evlilik ve internet

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
Herkes esinin pc basinda cok zaman gecirdiginden yakinmis.
Oyleyse evlenince pc yi eve sokmamak lazim. Is icin falan demesinler bence, bahane cunku, kafa dagitiyorum da demesinler baska yollar da var kafa dagitmak icin.

slm gelecek korkusu.Ben ve eşim ikimiz de öğretmeniz.Bizde de internet var.Eşim int.Çok seviyor.Ama ona çaktırmadan nereleri gezdiğini kontrol ediyorum.Sürekli arabalarla ilgili ve eğitim sitelerinde dolaşıyor.Bilgisayarımızda chat programı bileyok.ben sıkıldım dediğim anda kalkıyor bil.başından.

bende internetin olması taraftarı değilim..
içinde olmasa gün gelir arkadaşlarından duyup mutlaka girer eşlerden biri.
baabamın evinde vardı ama bir kere bile aklım kaymadı bekarken dahi..
dolayısıyla ben evde neti kabul etmiorum bir kaç kere eşime söledim alalım die.bilgisayarımız var ama çalışmak için var nete gerek yok dedi.o da istemior yanii:asigim::asigim:

bende evli insanların evinde internet olmasından yana değilim.çnkü okuduklarımıza bakınca büyük sorun internet yüzünden çıkıyor.Allah kısmet edipte nişanlım askerden geldikten sonra evlenirsek kesinlikle evde pc olmasını istemem. . .ben bi gün girmesem hasta oluorum ama evliliğim için katlanıcam.ki zaten nişanlımda anlamıo o ihtiyaç duymuo

evet benım esımde bana çok kızıyo aksamları ısten gelınce bırak artık su pc bırazda benımlı ılgılen kırıcam yoksa dıyor ama gercekten evlı ve yanlız olunca çok ısıne yarıyor ınsanın ozellıklede esıyle paylasıcak bırsey bulamayanlar ıcın yanı benım gıbı.senağlamasenağlama

Evlenince kesinlikle bilgisayar istemiyorum eve.Simdi bile,mesela diyorumki yarim saat sonra kalkicam sunu yapicam,bunu yapicam veya disari cikicam,ama yarim saat oluyo,bir saat,bir saat oluyor iki saat,bi bakiyorum aksam olmus.Gercek hayattan soyutluyor beni.
Bu yüzden evlendigimde görebiliyorum durumumu,istemiyorum.Lazim da olacagini düsünmüyorum.

bu saat olmuş burdayım daha başka soze ne hacet

ben asla evime internet istemem. bizim evimizde büyük problem internet. eşim zaten akşamdan geceye kadar tv'nin başında birde net olursa, sabaha kadarda netten çıkmaz. evliliği monotonlaştırıyor. ona ayıracağı zamanı bana ayırsın. zaten işyerinde akşama kadar nette birde evde girmesine gerek yok.

bilgi edinmek için bakmak güzel ewet ama artıkın öyle şeylerde kullanıyolarki pc yi insan dügmesine basıp acmaya bile korkuyo beniş eşim nefret ediyo pc den ama oglum istedigi için aldık beni pc başında görsün adam deli oluyo rengi falan degişiyo bana güvenmemesi deli ediyo beni onu kıracak laf getirecek şimdiyece hiç bişi yapmadım bundan sonrada yapmam inş ALLAH göstermesin öyle bişi herkes iyi kullanır inş ben günde 2 saati gecmemesine dikkat ediyorum yoksaki internet çok kötü bagımlılık yapıyo alkolden hiçbir farkı yok başına oturdugunda zamanın nasıl gectigini anlamıyorsun neyse çenem düştü yine sevgiyle kalın

