Evlilikte eş ve eş ailesi ile anlaşmak

İlk zamanlar benzer durumlar yaşıyor çoğu çift şunu belirteyim ki hatalar bizim için. Hatalar yapmışsınız bunu kabullenin. Çok veren taraf kız tarafı olunca böyle dengeler şaşıyor. Aileden çok eşiniz hatalı. Düzelme mevzusuna gelince ilk sizin düzelmeniz gerekiyor. Kafanızı toplayın ve tartışmayı bırakın. Kendinizi iyi hissettiğinizde eşinizle güzel bir akşam konuşun. Örnek verecek olursak “ biz yeni bir aile kurduk ve sorumluluğum bu ailedir. Yaşamış olduğumuz olaylar beni üzmekle birlikte sana ve ailene olan davranışlarımı etkiliyor. Bundan sonra para mevzusu istemiyorum vs vs” konuşma yapmalısınız. Sonrasında maaşınızı ayırıp ayrı birikim yapın ailesine sınır çizin. Zamanla düzelicektir.
Benimde annem bizi temizlik yaparak büyüttü abim memur bende sağlıklıyım bi kere bile duygu sömürüsü yapmaz. Aksine kıyamaz hala para biriktirir bizim için.

Bir an önce terapinize başlayın, vajinismus tedavisini de acilen görün. Nu tedavinin başarıyla sonuçlanması eşiniz üzerindeki gücünüzü arttıracaktır diye düşünüyorum

Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir konu sahibi.
Sevgililik ve nişan döneminde, eşinizin size karşı duyarsız, ailesine karşı bütçesini aşacak derecede verici olduğu ortadaymış.
Daha sevgiliyken sizden para almaya başlamış, aranızda kredi lafları geçmiş ve aynı dönemde eline geçen ilk fırsatta ailesine pahalı hediyeler almış. Size yazılmış burada ama siz aştık falan demişsiniz.
Tabi ki aşılmamış, üstüne yalanlar, üçüncü günde altın almalar, paralar nereye gitmiş haberiniz yok.
Eşinizin değişeceğini hiç sanmıyorum.

Vergi değil de ilk defa araba üzerine olacaksa sigorta Yüksek çıkar. Ama nereye kadar? Her arabasını babasının üzerine mi yapsın herkes…

O da bir iki bin lira bir şey. Sizi kullanabildiği kadar kullanma derdindeler. Sizin gibi çöpsüz üzüm nerden bulacaklar. Evi taşıdınız, altınları verdiniz kolay manipüle ediliyorsunuz biz bunu oynatırız derdindeler.

Eski konularını okumadım yani. Tiyatro resmen. İşin garip tarafı aynı oyun haftada her gün oynanıyor başka oyuncular tarafından, sayfalarca ama dışardan izleyip ben de böyleyim diye kimse ders almıyor. Sanırım hırs yapıyorlar. Karşı taraf da güzel yönlendiriyor. Hırstan gözleri görmüyor.

Aşk, sevgi bu değil.

Malasef benim düğünümde eşim in ailesi hiçbir şey yapmadığı gibi misafir gibi gelip gittiler ve üstümüze takılan altınları da toplayıp götürdüler borçları varmış :) . En az 60 70 tane altın puf oldu uçtu ağzımida açamadım malasef iş koca da bitiyor. O ağzını açmadığı için daha cokk karsilasilir böyle şeylerle üzgünüm

Tabi canım amaç kullanmak o belli bir şey. Evlenecek insan böyle birşey yapar mı ya çok yanlış. Çalışan gelin geliyor üstüme araba yap demiş resmen adam. Üstelik konu sahibine de denk gelmiştir ödemesi.

Eşinizle - ve ilerde cocuklarinizla konusurken - üc altin kural vardir :
Sakin, tutarli, kararli
Sinirlenip haklıyken haksiz durumuna düsmeyin.

Yahu siz nasıl veriyorsunuz altınları. İş kocada niye bitsin. Verir miyim o kadar altını puf diye. Çok yazık.

Bosanma filan olursa, arabaya ortak olmasin ve altınları da alamasin diye tapiyorlar. Bu başlıktaki hikayede, altinlarin nereye gittigi belli degil , degil mi?.- eger kacirmadiysam-

Çok seviyormuş aşarım sanmış.
Konu sahibi evlenmeyi çok istiyordu, konulara bakınca ayrıca hatırladım.
Evlenmek istediği için görmezden gelmiş sorunları, evlenince buhar olup uçacak sanılıyor sorunlar ama asıl ondan sonra başlıyor her şey.

Neden seviyor gibi yapıyor bu kadar boşanmaya yaklaşmışken ayrılsın
Para dolu cuzdandan ayrılmak istemiyor.Bosansa evlenmek için zaman,masraf,harcayacak.Birde sizin gibi özverili,nisanliyken bile besleyecek kadını bulmak zor Kısacası gözü kesmiyor,kesse bir dakika durmaz

Esiniz sizi resmen dolandirmis. Her turlu cinneti gecirmek hakkiniz. Su saatten sonra duygusal degil realist davranin. arabanin sadece evlilik icinde ödenen kredisinin yarisina ortaksiniz. Yani evliliginizden itibaren 10.000tl odendiyse 5 000tl sizin. Su saatten sonra stratejik hamleler yapmaniz lazim. Arabayi sattirip, kendinize altin yaptirabilir misiniz mesela?

Tahin Helva bak ne buldum çok doğru söylemişsin.Geçen seneden yazmışsın. Dediğin gibi

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…