Evlilik sorunları

Angel1708

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2021
99
27
23
Merhaba arkadaşlar. 9 aylık evliyim. Evliliğim sorunlarla başladı çünkü ben vajinismustum. Çok şükür tedavi oldum. 7 ay boyunca hiç ilişkiye girememiştim artık öyle bir problemim yok. Bu süreçte psikolojik olarak çok çöktüm. Eşim kabullenmedi, çözüm aramadı beni devamlı yargıladı bazen bana destek oldu çoğu zaman burnumdan getirdi. Velhasıl bu şekilde 9 ay bitti. Şimdi bu sorun çözülmesine rağmen kavgalarımız bitmiyor. Eşim sorunları konuşarak çözemiyor. Küsmeyi tercih ediyor. Her zaman ben barışmak ben adım atmak ben anlayış göstermek zorunda kalıyorum. Kendimi çok yıpratıyorum çok üzüyorum ama o arkadaşlarıyla gününü gün ediyor saat 12 de eve geliyor devamlı sorunlarımız dışarı taşıyor çünkü eşim çözmek yerine zorlaştırıyor. Hayatımda hiç sigara içmedim ve nefret ederim dün bir paket sigara bitirdim. Günlerdir uykusuzum uyuyamıyorum. Bana 7 ay boyunca çektirdiği her şeyi sineye çektim ama o ufacık şeyleri bile büyütüp karşıma çıkıyor. Hep kavga ettiğimiz konu bekar hayatı yaşamak istemesi. Her gün arkadaşlarıyla çıksa doymaz. Bu arada ben evlenmeyi düşünmüyordum ama o kadar ısrarcıydı ki beni bu yola soktu. Şimdi ise evliliğinin eşinin kıymetini bilmeyen bir insan oldu. Her şey evlenene kadarmış demekki

Nasıl daha az takabilirim? Kendimi çok yıpratıyorum. Çok ağlıyorum. 1 haftada 4 kilo verdim. Beni hiç umursamıyor. Ağlamam üzülmem onun umrunda değil tam ters bana sen şizofrensin hastasın diyor. Evet artık hasta olabilirim çünkü 9 ayda gerçekten hasta etti beni. Sinirimi fotoğraflardan çıkardım bende dün. Her şeyi yırttım attım ama çok zoruma gidiyor. Sineye çektiğim onca şey aklıma geliyor ve ben bu kadar sessiz kalmışken onun şuan benim her lafımdan nem kapması beni çok yoruyor. Küsmek işine geliyor istediği gibi gezip tozuyor. Yanlış anlaşılmasın ben sosyal hayata karşı değilim ama eşim sınırını bilmiyor

Hiçbir konuda bana yardım etmez.erkek işini bile kendim yaparım. bazen bu kadar sorumluluk aldığım için kendimi çok suçluyorum. keşke yapabildiğimi göstermeseydim diyorum çünkü her şey benim üzerime kaldı.

vajinismus olmanız sizin faydanıza olmuş bence yanlışlıkla çocuk falan yapmamışsınız bu adamdan dua etmelisiniz zira küçük bir kız çocuğu gibi davranıp sürekli sorun yaratan biriyken bir çocuğa ihtiyacınız yok daha bir seneniz dolmadan bekar hayatını özlemişse eğer boşanıp onun bu özlemine son verebilirsiniz diğer türlü sürekli sizi değersiz hissettiren bu adamla ah vah bir şekilde yaşayacaksınız

vajinismus olmanız sizin faydanıza olmuş bence yanlışlıkla çocuk falan yapmamışsınız bu adamdan dua etmelisiniz zira küçük bir kız çocuğu gibi davranıp sürekli sorun yaratan biriyken bir çocuğa ihtiyacınız yok daha bir seneniz dolmadan bekar hayatını özlemişse eğer boşanıp onun bu özlemine son verebilirsiniz diğer türlü sürekli sizi değersiz hissettiren bu adamla ah vah bir şekilde yaşayacaksınız
Ailem izin vermiyor. Çok sorun yaşadım ama ailem düzelir dedi. Onun ailesi de düzelir dedi. Artık ne yapacağımı bilmiyorum kendini aileme o kadar iyi yapıyor ki. Aslında kötü biri de değil sadece biz birbirimize uygun değiliz sanırım. Artık bende arkadaşlarımla takılmaya karar verdim. Şuan annemin evindeyim. Bu hafta 3 gün uzaklaşmak istiyorum burdan haber vermeyi de düşünmüyorum çünkü o giderken bana haber vermiyor ne de olsa o kadar yorgun ki zihnim çok çıkmazdayım

