Evlenmek mi istiyorsn?önce bir oku derim;)

N

news

Ziyaretçi
insanların aklını karıstırdıgı için yazan kişi tarafından silindi.....

benim dediklerimi kaaleye bile almayın...

içinizden ne geliyorsa onu yaşayın ben karışamam....

kimsenın benım yüzümden mutsuz olmasını istemem...

hayatta başarı ve mutluluklar dilerim....

Son düzenleyen: Moderatör:
BİZ KENDİMİZİ
GARANTIYE ALIP ELİMİZE MESLEGIMIZI ALALIM..OZAMAN KİMSE BİZİ EZEMEZ AŞŞALAYAMAZ,KİMSEDEN PARA DİLENMEK ZORUNDA KALMAYIZ..
Ezecek adam doktoru da mühendisi de ezer.Ama tabi mesleği olan canına takedince çekip gidecek gücü daha kolay bulur ve baba evine dönmek zorunda kalmaz.
a.s.:nazar:Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın.

tamam haklısın ama emınım herkes böle degıl mesela adam gıbı adam annesının lafına bakıpda karısına laf söletmez dımı

kendi hayatınızı devam ettirecek güce sahipseniz sizi kimse ezemez

tamam haklısın ama emınım herkes böle degıl mesela adam gıbı adam annesının lafına bakıpda karısına laf söletmez dımı

SU ZAMANA KADAR ÖYLE BIRINI GÖRMEDIM?
siz su foruma baktıgınızda oleyyy evlendım cok mutluyum mesajlarınımı yoksa boşanıyorum kızlar mesajınımı daha cok goruyorsunuz...benımkıler sadece bırer örnek...tabı öyle olmyanlarda var ama cogunluk bellı...sengözlerimebaksanab

burda okuduklarım evet hayatın gerçekleri... her kadının başına gelmesede gelenlerin sayısı hiç de öyle göz ardı edilecek kadar az değil... evet kadındediğin kendi ayakları üzerinde durabilmeli... bu gücün kendinde olduğuna inanmalı... ne çocuklarını bahane etmeli kalmak için nede başka başka sığınacak saçma nedenler... çocuk dediğin mutsuz bir ortamda zaten sağlıksız bir şekilde büyümekte... kendine güveni olmayan bir anne çocuğuna kendine güvenmesini ne kadar öğretebilir ki... allah herkesin gönlüne göre versin kimse bu zor şartlarla karşı karşıya kalmasın dilerim her ne kadar biz bunu dilediğimiz halde şuan bunları yaşayan birilerinin bir yerlerde çare aradığını bilsekte... keşke hayat düşlerimizdeki kadar toz pembe olsa dimi...

siz su foruma baktıgınızda oleyyy evlendım cok mutluyum mesajlarınımı yoksa boşanıyorum kızlar mesajınımı daha cok goruyorsunuz...benımkıler sadece bırer örnek...tabı öyle olmyanlarda var ama cogunluk bellı...sengözlerimebaksanab

yakında bende vericem öyle bir haber az kaldı az
evlendim barklandım başım göğe erdi :nazar:
valla benşm kocamda sözde adam gibi adamdı ama evlenince değişiyorlar
içlerindeki JAWS uyanıyor :nazar: 2 sene oldu evleneli
mutlumuyum hayır
aşıkmıyım gitgide sevgi zerreciği bile bırakmadı bende
kaynanamdan NEFRET ediyormuyum TABİKİİİ!!!!!!

cnm tabı kı haklısın ama gende tamamen böle dusunme daha 17 yasındasın belkı de benım cewremdekı ewlılıkler gusel o yızden böle dusunuyorum a.s.

canım daha bekarsın belkıde gorduklerın duydukların gozunu korkutmustur.......meslek elımızde olsun amenna baba ocagı ıse bastacı.....evlılık mı?????dogru ınsansa onsuz gecen saatlerıne bıle yanarsın....dunyanın en guzel kurumu bence ıkı beden tek ruh daha ne olsun........evlendıgın kısı yanlış ınsansa senın ne kısılıgıne ne meslegıne ne de kadınlıgına deger verır zaten yapacagını yapar.....ışte işin bu kısmının adı bırazda kader kısmet oluyor sanırım....bunun adı her zaman kader degıl tabı cogu kısı bıle bıle kendını atese atıyor ya duzelırse dıye...senın bahsettıgın bu grup yanı....sırf bunu gozonune alıpta önyargıların olmasın........:kahve:a.s.

Bunları evli olmayan bir insanın yazmış olması garip..Hatta saçma..
Resmen evlenme diyorsun..
Hiç kimsenin ama hiç kimsenin böyle bir şey söylemeye hakkı yoktur..
Herkes kendi hayatını yaşar..
Herkesin evliliği bir olacak diye birşey yok..
Benim en güzel örneğim önce annem ve babam, sonra ablalarım kuzenlerim ve akrabalarım..
Bu dünyanın devamı için evlenmek şarttır..
İlerde sağlıklı bireyler ve yetişkinler için o yuvayı mutlu kılmak şarttır..
Aşırı feminist bir yazı..Bu tarz üslubu olanların yazıları hiç sevmiyorum..

