Evlilikte cinsel hayat

Akran değiller ama aşko yaş farkı dedim kız da 30lu yaşlarda olsa iyi olurdu tamam geç bir yaş değil ama asla 20 yaşın enerjisi yok

30 yaşımdayım ben konu sahibinin bahsettiği kadar uzun aralıklar vermiyorum. Yani ikisi de 31 yaşında olsaydı bile 3 ayda iki defa sevisiyor olmak harika ve normal bir şey olmayacaktı.

Ama ortada 3 aylık bebek var. Bu da etkilemiş olabilir, bazı evlilikler bebek sürecinde onarılması güç hale geliyor.

Dogru adam hazir opmusken tenhada yakalayip...konu sahibesi bunu deneyin dogru soyluyor bence ilerletir
Şimdi adamın sağlık sorunlari vesair olamaz mı ?
Ama hiç ihtimal vermemiş konuyu açan kişi.
Yani 30' kusur yasindaki bir kişiyi bağlasan durdurak tanımaz,anlayamadim ben 🤔

Dediğim gibi hep ben başlatıyorum ben baslatsam devamı gelecek ama istiyorum ki o beni istesin o bana gelsin hep bi taraftan beklemek olmuyor ki

Merhaba hanımlar sizlere bir sorum var evlilikte cinsel sıklık nasıl olmalı. Eşimle 3 yıldır evliyiz 3 aylık bir bebeğim var. Çocuk olmadan önce haftada bir iki kez beraber olurduk fakat çocuk olduktan sonra yani 3 aydır iki defa beraber olduk. Bu durum benim çok canımı sıkıyor. O da benim isteğim ile oldu zaten. Cinsel beraberlik sıklığı azaldıkça benim de ister istemez soğudum eşimden ona karşı içimden ne öpmek ne sarılmak ne de tatlı bir söz söylemek geliyor. İyice uzaklaştım eşimden. Eşim bana karşı öpüp sarılıyor ama ben karşılık vermiyorum artık içimden gelmiyor. Ondan bi şeyler bekliyorum bir ten teması bir istek yani bişeyler olsun istiyorum yok. 3ayda 2 defa olan beraberligimizde yine benim istememle olmuştu.artık yoruldum ve sıkıldım ne yapmalıyım bilmiyorum onu etkilemek için biseyler yapıyorum ama o görmüyor yapsam da aynı yapmasam da benim yaşım 22 eşimin de 31 hayatımız çok monotonlaştı. Bana bir akıl verin lütfen
Bebeğiniz daha çok küçük o yüzden düzene girmemiştir çünkü bebekten önceki haftada 1,2 diyorsunuz o da normalmiş.

Bizimde bebekten sonra çok zor düzene girdi çünkü zor bir bebekti benim halim kalmıyordu. Ama bir de kilit nokta siz soğuyorum diyip eşinize karşılık vermezseniz o da işin peşini bırakırsa öyle gider. Bence o noktaya getirmeyin. Bebek evliliği ters düz ediyor resmen normal bir süreç.

Şimdi adamın sağlık sorunlari vesair olamaz mı ?
Ama hiç ihtimal vermemiş konuyu açan kişi.
Yani 30' kusur yasindaki bir kişiyi bağlasan durdurak tanımaz,anlayamadim ben 🤔
Yani evet oda olabilir baska bir sey de olabilir cins cins erkek var ,resmen bekarlara yeni fobi oldu 💆‍♀️

Biraz abartiyorsunuz sanki. 3 ayin 40 gunu zaten lohusaydiniz. Adam da bebekli hayata adapte oluyor. Biraz zaman verin. Zamanla rayina girer. Cocuktan sonra cinsellik uzun sure eskisi gibi olmaz. Hatta hicbir zaman eskisi gibi olmaz.

Dediğim gibi hep ben başlatıyorum ben baslatsam devamı gelecek ama istiyorum ki o beni istesin o bana gelsin hep bi taraftan beklemek olmuyor ki
Eşiniz sizin yorgun, uykusuz olduğunuzu gördüğü,düşündüğü için bile başlatan taraf olmak istemeyebilir. Yeni bir sürece girmişsiniz. Kendi kendinize alınıp gücenmek,soğuyorum demek yerine neden açık açık konuşmuyorsunuz?

