Evliliğimi Yüretemiyorum

ARKADASS

kocasının bebeği
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
656
1
2 yıllık evliyım kayınvalidemle aynı binada oturuyoruz evliliğimin ilk aylarında sorun yoktu ama sonraları ne olduysa kayınvalidem kocamı benden kıskanmaya başladı her fırsatta bana laf söyleme cabasına girdi her akşam onunla yemek yememizi istiyor dışarı cıktığımızda hemen bozouluyor ve bu yüzden dışarı cıkarken 2 yıldır yalan söyleyeek dışarı cıkar hala geldi her akşam eve geldimizle uğruyoruz soğuk davranıyor sebebi yok eşimle gayet sıcak davranıyor kendimi dışlanmış hissediyorum ve gecen gün grip oldum hastalandım ateşim çıktı yatıoyorum eşim eve geldi hemen eşimi cağırdı gel oturalım diye eşimde ateşim olduğunu söyledi ve neresinde ateşi var dedi ben o kadar kötüğ oldumki anlatamadğım yasadığım o kadar cok fazla olay var ki psikolojim bozuldu eve gitmek istemiyorum soğuk davranılmasından sanki eşim le arasına girmişim gibi görülmesinden cok yoruldum dayanamıyorum ve evliliği
mi götüremicem bana yardım edin lutfen yardımlarınıza ihtiyacım

canım allah sabır versin böyle kaynana ile uğraşmak zor.şimdi oğlunu kıskanıyordur o ama torunu olursa seninle uğraşmaktan vazgeçer belkide.huyuna suyuna git bakalım birde eşinin bu konhuda tutumu ne o da çok önemli birde 3. şahıslar için evliliğini bitirmeye deymez bence başka uzakta olan bir eve taşınmayı düşündünüz mü hiç?

Arkadaşım çok üzüldüm ama şunu şöylemek istiyorum ki sen ve eşin bi ailesiniz ve bu ailenin dışında kalan faktörlere bu kadar kafanızı takmayın bu her ne kadar eşimizin anneside olsa,kafanı takmaman mümkün değil mutlaka ama en azından dert etme lütfen,kocan seni seviyo,ilgileniyo anladığım kadarıyla,sende kocanı seviyorsun tabiki,ama inadına sen daha baskın gel kaynanandan,aynı binada oturmakta bi dezavantaj tabi senin için,keşke başka bi yerde otursaydınız sizin için daha iyi olurdu,en önemlisi ne biliyormusun eşinle konuş,al karşına endişelerini,üzüntülerini anlat,lütfen konuş incitmeden kırmadan,senin için ne kadar önemli bi konu olduğunu anlat ona,psikolojinin bozuk olduğunu,probleminde senden değil annesinden kaynaklandığını göster ona,uyar,o da görsün anlasın seni,bence evliliğine sıkı sıkı sarıl,mücadele et,güçlü ol,evliliğimi yürütemiyorum diye pes edersen kaynanan kazanır,baktın bunlarda kar etmedi kaynananla konuşmayı dene,neden seni sevmiyo,kıskanıyo bi öğren bakalım,canım evliliğe adım atarken ne yemini ediyoruz,İYİ VE KÖTÜ GÜNDE...diye,sana biraz olsun yardımcı olabilirsem çok sevinirim,sevgiyle kal...

Evet canım durumun çok zor allah yardım etsin eger imkan varsa başka bi eve çıkın eminim daha iyi olur.hayat hep bizim istedigimiz gibi gitmiyo işte hemen pes etme evlilin için savaş mücedele etmeden hiç bişi kazanılmıyo malesef.

oooo hemen pes etmek varmı güzelim...şu forumda kayınvalidesinden çeken okadar çok varki(bunlardan biri benim)hepimiz pes etseydik evli kalan olmazdı değilmi?
meydanı kayınvalidene bırakma inadına 4 elle sarıl evliliğine...
bak canım inadına eşine sıkı sıkı sarıl..kayınvaliden yüzünden neden eşinden vazgeçiyorsun ki..yazık değilmi onca emeğine..seviliyor seviyorsun çok şükür eşinle aranda iyi anladığım kadarıyla..eşinle de konuş ve seninle annesinin arasını dengeleyecek tek kişi odur..herkes yerini bilecek güzelim..sen yinede gereken hizmeti saygıyı sevgiyi göster ...sonuçta o bir büyük..
evliliğini bu konularla yıpratma canım..ozaman daha çok üzülürsün..
umarım herşey en kısa zamanda yoluna girer...sevgiler...

