Evlilikte cinsel hayat

esmerkar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2023
6
1
23
Merhaba hanımlar sizlere bir sorum var evlilikte cinsel sıklık nasıl olmalı. Eşimle 3 yıldır evliyiz 3 aylık bir bebeğim var. Çocuk olmadan önce haftada bir iki kez beraber olurduk fakat çocuk olduktan sonra yani 3 aydır iki defa beraber olduk. Bu durum benim çok canımı sıkıyor. O da benim isteğim ile oldu zaten. Cinsel beraberlik sıklığı azaldıkça benim de ister istemez soğudum eşimden ona karşı içimden ne öpmek ne sarılmak ne de tatlı bir söz söylemek geliyor. İyice uzaklaştım eşimden. Eşim bana karşı öpüp sarılıyor ama ben karşılık vermiyorum artık içimden gelmiyor. Ondan bi şeyler bekliyorum bir ten teması bir istek yani bişeyler olsun istiyorum yok. 3ayda 2 defa olan beraberligimizde yine benim istememle olmuştu.artık yoruldum ve sıkıldım ne yapmalıyım bilmiyorum onu etkilemek için biseyler yapıyorum ama o görmüyor yapsam da aynı yapmasam da benim yaşım 22 eşimin de 31 hayatımız çok monotonlaştı. Bana bir akıl verin lütfen

Yani cinsellik için zor Bi dönemden geçiyorsunuz. Doğumu lohusalığı küçük bebek falan araya mesafe girmiş olabilir, uygun vakit bulamıyor olabilirsiniz. Ama çok fazla soğukluk da sokmayın tabi bu süreç uzarsa toparlaması zor olur. Eşinizle konuşun hayırdır Bi sorun mu var ben rahatsız oluyorum diye.

Herkesin ilişki dinamiği farklıdır. Kimin ne sıklıkla yaptığını öğrenmenin size bir faydası olacağını düşünmüyorum. Ben her zaman açık iletişimden yanayım. Karşıma alır neden böyle davranıyorsun diye sorardım. Bazı erkekler, eşleri anne olduğunda ona kutsaliyet atfedip, birlikte olmak istemiyormuş. Belki öyle bir psikolojik durum vardır altında ama bunu konuşmadan öğrenemezsiniz.

3 ayın 40 günü lohusalık belkide eşiniz bu süreçte sizi düşündüğü için yaklaşmıyordur bebeğe adepte olma annelik vs ince düşünüyordur

Ama öpüp sarılıyor, ben karşılık vermiyorum demişsiniz.
Bana yakınlık göstermiyor diyorsunuz sonra da.
Karşılık almazsa nasıl ilerleyecek ki?

Yaş farkına bu yüzden karşıyım bi tarafta gençliğinin zirvesinde 22 lik eş bir tarafta orta yaşta bir eş. Uyum yakalamaları her zaman olmuyor

31 yaşa da orta yaş diyorsaaakkk...
30 yaşında millet yeni evleniyor, 31 yaş cinsel istek ve enerji azalacak yaş değil normal şartlarda ama yaştan bağımsız olarak cinsel sorunlar, isteksizlik her yaşta olabilir tabi.

Akran değiller ama aşko yaş farkı dedim kız da 30lu yaşlarda olsa iyi olurdu tamam geç bir yaş değil ama asla 20 yaşın enerjisi yok

40 gündür lohusaydiniz zaten. Kalıyor geriye bir buçuk ay. Yeni bebek uykusuzluğu, yorgunluğu, stresi vs derken cinsel hayatın sekteye uğraması çok normal. Öpüp sarıldığında karşılık vermezseniz devamını getirmez ayrıca yeni anne olduğunuz için sizi sıkıştırmak, yormak istemediği için ilk adımı sizden bekliyor olabilir. Yine iş doğru iletişime çıkıyor. Oturduğumuz yerden niyet okuyarak, aman canım o beni anlasın diye düşünerek mutlu olunmuyor. Bir şey istiyorsak gidip alacağız bu kadar basit.

Şöyleki; Günler geçtikçe biseyler olmadıkça soguyorsun ve karşılık vermek istemiyorsun içten içe

O zaman düzelmez maalesef.
Siz karşılık vermeye vermeye O da biyerden sonra sarılmayı da bırakacak.
Boyle giderse ileride yeni konu açarsınız ya boşanma ya da eşim sürekli telefonda diye...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…