Evliliği araç olarak görmek

Elif dag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
136
-114
25 yaşında genç biriyim. Her genç gibi benimde hayallerim ve yaşamak istediğim hayat var. Lakin mesleğim yok şuan ve olsa bile iki sorun daha var. Birincisi bir kız olarak tek gezemem çünkü tehlikeli. İkincisi ben gezecek insan bulamıyorum. Yapı olarak sosyal biri değilim. Gezecek param olsa bile gezecek insan bulamıyorum. Bu u tecrübe ettiğim için söylüyorum. Geriye tek bir çözüm kaldı. Birlikte hayallerimi gerceklestirebilecegim gezebilecegim biriyle evlenmek. Şimdi bunun için evlenilmez diceksiniz. E eninde sonunda evlenicem en azından birliğe ülkemi ve dünyayı gezebilecegim biriyle evleneyim. Geriye tek çözüm olarak bu kaldı. Hem eşim hem erkek güvende olurum korkmadan gezerim. Gezmek benim ruhumu rahatlatıyor diğer türlü hayat çekilmiyor tekdüze hayat . Bunu bu kadar çok istiyorum mesela akşam yürüyüş yapmak istiyorum en basitinden örnek vereyim birliğe cikabilecegim kimse yok. Siz anlayın artık

siz daha aksam yürüyüşü yapmaya cesaret edemiyorsunuz. gezen adam sizi ne yapsin?
bir arkadasim var. o da kendinden kucuk erkek kardeşi yirmilerinin basinda kamplara giderken kendisi aksam 8de bile neredesin diye aranirdi. buna bile itiraz etmez, "ama ben kızım" derdi. annesi ona hep "evlen kocanla gezersin" derdi. o da hep "evleneyim kocamla gezecegim. kocam gezmeyi sevsin" modunda falan oldu. ona da hep derdim "gezmeyi seven adam neden seninle evlensin?" diye.
sonucta su an 33 yasinda hala gezgin koca bekliyor, bekar
ben de bekarim ama 33 yasimda yaşımın yarisindan cok ülke gördüm tek basima. benden cok gezen koca adayimi da yollarda buldum. beraber 10 ulke gezdik, niyetimiz evlenip farkli kitalarda bir sürü ani biriktirmek.

bu arkadasimin bir aralar bir sevgilisi vardi. kapadokyada balonlari beklerken evlenme teklif alan kizin videolarini falan atardi hem cocuga hem bize. ona da derdim "boyle bir teklif alamazsin çünkü annenler seni oralara koymaz. gunduz gozuyle olan tekliflere heveslen" diye.

*bu arada kiriciligim onu sevdigimden dolayi
daha once bin kere falan teklif ettim ailesini ikna etmeyi, benimle tatile gelmesini - beraber cikip sevgilisiyle ayri ayri takilabilecegi bir tatili. inatla ve israrla reddediyor. evlenmeyi bekliyor

İyide ben zengin biri olsun demedim ki niye orta direk gezemiyor mu ? Tüm gezginler YouTuberlar zengin mi ?
Zengin diyince aklına sabancı mı geliyor? Belli seviyede olman lazım. Hani para lazım ya. Zengin, varlıklı, rahat, orta direk burada tanım önemli değil. Bence sen bir kahve iç kendinle konuş. Etrafına bak. Neler oluyor? Türkiye ekonomisi hani, orta direk falan pek kalmadı. Biraz kendinle konuş. Youtuberlar evet çoğu geliri var, öyle geziyor. Sen çok takılma youtuberlara. Ayrıca varlıklı biriyle evlenmeyi istemek gayet doğal daha bunu kabul edemiyorsun.

Dua ediyorum umarım dualarım kabul olur. Eger benim gibiyse benle kafa dengiyse evlenirim.
senin gibiyse hayaller aleminde yasayan, gercek dunyaya adim atmaya cesareti olmamis, gezmemis, etmemis bir adam olur.
sonra sana der ki "ananin evinde cok mu geziyordun?"

