Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Ya çok güldüm 25 yıllık beşiğe. İmkanım varken niye sıfır almıyorum mantığındayım ben de. Park yatağı da hiç sevemedim anne yanı ve çocuk odasının büyüyen beşiği çok kullanışlı.
Eminönü çok eğlenceli oluyor ama bu kez gidemeyeceğim ben, nerdeyse her şeyi internetten aldım. Güzelce boyadığınız gardrop yerleştirilince foto çekersiniz

Aldıklarını güzel günlerde giydirmek nasip olsun inşallah

Benim kayinvalidem de gorumcemin beşiğini(25 yıllık değil tabi ) ana kucağını, yürüteci, bebek kıyafetlerini teklif etti. Eşim ne bulduysa almış gelmiş Ben içinden seçtim. Beşiği ve birkaç kıyafeti aldım. Yürütece hem daha çok var, hem de kullanmayı düşünmediğimi söyledim. Ana kucağını kullanacaktık ama letgo da çok temiz neredeyse hiç kullanılmamış travel sistem puseti 400 liraya bulunca onu aldık ana kucağını verdik.

Ben eskiden bu fikirlere çok sıcak bakmıyordum, her şeyi sıfır olsun, ilk kullanan benim çocuğum olsun diyordum ama sonradan değişti bu fikrim. Bunda eşimin ailesinin samimi tutumu da etkili. Kayinvalidem hepsini kullanmak zorunda hissetme, istediğini al, istemediğini gönder geri dedi. Laf edeceklerini, ayiplayacaklarini düşünsem kesinlikle kabul etmezdim.

Bir-iki yaşına kadar kuzenlerinin temiz ve düzgün kullanılmış bazi eşyalarını kullanmakta sakınca görmüyorum. En yakın arkadaşımın çocuğunun da tabi.

Eşinin ailesi ve arkadaşıyla olan ilişkisinde içine sineni yap bence. Arkandan laf edileceğini dair bir düşüncen varsa hiç alma, kafanı meşgul etmesin. Hamilelikte duygular iyice hassas oluyor zaten.

Biz anne yanı beşiği arkadaşımdan aldık canım fotosunu koydum ama temizliğine falan çok güvendiğim biri ve onun bebeği de geçen sene doğmuştu yeni bir beşik bir de bu beşikte en fazla bir yaşına kadar yatar sonra zaten kendi istediğimiz beşiği alacağız sen imkanın varsa tabiki kendi istediğin beşiği alabilirsin tamamen senin tercihin içine sinen ne ise onu yap bence

Eklentiler

• IMG_20210414_155619_054.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 73

Nazik yanıtlarınız için teşekkür ederim. Okuduklarım üzerine düşünüp karar vereceğim. Kayınvalidemin art niyetli olmadığını ve arkamdan laf etmeyeceğini biliyorum, şu an maddi olarak biraz zor bir dönemden geçiyorlar. Kendisinden bir beklentim yok ama annem sürekli bir şey örüp ya da alıp yolladığı için altta kalmak istememiş olabilir.

Ya bir türlü gidemedim kana eşim biraz grip oldu yarına kaldı bende gidemeyince test yaptım böyle şıktı yine 13. Gün

Eklentiler

• 3500F00A-4ACB-440B-B0B5-B5CA64420771.jpeg
    38,7 KB · Görüntüleme: 72
  • 176EB3D3-F2C9-4097-8C82-2B92970E0F2E.jpeg
    116,2 KB · Görüntüleme: 84
Babannesi kundağını, müslin örtülerini ve mendillerini de yapmış kızçemin Ben böyle eşyalara baktıkça zaman geçmiyor gibi. Daha 3,5 ay var her şey yolunda giderse. Bir geçse zaman, bir kullansak artik. Internetten aldiklarimiz da güzel geldi, sorun yok çok şükür.

Eklentiler

• 20210527_230715.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 74
  • 20210527_142905.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 95
Bence çok çabuk geçiyor zaman. Daha ev temizlicem siparişlerim gelecek. Yıka ütüle bi ton iş. Offf offf

Ayy çok güzeller sağlıkla kullanmak nasip olur inşallah
bayılıyorum bebek eşyalarına

Bence çok çabuk geçiyor zaman. Daha ev temizlicem siparişlerim gelecek. Yıka ütüle bi ton iş. Offf offf
Ben Haziran'da yıkama yerleştirme hastane çantası hepsini bitirmek istiyorum çünkü tatile gideceğiz ne olur ne olmaz her şey hazır olsun ama daha kıyafet yıkamaya geçemedim oyuncak biberon organizer battaniye reflü yatağı nevresimleri müslinler falan ıvır zıvır şeyleri anca yıkayabildim başka işler de çıkıyor sürekli ve benim öyle çok enerjim yok iki iş yapsam hemen yoruluyorum iyiki son aya bırakmıyorum o zaman iyice ağırlaşırım

Benim ev biraz büyükçe tekim yardım edenimde yok. 5 aydır bebeğe nişey olacak diye korkudan ev temizlemiyordum bugün başladım. Sabahtan beri sadece mutfak bitmedi 2 haftada anca komple evi temizlerim. Sonrada bende başlarım artık yıka ütüle .

Müslin ve ağız bezlerini kumaş alıp evde dikebilirsiniz diyorlardı. Çok mantıklı gelmişti bana da. Çok güzel olmuş hepsi

En iyisini yaptın sen erken başlayarak. Bence ıvır zıvır kısmı daha çok zaman alıyordur. Kıyafetlerini yıkayıp,ütüleme kısmını daha kolay halledersin.

Kizlar selam asagidaki konuda önerileriniz rica ederim

Eklentiler

• Screenshot_20210528-095233_Chrome.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 69
Kızlar ben bu siyah ekteki çantayı almıştım. Ama bir arkadaşım hiç beğenmedi internetten baktı biraz sizce su kırmızı nasıl? Çok mu kucuk kalır oda dışarıda takılabilen bisey olsun dedi. Çantaların çoğu siyah tarzında cok baktım ama bir türlü karar veremiyorum siyahi iade etcem sanırım. Sizce kirmizi yada kahve olan nasıl? Kucuk mu nasıl bisey almalıyım. diğerine okul çantası gibi dediler ☹☹

Eklentiler

• 20210526_170334.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_20210528-003243_Chrome.jpg
    72,7 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_20210527-211245_Chrome.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 46
Kızlar biz alışverişe daha dün başladık, ailelerimiz birkaç bisey aldılar sadece inşallah yetistiririz bebek arabası öneriniz var mı, neler aldınız? Pusetli travel sistem birsey istiyorum.

Ben siyahı da beğendim, kullanışlı gözüküyor ama kahveye bayıldım Kırmızı biraz küçük geldi gözüme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…