ihtisasım bilgisayar yazılımı üzerine dolayısı ile 7 yıldır pc ile iç içeyim kafamçokkarıştı
chat de yaptım msnde de sabahladigim zamanlar oldu :icecream:
ama hep aptalca şeylerle uğraştım bana hiç bi getirisi olmadı aksine çok şey götürdü...
şirkette ayrı aksam eve gidince evde ayrı...
sonra birgun radikal bir kararla evdeki interneti kapattirdim
cocuklukmuş diyorum...
yazık geçen zamanıma, gözlerime, bi çok kişiyi kırdım ama aslında dönüp baktıgımda en çok kırılan benmişim meğer onu anladım...
cektigim vicdan azabını ise hiiç anlatmayayım...
şimdi sadece KK var benim için...
evdeki pcyi de oyun oynamak, muzik dinlemek, duygu yuklu oldugum zamanlarda birşeyler karalamak ve fotoğraf çalışmalarım için kullanıyorum binde bir...
artık evliliği düşünmüyorum, ama evlenecek olsaydım kesinlikle evime pc giremezdi bunu çok iyi biliyorum...
ihtisasını bilişim teknolojisi üzerine yapmiş biri olarak size tavsiyem; lütfen kendinizi ve eşinizi internet tuzaklarından uzak tutun, pc bağımlısı olmayın...
eşiniz, bugun interneti sadece eğitici oğretici şeyler için kullanıyor olabilir ama şeytan sürekli tetikte ve aklını celmek için uğrasiyor unutmayın bunu :1closedeyes:

ihtisasım bilgisayar yazılımı üzerine dolayısı ile 7 yıldır pc ile iç içeyim kafamçokkarıştı
chat de yaptım msnde de sabahladigim zamanlar oldu :icecream:
ama hep aptalca şeylerle uğraştım bana hiç bi getirisi olmadı aksine çok şey götürdü...
şirkette ayrı aksam eve gidince evde ayrı...
sonra birgun radikal bir kararla evdeki interneti kapattirdim
cocuklukmuş diyorum...
yazık geçen zamanıma, gözlerime, bi çok kişiyi kırdım ama aslında dönüp baktıgımda en çok kırılan benmişim meğer onu anladım...
cektigim vicdan azabını ise hiiç anlatmayayım...
şimdi sadece KK var benim için...
evdeki pcyi de oyun oynamak, muzik dinlemek, duygu yuklu oldugum zamanlarda birşeyler karalamak ve fotoğraf çalışmalarım için kullanıyorum binde bir...
artık evliliği düşünmüyorum, ama evlenecek olsaydım kesinlikle evime pc giremezdi bunu çok iyi biliyorum...
ihtisasını bilişim teknolojisi üzerine yapmiş biri olarak size tavsiyem; lütfen kendinizi ve eşinizi internet tuzaklarından uzak tutun, pc bağımlısı olmayın...
eşiniz, bugun interneti sadece eğitici oğretici şeyler için kullanıyor olabilir ama şeytan sürekli tetikte ve aklını celmek için uğrasiyor unutmayın bunu :1closedeyes:

Haklısın canım.
Eşim bi ara alalım eve pc diyip duruyodu.
Hayır dedim olmaz zaten bütün gün ben pc başındayım, sende ofiste fırsat buldukça giriyorsun (genelde yogun çalıştığı için fırsat bulamıyo biliyorum) istemem eve dedim.
Neler duyuyoruz görüyoruz.
Bu güven meselesi değil. Gerçekten tuzaklarla dolu net.
Doğru insanı bile yoldan çıkarır.

evliliklerin bitmesini internet sadece daha hizlandiriyo diye düsünüyorum söyleki zaten icinde kötü istekleri olupta firsati bulamiyanlar icin internet birebir yani oturdugun yerde hertürlü arkadasligi bulabilirsin.ama interneti evli olupta cok güzel kullananlarda var hic kimseye zarar vermeden bilgi edinmek gezinmek amaci ile kullananlarda var.yani tamamen insanin kalbi ile alakali bir durum insanin icinde varsa heryerde firsat buldukca yapacagini yapar.bence internetin hic bir sucu yok tamamen kullanim hatasi

Diyecek bisey bulamadim aynen katiliyorum yerimseniben

eşimin bılg basında internet olmasa dahı durmasına dayanamyorum... tek sıgara içp gelcem dıyor ben aglamasam kusmesem sabaha kadar oturur.. öğretmenım ve evde pc lazım bana.. ama ben eşim evdeyken dugmesıne bıle basmıyorum.. eşimde bır ara okeye duşmustu sabahları işe uykusuz gıdıyordu. ok dönemımız bıttı çok sukur sımdı enfazla 1 saat gırıyor .ondada hep ağlıyorum kusuyorum yaaa

ya benim eşim cok seviyor bilgisayarı programlar indiriyor program yapıyor diller ögreniyor profesyonel olarak herşeyinden anlıyor evet pc başında cok zaman geçiriyor ama bu onun tek hobisi onuda elinden alamam hem ben canım ne isterse onu yapıyorum televizyon bilgisayar başka şeyler bu yüzden onunkinede karışmak istemiyorum

en güseli canım benim de evimde yok ihtiyaç yok zaten sabahtan akşama kadar internetteyiz işimiz bu o yüzden bi akşamlarımız var ondada ben dizi manyağı eşimde maç özetleri manyağı olmamak için almadık çok ta iyi yapmşıs diyoruz.inş ileridede alma gibi bi hataya düşmeyis