2 Yildir Mücadelmi Ediyorum Benim Sahsima Hakerte Edildi Hiç Bir şey Demedim Ailem Cok Sik Gelmez Ama Gelincede Anneme çatik Kaşli Der Annem Hasta Olmuştu Anneme Hastalandinda Ne Iş Cikartiyorsun Dedi Ma Yine Bişey Demedim Evimde Gözyaşlarimi Akittim Ağzimdan Tek Bir Keleme Cikmadi Ona Karsi Eşime Herşeyi Anlatiyorum Oda Benimki çaresiz Oda Bişey Diyemiyor

canım benim sana hakaret etmişse yok gelenine gidenine karışmışsa helede annene laf söylemişse sen niye sustun cevabını vermedin güzelim...ayrıca eşin ikinizin arasında kalmış ne yapsın yukarı tükürse sakal aşağı tükürse bıyık..yinede sana laf ettirmeyecek tek kişide kendisidir..bence anasıyla oturup konuşsun yoksa bu sorunlar son bulmaz..
yok eğer hala halledemediysenizde imkanın varsada en iyisi başka yere taşınmak..en azından nekadar az görürsen okadar kafan rahat olur..inan bana dahada huzurlu olursun..a.s.

Son düzenleme:
her insanın karakteri farklı bir insan 7sinde neyse 70 indede odur onu düzeltemezsin allah sabır versin kaynanana da akıl versin tavrını koy sende ama eşinle kötü olma

her insanın karakteri farklı bir insan 7sinde neyse 70 indede odur onu düzeltemezsin allah sabır versin kaynanana da akıl versin tavrını koy sende ama eşinle kötü olma

canım bende de aynı sorun var. Benimkinde 2 tane çocuk var ama nedense benim kocama pek düşükündür. Allahtan taşındık geri pek uzak sayılmayız ama ben çalışıyorum evde değilim diye pek gelemiyo ve çalışıyorum diye de ben bahane edip gitmiyorum görünce saygıda kusur etmem yalnız. Uzak olmamıza rağmen sobasını bile temizletmeye kocamı çağırır yani hafta iznine onu köye götürebilmek için elinden geleni yapar. İlgi azalsın hemen bi hastalık bulur kocası bile lilllah etti. daha gelince mutfakta dikilir başıma ben böğle yapmamam ben şöyle yapmam ay bu bana dokunur sanki yemeği bi tek o yicek işte ben merkezliler biraz. Bunu anlatmamın sebebi her kayınvalide kıskanıyo ama diğer arkadaşın dediği gibi 4 elle sarıl evlilğine ve çözüm ara. taşınmak gibi çalışmak gibi. görüşmemek neyi gerektiriyosa onu yap. Gerekirse teresle yalnızken diş geçiremeyceğini anlasın.

su anda yapılacak en iyi şey sanırım sizin 1 an önce oradan taşınmanız galiba üzüldüm durumun gercekten ciddi ama boşanmayı falan düşünme derim ben

aynı durum bende soyle;aynı apartmandayız basta evıme kurallar koymaya baslıyordu her gıttıgmız yere haber vermek zorunda kalıyorduk eve kacta gelıyoruz dıye pencereden bakıyordu bı yere gıttıgımızı gorurse benı arayıp gec gelmeyın dıyordu zırt pırt gelıyordu ama ben sevıyemı oyle bı koydum kı esıme demıs sıze gelmeye cekınıyorum dıye! daha nelerrr nelerrr artı bana da hakaret edıldı evlenmeden once ve evlendıkten sonra ama ben hakkımı aradım aman susayım saygısızlık etmeyeyım dıye asla dusunmedım saygı lafları yutarak olmaz herkes haddını bılecek!!laf soleydım esımle aram bozulur mu dıyede hıc dusunmedım kı bozulmadı cunku esım herseyın farkındaydı!!amannn be guzelım gercekten zor mumkunse kı zor bılıyorum ama kafaya cok takma ve cok dusunme!kesınlıkle zaman!!!bu arada bebeklede ılgısı bence yok (1.5 aylık bebegım) sımdıden bana dıyokı mesela 'uyumak ıcın benı ıstyomus ,anammm benı mı ozledın sen..'vs. yanıı gull gec dedıklerını cıddıye alma!veee kesınlıkle kayınvalıden ıcın evlılıgını asla yıkma sakın oyle bı delılık yapma!sen esının yanında ol hep ,onemlı olan esının tavrı!o da farkındaysa bıseylerın hıcc kafanı yorma ve gerektıgınde kesınlıkle susma!bıseylerı rayına oturtmak ıcın asla gec degıl!!

