Evleneceğim kişi hpv

Ben sağlık ocağına gittim ve bugün gerekli bilgileri aldım. Buluşma riski ilişki olursa ve korunmazsak var ama aşıyı hemen yaptırdığım için (bana bulaşmadan önce aşıyı yaptırdımbir ilişkimiz yoktu) bulaşma riski düşük bir düzeyde ama tedavi sürene kadar dikkali olmam gerektiğini dile getirdi

bu rahatsızlığın ne kadar yaygınlaştığını güzellik salonlarından bile bulaştığını umarım biliyorsunuzdur. Doktorlar bu şekilde söylüyor
Güzellik salonlarında kullanılmış ve yeterli temizliği yapılmamış ürünler yüzünden bulaşıyor. Şantiyede işçilerle sevişmek = Güzellik salonunda g6 masajı, cilt bakımı, lazer epilasyon yaptırmak. Yani temas niteliği ve süresi olarak. Gerisini siz düşünün.

Güzellik salonlarında kullanılmış ve yeterli temizliği yapılmamış ürünler yüzünden bulaşıyor. Şantiyede işçilerle sevişmek = Güzellik salonunda g6 masajı, cilt bakımı, lazer epilasyon yaptırmak. Yani temas niteliği ve süresi olarak. Gerisini siz düşünün.
aynen öyle ya bir de havludan bulaşıyor falan diyenler var. Hpvli birinin orasına burasına sürdüğü havluyu sen de süreceksin de, öyle bulaşacak bilmem ne. Yahu %1 bile olmayan ihtimaller bunlar. Bu kadar güven fazla bence, emin olamazsın hiçbir zaman

nişanlınızın sizinle de cinsel teması olmadı değil mi. ilk sormak istediğim bu oldu, çünkü ciddi risk altında olursunuz bu durumda. ayrıca biliyorsunuz ki; siz ve sizin etrafınızdaki insanlara, kan yolu ile de geçiyor. kan verirken, ya da bir şey kesseniz, bir kan akışı olsa dahi.
Kan hastalığı degil cinsel birliktelik dışında da bir seyle bulasmaz buz gibi aldatmis

+1
Ağdada mesela deride yara açılabilir, zedelenme olabilir. Açık yara oluştuysa enfeksiyon kapmak olası.
Manikür pedikürde de aynı şekilde. Güzellik salonlarında bayağı temas var, yapılan işlemden kaynaklı gözenekler açılabiliyor, derinin bütünlüğü zedelenebiliyor.
Ama tuvalete girmekle kesinlikle eş değer değil.

Doktora gidip bugün bilgi aldım. Tabikide kimseye %100 güven duymam ama böyle rahatsızlığın sadece cinsellikle bulaşılmacağını biliyorum doktorlarda bu şekilde dile getiriyor zaten. Bana bulaşmadan beni uyardı ve aşıyı olduğumu dile getirdim. Bu kadar sert yorum yapmanız inanın yardımcı olmak dışında insanı üzüyor
Tamam sen neye inanıyorsan ona inan😂

2. koca bu. ama eskiye de yeniye de asla kocam da kocam olmam. kendime bile %100 güvenmezken, cunku insan bu yapmam der , beşer düşer lafı bosuna denılmemıs. dedıgım gıbı bır erkege mı guvenecegım %100. asla ve asla..
Bunu söyleyince hatalı biz oluyoruz ama maalesef zaman bizi haklı çıkarıyor

Hayır bi de sağlığınız söz konusu, ona hiçbir zararı olmayan şey sizi kanser edecek. Aldatma yoksa sıkıntı yok yaff evlenelim gitsin. Canınız bu kadar kıymetsizse yapacak bişey yok zaten, sanki 2 çocuğunuzun babası neyini bırakamıyorsanız artık.

Bunu söyleyince hatalı biz oluyoruz ama maalesef zaman bizi haklı çıkarıyor
bir insanı sevmek ya da güvenmek ile ... körü körüne sevmek, kuru inat yaparak asla yapmaz demek... bunlar çok farklı şeyler. o yüzden ben de anlamıyorum bazı kadınları, inanın. sevinin, güvenin ama asla %100 değil.

