Evli ve çocukluyken 4 yıllık üniversite okumak çok istekliyim ama gözüm çok korkuyor

Çocukla değil ama çalışırken başka bir bölüm okuyan biri olarak yazmak istiyorum mutlaka yapın.
Yorucu bir dönemdi çok yoruldum ama çok eğlendim, mezun olalı kaç yıl geçti hala rüyalarıma giriyor o günler. İşten çık derse dersten çık işe çok yoğun ama çok keyifli dönemlerdi.
Yapılmayacak bir şey yok 1 dönem uzar 2 dönem uzar ama elbet biter. Vazgeçmeyin.

Özel sektör düşünürsen iş bulamazsın o yaşta ama kpssden atanirsan tecrübenin hiç bir önemi kalmaz.lise olsa stajlar çok yoğun okuyor ama üniversitede pek takmıyorlar. Dersler desen birkaç saat tutuyor.gitmesen de idare edebilirsin ama hemşirelik aşırı zor bir meslek.hem teknik hem de teorik bilginin eksiksiz olması gerekiyor.hata yapmamalısın, kafan tamamen işinde olmak zorunda ben de lisede okumuştum sonradan iş değiştirdim.ama becerememiştim mesela.bir sürü işlem var.hem bilmen lazım hem de elinin yapabilmesi lazım.bildiğin zanaat yani.

Benim de kızımın %90’dan fazla engeli var ve ben de yüksek lisansa başladım, kızım hiç engel olmadı bile. Mesajınızı okurken gözlerim doldu, umarım evladınız daha iyi durumdadır.

Bekarken onlisans okumustum, evlendim kızım oldu ben 26, o 2 yaşına girerken dgs ile iktisat lisans kazandim. O krese ben universiteye... bazı derslerim sayıldı donemde 12 ders aldım zordu evet, bir dersten surekli kalarak 2.5 yilda lisansi bitirdim. Sonra yine çocuk buyutmece, ozel sektörde calismak, Bir de kpss gireyim fln derken bu yıl atandım yas 34. Zor mu? Zor. Yapılir mı? Icinde kalacağına denedim dersin.

Çocuğunuzu kreşe verin ve muhakkak okuyun derim. 2 cocukla bunu başaran arkadaşım var ben de 2 çocuk ve iş hayatiyla 4 yillik bölümü yariladim. Üstelik yaşım sizden çok daha büyük. Sonucunda ne olur bilemem ama denedim olmadı demek mi yoksa keşke deneseydim demek mi sizi daha çok üzer? Ben şahsen elimden geleni yaptım demeyi tercih ediyorum. Şimdiden başarılar diliyorum.

2 yaş çok iyi..maddi durum varsa kreşe verin okuyun. 4 sene okusanız da geçer okumasanız da. İki buçuktan sonra akran arıyorlar zaten. Saat 3 e kadar falan verirsiniz kreşe böylece hem gelir vakit geçirirsiniz hem okulu halledersiniz. İyi bile gelir size ve çocuğunuza.

Oku içinde kalmasın diyeceğim fakat çocuklarınız için destek alabileceğiniz kişiler var mı. Okursunuz, bir şekilde biter okul ama yorulursunuz desteksiz. Eğer desteğiniz varsa yaşa takılmayın, azminizle çokta güzel okursunuz

Kreş düşünüyorum, eşim de yardımcı olursa atlatabilirim.
Ve universite olarak düşündüğüm yere girebilirsem evimin hemen bitişiğinde okul

Hayaliniz hemşirelik ise kesinlikle okuyun derim çünkü onu açık bir bölüm. Henüz gençsiniz. Sağlık ocaklarında hemşire olursanız eğer nöbet vs olmuyor. Meslek zor olsa da ataması iyi.

Bacım bu nasıl azim bu nasıl zeka bu nasıl iş? Konunu okudum utandım kendimden. Helal olsun sana. Daha neler yaparsın sen.

Kreş düşünüyorum, eşim de yardımcı olursa atlatabilirim.
Ve universite olarak düşündüğüm yere girebilirsem evimin hemen bitişiğinde okul
Belli ki azimlisiniz inşallah okur, istediğiniz yere gelirsiniz. Buraya da yazarsınız okudum başardım diye, ilham olursunuz okumak isteyen çocuklu annelere

Bacım bu nasıl azim bu nasıl zeka bu nasıl iş? Konunu okudum utandım kendimden. Helal olsun sana. Daha neler yaparsın sen.
Çok teşekkür ederim, babam çok desteklerdi Allah rahmet eylesin.. okumayı da seviyorum bu sene tekrar girdim yine bi şeyler okurum. Hem gençler ile birlikte insan gençleşiyor

Valla benimde hayalimdi hemşirelik şuan yaşadığım hayata şartlarıma bakıyorum o kadar yıpratıyor ki insanı.. gün aşırı nöbetler işin yorucu olması insanlarla uğraşmanın zorluğu o kadar nankör bir meslek ki. İşimi seviyorum ama bizim ülkemizde bu meslekten tatmin olan pek meslektaşım olduğunu sanmıyorum. Çok küçük illerde belki daha az iş yüküyle idare edilir ancak büyükşehirlerde çok zor. Bekar ve gençken koymuyor nöbetler ve düzensiz çalışma ama çocuk olunca işin rengi değişiyor çocuğumu sabah okula bırakıyorum mesela öğleden sonra nöbete gidiyorum çocuğı ertesi gün okul çıkışında görüyorum. Bayram yok hafta sonu yok bu meslekte. Nöbetsiz çalışan birimlerde var tabi ama maalesef çok az. Maaş olarakta haklar olarakta en sıkıntılı olanı sağlık bakanlığı. Neyse toparlarsam ben o kadar sene hele ki çocuğum küçükken o tempoya girmezdim okumak yerine kpss çalışıp atanın sektöre girince tamamlamak isterseniz tamamlarsınız.

Merhabalar . İsteyen azmeden herkes kesinlikle başlamalı bir yerden. Ben 36 yaşındayım hemşirelik yazcam bu yıl. Evet bitince 40 olurum . Ama emeklilik yaşını 60 olarak düşünürsek bence azımsanacak bir fark degil :) benim de ikiz cocuklarim var 5 yaşında. Ayrıca kpss b de yaş sınırı yok. Sağlık sektörüne karşı sempatiniz varsa, insanlara yardımı, dertlerine dokunmayı seviyorsanız düşünmeden yazın derim..

Bene üniversitedeyken sınıfımda 60lı yaşlarda bir abla vardı. Hem torununa bakıyor hemde derslere geliyordu. Biz ön yargımıza doymayalım hep tamamlamaz okulu diye düşündük tamamladı üstüne yüksek lisans yaptı şu an çalışıyor hatta o yüzden o abla bana hep ilham olmuştur. Hiçbir şey için geç değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…