canım allah yardımcın olsun.taşınma olasılığı en güzeli bencede.ama sakın kayınvalidene kızdığını heryerde belli etme.sende oyna.onun yüzüne gül canım cicim yap içinden gelmeyerek tiyatrocu ol.arkasından zaten hissttiklerin belli.eşinin yanındayken özellikle bırak kötü kaynanan olsun sen saygıda kusur etme.o an sende şeytanları takın yüzüne gül gül ki o sinir olsun ardından üzül ağla ama eşin görsün.oda kötü taraf olarak annesini bellesin.ona göre mesafeyi belirlesin.canım güçlü ol ya bu ne kaynanalarda kadıın ama nedir bu oğullarını eşleri gibi görmeleri.allah onuda ıslah etsin.sen üzme kendini ayrılmaktan önce başka çareler düşün ve ailene yansıtma. sevgiler

canım öncelikle Allah sabır versin.bak bitanem her gemi yola yarın ne olacağını bilmeden çıkar.yolculuk gayet iyidir ama bazen öyle fırtınalar çıkar ki bu gemi buna asla dayanmaz dersin ama hiç böyle zamanlarda kaptanın gemiyi terkettiğini gördünmü.ve sonra dalgalar durulur bulutların arasından güneş yüzünü gösterir ve dersin ki iyiki sabretmişim.canım böyle zamanlarda Allah a dua et ve Allah tan bol bol sabır iste.oğlunu gelininden kıskanan ilk kaynana seninki değil ve sonda olmayacak bunu unutma. sadece sabretmeyi dene biliyorum çok zor belki ama sabret canım.ileride bu sabır ağacının meyvasını alacağından eminim.hayatta başarılar dilerim umudunu hiçbirzaman kaybetme.kendine iyi bak....

Evlilik genelde dışarıdan görüldüğü gibi iki kişinin arasında olmuyo.Annem derdiki kızım ele karışmak yere karışmaktır. Evlendiğinde eşinin ailesi ilede evleniyorsun (mecazi anlamda söledim yanlış anlaşılmasın)Eşini seviyorsan iyi geçinebiliyorsan kayınvalideni kafana takma şükür et ki evleriniz ayrı aynı apt de olmasına ragmen.Eşine düşüncelerini söyle vede bayramlarda seyranlarda özel günlerde git eşine bu isteğinide belirt vede psikolojinin bozuldugunuda anlat.İnan zaman geçtikçe eşinde görüp anlayış gösterecektir. İçinde hiç bir şeyi tutma açık açık söle dogru üslupla kayınvalidene.İnan bana içinde yaşadıgın sürece hiç birşeye çözüm bulamıyorsun .Sadece kendine verdiğin zararın dışında.Ben de uzun yıllar sustum Ama inan bardak bir gün taşıyor. Yine büyüklerime saygısızlık yapmadım taşkınlıgım sadece eşime idi En azından eşim şimdi neye kızdıgımı üzüldüğümü neleri kafama takdığımı biliyor vede benden rica ediyor görmemezliğe gel.Senden ricam lütfen kendini tüketme iyidüşün vede eşinle paylaş Yeni politikanda ben üzüleceğime onlar üzülsün olsun inan işe yarıyor:)))

