Evliliği araç olarak görmek

Elif dag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
141
-98
25 yaşında genç biriyim. Her genç gibi benimde hayallerim ve yaşamak istediğim hayat var. Lakin mesleğim yok şuan ve olsa bile iki sorun daha var. Birincisi bir kız olarak tek gezemem çünkü tehlikeli. İkincisi ben gezecek insan bulamıyorum. Yapı olarak sosyal biri değilim. Gezecek param olsa bile gezecek insan bulamıyorum. Bu u tecrübe ettiğim için söylüyorum. Geriye tek bir çözüm kaldı. Birlikte hayallerimi gerceklestirebilecegim gezebilecegim biriyle evlenmek. Şimdi bunun için evlenilmez diceksiniz. E eninde sonunda evlenicem en azından birliğe ülkemi ve dünyayı gezebilecegim biriyle evleneyim. Geriye tek çözüm olarak bu kaldı. Hem eşim hem erkek güvende olurum korkmadan gezerim. Gezmek benim ruhumu rahatlatıyor diğer türlü hayat çekilmiyor tekdüze hayat . Bunu bu kadar çok istiyorum mesela akşam yürüyüş yapmak istiyorum en basitinden örnek vereyim birliğe cikabilecegim kimse yok. Siz anlayın artık

Turlara katılın bence,

Veya tek basına değil de gezmeyı seven bir grup arkadasınla aracın varsa gittiğin yerleri kesfedersin turdan zevk almazsan

Ufak ufak baslayabılırsın, kapadokya sonbaharda guzel oluyor mesela 2-3 gunluk turlar var

Aslında ne yapmak istiyorum biliyor musunuz elimde son model telefon birde YouTube kanalı açmışım önce şehir şehir geziyorum gitgide para kazanmaya sonra tanınmaya başlıyorum ünlendikçe kazanıyorum kazandıkça daha çok ülke geziyorum offf hayalî bile muazzam

Açsana bi kanal madem, keçisini sağarken temizliğini yaparken video çekip para kazananlar var. Slime kazanına kocasını bandırıp çıkarıp meşhur olan da gördüm. Ay pardon senin kocan yoktu.

Önce bir birey olarak var olmaya ne dersiniz? Neden bir erkeğin himayesine ihtiyaç duyuyorsunuz? Eğer asosyalseniz ve gereğinden fazla endiseliyseniz bunun için bir uzmandan destek almalısınız.

Farklı bir ile gitmeyi Karadeniz'i gezmeyi bile olay haline getirmişsiniz. Kız başıma yapamam, gezemem... artık teknoloji çağındayız balta girmemiş ormanlara değil turistik yerlere gideceksiniz, bunun için varsa arkadaş yoksa gezi grupları gayet yeterli. Ben üniversite zamanından beri Türkiye'yi gezmeye çalışıyorum ve çoğu yerini gezdim. Bunları yaparken ailem desteklemedi git güzel kızım demedi, kendi paramı biriktirip gittim çoğu yere de tek gittim ve tek gitmek her zaman favorim olmuştur. Bir kere tek gitmenin tadını aldın mı zaten kolay kolay bıramazsın.

Sözümü Ramiz dayı'nın sözleriyle bitirmek istiyorum "Niyeti olmayanın bahaneleri vardır" . Sizinki hedef değil hayal olarak geçiyor yani.

Senin o saydiklarin zengin koca mi istiyorsun?

Insanlar evliliğin ne olduğu konusunda çok cahil. Bilhassa kadınlar. Filmlerde izledikleri şeyleri gerçek sanıyolar. Attıkları imzanın ne olduğunu enine boyuna düşünmüyolar

Benim bir arkadaşım da senin gibi düşünüyordu. En sonunda sırf gezmek için erkeğin ve ailesinin ağız kokusunu çekemem diyip öğrenci olan kardeşiyle yurtdışı seyahatleri yapmaya başladı. iki kişilik masrafı ailesinden para almadan kendi karşılıyor ve kafam rahat diyor. Tek gezemez o da.
İmkanın gücün yetiyorsa kardeşini anneni babanı götür, biriyle gitsen yeter işte. Evlilik peri masalı değil, inşallah karşına gezmeyi seven kafa dengi biri çıkar. Çıkmazsa da ya dediğim gibi yap ya da yalnız başına güvenli ülkelere şehirlere git.

Heeee ayynen aynen. Nolur diğer arkadaşın dediği gibi beni de rezil et bunu başarıp. Zengin koca bulursan onda da rezil edebilirsin Sen maksimum sırf evlenmiş olmak için evlenip evde çocuk büyüteceksin. Çünkü 25 yaşında olmana rağmen olgunluk ve bilinç seviyen 10 yaşında. Neyse göreyim hadi seni.

Kesinlikle katılıyorum Esra Hanım yani armut piş ağzıma düş valla konunun fake olduğunu düşünmek istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…