu minik parçalar oturarak çok kolay ütüleniyor. Keşke daha önce yazsaymışım
Daha bitirmedim pes edip birakmistim parca parca utuleyeyim diye, onlari böyle utulerim artik ya herkeste mi oluyor bu acaba benim kafam çok bulanik çok dolu

Daha bitirmedim pes edip birakmistim parca parca utuleyeyim diye, onlari böyle utulerim artik ya herkeste mi oluyor bu acaba benim kafam çok bulanik çok dolu
Iyi bari, geri kalan ütü de rahat edersin Zaman zaman benim de oluyor. Bütün odağım bebek oldu, şahsen ona bağlıyorum

Iyi bari, geri kalan ütü de rahat edersin Zaman zaman benim de oluyor. Bütün odağım bebek oldu, şahsen ona bağlıyorum
Benim de sagim solum bebek konusmalar planlar hayaller yapilan isler her sey bebek uzerine oldu. Vakti gelseydi de dogsaydi sabirsizlanmaya basladim.

Gûzel günlerde giysin kuzu
Kizim için egitici, gelistirici, dikkat çekici oyuncaklar kitaplar, kartlar vs almak istiyorum ne önerirsin. Ilerleyen yaslari biliyorum da yeni dogdugunda ne yapilip alinabilir bilmiyorum.
Ben çıngıraklar , dişlikler , müzikli peluş oyuncaklar, üst üste dizilen ahşap oyuncaklar, hışırtılı bez kitaplar ve hareketli pop up kitaplar aldım daha önceden de evde sayı kartları, flaş kartlar ve koordinasyon oyuncağı vardı bunlar aldıklarım ama ilk etapta bebekler için çıngıraklar, dişlikler, müzikli oyuncaklar, hışırtılı bez kitaplar, zeka kartları kullanılır daha sonra gelişimine göre diğer oyuncaklara ve kitaplara geçilir bir de aynı anda tüm oyuncakları vermek yerine bir oyuncağı iyice keşfedip oynadıktan sonra yeni bir oyuncak daha verilebilir nacizane önerim kendim okul öncesi öğretmeniyim

Eklentiler

• IMG_20210627_005934.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 121
  • IMG_20210627_004707.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 89
  • IMG_20210627_004246.jpg
    162 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG_20210627_005953.jpg
    181,5 KB · Görüntüleme: 102
Okul öncesi ögretmeni oldugunu bildigim için özellikle sana sordum canim ben de atanamayan ögretmenlerdenim, hitap ettigim kitle lise oldugundan 3 senedir de okuldan ögrencilerden uzak kaldigimdan körelmisim baya internetten bakayim bu parçalara, hepsi buradada vardir , görselli atman iyi oldu çok tesekkur ederim

Evet öğretmenim hepsi burada sitesinden aldım çoğu şeyi çıngırak seti de bunu aldım çok güzel 8 tane bazıları dişlik hepsinin ayrı ayrı poşeti vardı kendi kutusunda muhafaza etmek de güzel bebek bılaşık deterjanı ile yıkadım kuruttum hepsini kutusunda tozlanmadan kirlenmeden duruyor

Eklentiler

• Screenshot_2021-06-27-19-40-55-512_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 89
bir de bunu ekledim

Bebek kıyafetleri değil de, aldığım sling gelince çok duygulandım, gözlerim doldu, neden bilmiyorum. Daha evlilik ve çocuk hayalim olmadığı dönemlerde bile "bebeğim olursa kesin sling kullanmak isterim" diyordum, ondan belki.

Biberon bakarken Philips Avent'in biberonuyla ilgili; diğer ayların başlıklarında artık stok sorunu olduğunu ve başlık bulunmadığını okudum. Aklınızda olsun. Bu arada ben kaşık biberon aldım.

Bebişi göğsümüzde taşımak çok tatlış bence de ya, kuş kadar bişey
Sling hangi marka aldınız ben onu daha almadım ama aklımdaydı.
Bi tane avent biberon aldım nolur nolmaz diye ama o konuyu duruma göre alayım demiştim. Umarım sorun olmaz

Trendyol'dan Neko Esnek Wrap Sling aldım. Aynı renk taşıma kılıfı, üçgen bebek şapkası ve takma kılavuzu ile geldi. Youtube videolarını da izledim, bana hiç karışık gelmedi bağlaması. Halkalı olanları sevemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…