arkadaşşş burda gerçekten de herkesin haklı olduğu bir nokta var o da şu: herkesin başında var bu sorun.ama farklı dozlarla.
4 sene psikoloji eğitimi aldım ama teorik bilgilerimle bile üstesinden gelemediğim bu soruna şöyle çare buldumbenim eşim dünya meleği ama aynı zamanda ana kuzusudur.napsın ona da sesini çıkaramıyor bana da .çünkü annesi hep oğluna kendini acındırır.evliliğimizin ilk senesi biz de haftanın neredeyse her günü onlardaydık.. gece kalkarken durun daha erken nereye diyordu :) kadın benden daha sağlam,ve mutlu bir evliliği de var,her gün de bize ihtiyacı yok ya)üzülmesinler büyüğümüz diye saygıda hiç kusur etmedim.
baktım ki biz verdikçe o daha fazlasını istiyor. (aslında bu insanın yapısında var.)
şimdi ise araya mesafe koydum.arkamdan bana duyurduğu sözler olursa ya da laf atarsa hemen cevabı yapıştırdım. hatta bazen durduk yere bazı sözlerini "bana mı bu laflar,öyleyse açık söyle bileyim" diye pat diye soruyordum. bunlara çok şaşırdı çünkü sessiz gelininden bu tepkiyi beklemiyordu.
eve gelince de eşimi yağlayıp yıkayıp " ya özür dilerim tutamadım kendimi yapmamalıydım" deyip pişman rolüne yattım.yine de annesi hakettiğinde tepkimi koydum.. sonra yine pişman rolleri...
şimdi kayınvalidemle çok iyiyiz. bunu başarmam neredeyse 1 senemi aldı ama şimdi iyiki de yapmışım diyorum.benden öyle çekiniyor ki göreceksin.eşimin ailesi,başka oğulları yok, eşimi onlardan ayırmaya hakkım da yok.ama o da benim mutluluğuma engel olmamalı sonuçta.
bence sen de biraz kendine güven. eşini kendine yak ona karşı hep güleryüzlü ol sakın annesinden şikayetlenme.çünkü erkeklere göre anneleri hep melektir.napalım bencil yaratıklar işte. meseleni kendin hallet tamam mı?
planda takıldığın yerler olursa yaz yardımcı oluruz...

iyi dilekleriniz için çok tesekkur ederim ama ben laf söyleme konusunda biraz pasifim nedeni bilmediğim korkuya kapılıyorum haklıda olsam hiç birşey diyemiyorum korkuyorum elimde değil

Biz geçen yıl ev aldık ama henüz taşınmadık yazın taşınıcaz hiç ev alma niyetleri olmadığı halde kayınvalidemde bizim ev aldığımız apartmandan ev aldı alt katta oturacak.Bende endişeliyim biliyorum huzurumuz bozulacak şimdi eve bile taşınmak istemiyorum eve çıkmamak için bahaneler bulmaya çalışıyorum....Allah yardımcım olsun.

ya bu kaynanalar hiç düşünmüyomu ya oğlumu kendimden uzaklaştırırsam soğutursam diye,güzelim sen korkuyorum diyosun ama neden korkuyosun sen laf sölemedikçe pasif kaldıkça o daha çok laf söler haksızsa 'neden anne hayır öle değil şöyle' 'hayır ben öle istemiyorum' gibi kesin konuşmalısın kararlı olmalısın bikere kavga etme kavga et demiyorum kavga çözüm değil ama kendinide ezdirme. kaynananı karşına alıp konuşmayı bi denesene onu karşına al ve herşeyi konuşun sonra bide eşini karşına al onunla konuş birazda iş eşlerde bitiyo. konuşmakla hallede bilirsiniz, mesela biz kaynanamla bi proplemimiz olduğu zaman oturup konuşuyoruz hallediyoruz problemimizi her kaynana gelin arasında mutlaka bişey oluyo zaman zaman, üzme kendini araya mesafe koy

Merhaba bence çok takmamalısın.Bu yeni evli herkesin başında..
Çünkü kayınvaliden tavır koyup,seni istediği kıvama getirmeye çalışacaktır..
Sen farklı bir ailede yetişmiş olgun bir bireysin.
Saygı unsuru,yok eşim de ne yapsın falan da..
Tepki de göstermeyince ne yazıkki düzelmez..
Saygı sınırlanı aşmadan haddini bildireceksin..
Çünkü pasifi ezmek kolaydır,ama sen tavır koyunca geri çekilir..
Eşinle aranı açma lütfen..Bu konuyu kendin hallet..
Erkeklerle annelerini,ailelerini konuşmak beyhude bir çabadan öteye gitmez..
Hem sınır koymayı bilmezler hemde TSE belgesi eksik uzaylılıkta bir aileye sahip olsalar da objektif olamazlar..
Onun için hiç takmayacaksın eşinle iyi isen..Problemini kendin halledeceksin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…