Evliliği araç olarak görmek

Elif dag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
136
-114
25 yaşında genç biriyim. Her genç gibi benimde hayallerim ve yaşamak istediğim hayat var. Lakin mesleğim yok şuan ve olsa bile iki sorun daha var. Birincisi bir kız olarak tek gezemem çünkü tehlikeli. İkincisi ben gezecek insan bulamıyorum. Yapı olarak sosyal biri değilim. Gezecek param olsa bile gezecek insan bulamıyorum. Bu u tecrübe ettiğim için söylüyorum. Geriye tek bir çözüm kaldı. Birlikte hayallerimi gerceklestirebilecegim gezebilecegim biriyle evlenmek. Şimdi bunun için evlenilmez diceksiniz. E eninde sonunda evlenicem en azından birliğe ülkemi ve dünyayı gezebilecegim biriyle evleneyim. Geriye tek çözüm olarak bu kaldı. Hem eşim hem erkek güvende olurum korkmadan gezerim. Gezmek benim ruhumu rahatlatıyor diğer türlü hayat çekilmiyor tekdüze hayat . Bunu bu kadar çok istiyorum mesela akşam yürüyüş yapmak istiyorum en basitinden örnek vereyim birliğe cikabilecegim kimse yok. Siz anlayın artık

Dua ediyorum umarım dualarım kabul olur. Ben değiştiririm düşüncesi ile bakmam. Eger benim gibiyse benle kafa dengiyse evlenirim. Fakat bazı erkeklerde yalan söylüyormus bunu bir hocam kendi ağzıyla itiraf etti. Eşine evlenmeden önce demiş ki ben gezmeyi çok severim halbuki gezmeyi sevmez evde oturmayı severmiş. Sıkıntı burda yalan söyleyebilir de . Acaba evlenmeden önce sözleşme falan mı imzalanan sonra dava falan da açarım 🤣

Gerçekten 25 yaşında mısınız? Çünkü dünyadan ve evliliklerin nasıl yürütüldüğünden haberiniz yok gibi.

Gezen adam gezen kadınla mı evlenir bilmem de gezen adamın "kız başına bakkala bile çıkamaaaağm" düşüncesine sahip biriyle evlenebileceği kafamda oturmuyor. Sizin de öyle biri olmadığınızı bildiğim için teorimi sürdürmeye devam edicem 🥹
Ay yok zihniyetten bahsetmiyorum zaten. Beni tutmasalar tozu dumana katardım da işte o zamanlar hayat şartları el vermedi. Ama bir erkeğin kadını seviyorsa eğer bunla da sevgiliyiz ama gece dışarı çıkamıyoruz diye ayrılacağını sanmıyorum, ayrılacağına evlenir. Yani benimkisi öyle yaptı 🥹

muhafazakar çevrede gayet de olur

elinde cep telefonuyla kızını uzaktan kumanda gibi sürekli kontrol eden
eve geldin mi yemek yedin mi perdeyi çektin mi diye sorup duran bir kuzenim var-dı kız bekarken adım atamazdı bi yere annesinden habersiz anca aile içi gezebilirdi.

kuzen öğretmen kızı mülkiye mezunu!
kız lisede yatılı okudu belli başlı bir lisedeydi çünkü, üniversitede de annesiyle başka şehirde bulundu bi süre. yani gayet okuyordu çok çooook iyi okullarda.

neyse mülkiyeden sevgili yaptı okul biter bitmez evlendi eşi hariciye mensubu fellik fellik geziyorlar, hiç çalışmadı eşinden fazla bile geziyor diyebiliriz.
Ama bu örnekte kızı engelleyen biri var, baskı var, gezmek istese belki dövecek sövecek bi baba var başında. Ben de öyleydim, babam değil ama amcam öyleydi bizle beraber yaşardı, bi erkek arkadaşıma teşekkürler canım dedim diye sim kartımı kırmıştı, hayatım boyunca asssla askılı bi şey bile giyememişimdir, gezmek falan zaten aman aman mümkünatsız :))

Ama konu sahibinin gezememe sebebi kız olması. Kız diye gezemiyor çünkü tehlikeli. Başında erkek olursa güvende olur düşüncesi fazla sığ değil mi? Yani ben de Türkiye'de yaşıyorum haberleri ben de okuyorum izliyorum %100 gönül rahatlığıyla fink atamam özellikle bazı şehirlerde ya da bazı semtlerde ama erkek olsam "kızım ben gezemem anca evlenmem lazım" diyen biriyle evlenmek istemezdim herhalde 🥹

Ama bu örnekte kızı engelleyen biri var, baskı var, gezmek istese belki dövecek sövecek bi baba var başında. Ben de öyleydim, babam değil ama amcam öyleydi bizle beraber yaşardı, bi erkek arkadaşıma teşekkürler canım dedim diye sim kartımı kırmıştı, hayatım boyunca asssla askılı bi şey bile giyememişimdir, gezmek falan zaten aman aman mümkünatsız :))