Evli olunca internet gereklilik olmaktan çıkmıyor..
Her evde olacak diye bir şey yok fakat işlerini internet şubeleri üzerinden halleden biri olarak benim için gerekli. Örneğin sinemaya bilet alırım, yemek söylerim, otobüs bileti alırım, arabamın vergilerini öderim gibi..
Sürekli, başımı kaldıramayacak kadar bağımlı olmadım hiçbir zaman.

Merhaba Kızlar,

Bende yeni evliyim ama hain ocam sürekli internette. ne zaman sorsam aşkım senin için birşeyler bakıyorum diyor. Geçenlerde aniden tepesine bindim. Sevgililer gününden birkaç gün önceydi. Hemen kapattı ama ben açtım son gezdiklerini baktım hemen tabiii. Bir kaç hediye sitesi gezmiş. Sonra sevgililer gününde o sitelerden birinden çok şeker bir çiçek geldi. Hediport diye bir siteydi. Çok teşekkür ederim canım kocam

ben tüm suçun internette olduğunu düşünmüyorum.
bizimde evimizde pc ve internet bağlantısı var. Akşamları eşimde bende kullanırız. eşim pc yi çok sever. ama hep forumlara girer ve bişeyler araştırır. kötü kullanıcılar için internet tam bir facia. Ama eğer kullanma amacınız masumsa sorun yok.
mesela ben eve bağlatmasam ve eşimin içinde başkalarıyla sohbet etme düşüncesi olsa işyerinde bağlanır. yani arkadaşlar demek istediğim şu ki; kullanıcı farkı.
güzel yanları yokmu bunun bir kaç örnek vereyim;
biz eşimle evimize bişey alacaksak internette araştırıyoruz, ürün kullanıcılarına soruyoruz. bulunduğumuz şehirde bulamazsak internet aracılığıyla getirtiyoruz.

birbirimize de çok güzel zaman ayırıyoruz. saatlerimizi feda etmiyoruz pc başında.
internetin sınırı bence kullanıcı sınırıdır.

Bence bu tamamen bakış açısıyla ilgili birşey. İnternet aslında harika bir olay yeterki bunu doğru yerde kullanmayı bilelim. Neden evde olmsaın ki. Bizim evde 2 tane pc var tabii ikisindede bağlı net. Gayetde iyi oluyor akşamları eşimle yaynyana oturuyoruz pclerin başına arada msnden birbirimize laf atıyoruz eğlenceli oluyor. O kendisini ilgilendiren şeyleri kurcalar donanım vs ben hiç değişmez adresteyim malu kk. Bence çok güzel. Eğer bu durum evliliğe zarar veriyor olsaydı biz 12 yılımıza girdik 6 yıldırda evimizde net bağlantısı var. Çok şükür hiçbir sorun yaşamadık.Dediğim gibi net insanın isteğine göre hizmet veriyor bence.

bencede internet te değil kullanıcıdan kaynaklı sorunlar. yoksa insan istedikten sonra işyerindede girer yada dışarda kafede de...yani insanın karakteriyle alakalı. üstelik sadece erkekler değil, artık kadınlarda sorun olmaya başladı. ben eşlerden ziyade çocuklar için daha endişeliyim. onun içinde koruma programı kullanıyorum.

evde interneti kurmamak çözüm değil bence...
bilinçli kullanmak ve kullanma niyeti önemli gibi geliyor....masaüstü oturduğumuz odada, ben genelde laptop u kullanıyorum. yani herşey göz önünde oluyor... o yüzden çocuk içinde dahil sorun olmuyor bizde. ama yinede niyeti bozan fırsatını buldumu yapar....allah şaşırtmasın artık....

X