Eşiniz sizin yorgun, uykusuz olduğunuzu gördüğü,düşündüğü için bile başlatan taraf olmak istemeyebilir. Yeni bir sürece girmişsiniz. Kendi kendinize alınıp gücenmek,soğuyorum demek yerine neden açık açık konuşmuyorsunuz?
Konuşulmuyorki ben konusaam dinlemiyor telefonla ilgilenip beni duymuyor ha duvara ha benim adama konusmmussun sorduğun sorunun cevabını alamıyorsun duymuyor bile

Konuşulmuyorki ben konusaam dinlemiyor telefonla ilgilenip beni duymuyor ha duvara ha benim adama konusmmussun sorduğun sorunun cevabını alamıyorsun duymuyor bile
Asıl meseleniz iletişimsizlik o zaman.
Sorunuza bile cevap vermemek nedir?
Ben olsam alırım telefonu elinden insan gibi konuşuncaya kadar da vermem ama sizin için mümkün mü bilemedim.

Telefonu bırakmasını iste ve açık açık konuş bence kendini zorla dinlettir cevabını almadan da bırakma. Siz arkadaş değilsiniz evlisiniz. Ha evde sürekli böyle telefonla oynuyorsa da bir çözüm bulun hiç mi akşamları oturup sohbet etmiyorsınuz birbirinize gün içinde neler yaptığınızı anlatmıyorsunuz? Yapmayın zaten böyle böyle evlilikler bitiyor çocuk da olsa eğlenceli vakit gwçirmeye çalışın adam öptüğü zaman karşılık verin. Siz karşılık vermezseniz affedersiniz nasıl alevlenip devamı gelecek ki zaten?

Merhaba hanımlar sizlere bir sorum var evlilikte cinsel sıklık nasıl olmalı. Eşimle 3 yıldır evliyiz 3 aylık bir bebeğim var. Çocuk olmadan önce haftada bir iki kez beraber olurduk fakat çocuk olduktan sonra yani 3 aydır iki defa beraber olduk. Bu durum benim çok canımı sıkıyor. O da benim isteğim ile oldu zaten. Cinsel beraberlik sıklığı azaldıkça benim de ister istemez soğudum eşimden ona karşı içimden ne öpmek ne sarılmak ne de tatlı bir söz söylemek geliyor. İyice uzaklaştım eşimden. Eşim bana karşı öpüp sarılıyor ama ben karşılık vermiyorum artık içimden gelmiyor. Ondan bi şeyler bekliyorum bir ten teması bir istek yani bişeyler olsun istiyorum yok. 3ayda 2 defa olan beraberligimizde yine benim istememle olmuştu.artık yoruldum ve sıkıldım ne yapmalıyım bilmiyorum onu etkilemek için biseyler yapıyorum ama o görmüyor yapsam da aynı yapmasam da benim yaşım 22 eşimin de 31 hayatımız çok monotonlaştı. Bana bir akıl verin lütfen
Aranızda başka bir sorun yok ise cinselliği gereksiz yere abartmissiniz zaman verin biraz, benim bebeğim de 3 aylık toplasan 4 defa birlikte olmuşuzdur zaten 40 gün lohusalık var, bebek görmesine gelen giden yoğunluk var, kurulmuş düzen değişiyor tekrar oturtmak zaman istiyor şahsen benim evde iş hiç bitmiyor 2 çocuk olunca bazen uyuya kalıp eşimi görmüyorum, ayrıca erkekte dışarda çalışıyor yorgun oluyorlar kadınlar bunu göz ardı ediyor, her zaman onlardan beklememek lazım, eşim bazen seni istiyorum ama çok yorgunum halim yok diyor yükseldiğimde kalıyorum öyle😁 eşinizle konuşun başka sorununuz yoksa halledebilirsiniz

Aynen böyle eşinle konus. Hayatı zindan etmenin anlamı yok ki ? İletişim problemi yüzünden oluyor bunlar. Seni anlamasını bekleyen kadar çocuk ayaklanir. Karı kocasınız otur al karşına anlat istekli olduğunu iyilestigini soyle.

Yaş farkına bu yüzden karşıyım bi tarafta gençliğinin zirvesinde 22 lik eş bir tarafta orta yaşta bir eş. Uyum yakalamaları her zaman olmuyor
Ne alaka 31 yaş , gencliginin zirvesinde bir yas zaten 31 yasinda ki adam mermi gibidir. Bu konudan bagimsiz yaziyorum :) moruk muamelesi yapilacak yas degil

X