Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

12. Gün kızlar çatlatma iğnesi

Eklentiler

• 0C22183D-2200-4508-8578-6E3E152A7218.jpeg
    0C22183D-2200-4508-8578-6E3E152A7218.jpeg
    51,9 KB · Görüntüleme: 42
  • 0A0A51CA-009C-4398-99D1-E16115BC73BF.jpeg
    0A0A51CA-009C-4398-99D1-E16115BC73BF.jpeg
    206,9 KB · Görüntüleme: 47
12. Gün kızlar çatlatma iğnesi
2 gün daha bekle dün kü test nerde onun tekrar fotosunu atabilirmisin. Çünkü bende de böyle çıktı. Bende yok herhalde dedim attım. Sonradan eşim bakmış belirgin çift çizgiydi. O yüzden belki hala iğnenin etkisindesindir. En sağlıklısı 2 gün daha beklemen. Anlıyorum sabırsızlanıyorsun ama , birde kaçıncı çatlatma iğnesi yaptın kaçıncı ay ilk mi ?

2 gün daha bekle dün kü test nerde onun tekrar fotosunu atabilirmisin. Çünkü bende de böyle çıktı. Bende yok herhalde dedim attım. Sonradan eşim bakmış belirgin çift çizgiydi. O yüzden belki hala iğnenin etkisindesindir. En sağlıklısı 2 gün daha beklemen. Anlıyorum sabırsızlanıyorsun ama , birde kaçıncı çatlatma iğnesi yaptın kaçıncı ay ilk mi ?
3.denemem canım iki gün daha bekleyeyim hatta yarın da idrar testi yapayım ve kan vereyim merak ederim ben çünkü😂

3.denemem canım iki gün daha bekleyeyim hatta yarın da idrar testi yapayım ve kan vereyim merak ederim ben çünkü😂
Ben aşılamayla hamile kaldım 3. Ayımda tutmıştu benimde sen 2 gün daha bekle zaten eğer hamile değilsen muhtemelen yarın yada diğer gün regl olucaksın. 13. Günde kan testi yapmazlar çünkü 14 gün bekleyin diyorlar.

Modokoda nereye gittiniz acaba ben de modokoya gitmek istiyoruma ama malum buyuk bir yer nereye girecegimizi sasirmayalim 😁
Orada bütün bebek mağazaları bir sokakta zaten biz sırayla hepsine girdik. Piccolino adlı mağazadan aldık. Çoğu mağaza 20-25 günde teslim ediyor ama bunlar bayramdan sonra teslim edebiliyorlar. Bu tarz terminleri göz önüne alıp bakmak lazım.

Orada bütün bebek mağazaları bir sokakta zaten biz sırayla hepsine girdik. Piccolino adlı mağazadan aldık. Çoğu mağaza 20-25 günde teslim ediyor ama bunlar bayramdan sonra teslim edebiliyorlar. Bu tarz terminleri göz önüne alıp bakmak lazım.
Teşekkürler bu bilgi yararlı olacak bizim için. Genelde baktığım yerler haziranda alın mobilyayı, gelmesi, yerleştirmesi, mobilyanın kokusu gitmesi anca dedi. O yüzden haziranda halletmek gerek diye düşünüyorum.

Eklentiler

• 1D4B5F16-CC15-4BB9-B2FA-B9A8B406AE7B.jpeg
    1D4B5F16-CC15-4BB9-B2FA-B9A8B406AE7B.jpeg
    33,3 KB · Görüntüleme: 42
  • B68DBC18-0DD3-4E06-A111-5C942D504519.jpeg
    B68DBC18-0DD3-4E06-A111-5C942D504519.jpeg
    50 KB · Görüntüleme: 45
Biz bugün aldik 10 lu hastane çıkışı bikac tane de zibin aldik .

ben tecrübeli değilim de 0-3 aylık 4-5 tane takım oldu sanırım tulum ya da alt üst karışık. geri kalanı 3-6 ay aldım onda da 6-7 tane zıbın, 3 tane tayt, 2-3 tane tulum var gibi. daha fazla kıyafet almak istemedim, ne de olsa tek tıkla internetten 1-2 günde geliyor. ihtiyaç olursa öyle sipariş vereyim dedim. bir de bebiş kaç kilo doğacak hiç bilemiyoruz, görünce gerekirse almak ondan daha iyi geldi.
Arkadaşlar hani şu çıtçıtlı atlet olarak giydireceğimiz şeyin adı mı zıbın, yoksa o atlet/body'nin üstüne kruvaze olarak giydirilen şeyin adı mı zıbın? Zıbın hangisi :KK70: :KK70:

Arkadaşlar hani şu çıtçıtlı atlet olarak giydireceğimiz şeyin adı mı zıbın, yoksa o atlet/body'nin üstüne kruvaze olarak giydirilen şeyin adı mı zıbın? Zıbın hangisi :KK70: :KK70:
Kruvaze olan zıbın ama çok gerekli bir şey değil bence ben hiç giydirmemiştim. Hastanede bile kruvaze çıtçıtlı götürmüştüm onu giydirmişlerdi.

Aslinda zibin baska bisey gercekten ama halk arasinda bodylere de zibin deniyor sanirim 😁
Ben gercek zibini gordugumde baya sasirmistim:)

Bende çok merak ediyordum aynısını kruvaze olanmış 😅

Fotoğraflamaya üşeniyorum, zaten aldıklarımın çoğu da sizin bildiğiniz/gördüğünüz şeylerdir: A101 ve Bim'in katalog ürünleri. Body, müslin örtü, reflü yatağı, emzirme minderi, ağız mendili, askı, banyo havlusu, küvet, alt açma pedi, mama önlüğü, patik vb.
Marmara Forum Carrefour'un outlet bölümünden ilk yıla uygun oyuncaklar, oyun matı, aktivite masası, çıngırak, dönence filan aldık.
Yarın annemlerle Eminönü'ne alışverişe gideceğiz inşallah. Alt-üst takım ya da ayrı ayrı kıyafeti hiç yok çünkü.
Eşim eski genç odasını atmaya kıyamıyor, gardırop ve şifonyer gerçekten de çok büyük ve kullanışlı. O yüzden akrilik boya ile boyayıp kullanmaya karar verdim. (Büyük proje! Altından kalkarım inşallah)

Eşimin bir arkadaşı park yatak ve bebek arabasını vermeyi teklif etmiş. "İmkanım varken niye sıfır almıyorum?", "Temizliği nasıl olur?", "2. çocuğu düşünüp geri isterler mi?" gibi şeyler düşündüm. Kıyafet tabi ki kullanılır ama böyle büyük eşyaları başkasından alıp kullanma konusunda siz ne düşünüyorsunuz?
(Bu arada kayınvalidem görümcemin 25 yıllık beşiğini vermeye çalışıyor :KK70: (göz deviren emoji gelsin buraya), o yüzden de biraz çevreden eşya kabul ettiğimi duysun istemiyorum pek)

Ben şu alttan citcitli şeylere zibin diyorum , en çok onlar ise yarıyormuş 🤗

Bizim aldığımız 70x140cm baya 4-5 yaşına kadar yatabiliyorlarmış.2 tane aldık tabi. Araba yoksa puset işlevsiz olabilir ama bu sefer de bebek arabasının port bebesi olması lazım ilk etapta, sadece yatabildikleri için. Yalnız burda okumuştum sanki hastaneler puset olmadan çıkarmıyorlarmış bebekleri gibi bir şey, onu araştırmak lazım.
Evet ya insan kararsız kalıyor, bakalım ikinci elleri araştırıyoruz 45-50 liraya pusetler bulduk :)

X