Eşim kötü biri değil ama ben çok yoruldum önceden bu kadar umursamaz değildi ama artık beni kaybetmekten korkmuyor sanırım. Ben de artık ailemi evliliğim yüzünden yıpratmak istemiyorum çünkü çok yıprandılar. Ama bende çok yıprandım. Ne yapacağımı bilmiyorum

mesela bir konuda bana küstü o kadar saçma ki iki gün boyunca 12 de eve geldi bugün arkadaşlarıyla gezmeye gitmiş ve beni ne hale soktuğunu görüp gitmiş bu dünya hassas kalpler için çok zor 😥

Kesinlikle değersiz hissediyorum. Bu yüzden bir süre görüşmek istemiyorum. Bilmiyorum hatasını anlar mı ama artık kendime bunu yapmak istemiyorum

Ailem izin vermiyor. Çok sorun yaşadım ama ailem düzelir dedi. Onun ailesi de düzelir dedi. Artık ne yapacağımı bilmiyorum kendini aileme o kadar iyi yapıyor ki. Aslında kötü biri de değil sadece biz birbirimize uygun değiliz sanırım. Artık bende arkadaşlarımla takılmaya karar verdim. Şuan annemin evindeyim. Bu hafta 3 gün uzaklaşmak istiyorum burdan haber vermeyi de düşünmüyorum çünkü o giderken bana haber vermiyor ne de olsa o kadar yorgun ki zihnim çok çıkmazdayım
birilerine bir şeyler danışmak güzel ama hayatını ona göre şekillendirmek doğru değil çünkü çoğu insan empatiden yoksun hayatı sadece kendi penceresinden gördüklerinden ibaret sanar bir oda düşün onların penceresi denize bakıyor sana gelip ne olucak şu denizin mavisinde süzülüp gidersiniz deyip güzelleme yapacak ama senin penceren bataklığa bakıyordur oraya girdiğinde bir daha çıkamayacağını biliyosundur o adamı gece 12 lere kadar bekleyecek olan sensin onlar değil eşinin özünde iyi bir insan olmasının sana kendini kötü hissettirdiği sürece bir anlamı yok o kadar iyiyse cennete gitsin sana dünyada cehennemi yaşatacak adamın iyiliğini napacaksın

birilerine bir şeyler danışmak güzel ama hayatını ona göre şekillendirmek doğru değil çünkü çoğu insan empatiden yoksun hayatı sadece kendi penceresinden gördüklerinden ibaret sanar bir oda düşün onların penceresi denize bakıyor sana gelip ne olucak şu denizin mavisinde süzülüp gidersiniz deyip güzelleme yapacak ama senin penceren bataklığa bakıyordur oraya girdiğinde bir daha çıkamayacağını biliyosundur o adamı gece 12 lere kadar bekleyecek olan sensin onlar değil eşinin özünde iyi bir insan olmasının sana kendini kötü hissettirdiği sürece bir anlamı yok o kadar iyiyse cennete gitsin sana dünyada cehennemi yaşatacak adamın iyiliğini napacaksın
O kadar doğru ki dengine denk gelmeyen ziyan olur derlerdi de ciddiye almazdım şuan yaşıyorum

O kadar doğru ki dengine denk gelmeyen ziyan olur derlerdi de ciddiye almazdım şuan yaşıyorum
evliliğin ilk yılında daha bu derece tükenmek ve eşinin seni bu süreçte yalnız bırakması çok üzücü gerçekten lütfen ne yapacağına şuan için karar veremiyorsan bile lütfen çocuk düşünme gerekiyorsa korun

evliliğin ilk yılında daha bu derece tükenmek ve eşinin seni bu süreçte yalnız bırakması çok üzücü gerçekten lütfen ne yapacağına şuan için karar veremiyorsan bile lütfen çocuk düşünme gerekiyorsa korun
Düşünmüyorum ve korunuyorum. Evet dışarıdan bakan herkes evliliğime özeniyor şu her şey fotoğraftan ibaret ruhen tükenmiş durumdayım

