Evlilik hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emmasophia

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2024
227
45
Foruma bakıyorum genelde sorunlar kocayla yada kayınvalideyle ilgili.Merak ettim evlilik gerçekten çok sorunlu bir olay mıdır çok mu zor ve kayınvalideler hep kötü mü oluyor.mutlu olanlar yazsa içimiz açılsa

Hepsi aynı valla. Kendi sınırını koy bide koca çok önemli kocan yanındaysa sırtın yere gelmez. Görümcem de kaynanamda arkdamdab etrafa değil ama kendi kendilerine konuşuyorlar biliyorum ama ne kocama ne etrafa konuşamıyorlar çünkü biliyorlar konuşsalar biti oğlunu biri abisini kaybeder. Koca önemli, evlilik güzel birşey bence.

Ama çok var ya insan düşünüyor mutlu evlilik iyi kayınvalide ütopya mudır diye😂
Bende çok korkardım bekarken. Evlendim eşim çöpsüz üzüm. Hayatta ne olacağını bilmediğimiz şeyler için kaygılanmak boşuna bence. Sorunlu eş kısmındaysa burdaki konuları dikkatlice okursan aslında çoğunun bile bile lades dediğini görebilirsin. Ailesini seçemeyiz belki ama kendisini seçebiliriz sonuçta

Bende çok korkardım bekarken. Evlendim eşim çöpsüz üzüm. Hayatta ne olacağını bilmediğimiz şeyler için kaygılanmak boşuna bence. Sorunlu eş kısmındaysa burdaki konuları dikkatlice okursan aslında çoğunun bile bile lades dediğini görebilirsin. Ailesini seçemeyiz belki ama kendisini seçebiliriz sonuçta
Ne kadar güzel yorumlamışsınız çok teşekkür ederim tabii ki iyice tanımadan emin olmadan ve gerçekten sevmeden evlenilmez doğru kişiyle insan mutlu olur diye düşünüyorum ama burda Hep şikayet görünce insan korkuyor

Foruma bakıyorum genelde sorunlar kocayla yada kayınvalideyle ilgili.Merak ettim evlilik gerçekten çok sorunlu bir olay mıdır çok mu zor ve kayınvalideler hep kötü mü oluyor.mutlu olanlar yazsa içimiz açılsa
Evlilik sorunlu bir olay değil. Karşındaki doğru insansa.. kayınvalidelerin normal olanları da var☺️ akrabalık ilişkilerinde mesafe önemli. Kimseyle çok yüz göz olmamak gerek.

Benim burda piskolojim bozuldu, fobi oluştu. Evlenmeye korkuyorum. Ama sonra çevreme bakıyorum, çalıştığım şirketteki erkekler çok düzgün ve karılarına karşı saygılılar. Konuşmalarından belli oluyor. Demek ki iyi seçmek lazım.

Yoo tabi ki her evlilik sorunlu degildir, en azından ciddi derecede sorunlu değildir tabi ki ufak tefek tatsızlıklar olabilir ama insan zaman zaman annesiyle, babasıyla bile ters düşmüyor mu? Ben k.v ile gayet ii anlasirim 12 yıllık evliyim henüz bir kere bile tatsızlık yaşamadık.

Benim burda piskolojim bozuldu, fobi oluştu. Evlenmeye korkuyorum. Ama sonra çevreme bakıyorum, çalıştığım şirketteki erkekler çok düzgün ve karılarına karşı saygılılar. Konuşmalarından belli oluyor. Demek ki iyi seçmek lazım.
Herşey korkunç olamaz burdaki olaylara göre düşünüyoruz da birbirini seven insanlar mutlu olur sorunlaru birlikte çözer diye düşünüyorum kayınvalide kısmını bilmiyorum tabi ama iyi insanlar da var kızı gibi gören

Her şeyin başı saygıdır evlilikte ve eş tarafıyla olan diyaloglarda.
Kimsenin sorunsuz evliliği yok ama saygılı evliliği olanlar mutlu.
Kayınvalidelerle asla mıç mıç olma tarafında değilim ama görüşmemeyide doğru bulmuyorum eşinin annesi sonuçta.
Her şeyin ortası olması gerek.
Her evde evlilikte tartışma olur olması da gerekir zaten ama o sana saygı duyar sen ona tatlıya bağlanır.
Ama saygı biterse kayınvalideninde lafları bitmez, eş kişisinin de lafları. Daha kötüsü hakaret boyutuna girer belli süreden sonra. İşte o boyuta girdin mi çıkışı zor olur ve laçkalaşır.

