Lekeler, Çiller Expigment

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

-Cheryl Blossom

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
7.608
19.386
Merhaba kızlar.
Bir 10 gün öncesinde expigment kullandım. İlk kullanmışım değildi. Önce sabah kalktığımda yüzüm kırmızıydı geçer dedim ama geçmedi. Sonra o kırmızılı geçti fakat sürdüğüm yerlerde kahverengi lekeler oluştu. Başına gelen,bu lekeler de kurtulan var mı? Yüzümü asistle yakmak istiyorum şuan, dışarı çıkamıyorum psikolojin bozuldu. Lütfen çare bulanlar yardım etsin.

Geçmiş olsun. O kremi kullanmadım ama bende duymuşsundur herkes cilde çok iyi geliyor hücre yenileyici falan diye madecassol kremi tavsiye ediyor. Instada beğendiğim bir kadında rutin olarak sürdüğünü yazmıştı. Reklam amacli degildi yazisi. Bende gittim aldim. Yuzume surdum 10 dk beklettim. Yüzüm inanılmaz bir kırmızı oldu. Sanki sıcak su dökülmüş ve yanmış gibi. Sok oldum. Geceydi birde. 2 saate falan geçti. Sana doktor mu yazdı bilmiyroum ama her krem herkese cidden iyi gelmiyor. Ben kafama gire kullandım herkes kullanıyor diye büyük cahillikmis. Senin ne kadar oldu kizarali ? Yeni ise gecebilir belki benimki gibi birkac saate.

Bende kafama göre kullandım ya açıkçası daha önceden kullandığım bir kremdi. O yüzden bir sorun olacağını düşünmedim. 10 gün oluyor kullanalı.Bir de kremi sürüp uyudum sabah bi kalktım yüzüm sanki tüp patlamış gibi. Evden dışarı çıkmadım 2 gün,kızarıklık geçti ama kahverengi leke kaldı, çok üzüldüm. Resmen depresyona girdim bütün doğal kimyasal bütün yöntemleri denedim, hafifledi ama geçmedi. En son doktora gittim, kimyasal yanık oluşmuş, geçebilir de geçmeyebilir de dedi. Sudokrem tavsiye etti. Onu sürüyorum, hafifliyor ama yok olmuyor bir türlü. Ömür boyu güneş kremi kullanmak zorunda olmam da cabası. Bu kremler madecassol, expigment, acnelyse falan doktor tavsiyesiyle kullanılan, ağır ilaçlarmış. Soyucu etkileri olduğu için herkes kullanamaz dedi. Çok ağır yaralara, ameliyat izlerinde kullanılıyormuş. Tam bir cahillik anlayacağın, sürdüm ama mahfetti cildimi. Bilmiyorum ne yapacağım.. Teşekkür ederim yorumun için. Sende kullanma bundan sonra, hele madecassolü.. Asla yani.

Ahh yaa inanmıyorum çok üzüldüm şuan. Ben yeni sürdün benimki gibi geçer 1 2 saate diye düşündüm yazarken bende gece surdum yatacaktım sonra telefona daldım ışığı kapatmamistim Allah'tan. Dolabimdaki aynadan suratimi görünce hemen yıkadım ve dediğin gibi tüp patlamış gibiydi.
Evet kesinlikle kullanılmaması lazım. Herkese olmuyor. Ben sanmıyorum ömür boyu iz kalacağını. Cilt bakımları çok ilerledi. Ne suratlar ne izler geçiyor inan. Ama Seninki 1 haftaya geçecek bence. Çünkü eksiden baktım aynı şekilde kullananlara olmuş 1 hafta sonra geçmiş

hametan ve madecasol avcunun içinde karıştır sabah akşam sür kuzum.
Hametanın hangi rengiydi. Ben mavi olanıyla karıştırmıştım.
Onu da yaptım, ancak leke geçmedi, üstüne onlar yüzümde yanma hissi oluşturdu. Doktorda zaten cildin çok incelmiş, sakın başka ilaç kullanma toparlanana kadar dedi. Yarın cilt bakımına gideceğim umarım daha da hafifler. Senin başına hiç geldi mi? Teşekkür ederim yorumun için bu arada. :)