Gezmezse ruhu daralan özgür ruhlu bir kadının ama başımda erkek olmadan gezemem ben kafa yapısına sahip olması tezatlık oluşturmuyor mu ?
Tur denen bir şey var hem bir kafile ile gezmiş olursunuz yalnız hissetmezsiniz hem de sıkılmazsınız tanışırızsınız turda birileriyle illaki.
Koca kişisi evde yemek bekler temizlik bekler ailesinin de beklentileri olur falan ne ara gezeceksiniz ki mesela ? Karavanda yaşayan bir erkek bulursanız olur anca hayalleriniz

Katiliyorum. Gezmeyi seven adamlar dur evlenince gezeyim demiyor bekarken de geziyor dolayisiyla aksamlari bile disari cikamayan biriyle niye birlikte olsunlar?
Gezen adam gezen kadinla denkleşir zaten evlenecekse evlenir.
Boşuna bekliyorlar kocam gezdirsin diye yazik.
Bulduklari da adam da laf olsun diye ben de gezmeyi severim evlenince gezeriz diyecek sonra oturtacak evde.
Sanmiyorum cok fazla aksi durum oldugunu

Ülke ülke gezecek bi adam "kız başına nasıl gezeyim" diyen bi zihniyetle çok muhatap olmaz bence. Kız başına neler neler yapıyor insanlar.
aklıma "kız gibi yap" reklamları geldi.
"kız başıma yapamam" yerine "kız gibi yaparım ne yaparsam" diyen kadınların çoğalmasını dilerim.

Düzenleme: Reklama girer mi bilemediğim için videoyu kaldırdım. Youtube'ta var, izllemenizi öneririm.

Son düzenleme:

Şu an ki ekonomide YouTuber gezginler var gezebiliyor yani orta di
senin gibiyse hayaller aleminde yasayan, gercek dunyaya adim atmaya cesareti olmamis, gezmemis, etmemis bir adam olur.
sonra sana der ki "ananin evinde cok mu geziyordun?"
Bana böyle diyen kocayı bosarim hicc sorun etmem

Şu an ki ekonomide YouTuber gezginler var gezebiliyor yani orta di

Bana böyle diyen kocayı bosarim hicc sorun etmem

sen daha evinden çıkıp gidemiyorsun. adliyeye gidip herifi boşayacaksın; bi de ananın babanın evine döneceksin; öyle mi? keriz misin kız sen?

Şu gezen adamlar önceden gezen kadınlarla evlenir tespitine hiiiiç katılmıyorum. Şahsen ben ailenin ilk çocuğu olarak en tutucu dönemlerine denk geldiğimden babam pek bir yere yollamazdı (Kardeşlerim hiç yaşamadı bunları, yurtdışına bile gittiler). Ben de üniversite bittikten kısa süre sonra evlendim ve sürekli geziyoruz arkadaşlar. O kadar inanılmaz bir şey değil yani. Gezmek dediğim sahile inip yürümekten bahsetmiyorum baya baya dünyayı dolaşmalı geziyoruz yani. Cıks beğenmedim bu tespiti

Gezen adam gezen kadınla mı evlenir bilmem de gezen adamın "kız başına bakkala bile çıkamaaaağm" düşüncesine sahip biriyle evlenebileceği kafamda oturmuyor. Sizin de öyle biri olmadığınızı bildiğim için teorimi sürdürmeye devam edicem

Bı iş bulup çalışıp hayallere ulaşmaya çabalamak hem daha gerçekçi olurdu hemde en azından daha ulaşabilir.Boyle gezelim dünyayı yada ülkeyi diyecek tam iyumlu biriyle tanışma ve ikinizin birbiriyle evlenme olasılığı var varda o da yüksek oranda değil.Hayatda bazı gerçekler var ne güzellik ne gençlik ne dişi olmak nede nasılsa evleneceğim fikrinden bağımsız Düşünelim mi hayalinizin üzerinde biraz..Sosyal çevre eğitim durumu ekonomik durum aile durumu.Simdi buna vakit ayyirip ful gezecek biri mesela niye sizinle evlensin hayat yaz dizisi değil.Burda asla sizi küçümseme yok beni iyi anlayın.Bunu bekleyeceginize ufak ufak korkmadan gezmeye çalışsanız mesela.Fikirleriniz ile olma olasılığıni dengelemek zirundasiniz.Hayalkirikligi yaşamamak için.Ha ben öyle hayal ediyorum niye olmasın da bakış açısı içi boş olsada.Lakin nasıl ben cerrah olamazsam sizde bir adım atmadan birşeye kavusamazsiniz.Genedevbaska daha gerçekçi bir hayal kurabilirsiniz kendiniz gezecek konuma gelmeye çalışın bı yerden başlayın çalışın para kazanın ülke içinde görmediğiniz yerlere tura çıkın olamazmi Genede kırmak istemem umarım tüm hayalleriniz gerçek olsun dileğiyle bitiriyorum.

