Evliliğin ilk senesinde maddi yorgunluk , tartışmalar sonrasında biter mi ?

Benim kaynım şey diyor.Kaskoyu sağlam yaptir,sigortayı kötü yaptir.Bizde ortak araç var.Ama biz kullanmıyoruz.Araba sigortasını en ucuzdan yaptirdi.Kasko yapılmadı.Araba değeri 800 falan.Pahali araçta kasko şart

Bence 800 dediğin araba da pahalı bir araba. Düz memurun bir yıllık maaşından fazla. Araç kimin üzerineyse kaskodan sigortadan o sorumludur. Kaynınız çok yanlış düşünüyor. Bir de yaptırdığınız kaskoda çoklu şoför mutlaka olmalı, yoksa o kaskoyu yaptırmanın da pek bir anlamı kalmıyor.

Benim kaynım şey diyor.Kaskoyu sağlam yaptir,sigortayı kötü yaptir.Bizde ortak araç var.Ama biz kullanmıyoruz.Araba sigortasını en ucuzdan yaptirdi.Kasko yapılmadı.Araba değeri 800 falan.Pahali araçta kasko şart
Gözünü seveyim açma araba konusunu.

Ezberledik tüm KK üyeleri olarak senin meşhur arabanı.

Hanımlar merhaba , evleneli on ay oldu , bu on ayda eşim çok çok iyi biri beni kırmaz üzmez ama maddi olarak düşünmek beni çok yıpratıyor , evimiz kira ve kiralar şu an çok yüksek ben 38 bin maaş alıyorum eşim 32 bin ama para geldiği gibi kredilere gidiyor, bir trafik kazası geçirdik elimizde avucumuz da vermiştik arabaya sonra araba perte çıkınca avukat parası da verince iyice battık , dün görümcemde bizdeydi çocuk muhabbeti açıldı şu cümleyi kurunca çok daha kötü hissettim kendimi ;maddi olarak da zorluk çekiyorlar şu an gibisinden , gerçekten bu düzen değişir mi , başta evlilikte olur mu böyle şeyler ?
Merhaba maddi sıkıntılar herkes çekiyor ilk zamanlar daha şiddetli oluyor ,sonuçta ana baba evinden ayrılmış ve artık kendi kiranı ödüyor kendi faturalarınızı ödüyorsunuz. Buna alışmanız gerekiyor her ay belli bir bütçe kenara atmayı birikim yapmayı da şart koymalısınız kendinize yapıyormusunuz bilmiyorum ama ufak bir meblağ olsa bile kumbara alın atın içine açılmayanlardan biz öyle yaptık kaç kere kendimizi kurtardık :) kimseye minnet etmeden çok şükür idare ediyoruz bizimse araba kredimiz var yurtdışında olmamıza rağmen son bi kaç aydır bütün kredilerimi durdurmak zorunda kaldım 3-4 aylığına inanın bazı şeyler çok zor olabiliyor ..

Türkiye’de kredi dondurma hakkınız varsa sigortadan bilgi alın bi kaç ay sonra ödenmeye başlasın bazı şeyler. Oradaki yasalara hakim değilim ama sadece öneri.. onun dışında çocuk konusu niye açıldı ona çok şaşırdım bu sizin yatak odanız sizin özeliniz neden herkes bukadar kolay ağzına alabiliyor.. buna izin vermeyin ayrıca çocuk olunca dünden bugüne hemen insanlar fırtlatmıyor 😃 9 ay sonra geliyor çocuk. Hamileykende çalışıp geçinen insanlarda oldukça çok böyle şeylere kulak asmayın herkes işine baksın ..

bunada sükür 🤗🥲 ben bir sene dir evliyim evlendipimden beri kaynanamla yaşıyorum eşim çalışmıyot kendi tarlaları var onla ilgileniyor parasal acıdan cok sıkıntı cektim ailrmden para isteyip hastaneye dolmus parası aldım. evlendiğimizfe onun borcu vardı kredi cekti üstüme askere gitti geldi ödeyemedi. suan boşanma aşamasındayız 207bin tl borc var üstğme bıraktı :'( caresiz maddiyatsızlık kötü

