Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Ben M beden aldım. 36-42 beden aralığı için M beden yazıyor paket üzerinde. Benim kilom 74 şu an. 40 beden giyiniyorum.
Ay bende m aldım .. küçük mü diyordum ama büyükte sızdırır dedim kendi kendime .. 62 idim en son şimdi hiç bilmiyorum olmadı doğuma yakın denerm bir tane çok küçükse alırım L ama göbekte inecek biraz doğumla

M kücukse L beden mi iyi. Arkadasim 87 kilo ile L beden aldim demisti. Kucuk gelmis biraz yanlarindan acarak genisletmis. Ben 67 olunca L buyuk gorundu gozume, doguma kadar ne kadar alirim bilmiyorum da.
63 kiloyum, valla L beden aldım Depend'i. Eşimin tişörtlerini giyiyorum evde, rahatlığa ve bolluğa aşırı alıştım. Eskiden bol kıyafet hiç sevmezdim. Sanki doğumdan sonra hiç kilo vermeyecekmişim gibi her şeyi xl-xxl alıyorum Karnımı biraz sıksa bir kıyafet, fenalık basıyor çünkü bana.

Ben ilk doğumumda depend almamıştım hastane yatağa hasta bezi gibi bir şey sermişti ameliyattan dolayı sonda vardı zaten kiloduma da gece boy ped takmıştım. Normalde durum nasıl bilmiyorum ama öyle çok uzun süre depend gibi bir şeye ihtiyaç olmuyor. Belki bir bilemedin 2 tane sonra pede geçilir.

Ben de bulunsun, lazım olur diye aldım. Çamaşır gibi ya, sızdırma falan olmaz, rahat ederim diye düşündüm. Gorumcemin doğumunda da hastanede hem yatağa bir örtü sermişler hem de hemşireler sargı bezi içine pamuk yerlestirerek çamaşırının içine koyup, geceligini beline kadar toplamışlar sızma olursa geceliği batmasın diye.

Anladigim kadariyla L beden en iyisi olacak ben de hep dogumdan sonra kilo verecegim modundayim sanki bir iki saate kücülcekmisim gibi geliyor

Bir kaç şey soracağım;
Kıyafet yıkarken beyaz üstü puantiyeli, desenli filansa beyazlarla mı yıkadınız, renklilerle mi?
Bez top, bez kitap, uyku arkadaşı gibi oyuncaklar makinede yıkanır mı, yoksa silinmeli mi?

Ben daha yıkamadım ama renk mendili diye bir şey varmış. Onlardan aldım kullanıcam yıkarken

Bu arada yumuşak kitap öneriniz olur mu? Hiç oyuncak almamışım bir arkadaşım jelly cat yumuşak kitap önermişti.
Hışırtılı bez kitap aldım Moli'nin sanırım, İlk zeka kartlarından aldım, siyah-beyaz tarafı ilk 6 ay renkleri net görmedikleri için ilgi çekici oluyormuş sanırım. Bunlar Carrefour'dan. Çok büyük Carrefourlarda oyuncak bölümü oluyor. E-bebek'te de 6lı yumuşak kitap gördüm Cumartesi günü.
Bir de suya dayanıklı banyo kitabı aldım ama ilk aylar kışa geleceği için zaten banyo sefası olmaz. Bul-tak, üst üste dizilen küplerden, müzikli basmalı oyuncaklardan filan da aldım ama hepsi daha sonraki aylarda kullanılabilecek şeyler. Uygun fiyata denk gelirsem alıyorum, çünkü hiç bir şeyin fiyatı yerinde durmuyor ne yazık ki. 3 ay önce aldığımız oyun halısı şu an 2 katı fiyatta

Çok teşekkürler. Kesinlikle çok doğru, ne alsak kar. Bunları araştıracağım tek tek

Bez top ve kitabi bilemiyorum. Kiyafetlerini renkleri karisik yikadim , battaniyelerini nevresimlerini vs ve kiyafetlerini ayri sekilde yikadim. Renkleri birbirine karismadi, esim kizin kiyafetleri için almis dogal deterjan kullandim, ben de dalin deterjan almistim bekliyor zamanini, yumusatici kullanmadim kokusu hafifti ve yumusacik camasirlari renklerde de hic karisma bozulma olmadi.

Ben beyazlar orta renkler ve koyu renkler şekilde üçe bölüp yıkadım bez kitap bez top keçe oyuncak kirli sepeti bez bebekler peluş oyuncaklar reflü yatağı kılıfları emzirme yastığı kılıfları alt açmalar nevresimler hepsini renklerine göre ayırıp makinede yıkadım çok şükür hiç bir şeyde bozulma olmadı çıngıraklar dişlikler biberonlar falan plastik şeyleri de bebek bılaşık sabunu ile elde yıkadım yıkamadığım bir şey kalmadı çok yorucu olmuştu ama içime sindi o zaman enerjim de vardı şimdi olsa yapamam bir de ürünün kalitesine göre değişir makinede bozulup bozulmayacağı onu da denemeden bilemeyiz silmek benim çok içime sinmiyor illa yıkayacağım

Aynen öyle bugün eşimle birlikte AVM de arkadaşımın kızının bir yaş doğum günü için hediyelik bir şeyler bakalım dedik aman Allahım mağazalar bir kalabalık HM ye Koton a LCW ye E bebeğe baktık herşey o kadar pahalı ki e bebekten bir elbise aldık 109 lira yanına bir de LCW den bebek kol çantası aldık 60 lira evet ucuz şeyler de var ama bu arkadaşımız bize anne yanı beşiğini verdi emzirme yastığı pike müslin bir sürü şey aldı sağolsun ben de iyi bir şey almak istedim eşimin tansiyonu düştü kalabalıktan ayakta kalmaktan dedim ben bu yüzden herşeyi internetten taksitle aldım bir de eşim 6 ay sonranın kıyafeti i niye aldın o zaman alırsın diyordu bilmiyor ki aldığımız herşey bir ay sonra iki katı fiyat oluyor indirimde olan şeyleri hiç kaçırmadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…