Ben nişanlıyım 8 aydır. Şu ana kadar nazar değmesin ne kv ile ne kp ile hiç sorunum olmadı. O kadar kendi hallerinde insanlar ki. Ne aldığımız en ufak eşyaya karıştılar, ne de gelinliğime.. Yardım istersen yaparlar, bir şey istemezsen yorumda dahi bulunmazlar herhangi bir konuyla alakalı. “Siz mutlu olun, huzurunuz olsun yeter bize” derler hep. Kv hatta beni arayıp “kızım ah bi kavuşsaydınız artık” der. (Farklı şehirlerdeyiz)
Umarım hep ama hep böyle devam eder, zamanla değişmezler. Ben insan evladı istiyorum karşımda. Düşünceli, sınırını bilen, art niyeti olmayan insan istiyorum. Böyle olunursa ben kendi anneme verdiğim kıymeti veririm zaten…
Ama bir görümcem var ki ah ah… Böyle melek gibi sınırlarını gayet iyi bilen bir anneden, nasıl böyle hadsiz, dediği lafı, yaptığı şakayı bilmez bir kadın çıkmış hiç anlamıyorum. Kardeşine aşık herhalde diye düşünür olduğum zamanlar oldu Allahım affetsin…
Hiçbir aile mükemmel değil. Her ailede sıkıntılı kişiler olacak. Canını sıkacak, dedikodunu yapacak, müdahil olmaya çalışacak vs uzar gider.
En önemlisi eşin. Eşinle karşılıklı “biz artık bir aileyiz. Kök ailelerimize saygımız sevgimiz sonsuz ama eşime adaletli yaklaştıkları sürece” zihniyetinde olursanız eğer ne sen eşini kendi ailene, ne de o seni kendi ailesine ezdirmezse, saygısızlık yaptırmazsa gerçekten mutlu olursun diye düşünüyorum. Bende bunu bekliyorum kendi nişanlımdan nasip olurda evlenirsek.

Konunun nesini beğenmediniz acaba hep şikayet var mutlu olanları duyup biraz içimiz açılsın dedim nesi kötü ki bunun hep kavga gürültü var biraz da umutlu şeylerden bahsetsek kime zararı olur

Konunun nesini beğenmediniz acaba hep şikayet var mutlu olanları duyup biraz içimiz açılsın dedim nesi kötü ki bunun hep kavga gürültü var biraz da umutlu şeylerden bahsetsek kime zararı olur

Hani bolum bir derdim var bolumu ya sorunu olmayanlarin nispet yapar gibi burada yazmasi sik bir davranis olmaz.

Hani bolum bir derdim var bolumu ya sorunu olmayanlarin nispet yapar gibi burada yazmasi sik bir davranis olmaz.
Nispet değil ki bu ben başka bu başlığı açacak yer bulamadım ondan hep sorunlu mu evlilikler hep kayınvalideler kötü mü merak ettiğimden

Ne kadar güzel yorumlamışsınız çok teşekkür ederim tabii ki iyice tanımadan emin olmadan ve gerçekten sevmeden evlenilmez doğru kişiyle insan mutlu olur diye düşünüyorum ama burda Hep şikayet görünce insan korkuyor
Burası dediğim gibi zaten dert bölümü. 7 senelik evliyim ben bile burada biraz fazla zaman geçirsem paranoyak düşünceler geliyor. Evet evlilik zor kimse çok kolay demiyor ama mantıkta herzaman işin içinde olmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X