Evlilik ve sevgililik arasında kalmak

Mayacanx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2018
84
37
29
Arkadaşlar benim bir derdim var. 1 senelik uzaktan sevgilim var. 4 5 kez buluştuk. İnternetten tanıştık. O memur ben de memurum. Ancak ben 29 o 25 yaş. Neyse yaş sorun değil. Esas sorun şu. Biz evlilik üzerine başladık ilişkiye ve bir bir buçuk yıl sonrada evleniriz diye düşünmüştük. Ancak onun ailevi sağlık prob. Var. Ve evlilik yakın zamanda görünmüyor. Biz de artık duramıyoruz. Yani ben değerlerime aykırı iş yapmak istemiyorum ama nefis bazen beni de çok zorluyor. Anlayacağınız hem evlenemiyoruz hem duramıyoruz. Ben bu durum bana uymadığı için çok ayrılmaya çalıştım ama her defasında geri döndüm yapamadım onsuz. Ama içim de böyle huzursuz. Ben napıcam akıl verin.
Arkadaşlar yargılamadan fikrinizi söylerseniz sevinirim.

4 5 beş buluşmuşsunuz hepi topu. Duramamak nasıl oldu bu kadar az görüşmeyle onu anlamadım.
Ayrıca 4 5 kez görüştüğünüz biriyle zaten evlilik için aceleci davranmayın derim.
Sinirliyken,hastayken,ailelerin yanında,arkadaş ortamında,baş başa çok defa görün tanıyın.Garsona yaklaşımına bile dikkat etmek gerek.

Evlenin. Sağlık sorunlarından sonra yeni bahaneler türeyecek çünkü. Muhtemelen siz ya da karşı taraf evlilikten korkuyor o karmaşaya girmek istemiyor, farkında olmadan sağlık sorunlarını bahane ediyorsunuz
Ben de evlenmek istiyorum. Ancak o işi ve ailesindeki sağlık prob. Öne sürüyor. Ben ondan biraz daha üst bir konumdayım iş ve eğitim olarak. O da iş konusunda kafası rahat olsun istiyor. Benden ayrılmak da istemiyor. Ben evliliğe hazırım ama o maddi olarak pek değil. Erkek kafası nasıl çalışıyor bilmiyorum ama ezilmek mi istemiyor anlamadım. Normalde öyle her şeyim olsun diye isteyen biri de değilim. Sade bir nikah.
Kafam çok karışık. Bende de kararlılık yok. Görüşmeyelim diyorum ama çok özlediğim bir gün yine yazıyorum. 29 yaşındayım. Bu benim ilk ilişkim ama bir liseli kadar toyum. Bana akıl verin

Ben de evlenmek istiyorum. Ancak o işi ve ailesindeki sağlık prob. Öne sürüyor. Ben ondan biraz daha üst bir konumdayım iş ve eğitim olarak. O da iş konusunda kafası rahat olsun istiyor. Benden ayrılmak da istemiyor. Ben evliliğe hazırım ama o maddi olarak pek değil. Erkek kafası nasıl çalışıyor bilmiyorum ama ezilmek mi istemiyor anlamadım. Normalde öyle her şeyim olsun diye isteyen biri de değilim. Sade bir nikah.
Kafam çok karışık. Bende de kararlılık yok. Görüşmeyelim diyorum ama çok özlediğim bir gün yine yazıyorum. 29 yaşındayım. Bu benim ilk ilişkim ama bir liseli kadar toyum. Bana akıl verin
Bu zamana kadar beklemissiniz bence pişman olacağınız şeyler yapmayın derim ama tabikii sizin tercihiniz. 4-5 görüşme çok az

Bu zamana kadar beklemissiniz bence pişman olacağınız şeyler yapmayın derim ama tabikii sizin tercihiniz. 4-5 görüşme çok az
Ya haklısınız ancak gidip gelme imkanımız çok yok şu an. Zaten nişanlansak falan belki daha çok buluşuruz. Ancak o evreye daha geçemedik. Çünkü geçtiğimizde sevgilim hemen evlenin diye bize baskı yapacaklar diyor.

Arkadaşlar benim bir derdim var. 1 senelik uzaktan sevgilim var. 4 5 kez buluştuk. İnternetten tanıştık. O memur ben de memurum. Ancak ben 29 o 25 yaş. Neyse yaş sorun değil. Esas sorun şu. Biz evlilik üzerine başladık ilişkiye ve bir bir buçuk yıl sonrada evleniriz diye düşünmüştük. Ancak onun ailevi sağlık prob. Var. Ve evlilik yakın zamanda görünmüyor. Biz de artık duramıyoruz. Yani ben değerlerime aykırı iş yapmak istemiyorum ama nefis bazen beni de çok zorluyor. Anlayacağınız hem evlenemiyoruz hem duramıyoruz. Ben bu durum bana uymadığı için çok ayrılmaya çalıştım ama her defasında geri döndüm yapamadım onsuz. Ama içim de böyle huzursuz. Ben napıcam akıl verin.
Bu 25 yaş erkeklerinin hep ailevi ve sağlık sorunları oluyor dikkat ettiniz mi ?

Ya haklısınız ancak gidip gelme imkanımız çok yok şu an. Zaten nişanlansak falan belki daha çok buluşuruz. Ancak o evreye daha geçemedik. Çünkü geçtiğimizde sevgilim hemen evlenin diye bize baskı yapacaklar diyor.
Sonunun evlilige gideceğinizden emin olmadiginiz bir ilişkide hata yapmayın derim, size bedensel olarak da kavustuktan sonra iyice salabilir kendini. Amaciniz evlilik ve evlenmeden bir sey yaşamak istemiyorsunuz diye böyle konuşuyorum okuyan başka hanımlar yanlış anlamasın, bu işin doğrusu ille budur demiyorum

Maddiyati ,sağlığı, aileyi cozse de evlenmeyecek bu adam. 29 yaşında ilk ilişki, bu denli tutku ,üstelik 5 buluşma...

Uzaktan sadece 4 - 5 kez buluştuğunuz biriyle ciddi bir evlilik düşünmek bana pek mantıklı gelmedi açıkçası.

Anlayacağınız hem evlenemiyoruz hem duramıyoruz. Ben bu durum bana uymadığı için çok ayrılmaya çalıştım ama her defasında geri döndüm yapamadım onsuz. Ama içim de böyle huzursuz. Ben napıcam akıl verin.
29 yaşına kadar dayanıp şu andan itibaren sizi durduramayan ne acaba ten mi çekiyo😂 ayrıca çok acelecisiniz bence daha adam gibi görüşememişsiniz bile hızlı karar vermeyin

X