Evli ve çocukluyken 4 yıllık üniversite okumak çok istekliyim ama gözüm çok korkuyor

Maybelater

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2022
754
1.636
27
Merhaba ben 26 yaşındayım .22 yaşında evlenip universiteye başladım 2 yıllık onlisans bitirdim. Ama çalışmıyorum . Hayalim hedefim hep hemsire olmaktı birgün bunu elde edeceğime çok inanıyor ve istiyordum. Eşim de destekçim sonuma kadar . Kendisi de üniversite okuyor. Ben de her türlü desteğimi kendisinden esirgemedim

Dgs ile tamamlama düşüncem var fakat 1. Sınıftan başlarsam 4 yıl daha okuyacağım bu da beni cok korkutuyor. Dersleri de zor diye biliyorum 1. Sınıftan itibaren başlarsam bitirebilir miyim düşüncesi var.

Ve 2 yaşında bir çocuğum var ilgisiz kalır mı yoğunluğumdan dolayı
Ve yaş olarak çok mu gec kaldım sizce? En iyi ihtimalle mezun olunca 30 yaşında olacağım.

Hemşirelik küçük yaştan beri rüyalarıma kadar giren hayalim olan bir meslek diyebilirim. Severek ve isteyerek yapacağıma eminim

Belki de iyi şeyler duymaya ihtiyacım vardır bilemiyorum

Önlisans hangi bölüm okudunuz? Hemşirelikte hem ders hemde staj alanları zorlayıcı çocuk konusunda yardımcınız varsa yaparsınız. 30 yaşta mesleğe başlamak bizim sektör için biraz büyük bir yaş, hergün örgün okula staja gitmekte sorun yaşamayacaksanız neden olmasın

Laboratuvar

Merhaba gencecik kadınsınız, gencecik yaşta ev çeviren , çocuk büyüten her şeyi yapabilir. Benim eski konum var isterseniz okuyun. O bölüm biteli 3 sene oldu ve ben bu sene 40 yaşında tekrar sınava girdim. Biri özel gereksinimleri olan iki çocuk üstüne rahatsız kayınvalidem var.

Cok teşekkür ederim azminize hayran kaldım. Umarım bende sizin gibi başarılı bir kadın olabilirim

Yapanlar vardır motive edici mesajları daha çok dikkate alın ama ben yapamazdım çocukla , uyumaya yemek yemeye bile vakit yokken gerçi ben şuan 4. Aydan bildiriyorum suan imkansız gibi normal günlük ihtiyaçlar bile zor yapılıyor da

2 yaş da biraz rahata erdim gibi sanki bilemiyorum 2 yaş sendromundayız oysa ki ama yine de 4 aylıkken daha zor gibi. 2 senedir düşünün aklımda okumanın o su yoktu

Bence en önemli faktör çocuğunuza düzenli bakıp ilgilenecek birisi var mı? Eğer evet çocuk kreş yaşına gelene kadar ilgilenecek birisi varsa ders, staj zorluğunu düşünmeyin derim.

Kadınlar isteyince neler neler yapıyorlar

Çalışan bir kadın olsaydınız ki ilerde amacınız da buymuş şu anda ise başlıyor olacaktınız. Yani çocuğunuza birinin tam zamanlı bakması gerekecekti veya kreşe verecektiniz. Çalıştığınızı varsayın, çocuğunuzu kreşe verin ve o sürelerde okulunuzu okuyun.

Başarı hikayesi..Herkese ilham olsun

Benim bir arkadasim evli cocuklu okuyor. Hafta sonlari calisiyor. Isteyen yapar bence. Yasinda okumak icin genc gec kaldim diye dusunme. Ama hemsirelik calismasi zor acikcasi ozelde. devleti bilmiyorum

Denemekten bir şey kaybetmezsin. Eşinle dönüşümlü çocukla ilgilenirsiniz.

Ayyy kız sacmalama bende hep hemşirelik istiyordum yaş (35) ama araştırınca her nöbete falan gitmem lazımmış yeni doğum yapmıştım işime gelmedi sınava girmedim ama daha sabah teyzeme sınava calisicam gircem ya hemşirelik ya doktor olucam dedim ins gecerimde sınavı bence yaşın geç değil düşünsene ben 40 yaşında hemşire oluyorum bendede 3 çocuk var bu arada

Çocukla zor. Mesela okul çıkışı koştur koştur eve gideceksin çocuk için yemek vs. ev işi, belki okuldaki kızların notunu kaçıracaksın falan çok zor. Ciddi desteğe ihtiyacınız olacak. Çocukla ilgilenecek anneniz, ev işleri aksadığı zaman veya sınav haftası yorgun hallerinize anlayış gösterecek ve yardımcı olacak eşiniz olmalı ve tabiki bolca enerjiniz olmalı. Bekar ve başka hiçbir sorumluluğu olmayan insanlar bile zor mezun olabiliyor. Ciddi destek ve enerjiye ihtiyacınız olduğunun farkında olup başlayabilirsiniz. Dayanabilecekseniz kesinlikle okuyun. Mezun olunca buna değecek.

Hedeflediginiz üniversitenin şartlarını iyi araştırın . Mesela kimi üniversite onlisans derslerinin çoğunu sayıp muaf edebiliyorken kimisi de dersin adı kredisi gibi sebeplerle saymayip alma zorunluluğu tutuyor. Bu dersleriniz çoksa tek dönemde ikinci öğretimle bile derse girebilirsiniz. İlk senede devam zorunluluğu oluyor. Devam zorunluluğu olmadan kalırsanız sadece sınavlara girme şansınız oluyordu zamaninda. Mühendislik fakültesinde böyleydi .

Çok istiyorsanız en azından sınava girip şansınızı deneyin. Yaşa takilmayin .

Bu meslekte 10. yıldan bildiriyorum hayalinmiş bir şey diyemem ama bence hemşirelik sadece kendini yıprattığın nankör bir meslek. Yoğun ve düzensiz çalışma saatleri saçma sapan insan profilleri bir de çalıştığın birim yoğun bir birim ise bitmek bilmeyen işler ve fazla fazla mesai. Hiçbirinde senin fikrin sorulmuyor planın önemsenmiyor bir anda akşam nöbete gel diyip gelmeni bekliyorlar. Çocuğun hasta olur işin olur asla izin vermezler arkadaşlarımdan çok gördüm. Ben hamile kaldığım an mesleğimi bırakmayı düşünüyorum.

Valla hırs güzel şey ama 2 çocuk annesi olarak söylüyorum,3 yaş çok merkezi bir dönem.Her iki kızımda da 3 yaşında çok zorlandim,ayrı sabır ayrı ilgi istiyorlar.
Birde ana sınıfı 1.sınıf dönemleri ilgi alaka olmadan olmuyor .
İllaki yapın yine ama bunları göze alarak yapın ki sonradan hayal kırıklığı yaşamayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…