Merhaba eşya sigortasını biraz daha detaylandırabilir misiniz ? Ben de paraya kıyıp iyi bir bilgisayar aldım, bir sürü de beyaz eşya vs alındı hepsi de elimiz ayağımız sonuçta, o yüzden hem sigortaya ne kadar ödememiz gerekir hem de ne gibi durumlarda yardımcı oluyorlar bilmek istiyorum :)

Merhaba. Buradan yazayım dedim. Sigorta şirketi ismi vermeyeceğim çünkü. 2000e yakın ödemişiz, hırsızlık, deprem vs hepsini karşılıyor. Eşim miktarı hatırlayamadı ama yüksekten yaptırdım dedi. Bir şey arızalandığında ya da ev ekranı kırıldığında vs de bu sigortadan yaptırabiliyorsun. Atıyorum çocuk tvye bir şey attı, bu yeni tv lerde ekran değişimi yapmıyorlar zaten (ekran değişimi için istenen fiyatlar aynı ürünün sıfırının ücretine yakın oluyor). Yenisini almak gerekiyor. Bizim evdekinin yenisi 30 bandında sanırım. Sigortadan tamir ettirmek ya da değiştirmek (var mı emin değilim) daha mantıklı.

Merhaba maddi sıkıntılar herkes çekiyor ilk zamanlar daha şiddetli oluyor ,sonuçta ana baba evinden ayrılmış ve artık kendi kiranı ödüyor kendi faturalarınızı ödüyorsunuz. Buna alışmanız gerekiyor her ay belli bir bütçe kenara atmayı birikim yapmayı da şart koymalısınız kendinize yapıyormusunuz bilmiyorum ama ufak bir meblağ olsa bile kumbara alın atın içine açılmayanlardan biz öyle yaptık kaç kere kendimizi kurtardık :) kimseye minnet etmeden çok şükür idare ediyoruz bizimse araba kredimiz var yurtdışında olmamıza rağmen son bi kaç aydır bütün kredilerimi durdurmak zorunda kaldım 3-4 aylığına inanın bazı şeyler çok zor olabiliyor ..

Türkiye’de kredi dondurma hakkınız varsa sigortadan bilgi alın bi kaç ay sonra ödenmeye başlasın bazı şeyler. Oradaki yasalara hakim değilim ama sadece öneri.. onun dışında çocuk konusu niye açıldı ona çok şaşırdım bu sizin yatak odanız sizin özeliniz neden herkes bukadar kolay ağzına alabiliyor.. buna izin vermeyin ayrıca çocuk olunca dünden bugüne hemen insanlar fırtlatmıyor 😃 9 ay sonra geliyor çocuk. Hamileykende çalışıp geçinen insanlarda oldukça çok böyle şeylere kulak asmayın herkes işine baksın ..
Çok teşekkür ederim , sanırım dondurma hakkımız yok ama bir gün bu sürecin biteceğine inanmak istiyorum inşallah 🙏

Geçer tabi niye geçmesin. Biz ne süreçlerden geçtik. Çok şükür toparladık sonrasında. Evinize giren para fena değilmiş borçları biraz hafiflettikten sonra yavaş yavaş birikime başlarsınız sonra doğru adımlarla (bütçenize uygun) yatırım yaparsanız. Arkadaşların dediği gibi parayı doğru yönetmekte çok önemli. Bu arada yeni evliyseniz bu günlerin tadini çıkarmaya bakın çok fazla olumsuzu dusunmeyin. 5/10 sene sonra çok ozlersiniz bugunlerimizi.

Özel istek üzerine cuvap veriyorum; henüz bosamalik bı durum yok🤣 kasko yaptirirlarsa, 3-4 yıl birikimden sonra çocuk yaparlarsa, bir yastıkta kocarlar diyor elf gözlerim 😍

Bak eksik yazmışsın. Seni kınadım. 3-4 yıl birikimin tamamı adamın maaşıyla kadının hesabında yapılacak. Adamın erişimi olmayacsk.

Lütfen böyle detayları eksik vermeyelim

Bak eksik yazmışsın. Seni kınadım. 3-4 yıl birikimin tamamı adamın maaşıyla kadının hesabında yapılacak. Adamın erişimi olmayacsk.

