Evliliğim ve eşim

meftunehatun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2024
10
0
25
Merhaba burada yeniyim hemen konuya değinmek istiyorum 7yıldır evliyiz severek evlendim ben eşimi gerçekten çok seviyorum ona değer veriyorum hala ilk günkü gibi beni işteyken aradığında heyecanla açıyorum velhasıl eşim çok yoğun çalışan biri ve sabah 6 da gidiyor akşam 8 de 9 da geliyor dışarda yemek yemiş oluyor sürekli böyle devam ediyor bi pazarımız vardı o güne de ek bir iş buldu orda çalışıyor yani ne kahvaltıda ne akşam yemeğinde eşim yok hep yalnızım ailemde ayrı bir memlekette 6 yaşında bir oğlum var ana okuluna gidip geliyor 5 aylık bir bebeğim var onunla ilgileniyorum oğlum okuldan geliyor onurla ayrı ilgileniyorum ev işi yemek çocuk derken gün bitiyor hem bedenen hem fiziken çok yoruluyorum ve bu yolda kendimi yalnız hissetmem beni oldukça üzüyor eşim işden geldiği gibi ya telefonla ilgileniyor yada tv izliyor iletişim sıfır bi tek ben soruyorum günün nasıl geçti diye oda aynı çalıştım deyip konuyu bitiriyor bana sormuyor ne yaptım nasıl geçti günüm diye hani en azından bi iletişim olması için yok maalesef ama eşimin ailesi gelince yada biz gidince maşaalah gayet de iyi konuşuyor ve nedense onların yanında bana daha çok ilgi gösteriyor yani şakalaşıyor anlamıyorum neden böyle çözemedim gitti eşimi aslında bazen ev işlerinde yardımda bulunuyor hakkını yemem bu konuyu kendisiyle konuştuğumda da evimizin kira olduğu için bizim için çalıştığını eve geldiğindeyse yorgun olduğunı söyleyip normalleştiriyor ki benim eşim kolay kolay kafasına bir şey takmaz yani genelde bir problem olduğunda alttan alan gidip konuşan taraf hep ben oluyorum o kolay kolay gelip konuşmaz yada çok büyük bir problem olmadığı müddetçe ki olmadı ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi davranır geçiştirir bende sonra kendi kendime diyorum neden bana karşı böyle davranıyor acaba beni sevmiyor mu diye kendi kendimi üzüyorum sizden de bir fikir almak için yazdım nasıl davranmalıyım ne demeliyim

Size ve ilk çocuğuna yeterince ilgi gösteremeyen adama ve çocuk-ev döngüsü içinde fiziken ve psikolojik olarak yorulan ve hayatından tatmin olamayan bu ruh halinize neden ikinci çocuk yapıp desteksiz kalacağınızı bile bile kendinizi daha çok yordunuz ki?

Çocuğun okul saatine göre işe girebilirdiniz, kendinize aktiviteler bulabilirdiniz, çocuğunuzla katılabileceğiniz etkinliklere gidebilirdiniz. Şimdi bebekle iyice eve tıkılıp bunalıyorsunuz anlaşılan. Koca kişisine söyleyecek çok bir şey yok bu ekonomide dört kişiyi geçindiriyor adam, hayat zor mecbur çalışıyor.

İlk çocuktan sonra ki düşüncelerim öyleydi zaten Aslında 2. Çocuğu düşünmüyorduk korunuyordumda ama oluncada tabiki atamadık evet ekonomi zor ev geçindirmek zor ben eşimide anlıyorum bizim için çabası biz daha iyi olalım diye ama bunlara giden zaman be enerji kaybı bana geldiğinde tükenmiş oluyor

Neden ikinci çocuk yaptınızki böyle bir evliliğe?
Eşiniz size yeterince değer vermiyor çok açık ortada.
Siz aynı evde kendi kendinize yaşıyorsunuz.
Benim eşimde çok yoğun 7 gün çalışıyor ama eve geldiğinde ilk işi benim günümü sormak, beraber birşeyler içmek sohbet etmek.
İsteyen ilgilenir.

