Evlilikte Aldatılma sonrası affetme ve pişmanlık

bir ömür böyle gecmez. Bikere aldatan yine aldatir bikere döven yine döver bikere giden yine gider... insanlar degismez heleki afetmissin nasilsa afeder yine diyerek yine yapacaktir. Ben yapamiyorum unutamiyorum böyle yasayamam diyip ayrilmak istiyorsan tabi ayril. Yok istemiyorsan fazla kurcalama yine hatasini yakalaman cok yuksek ihtimal

Ben şahsen bu kadar iğrenç bir travma yaşayan insanın o dönemki kararlarını yargılamam , belki bu hasarı veren insanın kendisinin telafi etmesini bekledin , belki kendinde ayrılacak gücü bulamadın yada oluru varmı diye denemek istedin. Şimdi biraz toplanmışsın madem hatta imkanın varsa profesyonel bir destek alarak duygusallıktan sıyrılıp kendi çıkarın doğrultusunda bireysel olarak ne seni mutlu edecekse kendini ona yönlendir. Bir kere yapan hep yapar diye bir şey yok ama şu var bir kere yapan demekki içine bunu sindirebilmiş başka bir deyişle zevki için seni büyük incitmeyi içine sindirebilmiş bugün aldatarak olmuş yarın başka bir şekilde olabilir , bunun içine sinmiyor olması lazımdı. Birde sürekli olarak bir adamı takip etmek gibi bir işinde oldu ama bu hayatına kim girerse girsin maalesef böyle olacak.

Evet o şüpheyle yaşanmıyor.Benim güçlü şüphelerim vardı,eve birini getirdiğinden şüpheleniyordum evde saç toka vs bulmuştum.Evden çıkıyordum aklım evde kalıyordu,il dışında aileme gidemiyordum eve birini atarsa diye,bana yaklassa yapmacık buluyordum,zaten aklıma şak diye gördüğüm nesneler geliyordu buz kesiyordum.Esas neden aldatma ama ben bunu somut delille kanıtlayamayacak olduğumdan diğer nedenlerle davayı açtım kafam rahat etti.Simdi ne halt yerse yesin.
Açıklama yapmanıza gerek yok, aradan yıl geçmedi 5 ay bişey değil, durdukça daha zorlaşacak,sindiremedim o kadar bitti !

Artık kavga etmeye tartışmaya gücüm kalmadı zaten. Acık acık içimdekileri anlattım güzelce konuştuk. Şuan ayrılma kararı aldık. Ama çok zor her şey çok zor. İnsan olarak kötü bir insan değildi hiç bir zaman, karsimda perişan halde o pişmanlığını hissedebiliyorum ama bu yaptığı hatayı geri çevirmiyor, o gerçeği değiştirmiyor. Onun üzgün oluşundan etkilenmemeye çalışıyorum güçlü görünmeye çalışıyorum. Ama sanki ben bir hata yaptım da karşımdaki insanı çok üzdüm psikoloji yaşıyorum, bu canımı çok acıtıyor . Ama doğru yolun bu olduğuna inanıyorum..

Doğru yoldasınız emin olun.. Zaten bu durumda bile vicdan yapabiliyor olmanız ne kadar iyi bir insan olduğunuzu gösteriyor. Bunun bile altında eziliyordur eminim..

Affetmek pismanliktir, tat vermez hic bir sekilde.. yani neden o zaman degil simdi? Cok basit cevabi.. yaparim zannettin ama yapamadin bu kadar basit…zaten ayrilmaya ayrilacaksiniz bence bosuna uzatmalari oynamayin

O "aslında kötü bir insan degildi" cümlesini hiç unutmayın.Bakalim boşanma davasi yada anlaşması döneminden sonra bu cümleyi kurabilecekmisiniz? Aldatmış sizi bunun daha kötü insanı yok.Duzeni bozulmasin diye sesini çıkarmamış o kadar

"İnsan! olarak kötü bı insan"...
Daha ne kadar kötü olacak kardeşim. Hayatını birleştirdiği söz verdiği, kendine inanan masum bir kadını, sırf zevki uğruna ne hale düşürdü. Hayatın boyunca bı yanın hep kırık olacak.

Allah yaptığı pisliği onada yaşatsin. Her gün aklına sen gel. Ne yaptım ben desin.

Birde nasıl haberdar oldunuz bu durumdan?onu sormak istiyorum.

Size harika bir hayat nasip olsun. Bütün samimiyetimle isterim.

