Evlilik için 21 taha suresi

neden istemiyorsun canım
ne güzel belki doğru zaman şimdidir negatif bakma bence

Çok farklıyız kızlar olmaz yani zaten ona karşı bir hissim yoktu. O zaman istememiştim şimdi de. Artık nokta atışı yapmak istiyorum yoruldum saçma sapan insanlara vakit harcamaktan. Zaten o kadar zor geliyor ki bir insanı tanımak için çaba harcamak yeniden en başa dönmek. Zaten en büyük korkum bu olduğu için yalnız kaldım uzunca bir süre kendi isteğimle. Ama sonra baktım ohooo yıllar geçiyor. Bir harekete geçmem lazım. Yalnız ölmek istemiyorum

o kadar iyi anlıyorum ki hislerinin aynısın bende yaşıyorum.inşallah aradığımız işte o dediğimiz insanı buluruz

İyi akşamlar. Ben de taha suresine başladım 21 gün okumak için. 14.günümde adet oldum. O yüzden şu an ara verdim. Şu an bir gelişme yok, bakalım :)

Merhaba,

Dualarınıza devam ettiniz mi?
Bu eskiden tanıştığınız kişi dışında yeni bir kişi girdi mi hayatınıza?

Konuyu unutmuştum, aslında okumayacagım çok okudum zaten diyordum ama yine de okudum 5 6 ay önce, sonuç yine 0

Konuyu unutmuştum, aslında okumayacagım çok okudum zaten diyordum ama yine de okudum 5 6 ay önce, sonuç yine 0

Aslında dikkatimi çeken bir şey var. Dua edip, dileğine kavuşanlar hemen hemen her duasında dileğine kavuşurken; dua edip dileğine kavuşamayanlar da hemen hemen birçok duasında dileğine kavuşamıyor.
Bir yerde birşeyleri yanlış yapıyoruz ama ne

Al benden de o kadar. Toplaşıp önce neyi yanlış yaptığımızı bulsak keşke

Al benden de o kadar. Toplaşıp önce neyi yanlış yaptığımızı bulsak keşke

Bence bu konu kesinlilkle tartışmaya değer. Dikkat ediyorum aynı kişiler hep kabul olmadı diyorlar, dilekler farklı da olsa.. Bunun yeri bu başlık olabilir mi bilmiyorum ama aklıma bazen birşeyler geliyor. Başkaları da düşündüklerini söylese, ortak yanlışlarımızı bulsak keşke.

Kesinlikle katılıyorum, nerde yanlış yaptıgımı sanki biliyorum gibi, ilk icraatlarda büyük bir istek ve inanç varken bu devam eden okuma veya fiilerde biraz da düş kırıklığı sonra yerini aman yapıyorum ama zaten olmayacak düşüncesine bırakıyor. Yani bende böyle oldu

Evet bu durum bende de oluyor.
Kesinlikle en büyük faktörün inanç olduğunu düşünüyorum. Bir noktada olacağına dair inancımızı kaybediyoruz.
İnancın, duanın kabulündeki en büyük etken olduğu bir çok dinde belirtiliyor. Hatta new age felsefelerinde bile inancın ne kadar önemli olduğu vurgulanıyor.

Mesela peygamberimizin şöyle bir hadisi varmış,
'Allahü teâlâya, kabul edileceğine tam inanarak dua ediniz! Biliniz ki, Allahü teâlâ gafil bir kalb ile yapılan duayı kabul etmez.'

Yine hz.isa incilde,
'Duayla dilediğiniz her şeyi daha şimdiden almış olduğunuza inanın, dileğiniz yerine gelecektir.' diyor.

Çocukken dualarımızn daha kolay kabul olmasının da nedeni buydu sanırım. Temiz bir kafa, gerçekleşeceğine dair katıksız bir inanç

Bir diğer faktörün de konsantrasyon olduğunu fark ettim. Eğer dua ederken, aklım farklı farklı yerlerde dolanıyorsa - ki bu bana çok olur - yine sonu istediğim gibi olmayabiliyor.