Eşim hep bir kızı olsun çok istiyordu fakat nasipte erkek oldu 2. Çocuğu da düşünmüyorduk korunduğum halde oldu
Benimde yakınmam odur ki eşim çalışırken çok yoruluyor ve geldiği gibi ev başımda uyuya kalıyor

Nasıl korunuyordunuz?

Eşim hep bir kızı olsun çok istiyordu fakat nasipte erkek oldu 2. Çocuğu da düşünmüyorduk korunduğum halde oldu
Benimde yakınmam odur ki eşim çalışırken çok yoruluyor ve geldiği gibi ev başımda uyuya kalıyor Bende artık nasıl davranacağımı bilemiyorum

Çalışmamı eşim istemiyor ilgisi tv’de komedi programları seyretmek ki izleyemeden zaten uykuya dalıp gidiyor

Biz ne desek sen eşini haklı çıkarıyorsun. Hem derdını anlatmışın hemde bızım ıcın calısıyor dıosun. Seven insan sevdıgını gosterır 2 çocuklar sen daha çok yoruluyorsun emın ol

Biz ne desek sen eşini haklı çıkarıyorsun. Hem derdını anlatmışın hemde bızım ıcın calısıyor dıosun. Seven insan sevdıgını gosterır 2 çocuklar sen daha çok yoruluyorsun emın ol
Ya çünkü hakkını yemek istemiyorum doğruya doğru benim eşimin sevgisini gösterme gibi bir huyu yok maalesef şımarmamdan korkuyor farklılaşırım diye düşünüyor saçma ama öyle

Ya çünkü hakkını yemek istemiyorum doğruya doğru benim eşimin sevgisini gösterme gibi bir huyu yok maalesef şımarmamdan korkuyor farklılaşırım diye düşünüyor saçma ama öyle
O zaman eşiniz haklı sız yalnız basıkıza çocuk buyutmuyosunuz konuşmadan sohbet etmeden geçen gunlerınız yok. Kemalim yapmaz kanka

O zaman eşiniz haklı sız yalnız basıkıza çocuk buyutmuyosunuz konuşmadan sohbet etmeden geçen gunlerınız yok. Kemalim yapmaz kanka
İnsan gibi cevaplar bekliyordum buradan maalesef herkes işin dalgasında yazık

Çalışmamı eşim istemiyor ilgisi tv’de komedi programları seyretmek ki izleyemeden zaten uykuya dalıp gidiyor
Tv izlemeye bile gücü kalmiyor siz ilgi şefkat vs diyorsunuz, komik oluyor biraz.
Neden istemesin calismanizi yahu, bu sitede en guzel bahane bu, esim istemiyor denilip cikiliyor isin icinden. Calisip calismamaniza karar verme hakkını kendinde goren bir insanla neden berabersiniz, neden bu sığ kisiden cocuk yaptınız, ve neden ilgi sevgi bekliyorsunuz diye sorarim o zaman.

Eşin sıradan yurdum erkeği. Çevremde işi özel sektörde olan tüm erkekler hemen hemen aynı. ciddi yoruluyorlar, tv bakarken bile kafalarında kırk tane iş var. Yapabileceğiniz şu, yıldığınızı belli etmek, eğer görmezden gelirse de her an kapıyı çarpıp gidebileceğinizi hissettirmek. Söyleyin demiyorum bakın. "giderim" i ciddiye almıyorlar. biz kadınlar çok söyleniriz ama iş eyleme gelince hemen bir tutukluk. erkekler söylenmezler ama eylemi kafaya koymalarıyla uygulamaları aynı anda olur. Kısaca erkeklere kılıcının kınında fakat keskin ve bilenmiş olduğunu farkettirmekte fayda var.

Bi karar verin geldiği gibi tv telefonmu bakıyor uyuyormu?
Ayrıca hangisi olursa olsun bahane.
Siz nasıl olsa elinin altında evi dönderiyorsunuz, size ilgi göstermeye ihtiyaç hissetmiyor.
Seven adam zaman ayırır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…