Evlilikte Aldatılma sonrası affetme ve pişmanlık

Bu kk'de, her seye de aldatti diyorlar da bilemedim. Adam basit bir twitter mesajı yazmis, "kocam resmen başka kadınlara yürüyor" diye başlıklar açılıyor. Baslik sahibinin aldattı dediği ne acaba ? Onu da bilmiyoruz
Aşağıya konu sahibinin son mesajını alıntıladım. Adam üzgün ve de pişman. Bu da çok önemli değil. Aldatma dediğimiz şey bakış açısına göre şekillenen bir kavram değil. Karşındakinin vereceği olumsuz tepkiyi bildiğin halde gizlediğin, yaptığın veya yapmaya devam ettiğin her türlü davranıştır. Buradaki konuya gelecek olursak adamın kafasının içinden geçen bir düşünce değil baya fiili bir şey yakalamış olsa gerek konu sahibi. İnanın insan yaşayınca bile kondurmakta zorlanıyor. Bütün kaleleri yıkılıyor. Konu sahibini çok iyi anlayabiliyorum. O yüzden bazı şanslar ikinci kez verilmez, verilmemeli... Bu da onlardan biri.
Artık kavga etmeye tartışmaya gücüm kalmadı zaten. Acık acık içimdekileri anlattım güzelce konuştuk. Şuan ayrılma kararı aldık. Ama çok zor her şey çok zor. İnsan olarak kötü bir insan değildi hiç bir zaman, karsimda perişan halde o pişmanlığını hissedebiliyorum ama bu yaptığı hatayı geri çevirmiyor, o gerçeği değiştirmiyor. Onun üzgün oluşundan etkilenmemeye çalışıyorum güçlü görünmeye çalışıyorum. Ama sanki ben bir hata yaptım da karşımdaki insanı çok üzdüm psikoloji yaşıyorum, bu canımı çok acıtıyor . Ama doğru yolun bu olduğuna inanıyorum..

Aşağıya konu sahibinin son mesajını alıntıladım. Adam üzgün ve de pişman. Bu da çok önemli değil. Aldatma dediğimiz şey bakış açısına göre şekillenen bir kavram değil. Karşındakinin vereceği olumsuz tepkiyi bildiğin halde gizlediğin, yaptığın veya yapmaya devam ettiğin her türlü davranıştır. Buradaki konuya gelecek olursak adamın kafasının içinden geçen bir düşünce değil baya fiili bir şey yakalamış olsa gerek konu sahibi. İnanın insan yaşayınca bile kondurmakta zorlanıyor. Bütün kaleleri yıkılıyor. Konu sahibini çok iyi anlayabiliyorum. O yüzden bazı şanslar ikinci kez verilmez, verilmemeli... Bu da onlardan biri.
Haklarinda hayirlisi olsun.

Allah yardımcınZ olsun col zor aldatoldgmzi ogrendiginizde nasil bir bedel odettiniz? Kaç gun ayrı kaldnz ttumunz v onun tavrı nasıldı

Bu kk'de, her seye de aldatti diyorlar da bilemedim. Adam basit bir twitter mesajı yazmis, "kocam resmen başka kadınlara yürüyor" diye başlıklar açılıyor. Baslik sahibinin aldattı dediği ne acaba ? Onu da bilmiyoruz
6 aylık bir beraberlik ..

herkese merhaba,başka gözlere tecrübelere ihtiyacım var.4 yıldır evliyim 5 ay önce aldatıldığımı öğrendim ve affettim,5 aydır bir şeyini yakalamadım.ama şuan o zaman ayrılmadığım için pişmanım , mutlu değilim , şüphelerle yaşamak bitiriyor insanı. Ama neden o zaman değilde şimdi diye soranlara somut cevaplar veremiyorum . Kendime saygım sevgim kalmadı. Unutamıyorum . İkinci hatayı yapmadı henüz belki ama hep bir gün yapacak düşüncelerinden yoruldum . Aramız iyiyken mutlu oluyorum seviyorum sonuçta , ama en ufak alakasız bir tartışmada bile aynı travmayı yaşıyorum her şey bana o yaşadıklarımı hatırlatıyor .tahammül seviyem çok düşmüş. Affettiğim için kendimi suçluyorum sürekli kendimi aciz görüyorum . Şuan ne yapacağımı bilmiyorum .Benim gibi önce affedip sonra pişman olan dikiş tutturamayan oldu mu aranız da .
o an ayrılmayı yenilgi gibi görmüş olacaktınız muhtemelen,çünkü arada rakip bir kadın var ve kadınların çoğu kaybetmeyi sevmez.Bu kuşkuyla güvensizlikle devam ederseniz çok sorunlar yaşayacaksınız kendi içinizde ve evliliğinizde

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim,pazartesi günü resmen boşandık. Bu süreçte çok zor hayatım tamamen değişti alışmaya çalışıyorum ama en azından doğru bir şey yapmanın verdiği bir huzur var
hayırlısı olsun sizin için

X