Evliyken ailelerle ne kadar zamanda bir görüşülmeli?

Sen ne anlatiyon be abla

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
300
548
iyi akşamlar herkese,

Başlık çok genel oldu. Bu durum elbette kural gibi haftada bir ya da üç günde bir olacak diye bir şey yok. Günlük hayatına, müsaitliğine göre değişecek bir şey.
Fakat şöyle baktığınızda siz ortalama ne kadar zaman da bir görüşüyorsunuz merak ettim. Hem kendi kök aileniz hemde eş ailesi ile.
Siz hangi sıklıkla evinize çağırıyorsunuz?

Sizce hangi noktadan sonrası fazla veya az?

(Bu konuyla alakalı bir sıkıntım yok o yüzden bu kategoride açtım. Sadece yakın çevremde çok bambaşka şeyler görüyorum. Sizlerin durumları merak ettim)

Ben kendi ailemi neredeyse her hafta ya yemeğe ya da çaya çağırırdım ilk evlendiğim zamanlar. Ben çağırmasam onlar çağırır bi şekilde görüşürdük.
Sonra zamanla bu durum farklı şeylere yol açtı, her şeyimize karışmaya ve bizim yerimize karar vermeye başladılar. Biz nereye gitsek onları çağırmak zorunda kaldık veya onlar nereye gitse bizi davet ederlerdi ve gitme zorundalığı hissederdik..
Mesafe koyduk. Canımız isterse veya çok özlersek biz gidiyoruz, çağırmıyoruz…

Eşimin babası yok, kayınvalidem de gelir 1 saat oturur yemek yer veya çay içer gider..

Bence böylesi her zaman daha iyi.
Mıç mıç gerek yok

Benim halamın çocukları haftanın çarşamba gününü belirlemişler bütün kuzenler halamlarda buluşurlar. program yaparken ona göre yaparlar . yemek yerler filan akşam uygun olmayan gündüzden gelir annesini babasını görüp gider
biz yapamadık mesela uymadı bize okul iş ev derken ama annemler ne zaman davet ederse gideriz :) biz ne zaman uygun olursak çağırırız buluşuruz bizde arada
bir hafta geçtiği zamanlarda de oluyor denk gelemiyoruz

Kendi ailemle ortalama 1 hafta 10 günde bir görüşüyorum, onlar hala çalışıyorlar çünkü eşim hepsine gelmez ayda 1-2 kez gelir ben yalnız giderim genelde. Eşimin tarafıyla elimde olsa hiç görüşmem ama mecburen görüşüyorum, kv asla evine çağırmaz dışarda buluşup yemek yeriz 1-2 saat takılır evlere dağılırız, genelde 2 haftada 1 oluyordu ama araları daha da açmaya karar verdik eşimle son zamanlarda ayda 1 görüşüyoruz umarım böyle devam eder. Kv bıraksan her fırsatta çat kapı gelebilecek potansiyelde biri çünkü. Yeni evlenecek olan kadınlara en önemli tavsiyem kv değil kendi annelerine yakın oturmaları.

Kayinvalidemle görüşmüyorum. Allah belasını versin. Ailemi her gün görüyorum

Ne zamana özlersem ve görüşme fırsatım olursa o zaman görüşürüm. Biz aynı şehirde değiliz bazen oluyor 2/3 ay görüşemiyoruz bazen oluyor 2 haftada bir görüşmüşüz değişiyor. Eş ailesiyle senede 1/2 anca farklı ülkedeler çünkü. Yani tamamen görüşebilme imkanına bağlı bu durum. Aynı şehirde olsaydık iki taraflarda evler yakın olsaydı her hafta net görüşülürdü

Valla anca bayram seyran olunca kv görüşüyorum gerçi oda huzurum için ailemlede haftada bir bazen iki yani duruma göre

Bencede bunun kural gibi bir süresi olamaz. Ama ben bazen annemi günde 10 kere bile arayabiliyorm. Yurtdışında yaşıyorum ve göremedigim için hep konuşuyorum. Eşimin ailesi de hep arar onlarlada iki gün de bir en az ben aramazsan onlar arar. Ve gerçekten iyi insalar yani Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın. Ki bence mesafede önemli belki de bu kadar uzak olduğum için herkes iyi şu an bı ayrimini yapamadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…