Evlenmek için doğru kişi mi

Yorumlarınız için teşekkürler hanimlar

Herkese merhaba,
Bakış acinizi merak ettiğim tecrübelerinizi ihtiyaç duyduğum bir konum var hanımlar.
Benimle ciddi düşünen bir bey var. Kısa süredir birbirimizi tanıyoruz ve benim istediğim mantığıyla hareket etmek. Bana karşı saygılı ilgili ama ilişkide yönlendirilmeye ihtiyaç duyuyor. Her şeyi bana soruyor bir konuda bir karar verebilmesi için etrafındaki birçok kişiden fikir alıyor hatta aramızda tartışma olduğu zaman arkadaşına anlatmisti ben d oyle olmamasi gerektiğini falan söyledim bir daha bunu yapmadığını sanıyorum en azından ben duymadim. Kısacası nasıl davranacağını pek bilmiyor iyi niyetli ancak ben de otoriter bir karakterde değilim karşı tarafın bana fikir vermesi bazı konularda baskın olmasını seviyorum. Bir de kendisi hiç evde durmayan surekli dışarda vakit geçiren biti ben de evde vakit geçirmeyi seviyorum evde daha mutluyum Sizce bu durumlar ilerde sorun olur mu yoksa diğer konularda bir sorun yok iyi niyetli biri. Evlilik konusunda hata yapmaktan korkuyorum Sizce ne yapmalıyım düşüncelerinizi paylaşan herkesten Allah razı olsun.
Evlendiğiniz zaman o fiti fiti gezecek , siz de gezmeyi sevmediğiniz için evde oturup eşinizin gelmesini bekleyeceksiniz bir süre sonra bu durum aranızda problem haline dönüşecek . Evlilikte birlikte hareket (en azından çoğu konuda ) edebilen insanların evliliği düzgün bir şekilde ilerliyor. Bence bir daha düşünün derim

Herkese merhaba,
Bakış acinizi merak ettiğim tecrübelerinizi ihtiyaç duyduğum bir konum var hanımlar.
Benimle ciddi düşünen bir bey var. Kısa süredir birbirimizi tanıyoruz ve benim istediğim mantığıyla hareket etmek. Bana karşı saygılı ilgili ama ilişkide yönlendirilmeye ihtiyaç duyuyor. Her şeyi bana soruyor bir konuda bir karar verebilmesi için etrafındaki birçok kişiden fikir alıyor hatta aramızda tartışma olduğu zaman arkadaşına anlatmisti ben d oyle olmamasi gerektiğini falan söyledim bir daha bunu yapmadığını sanıyorum en azından ben duymadim. Kısacası nasıl davranacağını pek bilmiyor iyi niyetli ancak ben de otoriter bir karakterde değilim karşı tarafın bana fikir vermesi bazı konularda baskın olmasını seviyorum. Bir de kendisi hiç evde durmayan surekli dışarda vakit geçiren biti ben de evde vakit geçirmeyi seviyorum evde daha mutluyum Sizce bu durumlar ilerde sorun olur mu yoksa diğer konularda bir sorun yok iyi niyetli biri. Evlilik konusunda hata yapmaktan korkuyorum Sizce ne yapmalıyım düşüncelerinizi paylaşan herkesten Allah razı olsun
Yazını şimdi okudum , bu bahsettiğim sıkıntıları halletmeden çözümlendirmeden sakın evlenme iyice düşün taşın. Cunku gerçekten sevgili ve evli olup aynı çatı altında yaşamak bir olmuyor . O rahatsız olduğun şeyler hep aranızı bozucak sürekli tartışmalar olucak . Ya yol yakından ayrıl onunla olamayacağını ilerde ilişkiniz için zarar verecegını söyle , yada evlenip yıllarca onu düzeltmekle uğraş ama bir insan 7sinde neyse 70inde de odur . Kolay degısmez kimse . Allah yardımcın olsun hakkında inşallah hayırlısı neyse o olsun .

X