Düşünmüyorum ve korunuyorum. Evet dışarıdan bakan herkes evliliğime özeniyor şu her şey fotoğraftan ibaret ruhen tükenmiş durumdayım
o arayıp sorana kadar da iletişim kurmayın bu erkeklere bu özgüveni biz veriyoruz ondan geliyor bu rahatlık maalesef bir de sigara kullanmıyorsanız bulaşmayınnnn bırakması çok zor🥲

o arayıp sorana kadar da iletişim kurmayın bu erkeklere bu özgüveni biz veriyoruz ondan geliyor bu rahatlık maalesef bir de sigara kullanmıyorsanız bulaşmayınnnn bırakması çok zor🥲
Kesinlikle aramayacam. Kayınvalidem aradı. Gelip seni alalım buraya gel dedi. Gelmeyecem dedim. O da ailesine benim olmadığımı söylüyor tabi. Neymiş fotoğrafları yırtmışım. Gece saat 1 beni sinir krizine sok sonra fotoğrafları yırtmışım diye asi olan ben olayım 🙂↕️ keşke her şey fotoğraflarda ki gibi olsa ya da öyle kalabilse..
Desteğin için teşekkür ederim 🙏🏻 🤍

Hayatım bu tipler böyle, önce delirtir sonra oturup deliliğini sorgular. Bi posta koymana bakar herşey. O biliyor ki gitmeyeceksin, yapamazsın. Yapabildiğini ona göster ama kuyruğu dik tut, lafından sakın dönme. Kısa öz açıklama gerekmeksizin postanı koy. Sonra otur olanları izle. Gez tozz, alışveriş yap. Bir aal bakalım. Arıyor mu, işim var müsait değilim de, hesap sorup çirkinleşecek belki, aynen de. Polemiğe bile girme. Belki hiç umursamayacak, ama onun da bardağı elbet dolacak. Psikolojisiyle oyna. Yaparsın sen ! ♥️

Ne de yapsan boş. Bende aynılarını 2 yıldır yaşıyorum hep bi bahane hep bi kavga tartışma. Asla değişmezler iki günn sonra aynılar

Kesinlikle aramayacam. Kayınvalidem aradı. Gelip seni alalım buraya gel dedi. Gelmeyecem dedim. O da ailesine benim olmadığımı söylüyor tabi. Neymiş fotoğrafları yırtmışım. Gece saat 1 beni sinir krizine sok sonra fotoğrafları yırtmışım diye asi olan ben olayım 🙂↕️ keşke her şey fotoğraflarda ki gibi olsa ya da öyle kalabilse..
Desteğin için teşekkür ederim 🙏🏻 🤍
aynen önce delirtirler sonra hastasın derler. sen kendi değerini bildikten o bilmesede olur. rica ederim🩷

Hayatım bu tipler böyle, önce delirtir sonra oturup deliliğini sorgular. Bi posta koymana bakar herşey. O biliyor ki gitmeyeceksin, yapamazsın. Yapabildiğini ona göster ama kuyruğu dik tut, lafından sakın dönme. Kısa öz açıklama gerekmeksizin postanı koy. Sonra otur olanları izle. Gez tozz, alışveriş yap. Bir aal bakalım. Arıyor mu, işim var müsait değilim de, hesap sorup çirkinleşecek belki, aynen de. Polemiğe bile girme. Belki hiç umursamayacak, ama onun da bardağı elbet dolacak. Psikolojisiyle oyna. Yaparsın sen ! ♥️
Şuan gezmeye çıktım ve alışverişe. Artık evde pinekleyip kendimi üzmeyecem fedakarlık yapmaktan bıktım artık gerçekten kendi hayatım için bir şeyler yapmak istiyorum. Teşekkür ederim ☺️ 🙏🏻

X