şu an yaşasaydı , 150 yaşında olabilirdi, köy yerinde yetişmiş bir kadındı, okuması bile yoktu. annemin babaannesiydi. onun bu lafını hiç unutmam ben . " yavrum, deniz yanar mı ? yanmaz diye düşünme. ki eskiden denizin yanmayacağından herkes eminken; bu kadın hep bunu dermiş. " o yüzden ben de asla %100 güvenmem, çünkü arkadaşımın eşi, 16 ay hapiste kaldı, nikahlı eşi dışında 40 yaşına kadar kimseyle olmayan biri falan. modern, eğitimli falan biri ama hayatındaki çizgisi bu. neyse kadın, onu bekledi 1,5 sene düşünün ve adamın ceza alıp almayacağı yani cezavinde kalıp kalmayacağı bile belli değildi ve buna rağmen kadın mücadele etti, uğraştı her konuda, ve adamı da sadakatla bekledi, boşanmadı. neyse adam evine döndü, kadın büyük travma sonrası tabi kötü bir psikolojideydi falan, kavgalar tartısmalar uzaklasmalar oldu. dogal olarak ozel hayatları da etkılendı ve aynı adam, utanmadan şunu demiş " yerimde başkası olsa, gozu dısarıya kayardı ama ben seni sevıyorum hem de benım ıcın yaptıklarını her kadın yapamaz, sana mınnetım saygım cok" yani adam utanmıyor bu kadın benı bekledı aldattı, ayda 3-4 kez sevıstık dıye ben bunu kadını mı aldatacagım, olacak ıs degıl bu demıyor yani. tam tersi aldatmadıgı ıcın kendını erdemlı goruyor, baksanıza cumlelerıne.

neden bu kadar uzun bır ornek verdım dersenız, daha maddı manevı bır hayat mucadelesı vermemıs, ten tene degmemıs, buyuk bır sınavdan gecmemıs ılıskısı olan bu bayan bıle, nasıl oluyor da nısanlım benı aldatmaz, ya da ben ılk olacagım evlenınce dıyebılıyor, anlamıyorum cıdden

bir insanı sevmek ya da güvenmek ile ... körü körüne sevmek, kuru inat yaparak asla yapmaz demek... bunlar çok farklı şeyler. o yüzden ben de anlamıyorum bazı kadınları, inanın. sevinin, güvenin ama asla %100 değil.

şu an yaşasaydı , 150 yaşında olabilirdi, köy yerinde yetişmiş bir kadındı, okuması bile yoktu. annemin babaannesiydi. onun bu lafını hiç unutmam ben . " yavrum, deniz yanar mı ? yanmaz diye düşünme. ki eskiden denizin yanmayacağından herkes eminken; bu kadın hep bunu dermiş. " o yüzden ben de asla %100 güvenmem, çünkü arkadaşımın eşi, 16 ay hapiste kaldı, nikahlı eşi dışında 40 yaşına kadar kimseyle olmayan biri falan. modern, eğitimli falan biri ama hayatındaki çizgisi bu. neyse kadın, onu bekledi 1,5 sene düşünün ve adamın ceza alıp almayacağı yani cezavinde kalıp kalmayacağı bile belli değildi ve buna rağmen kadın mücadele etti, uğraştı her konuda, ve adamı da sadakatla bekledi, boşanmadı. neyse adam evine döndü, kadın büyük travma sonrası tabi kötü bir psikolojideydi falan, kavgalar tartısmalar uzaklasmalar oldu. dogal olarak ozel hayatları da etkılendı ve aynı adam, utanmadan şunu demiş " yerimde başkası olsa, gozu dısarıya kayardı ama ben seni sevıyorum hem de benım ıcın yaptıklarını her kadın yapamaz, sana mınnetım saygım cok" yani adam utanmıyor bu kadın benı bekledı aldattı, ayda 3-4 kez sevıstık dıye ben bunu kadını mı aldatacagım, olacak ıs degıl bu demıyor yani. tam tersi aldatmadıgı ıcın kendını erdemlı goruyor, baksanıza cumlelerıne.

neden bu kadar uzun bır ornek verdım dersenız, daha maddı manevı bır hayat mucadelesı vermemıs, ten tene degmemıs, buyuk bır sınavdan gecmemıs ılıskısı olan bu bayan bıle, nasıl oluyor da nısanlım benı aldatmaz, ya da ben ılk olacagım evlenınce dıyebılıyor, anlamıyorum cıdden
Ben de belirttim,otuz senelik evli insanlar dahi aldatılabiliyor(kadın-erkek artırımı olmaksızın)
Allah herkesin yuvasına huzur versin,diyebileceğim bu ❤️

aşıyı hemen yaptırdığım için (bana bulaşmadan önce aşıyı yaptırdım bir ilişkimiz yoktu)
Burda kendinizle çelişiyorsunuz farkında mısınız? Nerden eminsiniz size bulaşmadığına? Bir ilişkimiz yok o yüzden bulaşmadı diyorsunuz. Eee ozaman nişanlınıza nasıl bulaştı? Onunda bir ilişkisi yok ya hani??? Ortak alandan size de bulaşmış olamaz mı? Nisanlinizla ortak alanlarda 6 senedir berabersinizdir illaki??? Yoksa ortak alandan bulaş olayı sadece erkeklere mi mahsus?

İllaki senelerdir elele dizdize olmuş, sarmaş dolaş gezmişsinizdir, öpüp koklaşmışsınızdır ortak alanlarda. Nişanlınız inşaatta işçilerle bunların hiçbirini yapmadığını öngörmemize rağmen bulaşmış, size neden bulaşmasın???

