Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Kendi kızımıza da bir şey almadan edemedik bunu da eşim kızımız için aldı 🥰

Eklentiler

• 16243732538733853074159985298612.jpg
    16243732538733853074159985298612.jpg
    170,1 KB · Görüntüleme: 89
Arkadaşlar ben yarın bebeğimin kıyafetlerini yıkayıp ütülemeye başlayacağım. Daha başlayamadım ne yazık ki... Şimdi kıyafetlerde leke vs yok sonuçta sadece imalat tozu. Çamaşır makinemde alerji uzmanı seçeneği var bebek eşyaları o programda yıkanıyormuş. Süre olarak 3 saat civarı. Ilk yıkamayı 1 saatlik programda 30 ya da 40 derecede yapsam, üstüne bir de ek durulama yapsam yeterli olur mu? Yumuşatıcı da kullanmicam.

Arkadaşlar ben yarın bebeğimin kıyafetlerini yıkayıp ütülemeye başlayacağım. Daha başlayamadım ne yazık ki... Şimdi kıyafetlerde leke vs yok sonuçta sadece imalat tozu. Çamaşır makinemde alerji uzmanı seçeneği var bebek eşyaları o programda yıkanıyormuş. Süre olarak 3 saat civarı. Ilk yıkamayı 1 saatlik programda 30 ya da 40 derecede yapsam, üstüne bir de ek durulama yapsam yeterli olur mu? Yumuşatıcı da kullanmicam.
Ben 28 dakikalık programda 30 derecede yıkadım çok az bebek deterjanı ve yumuşatıcısı koydum sonuçta sadece üzerindeki tozu imalat kimyasalı varsa o gitsin diye yıkanıyor yıkandıktan sonraki yumuşatıcı deterjan kokusu da zaten doğuma kadar geçer

Ben de bebek deterjaniyla 30 derecede yikadim. Ek durulama nasil icine sinerse, ben yapmadim. Bu arada ilk 3 ay annemdeydi o halletti sagolsun, ben de 3-6 aylari yikadim utuledim. Ay gozumde buyutmusum ufacik kiyafetler zaten halloluverdi 😁 (dünyalar kadar kıyafet almadım ondan da olabilir)

Kızlar ben de tecrübeli annelere bişey sorayım tabi bilen herkes cevaplarsa sevinirim 😊 ablamin oglunun onlarca kıyafeti kaldı bize hepsi yesyeni kaliteli temiz ürünler ama bazısında sarı leke var, yiyecek lekesi değil daha süt emen bebekken giydikleri hep, vitaminin falan lekesi sanırım makinada yıkayıp verdi tabi hepsini ama çıkmamış. Neyle çıkarabiliriz tekrar yıkamadan önce ne kullanabilirim bunun için?

Ben de bebek deterjaniyla 30 derecede yikadim. Ek durulama nasil icine sinerse, ben yapmadim. Bu arada ilk 3 ay annemdeydi o halletti sagolsun, ben de 3-6 aylari yikadim utuledim. Ay gozumde buyutmusum ufacik kiyafetler zaten halloluverdi 😁 (dünyalar kadar kıyafet almadım ondan da olabilir)
Ben de gözümde büyütüyorum ama başlayınca dediğin gibi hissedeceğim sanırım. Minicik kıyafetler sonuçta, ben de yeteri kadar aldığımı düşünüyorum. Neyse ki ütü yapmayı da seviyorum ben 😊

Canım ben 30 derece de kısa programda yıkadım.. ben yeterli diye düşündüm 🤷🏼‍♀️

Kızlar ben de tecrübeli annelere bişey sorayım tabi bilen herkes cevaplarsa sevinirim 😊 ablamin oglunun onlarca kıyafeti kaldı bize hepsi yesyeni kaliteli temiz ürünler ama bazısında sarı leke var, yiyecek lekesi değil daha süt emen bebekken giydikleri hep, vitaminin falan lekesi sanırım makinada yıkayıp verdi tabi hepsini ama çıkmamış. Neyle çıkarabiliriz tekrar yıkamadan önce ne kullanabilirim bunun için?
Canım acemi bir anne adayı olarak mesela demir ilacının lekesi çıkmıyor diye biliyorum. Leke çıkarıcı spreyler var ya e bebek te görmüştüm. O tarz ürünler fayda edebilir belki.

Canım ben kızımdan kalan lekeli kıyafetleri e bebekten aldığım çamaşır suyu tozuyla ıslattım. Bir gece beklettim çoğu cikti. Bir bak istersen yorumlarında vitamin lekelerini de çıkartıyor yazıyordu.

Ebebek de bebekler için leke çıkarıcı var onu deneyebilirsin canım. Çok kullanışlı bir şey.😊

Avent en iyisi sanki ya ben de marka araştırıyorum yenidoğan için bunu mu almalıyım ben acemiyim de
Aventi çoğu çocuk kabul ediyormuş birde emziği daha rahat hava akışını sağlıyormuş diğerlerime göre diyorlar. Bende o yuzden avent tercih ettim birde en küçük boyda olan biberon dan aldım yenidoğan dönemi için ihtiyaç olur diye🤗 set almadım ben..

Kıyafetler paketindeyken "ben bunlarla başa çıkamam." dedim.
Hepsini paketinden çıkarıp beyazlar/kremler, renkliler diye ayırdım, 2 sepet oldu. "Amaaaan yarım günlük işleri var." dedim.
Aylara göre ayırdıktan sonra içini çevirip sırt, yan, iç etiketlerini kesme, fazlalık kalan overlok veya dikiş iplerini tek tek kontrol edip kesme vs. iş yine çok yordu, "ben bunlarla napıcam?" dedim.
Sırasıyla 1 olumsuz, 1 olumlu düşünce ile gittiğim için yıkadıktan sonra ütüleme kısmında "Ay ne büyütmüşüm gözümde" derim inşallah. Umudum var hala. :KK70:

X