Özelliklede yazının sonundaki HİÇBİRŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL(!!!) sözünü kınıyorum..
İsteyen ömrünün sonuna kadar bekar hayatı yaşar babasının evinde oturur..
Evlilik ne kadar kötü olursa olsun bir musibet bin nasihatten evladır..

Yaşayıp görmezsek tecrübe denen şeyi nasıl elde edeceğiz..
Yoksa sizin sözünüzle ayy iyiki evlenmemişim deyip, hayatımızımı yaşayacağız..

Sorun bakalım 50 yaşında bekar bir kadına..
Halinden memnunmudur...Yoksa yıllarımı yalnız başıma heba ettim deyip ahlanıp vahlanıyor mudur..

Fikir belirtseydiniz iyiydide, kimse özgürlüğümüzü elimizden alamaz, kimse ezemez, baba ocağı gibi yer olamaz demekte ne demek ben tam anlayamadım...

Bunları evli olmayan bir insanın yazmış olması garip..Hatta saçma..
Resmen evlenme diyorsun..
Hiç kimsenin ama hiç kimsenin böyle bir şey söylemeye hakkı yoktur..
Herkes kendi hayatını yaşar..
Herkesin evliliği bir olacak diye birşey yok..
Benim en güzel örneğim önce annem ve babam, sonra ablalarım kuzenlerim ve akrabalarım..
Bu dünyanın devamı için evlenmek şarttır..
İlerde sağlıklı bireyler ve yetişkinler için o yuvayı mutlu kılmak şarttır..
Aşırı feminist bir yazı..Bu tarz üslubu olanların yazıları hiç sevmiyorum..

Özelliklede yazının sonundaki HİÇBİRŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL(!!!) sözünü kınıyorum..
İsteyen ömrünün sonuna kadar bekar hayatı yaşar babasının evinde oturur..
Evlilik ne kadar kötü olursa olsun bir musibet bin nasihatten evladır..

Yaşayıp görmezsek tecrübe denen şeyi nasıl elde edeceğiz..
Yoksa sizin sözünüzle ayy iyiki evlenmemişim deyip, hayatımızımı yaşayacağız..

Sorun bakalım 50 yaşında bekar bir kadına..
Halinden memnunmudur...Yoksa yıllarımı yalnız başıma heba ettim deyip ahlanıp vahlanıyor mudur..

Fikir belirtseydiniz iyiydide, kimse özgürlüğümüzü elimizden alamaz, kimse ezemez, baba ocağı gibi yer olamaz demekte ne demek ben tam anlayamadım...

o senin görüşün.ben buraya herkes gibi görüşümü yazdım...hayata gecirip gecirmemek sana kalmıs...sengözlerimebaksanab

BU BENIM BASKICI GÖRÜŞÜM DEMEK İSTEDİNİZ SANIRIM............YİNEDE SAYGI DUYMAK LAZIM AMA DAHA ÇOK VEÇOK BÜYÜMEN LAZIM:1no2:

annem hep der bosuna demiyor
baba evi meydan evi koca evi zindan evi .........diye.......

Baba evi tabi ki hiç bir yere değişilmez amaaa kendi ayakları üstünde durabilen kendine güveni ve saygısı olan bir bayan için veeee adam gibi adam,karısına saygı ve sevgi duyan erkek için evlilik zindan değildir.....

şimdi biz napalım evlenmeyelimmi yanii
bence yazı çok saçma geldi bana
baştan bunları düşünerek başlarsak 1-0 yenilmiş oluruz

:a015: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:yeni sözlü biri olarak zaten bunları hep düşünürdüm...okudum da noldu...çok korkuyorum çok...
değişecek o da biliyorum...
ne aşk kalacak ne heyecan...
napıyım şimdi evlenmiyimmi yani....
pehh cnm sıkıldı bakkötükedihüso

Zaten kararsızdım şimdi vazgeçicem evlenmekten offf ne zor bu kararı vermek

canlarım
hepinizin düşüncesine saygım var
ama evliliği gözünüzde bu kadar büyütmeyin
ama çok ta basit görmeyin
zorlukları da var ama zorluklarını kapatacak güzellikleri de var
mutlu olup olmamak tamamen kısmet işi
mutlu olmak için sevip evlenmek yetmez
size tavsiyem evlenirken sadece kalbinizi değil mantığınızı da devreye giridirin
tabi ki elinde meslek olması çok güzel
insanın başına hayatta herşey geliyor
ama lütfen evliliği bu kadar kötü görmeyin

canım çok güzel yazmışsın.sen böyle düşündükçe en azından sen ezilmiceksin.helal olsun sana.önce iş sonra aşk

X