Ama konu sahibinin gezememe sebebi kız olması. Kız diye gezemiyor çünkü tehlikeli. Başında erkek olursa güvende olur düşüncesi fazla sığ değil mi? Yani ben de Türkiye'de yaşıyorum haberleri ben de okuyorum izliyorum %100 gönül rahatlığıyla fink atamam özellikle bazı şehirlerde ya da bazı semtlerde ama erkek olsam "kızım ben gezemem anca evlenmem lazım" diyen biriyle evlenmek istemezdim herhalde 🥹
Kaç tane kız vardır ki benzer şekillerde baskıya maruz kalmamış böyle bir toplumda? İçten içe reddedip ilk fırsatta bildiğini okumak da oturup kabullenmek de birer seçenek lakin.

Kaç tane kız vardır ki benzer şekillerde baskıya maruz kalmamış böyle bir toplumda? İçten içe reddedip ilk fırsatta bildiğini okumak da oturup kabullenmek de birer seçenek lakin.
Valla amcamın bildiği lise eteğim diz altıydı. Evden çıkınca o etek dizimi 1 karış geçerdi. Etek katlama ne yeaa ehehe diyenler olmadı mı oldu napayım evde amcamla takışıp dayak yiyeceğime onun görmediği zamanlarda kendimi nasıl mutlu ediyosam onu yapıyordum, iyi ki de katlamışım oh

yoo öyle bir baba yok örnekte
baba yurt dışında
öyle dövecek sövecek aile yapısı da yok
kuzenim dediğim annesi öğretmen, baba avukat.

örnekteki tüm kadınlar tesettürlü filan zaten. kimsenin askılı giyeyim gibi bir amacı/talebi yok, muhfazakar muhafazakar geziyorlar.

kızlar nazenindir, kızlar çiçektir, kızlar kelebektir, ama öyle fellik fellik evlenince kocanla gez var, okula filan yetecek kadar gerekli miktarda gez çok da öyle şaapma var, sadece....

yoo öyle bir baba yok örnekte
baba yurt dışında
öyle dövecek sövecek aile yapısı da yok
kuzenim dediğim annesi öğretmen, baba avukat.

kızlar nazenindir, kızlar çiçektir, kızlar kelebektir, ama öyle fellik fellik evlenince kocanla gez var, okula filan yetecek kadar gerekli miktarda gez çok da öyle şaapma var, sadece....
elinde cep telefonuyla kızını uzaktan kumanda gibi sürekli kontrol eden
eve geldin mi yemek yedin mi perdeyi çektin mi diye sorup duran bir kuzenim var-
Şu kısmı ben babası sanmışımm

25 yaşında genç biriyim. Her genç gibi benimde hayallerim ve yaşamak istediğim hayat var. Lakin mesleğim yok şuan ve olsa bile iki sorun daha var. Birincisi bir kız olarak tek gezemem çünkü tehlikeli. İkincisi ben gezecek insan bulamıyorum. Yapı olarak sosyal biri değilim. Gezecek param olsa bile gezecek insan bulamıyorum. Bu u tecrübe ettiğim için söylüyorum. Geriye tek bir çözüm kaldı. Birlikte hayallerimi gerceklestirebilecegim gezebilecegim biriyle evlenmek. Şimdi bunun için evlenilmez diceksiniz. E eninde sonunda evlenicem en azından birliğe ülkemi ve dünyayı gezebilecegim biriyle evleneyim. Geriye tek çözüm olarak bu kaldı. Hem eşim hem erkek güvende olurum korkmadan gezerim. Gezmek benim ruhumu rahatlatıyor diğer türlü hayat çekilmiyor tekdüze hayat . Bunu bu kadar çok istiyorum mesela akşam yürüyüş yapmak istiyorum en basitinden örnek vereyim birliğe cikabilecegim kimse yok. Siz anlayın artık
Ben konserlere sinemaya tiyatroya gitmeyi çok siterdim ama hep bi eve giriş çıkış saati sorunu olurdu sonra aşık oldum evlendim eşimle gece bile dışardaydık ki aile binası kepazeliğiyle bir konuştula riki konuştular. Sonra biz yılmaya başladık. Arkadşalarımıza gitmek yerine onalrı bize davet etmeye başladık dışarda her yediğimiz yemek birileirnin gözüne battı paraları var anca yemeğe gezmeye harcıyolar dediler. Kadın olsa evinde yemek yapar deidler. Tatile gittik bir insan tatile gidiyosa param yok diyemez anasını babasınıda gezdirmeli bilmem ne ne ne sanki gezmek ayıpmış gibi konuştular. Baba evinde hiç değilse kamkilerimle gündüz görüşürken burda arkadaşlarımla görüşemez sadece telefonla görüşür oldum. Dışarıya da çıkamıyoruz eşim de ben de gezmeyi çok seviyoruz şimdi çocuk oldu. Çocuk bizi nereye gitsek rezil rüspa ediyo 😂 ağlıyor biz de geri eve dönüyoruz 😂😂 Evlendiğin adam senin kafa denginse bırak dışarıya çıkmayı o dört duvarı cennete çevirir. Gezersinde ama sakın acele etme