Son düzenleme:
Burda kendinizle çelişiorsunuz farkında mısınız? Nerden eminsiniz size bulaşmadığına? Bir ilişkimiz yok o yüzden bulaşmadı diyorsunuz. Eee ozaman nişanlınıza nasıl bulaştı? Onunda bir ilişkisi yok ya hani??? Ortak alandan size de bulaşmış olamaz mı? Nisanlinizla ortak alanlarda 6 senedir berabersinizdir illaki??? Yoksa ortak alandan bulaş olayı sadece erkeklere mi mahsus?

İllaki senelerdir elele dizdize olmuş, sarmaş dolaş gezmişsinizdir, öpüp koklaşmışsınızdır ortak alanlarda. Nişanlınız inşaatta işçilerle bunların hiçbirini yapmadığını öngörmemize rağmen bulaşmış, size neden bulaşmasın???
Biz farklı şehirlerde yaşıyoruz nişanlımla. Bu rahatsızlık 2ay önce oldu, ortak bir evde yaşamadık bu sürede. Ben de her hangi bir belirti bir durum yok bulaşmadığını bu yüzden söylüyorum. Bugün doktora gittiğimi de belirtmek isterim o yüzden rahat bir açıklama yapıyorum.

Biz farklı şehirlerde yaşıyoruz nişanlımla. Bu rahatsızlık 2ay önce oldu, ortak bir evde yaşamadık bu sürede. Ben de her hangi bir belirti bir durum yok bulaşmadığını bu yüzden söylüyorum. Bugün doktora gittiğimi de belirtmek isterim o yüzden rahat bir açıklama yapıyorum.
Yanlış düşünüyor, herkes açıklama yapmasına rağmen bu yanlışa devam ediyorsunuz. Pek bilgim yok hastalık hakkında ama sizde belirti göstermesi hemen olmayabiliyor, sanırım vücut direncinin düşmesi vs lazım. Belirti göstermesi aylar hatta yıllar sürebiliyor sanırım. Kaldı ki rahatsızlık 2 ay önce olmamış, o öğrenmiş belki de yalan daha önce öğrendi vs.

Sonuçta sizde kansere kadar ilerleyebilecek bir hastalığı çok ama çok hafife alıyorsunuz. Habire doktor doktor diyorsunuz da, eşi ve kardeşi doktor olan 2 üye mesaj yazdı, " biz doktorlar böyle böyle söylüyoruz" demişler, farkına varın olayın ciddiyetinin.

Yanlış düşünüyor, herkes açıklama yapmasına rağmen bu yanlışa devam ediyorsunuz. Pek bilgim yok hastalık hakkında ama sizde belirti göstermesi hemen olmayabiliyor, sanırım vücut direncinin düşmesi vs lazım. Belirti göstermesi aylar hatta yıllar sürebiliyor sanırım. Kaldı ki rahatsızlık 2 ay önce olmamış, o öğrenmiş belki de yalan daha önce öğrendi vs.

Sonuçta sizde kansere kadar ilerleyebilecek bir hastalığı çok ama çok hafife alıyorsunuz. Habire doktor doktor diyorsunuz da, eşi ve kardeşi doktor olan 2 üye mesaj yazdı, " biz doktorlar böyle böyle söylüyoruz" demişler, farkına varın olayın ciddiyetinin.
yorumunuzu cidden çok beğendiğim için teşekkür etmek istedim ve ayrıca bir örnek vermek istedim.

çok büyük bir olaydan sonra yaklasık 3 sene once cok agır zona gecırdım ve tamamen genıtal bolgemdeydı, wc bıle cıkamadım, legene oturdum afedersınız, ben ne amelıyatlar olmus bırıyım ama boyle agrı gormedım. neyse cok sukur gectı. 1 sene hıc olmadı hatta. sonrakı sene, cok yorulsam, cok uzulsem , kısacası bagısıklıgım ne zaman dusse, kucuk de olsa halen zona cıkabılıyor ben de. yanı benzer bır hastalık degıl belkı ama vucuda gıren herpes adlı vırus turlerının ozellıkle, yanı ucuk gıbı , su cıcegındekı gıbı vıruslerın bıle vucuttan atılmadıgı kesın.

ben bu virusu, esımden kaynaklı yasadım yasadıgım uzuntu ve travma. sımdı ben konu sahıbıne soruyorum Allah korusun HPV olursa ya da daha ılerıye bıle gıtse ne olacak. ben esıme halen kızıyorum, cınsel bır hastalık olmamasına ragmen, senın yuzunden o agrıyı cektım, senın yuzunden halen bu agrıyı zaman zaman yasıyorum dıye onu sucluyorum, o kimi suclayacak, hastalıgı bile bile onunla evlenıp allah korusun yakalandıgı ıcın kendısını mı yoksa karsındakını mı... ya da suclasa ne olacak, o saatten sonra.

X