Gerçi senin 10 gün olmuş. Onu atlamisim. Inşallah geçer cidden üzüldüm ama olmadı cilt bakımına falan gidersin. Sanmıyorum ömür boyu kalsın canım

sana özelden şu meşhur sinopdaki eczacının numarasını atacağım.
yüzünün resmini atıp bir danış istersen

Seninki ne güzel hemen geçmiş, iyiki fazla tutmamışsın yoksa seninde cildin yanabilirdi.
Teşekkür ederim, ekşiyi doktorsitesini hatim indirdim desem yeridir. Çoğunda geçmiş. Umarım benimki de geçer. Ama ilk haline göre daha iyi. İlk önce sanki kömür sürülmüş gibiydi, sonra doğum lekesi gibi oldu, sonra daha da silikleşti. Tabi 10 gündür sürekli sudokrem sürüyorum bununda etkisi var. Doktor başka birşey kullanma senin cildin incelmiş dedi. Bir de aklında bulunsun bu tarz kremler çok güçlü olduğu için ileride yaşlanınca o lekeler fazla fazla gelebilirmiş. Doktor anan bu ilacı kafasına göre kullananlar bir 10 yıl sonra geleceğin 2 haftada bir cilt bakımı yaptıran kadınları olacak dedi. Ben sosyal medyada o kadar fazla görüyorum ki, herkes peynir ekmek gibi tavsiye ediyor. Ki reçetesiz satılmasını hiç anlamıyorum, asit yahu bildiğin.

Gerçi senin 10 gün olmuş. Onu atlamisim. Inşallah geçer cidden üzüldüm ama olmadı cilt bakımına falan gidersin. Sanmıyorum ömür boyu kalsın canım
Evet, umarım ya yarın gideceğim cilt bakımına. Dermapen c vitamini falan geçirebilir dedi oradaki kadın. Ünlü bir kadın zaten. Güveniyorum ona. Umarım geçer

Evet, umarım ya yarın gideceğim cilt bakımına. Dermapen c vitamini falan geçirebilir dedi oradaki kadın. Ünlü bir kadın zaten. Güveniyorum ona. Umarım geçer

Ya ben bir daha asla kullanmam eczaneden krem falan alip herkes kullanıyor diye. Bence geçecek seninki herkesin geçmiş çünkü. Ama sanırım zaman olacak. Cilt bakimlariyla falan birşey kalmaz bence içini ferah tut ne ciltler düzeliyor bebek gibi oluyor bakımlarla artık kolaylaştı herşey gunumuzde

Aynen kuaförde öyle söyledi. Geçebilir ama düzenli bakım yaptırman ve sabretmen lazım dedi. Bakalım, inşallah geçecek bir şekilde. Çok teşekkür ederim yorumun için, iyiki varsın.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun umarım bu zamana kadar bir düzelme olmuştur. Benim de seninle aynı sorunum var Mart ayında başıma geldi ve çok kötü bir iki ay geçirdim. Madecasol ve fucicort kremlerini karıştırıp lekelerin üzerine sürdüm iki üç günde bir yaptım bunu yüzde 50den fazla bir iyileşme oldu ama bunu yaparken yine lekelerin üzerine haftada bir patates suyu bazen de limon suyu sürüp yarım saat bekletip yıkadım ve hep nemlendirici güneş kremi vs sürdüm. Tabi bu şeyler renk açıcı olduğu için lekenin dışına sürersen renk eşitsizliği oluyor şuan çok belli olmasa da bir renk eşitsizliği mevcut yüzümde. Sana krem tavsiye ediyor olmak istemem ters etki edebilir ama haftada bir direkt lekelerin üstüne patates suyu, limon sürüp yıkayıp güzel bir bakım yapabilirsen lekelerin rengini biraz açabilir diye düşünüyorum. Bakımlarını ihmal etme asla, inşallah düzelir veya düzelmiştir..

Merhaba lekeler düzledi mi acaba benimde başıma geldi 1ay oldu nerdeyse çok kötüyüm... (Bu hafta cildiyeye gideceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…