Lütfen böyle detayları eksik vermeyelim

Aferin kız, çabuk ogreniyon 🤣 şsss şaka bı yana sen de atiyon di mi kenara üç beş nau😁itiraf et, durup durup bana giydiriyon ama iddiaya girerim benden zenginsin 🤣fena halde kirli çıkı kokusu aliyom ben senden😁

Aferin kız, çabuk ogreniyon 🤣 şsss şaka bı yana sen de atiyon di mi kenara üç beş nau😁itiraf et, durup durup bana giydiriyon ama iddiaya girerim benden zenginsin 🤣fena halde kirli çıkı kokusu aliyom ben senden😁

Yok bir tek oğluma atıyorum.
Tüm birikimimiz eşimde.
Şifreleri bana verdi ama Allah korusun bir şey olursa bana anında kendine aktar diye.
Peki ben ne yaptım? Şifreleri unutttum shshdh

O kadar hesap kitap yok bizde yani.
Ben bedelli yapsın diye altınlarımı bile eşime verdim.
Burada konu açsam eşimi 45 yerinden bıçaklar, damatlık giydiriri çalılara atarsınız.
Onun kredi kartı da bende ama belini doğrultamıyor benim harcamalarımdan 😂
Her şey karşılıklı yani

Hanımlar merhaba , evleneli on ay oldu , bu on ayda eşim çok çok iyi biri beni kırmaz üzmez ama maddi olarak düşünmek beni çok yıpratıyor , evimiz kira ve kiralar şu an çok yüksek ben 38 bin maaş alıyorum eşim 32 bin ama para geldiği gibi kredilere gidiyor, bir trafik kazası geçirdik elimizde avucumuz da vermiştik arabaya sonra araba perte çıkınca avukat parası da verince iyice battık , dün görümcemde bizdeydi çocuk muhabbeti açıldı şu cümleyi kurunca çok daha kötü hissettim kendimi ;maddi olarak da zorluk çekiyorlar şu an gibisinden , gerçekten bu düzen değişir mi , başta evlilikte olur mu böyle şeyler ?
Düzeliyor. İlk 2 buçuk sene sağa sola para savurduk elimizde fazla diye. Son 2-3 ay bizi de zorladı. Güllük gülistanlık geçinirken herkes bizden bi faydalanma çabasındaydı. Asla kimseden bişey isteyecek değiliz kazanıyoruz şükür, ancak durum hafiften bozulunca etrafındaki insanlar da hemen herşeyi maddiyata bağlıyor. Biz eşimin ameliyatından dolayı sekteye uğradık biraz özel hastane 1,5 ay çalışmama vs. Ama geçiyor merak etme

Yok bir tek oğluma atıyorum.
Tüm birikimimiz eşimde.
Şifreleri bana verdi ama Allah korusun bir şey olursa bana anında kendine aktar diye.
Peki ben ne yaptım? Şifreleri unutttum shshdh

O kadar hesap kitap yok bizde yani.
Ben bedelli yapsın diye altınlarımı bile eşime verdim.
Burada konu açsam eşimi 45 yerinden bıçaklar, damatlık giydiriri çalılara atarsınız.
Onun kredi kartı da bende ama belini doğrultamıyor benim harcamalarımdan 😂
Her şey karşılıklı yani
Yuh ayda 200k yı nereye harciyon kız😳 Ben hicolmazsa yemiyom icmiyom kaşığın birini kenara atiyom, sen kaşıkların ikisini de kırmışsin maşallah, yazık adama 🤣 kralllll nau

Yuh ayda 200k yı nereye harciyon kız😳 Ben hicolmazsa yemiyom icmiyom kaşığın birini kenara atiyom, sen kaşıkların ikisini de kırmışsin maşallah, yazık adama 🤣 kralllll nau
Ya bereketsizlik var. Ben de anlamadım. Maaş ne kadar artarsa artsın gider de artıyor ama yaşam kalitemiz aynı. Hoşgeldin Türkiye simülasyonu

Siz birbirinize sevginizi saygınızı eksik etmeyin. Geri kalanı çözülür de biter de inşallah. 12 yıllık evliyiz gelirimiz de iyi çok şükür çocukları da buyutuyoruz ama borç ne durumda derseniz o bitmiyor. Ya da biri bitiyor biri başlıyor. 🤭

X