Evlilikte ciddi alkol sorunu

fat22ma

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2024
3
1
28
Merhaba kızlar 6 yıllık evliyim çocuğum yok. Küçük yaşta evlendik evliliğimizin başından beri şiddetli geçimsizliklerimiz vardı eşim fevri bağarır kırar beş dk sonra geçer yıllar geçtikçe bunları aşmaya başladık fakat evliliğimiz çok yıprandı bana göre yani. Ama evlediğimiz ilk günden beri en büyük kavgalarımızın tek nedeni ALKOL.. Eşim kendi iş yeri (Alkollü mekan gibi birşey değil) işini kapattıktan sonra bir gece veya iki gece arayla mutlaka içmeye gider meyhaneye . Mesela 11 de gider eve 3 4 5 hatta 6 da gelir sarhoş. Edirneliyiz bizim burda alkol çok yaygın ve içmeyen nadir ve çevredeki arkadaş akraba komşu hemen hemen hepsi içer. Ama ben bu durumdan çok sıkıldım hemen hemen her gece eşim olmadan yatmaktan onun eve sarhoş gelmesinden o kadar rahatsızımki ve asla bırakmaz tamam diyor yine yapcağını yapıyor. 1 yıldır çok kere boşanma noktasına geldik eşim eve geç geldiğinde kavgalar ettik ben evi terk ettim bi şekilde barıştık. Ama yinede alkol problemimizi aşamıyoruz. Normalde eşimin bana davranışları aşırı iyi sevgisini belli eder gezer tozarız şakalaşırız aileme karşıda saygılıdır ama şu alkolü olmasa çok yıprandım o kadar yorgun hissediyorum ki kendimi hep aklımda boşanmak çünki eşim alkolü bırakmıcak biliyorum amcası dayısı hepsi aynı ama böylede devam edemiyorum ama aramızda geçimimizde normalde iyi vazgeçemiyorumda çok çıkmazdayım

Seni anlıyorum benim eski sevgilimde alkol alır ama bu kadar fazla değil haftada bir kere ve bende sürekli kavga ederdim evlilikte yapamayacağımı anladım ve şuan ayrıyız

Tedavi olmayı deneyebilir, evlenmeden önce alkol aldığını bile bile mi evlendin

Alkol aldığını biliyordum tabi ama bu kadar değil asla internete atmaz kendini veya göze sokmaz içtiğini ve bizim ailede hiç içen yok içki sorunu hiç görmedim evlilikte içki bu kadar problem olabileceğini asla düşünmedim

çocuk yapmayın - mutlaka korunun. bu durum sağlıklı görünmuyor çünkü.

Sakın çocuk yapma iyi korun, bu evlilik devam etmez , bağımlılıkların olduğu her evlilik bitmeye mahkumdur...

Temel boşanma sebeplerinden biridir. Bugün boşansanız biri sorsa ve siz alkol bağımlısıydı deseniz ikinci soru gelmez. O denli ağır bir sorundur bu.

Yanlış bir evlilik yapmışsınız. Maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…