Evlenince Aşklar Alışkanlıklara mı Dönüşür ??

ecrenim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
205
0
44
Kızlar bu konuda ki yorumlarınızı bekliyorum,benim fikrim böleee...evlenince aşklar alışkanlıklara dönüşür....tabiii cicim ayları geçtikten sonra a.s Ya sizce ???

çoğunluk böle malesef canım , hele hele çocuk olunca eşler kendini rutin hayatın akışına bırakıyorlar,ev iş çocuk ;üçgeni.... sonrasında gelsin aşk bitti yapı paydos

evli bir bayan bana cocuk olana kadar geziyorduk tozuyorduk romantizm vardi
ama cocuk oldu hersey bitiyor dedi

Ara sıra yapılan tartışmalarla evliliğe yeni bir soluk ve heyecan katabiliyorsunuz bir de iyi yanından bakın kızlar :))))

çoğunluk böle malesef canım , hele hele çocuk olunca eşler kendini rutin hayatın akışına bırakıyorlar,ev iş çocuk ;üçgeni.... sonrasında gelsin ;;;aşk bitti yapı paydos

canım evet malesef böle çocuk olduktan sonra bazı şeyler alışkanlığa dönüşüyor.

Bence evlenince ask zamanla her harikulade biter, ama geriye kalan buda zaten en önemlisi, sevgi ve saygi olmali diyorum.

Evet sana katiliyorum ecrenim, bu ask sonradan aliskanliga dönüsüyor.

Bir askin sürekliligi icin kaybetme korkusu daim olmali. Onu her an kaybedecegimizi düsünürsek, o zaman bir o kadarda sever özleriz ...

Allah herkese bol ask, sevgi ve mutluluk dolu bir yuva nasip eyler insallah ...

Yani ruhsal ve fiziksel olarak çocuk sahibi olmak isteyeceğin bir zaman gelecektir. Bunun adı biyolojik saat.
O zaman ne yapıcaksın?

KİŞİYE GÖRE ERKEĞİNE GÖRE DEĞİŞİR DİYECEĞİM AMA ERKEKLER SEVGİLİ DÖNEMİNDE DAHA HEYECAN VERİCİ OLUYORLAR SANIRIM HANİ OTOBÜSE YETİŞENE KADAR KOŞARLAR YA , ERKEKLERDE SANIRIM EVLENENE KADAR KOŞAR SONRA İŞ BİTER AŞK TA BİTER AS OLAN SEVGİDİR AŞIK İNSANDAN KORKARIM ZATEN GÖZÜ GERÇEĞİ GÖRMEZ ZATEN AŞIK OLDUĞUNUZ İNSANLA EVLENİCEKSİN AMA AŞIKKEN EVLENMİCEKSİN GERÇEĞİ GÖREMEZSİNİZnot :şunu asla unutmayın: gerçek aşk, aşkının yanındayken gitgide alevlenir ki hiçbirşey onu bastırmaya yetmez. yalancı aşklar ya da aşk yaşadığını zannedenler evlenmeye bile fırsat bulamadan çoğu zaman aşkını kaybediverir. ben bugüne kadar okuduğum tüm edebi eserlerde klasikler ya da romattikler yada en basit postmodernistler hep bunu duydum bilginize

Yani ruhsal ve fiziksel olarak çocuk sahibi olmak isteyeceğin bir zaman gelecektir. Bunun adı biyolojik saat.
O zaman ne yapıcaksın?

Bunu istediğim zaman herşeyi göze almışım demektir ki yaparım zaten.
Şimdilik hiç düşünmüyorum. Sonrası Allah Kerim

evet ya ne denirse densin ilk günki heyecan kalmiyor. Yazık aslında ama biryandan doğal senelerce aynı heyecanı yaşamak mümkün değil. Geriye sevgi ve saygı kalırsa ne mutlu. Tabii bazen öyle şeyler oluyorki insan eşine tekrardan yeniden aşık olabiliyor, ama tabii buda belirli bi zaman devam ediyor sonra rutin günlük işler giriyor araya ve heyecan tekrardan bitiyor. Olsun sevgi devam etsinde eski heyecan kalmamış olsun.

Bir askin sürekliligi icin kaybetme korkusu daim olmali. Onu her an kaybedecegimizi düsünürsek, o zaman bir o kadarda sever özleriz ...: BEN OYLEYIM HER AN HER ZAMAN KAYBETME KORKUSU VAR BENDE!!!NEDENSE...

bencede bende aynı fikirdeyim evlilik aşkı öldürüyor banada bütün evliler öyle söylüyor evlenmeye korkuyorum şimdi çok güzel çünkü evelenince boşluğa düşerim

evlilik .sevdiğin insanla hayatının sonuna kadar birlikte mutlu olmaktır aslında.yada mutlu olmaya çalışmak .söylediklerimle tüm erkeleri genellemeye almak istemiyorum .etrafımda gördüğüm evliliklerde hep yuvayı dişi kuş yapar!!!.sorunlara katlan , alttan al, eşine ilgi göster ,iyi bir anne olmaya çalış .bunların hepsi biz kadınlardan bekleniyor.peki yuvayı dişi kuş yapıyorsa erkeğinde onu koruması ve sahip çıkması gerekmez mi?para kazanmak yeterli mi? yuvayı bir arada tutmak her iki eşinde sorumluluğunda olmalı diye düşünüyorum.sadece kadınların değil.kadının erkekle ilgilendiği kadar erkeğinde kadınla aynı derecede ilgilenmesi gerekli.o zaman evliliklerde sorunlarda azalır.paylaşım işte sorunların çözümünde yatan temel eksiklik bu bence.

eveet kesınlıkle ask ölüyo bu bı gercek yanı.evlılıkte heyecen ask ölüyo geriye sadakat tabı varsa ve sevgı kalıyoo..cunku hergun aynı evın ıcınde yasayınca banelleşıyoo

valla sevgide olmasa aşkta olmasa evlilikte hiç çekilir bişey olmazdı heralde... aşk bitebilir normaldir ama sevgi bitti mi fena evlilkte biter. tabi kişileri bağlayan herhangibir zorunluluk yoksa...

Aşk zaten belli bir süre sonra uçup gidiyo bide üstüne sevgidede azalma oluyosa o zaman iş kötü işte bundan sonra evlilik alışganlıktan ziyade zorunluluk oluyo bence a.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…