sizi gezdircek, yedircek içircek koca istemenizde abes bir şey yok, inşalah bulursunuz ve evlenirsiniz...

ama

anladığım kadarıyla
yaş 25, ilahiyat okuyup formasyon almışsınız, marketlere başvuruyordunuz o iş olmamış ücretli öğretmenlik yapıyormuşsunuz
zaten çalışmaya pek hevesli olmadığınızı eski konulardan biliyoruz.
iş ortamınız yok gibi bir şey, olsa da okulun kadrolu hocaları bile ücretlilere mobing yapar zaten 2-3 gün okula gidiyorsunuzdur, bu iş olmasa market görevisi olacaksınız

evden çıkamıyor kendi başınıza takılamıyorsunuz.
ama muhafazakar aile ortamı sebebiyle ama fıtratınız böyle, her neyse
ortamınız yok

ailenizin de durumu ve vizyonu yok o da belli, babanız kredi çekmiş botcuna siz 3 kuru ş maaşla yardım ediyorsunuz

hani babanız size mütedeyyin bir iyi aile evladı bulup baş-göz edemiycek. hani etse etse o da sizi kargocula motokuryeyle edebilir gibi çevrenize bakınca

yani gezmekten kastınız paket servis yaparken ev ev gezmek değilse, bu ortamda, bu çevreyle o hayal ettiğiniz izdivaç nasıl olacak?

hayal ettiğiniz bey sizi hangi ortamda nasıl bulacak, kritik sorumuz bu...

Çok bekler daha. Evlenınce bol paran da olsa bi yere kadar. Bu toplumda insanlar özellikle herifler karım evde dursun düzeni tutsun yerim yurdum belli olsun,akşam gelince buz gibi eve girip sıfatsız sevimsiz duvarlara bakmayayım istediği için evleniyor. Hele çocuk olunca huhhu. Çocuk için düzenli hayata geçmek zorunda kalıyorsun artık o saatten sonra ha deyince başını alıp gidemiyosun bin tane plan yapman lazım oluyor.

muhafazakar çevrede gayet de olur

elinde cep telefonuyla kızını uzaktan kumanda gibi sürekli kontrol eden
eve geldin mi yemek yedin mi perdeyi çektin mi diye sorup duran bir kuzenim var-dı kız bekarken adım atamazdı bi yere annesinden habersiz anca aile içi gezebilirdi.

kuzen öğretmen kızı mülkiye mezunu!
kız lisede yatılı okudu belli başlı bir lisedeydi çünkü, üniversitede de annesiyle başka şehirde bulundu bi süre. yani gayet okuyordu çok çooook iyi okullarda.

neyse mülkiyeden sevgili yaptı okul biter bitmez evlendi eşi hariciye mensubu fellik fellik geziyorlar, hiç çalışmadı eşinden fazla bile geziyor diyebiliriz.

Orangegreysky 'e katiliyorum. gezmemissiniz ama "kiz basima" kafasinda biri de degilmisiniz:) zaten bizim ulkemizde (şanslı olan kucuk bir kesim haric) kadinlar seyahat piyasasina cok gec atılıyor. cok az insanin ailesi "aaa ogrencisin gez gor tabii, en güzel çağlarin" modunda destek oluyor. Genelimiz universiteyi bitirip elimiz ekmek tutunca gezmeye basliyoruz.
siz de o donemde evlenmissiniz. belki evlenmeseniz siz de cebinize kendi paraniz girince isyan bayragini cekerdiniz. çünkü babadan harclik alip - onun nafakasiyla geçinip "bana ne erasmus da yapicam, dunyayi da gezicem!" artistligi yapilamiyor. en azindan empati sahibi insanlar cok yapmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…