Evlilikte ara vermek

Madamgazel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2016
6.481
11.611
Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Sanırım o da ben ne dersem yapan taraf oldu kovsam gidiyor gel desem geliyor.

İkimiz de araştırdık ben manipüle eden karakterim o ise bagımlı bir karakter .

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

Psikoloğa da gittim yok abi manipüle etmek benim karakterim olmuş .

Bana bir akıl verin lütfen

Namaza başlıcam ruhumu arındırmak için

Ama yalnız kalmaktan da deli gibi korkuyorum

Aranız da evliliğe ara verip daha sağlam başlayan var mı .

🙏

Yani 1 yıldan sonra muhtemelen yalnızlığa birbiriniz olmadan yaşamaya alışacaksiniz..Ben boşandım 1 yıldan sonra barıştım ama bizimkisi tamamen bitme niyetiyle yapılan bir ayrilikti daha güçleniyor Sun kimseye eyvallahin olmuyor en ufak şeyde ben hallettim ya diyip gidebilirsin diyorsun

İnançlı bir insan ve müslüman olarak namaza elbette karşı değilim ama önce sağlam bir terapi almalısınız içimizdeki şeytanı namaz öldürmüyor zira. Neden manipülatifsiniz mesela? Bunları namaz bulmaz ve çözmez. Çözümü önce bilimde arayalım.
Ara vermeye gelecek olursak bu tehlikeli birşey. Aynı evde muhattap olmadan yaşayabilirsiniz terapi alırken, araların sonu genelde ya aldatma ya boşanma-ayrılıktır. Doğru terapist sizi baştan yaratır adeta, terapiye gittim yok olmuyor demeyin.

Yani 1 yıldan sonra muhtemelen yalnızlığa birbiriniz olmadan yaşamaya alışacaksiniz..Ben boşandım 1 yıldan sonra barıştım ama bizimkisi tamamen bitme niyetiyle yapılan bir ayrilikti daha güçleniyor Sun kimseye eyvallahin olmuyor en ufak şeyde ben hallettim ya diyip gidebilirsin diyorsun
Ben de bunu cevabını arıyorum her işimi hallettiği için mi tutuyorum yoksa seviyor muyum

Evlilik zaten belli bir zaman geçince monoton oluyor

Ama ben sevgiye aşka çok önem veriyorum

Severek evlendik sanki o sevgi bitti göreve dönüştü

Ben o sevgiyi arıyorum

Sizin durumunuz bana bir örnek oldu daha sağlam olmak için

Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Sanırım o da ben ne dersem yapan taraf oldu kovsam gidiyor gel desem geliyor.

İkimiz de araştırdık ben manipüle eden karakterim o ise bagımlı bir karakter .

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

Psikoloğa da gittim yok abi manipüle etmek benim karakterim olmuş .

Bana bir akıl verin lütfen

Namaza başlıcam ruhumu arındırmak için

Ama yalnız kalmaktan da deli gibi korkuyorum

Aranız da evliliğe ara verip daha sağlam başlayan var mı .

🙏
Ara vermek derken neyi kast ediyorsunuz? Herkes bekar gibi mi yaşayacak mesela ? Eğer manipüle eden sizseniz muhtemelen 1 sene içinde adam özgürlüğe kavuşunca size dönmez

İnançlı bir insan ve müslüman olarak namaza elbette karşı değilim ama önce sağlam bir terapi almalısınız içimizdeki şeytanı namaz öldürmüyor zira. Neden manipülatifsiniz mesela? Bunları namaz bulmaz ve çözmez. Çözümü önce bilimde arayalım.
Ara vermeye gelecek olursak bu tehlikeli birşey. Aynı evde muhattap olmadan yaşayabilirsiniz terapi alırken, araların sonu genelde ya aldatma ya boşanma-ayrılıktır. Doğru terapist sizi baştan yaratır adeta, terapiye gittim yok olmuyor demeyn.
Terapiye de başlıcam kadın randevu verdi bir olay çıktı gidemedim sonra gene monoton hayata döndüm

Namaz a başvurmam ruhumu sakinleştirdin diye bir adım sonrasını düşünmek için sakin bir ruha ihtiyacım var iki yoldan da gidicem hem inanç hem bilim

Çok haklısınız

Ara vermek derken neyi kast ediyorsunuz? Herkes bekar gibi mi yaşayacak mesela ? Eğer manipüle eden sizseniz muhtemelen 1 sene içinde adam özgürlüğe kavuşunca size dönmez
Kesinlikle. Oh be dünya varmış hayat varmış diyecek. Azıcık huzur veren bir kadın buldumu da vın. O yüzden terapi ile çözüm önemli.