Kesinlikle katılıyorum, Resulüllah buyuruyor ki, 'eğer siz Allah'a hakkıyla tevekkül etseydiniz elbette O kuşları rızıklandırdığı gibi sizi de rızıklandırırdı. Baksanıza, onlar sabahleyin aç çıkar ve akşama tok dönerler'.
Bizim en büyük eksiğimiz bu ama elimde olsa keşke bir saniye umutlu olsam ardından gelen saniye içime olumsuz duygular çöreklenir

Tamamen aynı durumdayız bu konuda.
Sanırım öncelikle zihnimizi boşaltmamız gerek. Duaya da meditasyon gibi yaklaşmalıyız belki. O an dua ederken tamamen duaya ve Allah'a odaklanmalıyız sanırım. Allah'ın bize şah damarımızdan daha yakın olduğunu düşünerek, onun bize ruhundan üflediğini, onun bir parçası olduğumuzu düşünerek belki.
İstediğimiz şeye odaklandığımızda ya olumsuz düşünceler üşüşüyor zihnimize ya da düşüncelerimiz oradan oraya kayıyor.

Kızlar ben bu tahta suresinin uygulamasını yaptım 2 kez aynı kişi çıktı karşımapufffff allah afetsin ama hiç tarzım biri değil ben kalbimin attığı birini istiyorum o yüzden dua ya dewam

Kızlar ben bu tahta suresinin uygulamasını yaptım 2 kez aynı kişi çıktı karşımapufffff allah afetsin ama hiç tarzım biri değil ben kalbimin attığı birini istiyorum o yüzden dua ya dewam

İki kez 21'er gün taha suresi okudunuz ve her seferinde kısmet olarak aynı kişi mi geldi?
Daha önce de duymuştum başkalarından böyle bir şey. Yeni bir kişi değil de, daha önceden olan ve istenmeyen kişinin tekrar çıkması durumunu. Yine yukarıda bir başka üye de böyle bir deneyimden bahsetmiş.
Hatta bana da oldu başka bir uygulamada.
Neden böyle oluyor acaba

Aynen öyle yaa maalesef aynı kişiye etki etti ama yılmak yok duaya dewam istediğim özellik lere sahip erkeği kendime çekiyorumm(çekeceğim demedim çünkü gelecek zaman istekleri daha ileri atar o yüzden şimdiki zamanlı niyetleri kullanıyorum)

Merhaba,

Dualarınıza devam ettiniz mi?
Bu eskiden tanıştığınız kişi dışında yeni bir kişi girdi mi hayatınıza?

Merhaba, bildirimler arasında fark etmemişim bu yüzden yeni gördüm mesajınızı. O dönem okuduğumda eski kişi dışında başkası olmadı. Sonra tekrar okudum ama maalesef okumalar arası 2-3 gün boşluk bıraktım hep. En son 1 tane kalmıştı araya reglim girdi sonra bu virüs oldu derken ben 21. Sureyi çooook sonra okudum. O süre zarfında kimse çıkmadı. Bilmiyorum bunun hikmeti peşpeşe okumak belki de. Tabi bu karantinanın da etkisi var evdeydim hep.

Bugün Cuma. Sela okunduğunda başlayıp ezan vaktine kadar 21 Taha okuyacağım. Günde 1 tane surenin tamamını 21 gün boyunca okuyun diyenler de var, bir günde ilk 12 ayetini 21 kez okuyun diyende. Ben ilk 12 ayetini 21 kez okumayı deneyerek başlayacağım.

Bir de, yine Cuma günü sela ve ezan arası 18 adet Cuma Suresi oku demişti bana bir teyze Ben bunu çok denedim ve her okuduğumda mutlaka biri çıktı karşıma. Fakat sonu olmadı. Yani sureler kısmeti açıyor ama sonrası bize kalıyor. Benim karşıma çıkanlar da hep "olmaz" diyeceğim şeyler vardı biraz da ondan olmadı.

Hem Taha hem Cuma suresi (combo yapcam ) deneyeceğim inşallah yetiştiririm. Bu aralar manevi hissiyatım çok yüksek. Bu işte inanarak okumanın çok etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bana eşlik edecek var mı kızlar?

Cuma ile sela arasu 15 20 dk bişe 18 tane cuma suresi nasış okunuyo ya ben olayı yanlıl mı anlıyorum?? Bu 21 taha içinde yine ben anlayamadım. Nasul bitiyo? Ne kadar süre içinde okunmalı bunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…