Sevgili konu sahibi, büyük bir şey yaşadığınız. Bunu yaşayıp evliliği devam ettiren çok fazla kadın var ama ben kendi ailemde de yaşadığım için iyi biliyorum ki, çok uzun yıllar sonra bile bu eski defterler pat diye açılıyor. Evliliğin kaldıramayacağı şeylerin en başında bence ihanet geliyor. Bir kadın bunu öğrendiği andan itibaren belki birçok sebepten boşanmaya cesaret etmese de eskisi gibi olamıyor artık. Boşanmamayı tercih ederseniz anlarım, muhtemelen en büyük sebep de toplum baskısıdır. Ama çocuk yokken bence bitirin.

O iyi dediğiniz insan afedersiniz ama bok gibi biri ,şuan okadar güzel pişman sefil rollerini oynuyorki tahmin edebiliyorum ..boynuzları arşa çıkmış benden size tavsiyem bir kere aldatan üstünden belli bir süre geçince tekrar aldatıyor ve birgün sizden sıkıldığını söyleyip kendi çekip gidiyor siz mal gibi baka kaliyorsunuz ...siz onu bide boşanma aşamasında görün nasıl canavara dönüşecek ...şimdiki aklım olsa ilk hatasinda ayrilirdim ..

Umarım 5 ay geçtiği için hak kaybına ugramamişsinizdir.. yoksa bu adamdan kurtulamayacaksin kolay kolay, sen bugün affedersin, yarın boşanmak istersin olmaz der inanır devam edersin. yarın o istediğinde çeker gider.
Durumunuz buna dönmesin dikkat edin

Aynısını ben yaşıyorum. Yukarıda söyleyen arkadaşlar olmuş ancak ben tekrar edeyim. Boşanma aşamasında bugüne kadar kimseye çıkarmadıkları dişlerini çıkarıyorlar. Ben de hep ama o iyi biri derdim. Öyle dediğim için bugünkü noktadayım. Ben de aldatıldım ve dilekçe sürecindeyim. İnanın o düzen bozulması, nafaka, tazminat, eşya kaybı, statü kaybı vs gibi şeylerden korktuğu için duruyordur. Size tavsiyem sanki bir dava açmış gibi dilekçe yazmanız. Baştan sona yaptıkları, hissettikleriniz her şey olsun içinde. Onu bi dışarıdan okuyun zaten anlayacaksınız sevmediğini. Şu an acıtabilir bu yorumum, ancak eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar misali söylüyorum. Benim de 5 ay oldu öğreneli zamanla soğuyorsunuz zaten bu bardağı taşıran son damla oluyor sizin için..

Benim eski eş de dilekçeyi görünce yanasmisti anlasmaliya, sanki onları ben yaşamamışım gibi görünce şok olduğunu söylemiş avukata ve kaldıramadı çekişmeli sürecini. Gerçekten de insan dilekçesini okuyunca ne malmisim bende diyor kendisine

herkesin ikinci bir şansı hakettiğini düşünenlerdenim. Belki de bu olay ders oldu ve arkası gelmeyecek. Madem böyle bir karar vermeyi uygun gördünüz kendinizi yiyip bitirmeyin.

herkesin ikinci bir şansı hakettiğini düşünenlerdenim. Belki de bu olay ders oldu ve arkası gelmeyecek. Madem böyle bir karar vermeyi uygun gördünüz kendinizi yiyip bitirmeyin.
Ben aldatma ve şiddet söz konusuysa ikinci şans konusuna inanmıyorum. Herkesin hayatta kırmızı çizgileri var ve o çizgiyi geçtikten sonra siz eski siz olmuyorsunuz. Düşünsenize kaybedeceğinizi bile bile bir işe kalkışıyorsunuz.. Sonra yaptığınızdan varsayalım ki pişman oldunuz her aynaya baktığınızda hatırlarsınız, ufacık bir şeye gözünüz takılır veya duyduğunuz şey size bir şey anımsatır. Olmaz yani olmaz. Bir kere fitil ateşlenmiş..

Bu kk'de, her seye de aldatti diyorlar da bilemedim. Adam basit bir twitter mesajı yazmis, "kocam resmen başka kadınlara yürüyor" diye başlıklar açılıyor. Baslik sahibinin aldattı dediği ne acaba ? Onu da bilmiyoruz

Cift terapisi alin yoksa psikolojiniz cok bozulacak. Asamazsanız da bosanirsiniz. Eşinizin kendisini affettirmek icin cabalaması lazım emek vermesi lazım . Size karsi çok acık olması lazım. Affettim deseniz de kolay degil bu. Kendinize eziyet etmeyin asamazsaniz bosanın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…