Benim korkum da o ama onu da zehirlemek istemiyorum çok egoistçe olur

Başkası olmadan ayrı evlerde bir süre kafamızı dinlememiz

Eğer başkası gibi bir olay olursa o da ben de dürüst olacakmışız çünkü o zaman aşk ve sevgi gerçekten bitmiş olacak demekmiş

Çok zor ya kendimi zor tutuyorum boşver demek için ama o kararlı ben de saygı duyuyorum

Kesinlikle. Oh be dünya varmış hayat varmış diyecek. Azıcık huzur veren bir kadın buldumu da vın. O yüzden terapi ile çözüm önemli.
Anam ne diyorsun 😭😭😭

Terapiye çift olarak gitmeyi teklif ettim bana ayrıyken gideriz dedi sanırım ona da tık etti ama o da öyle hayatımız da ters giden ne olsa suçu hep bende arıyor bilmiyorum ya nasıl olacak bilmiyorum belki bir sene sonra bir konu açar

Yeniden başladık daha sağlam ya da bitti ama sağlıklı bir karar la bitti derim ben bunu destekliyorum çünkü eğer boşanırsak çirkefleşmeden birbirimizi çocuklar için arayacak yüz olsun diye

1 ayı anlarım da 1 sene çok uzun.
Zaten adamdan 1 sene ayrı kalabiliyorsanız ne diye evli kalasınız ki
Ayrıca hiçbir erkek de 1 sene karımla evli mi kalalım boşanalım mı diye düşünmez bence o sırada kendine yeni ilişkiler aramaya başlar bile.

Eğer başkası gibi bir olay olursa o da ben de dürüst olacakmışız çünkü o zaman aşk ve sevgi gerçekten bitmiş olacak demekmiş

Çok zor ya kendimi zor tutuyorum boşver demek için ama o kararlı ben de saygı duyuyorum

Eşinizin bunları söyleyip kararlı olması size düşündürücü gelmiyor mu
Adam bakacak gezecek gönlü kayarsa ayrılmak istiyorum diyecek düşmezse geri dön diyecek.
Bence eşiniz sizi manipüle etmiş siz hala bana bağımlı olan o diyorsunuz

Benim korkum da o ama onu da zehirlemek istemiyorum çok egoistçe olur

Başkası olmadan ayrı evlerde bir süre kafamızı dinlememiz

Valla bana çok saçma geldi. Sanki adam sizden kaçmaya yer yapıyormuş gibi geldi ya. Oturtamadım kafamda. Bi de niye 1 sene? Niye 1 ay değil mesela

Anam ne diyorsun 😭😭😭

Terapiye çift olarak gitmeyi teklif ettim bana ayrıyken gideriz dedi sanırım ona da tık etti ama o da öyle hayatımız da ters giden ne olsa suçu hep bende arıyor bilmiyorum ya nasıl olacak bilmiyorum belki bir sene sonra bir konu açar

Yeniden başladık daha sağlam ya da bitti ama sağlıklı bir karar la bitti derim ben bunu destekliyorum çünkü eğer boşanırsak çirkefleşmeden birbirimizi çocuklar için arayacak yüz olsun diye
Aynen öyle. Bence şuan çift terapisini geçip tamamen kendinize dönün, çünkü manipülatif ve toksik bir zihin yapısında olan sizsiniz. Yanlış anlamayın sizi eleştirmiyorum. Bu durum ilk size zarar veriyor zaten. Siz, düşünce yapınız değştikce auranız değişecek aranızdaki herşey değişecek. Erkekler malesef anlık hazlardan oluşuyor colugum cocugum karım var demez sessiz sakin huzurlu hatuna denk geldi mi gider. Emin olun tam tersi olsa o sizi yorup manipüle etse siz de size huzur veren sakin bir ilişkiye kayardınız.

Verdiğiniz karar benim için doğru değil. Bu benim için yol ayrımı demek.
Ama...Anne ya da babanızdan kimden öğrendiyseniz -manipülatif davranış çünkü aktarılır- bunu tedavi edin. Benim eşim de bana yapmaya çalışıyor çünkü annesi büyük manipülasyon uzmani ama eşime kavga sırasında manipülasyon yapıyorsun yemedim diyorum mesela... çünkü ayırt etmeyi biliyorum...

X