Ay yok zihniyetten bahsetmiyorum zaten. Beni tutmasalar tozu dumana katardım da işte o zamanlar hayat şartları el vermedi. Ama bir erkeğin kadını seviyorsa eğer bunla da sevgiliyiz ama gece dışarı çıkamıyoruz diye ayrılacağını sanmıyorum, ayrılacağına evlenir. Yani benimkisi öyle yaptı 🥹

Gezemedigim biriyle evleneyim bari demek anca muhafazakar cevrelerde olur ya da adamin zamaninda kendisinin gezip kadinin evde olmus olmasini tercih edebilecegi durumlarda olur ya. 🙄

Konusuyoruz ama baksici aileler kadar ayni kafada adamlar da dolu aslinda. Gece cikamiyoruz diye tabi ki ayrilmaz cunku zaten bazi kesim erkeklere göre kadin disarda gezmez gece gece, geziyorsa sıkıntı var demektir. 😀 eşiniz boyle dusunuyor demiyorum ama bakiş acilarina göre degisiyor farkli durumlar oluyor.
Ben yine de kendi cevreme göre daha sık rastladigim durumdan yana tespit yapacagim. 😄

Ben bekarken de motosikletim vardi gezilere kamplara cikiyorduk esimle moto grup vesilesiyle tanistik. Aktif adam gidip ozel olarak evde oturan kadin aramaz, bulmaz genelde eger yukardaki durumlar mevcut degilse

Bakkala çıkarmayan adama denk gelirsin, başını yakarsın.

Şu kısmı ben babası sanmışımm
yok değil canım, babadan hiç bahsetmedim orada.

zaten okul bitti evlendiler, çıkamazlardı yani anca nişanlı durdular birkaç ay. bi kere çocuğun da aile çevresi müsait değil (muhtemelen karakter olarak da gezelim edelim sevgili olarak diyecek birisi değil)

ama kuzen ortalama üstü eğitimli, 2 dili anadil olarak biliyor, başka yabancı dilleri var, yapsa mesleği de olabilir, kadınların çalışmasına gerek olmadığını düşünüyor. annesini çalıştırdığı için babasına kızgın. babası yeterince zengin değil tabi. yoksa o da annesini olduğu kadar gezdiririr.
eş ailesi de ortlama üstü varlıklı herkes bürokrat vs.

bu çocukla da tanışacak ortamı vardı. zaten benim odak noktam orası konuda...
böyle şle erede tanışacak konu sahibi?

Saçmalama asıl evlenen evde kalır evlenmeyen gezer 😀😀😀😀

Gezemedigim biriyle evleneyim bari demek anca muhafazakar cevrelerde olur ya da adamin zamaninda kendisinin gezip kadinin evde olmus olmasini tercih edebilecegi durumlarda olur ya. 🙄

Konusuyoruz ama baksici aileler kadar ayni kafada adamlar da dolu aslinda. Gece cikamiyoruz diye tabi ki ayrilmaz cunku zaten bazi kesim erkeklere göre kadin disarda gezmez gece gece, geziyorsa sıkıntı var demektir. 😀 eşiniz boyle dusunuyor demiyorum ama bakiş acilarina göre degisiyor farkli durumlar oluyor.
Ben yine de kendi cevreme göre daha sık rastladigim durumdan yana tespit yapacagim. 😄

Ben bekarken de motosikletim vardi gezilere kamplara cikiyorduk esimle moto grup vesilesiyle tanistik. Aktif adam gidip ozel olarak evde oturan kadin aramaz, bulmaz genelde eger yukardaki durumlar mevcut degilse
Tamam cirillacım ev kızıyım diye evlendi benimle. Hatta köyünden kız bulacakmış ama bulamamış bana kalmış. Hiç uğraşamıycam şu an canım istemedi başka zamana artık 🥳

Adam sizi gezdirsin, siz çalışmayın ama adam evi ve gezmelerinizi finanse etsin. Neden? Ne artınız var? Hiç.
Meslek yok.
Az çok anladığımız kadarıyla vizyon yok.
Hadi diyelim çooook güzelsiniz, sırf güzelsiniz diye sizinle evlenen adam daha güzelini bulunca ona gider.
Tutulacak yeri yok yani.

Siz bu sefer doğru düzgün bir bölüm okuyup mezun olun, sonra kendi paranızla canınızın istediğini yaparsınız.

X