evlilik sorunları..

Şiddet
Aldatma ve
Ana kuzusu

Bu 3 sebepten biri oldumu boşanmaktan başka çare göremiyorum maalesef :KK43:

Neden bu kadar müdahale ederler oğullarının hayatına anlamıyorum
Anlamak ta istemiyorum :KK34:
Ailesi özellikle de annesi olmasa eşimle anlaşabileceğimi düşünüyorum. Onun haricinde imkansız.

ben de edemiyorum. Ama yapacak birseyim de yok.
o zaman susmaya ve eşinin isteklerine göre yaşamaya devam edeceksin.

ben olsam onları atar, yeniden mobilya alırdım da senin bunu yapacak/yaptıracak gücün yok gibi.

Esiniz ne yapsa yeridir. Bu nasil bir bosvermislik ben anlayamadim. Hamilesin, alacagin ilaclari binlerce kere dusunmen arastirman gerekir, hop diye ilac alip dis cektiriyorsun.

Esyalar alinicak, kocam begendiyse alalim diyorsun. Kocana bekar evi mi duzuyorsunuz?

Salonun parasi altinlarla odeniyor. Ama bu daha oncesinde seninle konusulmuyor. Madem oyle ben bana takilan altinlari ve paralari alayim diyip agizlarini kapatamiyorsun.

Oturuyor gorumce parani sayiyor, yanlarinda durup ne kadarin varmis diye bakmiyorsun. Sonrada dovunup duruyorsun. Bu kadar hayatinin kontrolunu baskasina verirsen sirtindan gecinen daha coooook insan olur.

Ailesi özellikle de annesi olmasa eşimle anlaşabileceğimi düşünüyorum. Onun haricinde imkansız.
eşin sütten çıkmış ak kaşık değil.
annesi istedi diye o mobilyaları almak zorunda değildi. annesinin aynı mobilyaları olduğunu söyleyebilirdi.
tuzak kurması anasından değil karaktersizliğinden

4 yıl tanışma çok uzun bir süre. Eşinizin bencilliğini, böyle arkadan iş çevirir, en doğruyu ben bilirim hallerini hiç anlamadınız mı gerçekten?

Sanki bu evlilik en baştan sizin de içinize sinmemiş de aileler karışınca oldu bittiye gitmiş gibi.

Niye hep taviz veren sizsiniz onu da anlamadım. Mobilya alırken mesela sonuçta parayla alıyorsunuz, ben başka model istiyorum bile diyememeniz neden?

En baştan benim için daha çok alışkanlıkdı diyorsunuz. Şimdi tüm bu yaşananlara rağmen ben bu adamı seviyorum diyebiliyor musunuz?

Ya biz farklı şehirlerdeydik o mezun oldu gitti ben okuyordum yüz yüze çok görüşüp vakit geçirmedik. telefon mesajla tanıdık birbirimizi bazı şeylerden anlıyordum ama yan yana böyle olmaz evlenince böyle olmaz diyordum. Ama annesine bu kadar bağlı olduğunu vs bilmiyordum gerçekten.
Evet aileler karışınca oldu bittiye geldi gerçekten. Ailem eşimi çok beğendi namazında niyazından bir aile olmasından dolayı. ama önemli olan ahlakmış namaz falan kişinin kendisini bağlar.

Mobilyacıda diyemedim oldu bittiye geldi utandım açıkcası. Bide eşim beğenmişse onun zevki olsun dedim. Mobilyalarım eve geldikten sonra ben öğrendim annesi ile işbirliği yaptığını.

Seviyorum diyemiyorum. eskiden arkasından sevmiyorum vs derdim ama onu görünce unuturdum ve pişman olurdum dediklerime ama artık yanımdayken de uzaktayken de fikrim sabit değişmiyor.

eşin sütten çıkmış ak kaşık değil.
annesi istedi diye o mobilyaları almak zorunda değildi. annesinin aynı mobilyaları olduğunu söyleyebilirdi.
tuzak kurması anasından değil karaktersizliğinden
Aslın da tüm problemin eşimden kaynaklandığının da farkındayım annesini uzak tutması gereken de oydu. ama o benim kararlarımı ve zevkimi değil annesininkileri tercih etti.

Esiniz ne yapsa yeridir. Bu nasil bir bosvermislik ben anlayamadim. Hamilesin, alacagin ilaclari binlerce kere dusunmen arastirman gerekir, hop diye ilac alip dis cektiriyorsun.

Esyalar alinicak, kocam begendiyse alalim diyorsun. Kocana bekar evi mi duzuyorsunuz?

Salonun parasi altinlarla odeniyor. Ama bu daha oncesinde seninle konusulmuyor. Madem oyle ben bana takilan altinlari ve paralari alayim diyip agizlarini kapatamiyorsun.

Oturuyor gorumce parani sayiyor, yanlarinda durup ne kadarin varmis diye bakmiyorsun. Sonrada dovunup duruyorsun. Bu kadar hayatinin kontrolunu baskasina verirsen sirtindan gecinen daha coooook insan olur.
Haklısınız.

susup kenarda durursan, bu evliliği kayınvalidenin yönetmesine izin verirsen evliliğin yürür.
ama böyle bi hayat ister misin bilemem?
o zaman susmaya ve eşinin isteklerine göre yaşamaya devam edeceksin.

ben olsam onları atar, yeniden mobilya alırdım da senin bunu yapacak/yaptıracak gücün yok gibi.
Aklıma geldi. Ama bizim evde para çok kıymetli olduğu için mümkün değil. Anca kendim çalışıp param olacak da o zaman.

maalesef kk ya bakınca çoğu kadın mutlu olmak yerine kocalı kadın olmayı tercih ediyor.

annemin bir sözü gelir hep aklıma;
maşa kadar kocası olanın, paşa kadar hükmü olur.

zihniyet bu.
O değil de annenin sözü efsane çok beğendim öperim ellerinden :KK68:

. bir gün hamile olduğumu öğrendim çok mutlu oldum ve eşim ben istemiyordum sen yaptın vs gibi sözler sarfetti bana ben ağlayamaya başlayınca özür falan diledi ama hiçbir zaman verdiği o ilk tepkiyi unutamadım unutulmuyor çünkü.

[/QUOT
bence bunu için bile ona hayatı zindan eder ayrılırdım diğer sorunlarınız da abaratılacak bişi yok onları unutur buna takardım direk ben olsam

O nasıl görümce öyle ayrıca düzenbaz ve ana kuzusu bir koca =( siz çalışmıyorsunuz sanırım, yani maddi anlamda bir rahatlığınız yok gibi

O nasıl görümce öyle ayrıca düzenbaz ve ana kuzusu bir koca =( siz çalışmıyorsunuz sanırım, yani maddi anlamda bir rahatlığınız yok gibi
evet çalışmıyorum. yüksek lisans yapıyorum. Maddi anlamda rahatlığım olsaydı bunlar olmazdı belki diye düşünüyorum bazen.

Keşke iki aydan fazla nişanlılık süreniz olsaydı belki gerçekleri o zaman görürdünüz. Ama olan olmus zaten, içiniz sogutuysa bidaha eskisi gibi olmaz imkanınız varsa boşanın gitsin.

Inşallah düzelir ama düzelsin diye çocuk yapmayın sakın..:KK51:

X