evlendikten bir ay sonra esimin baska bir kadindan baba olucagini ögrendim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
cok tsk ederim. Yasa olarka maalesef fazla bisey yapamiyorum. Kendi gelirim yuksek oldugu icin ondan mafaka alamiyorum, daha dogrusu kanunen o cocuk ve annesi benim onumde nafaka olayinda. Yasal olarak bile haklarim kadindan sonra geliyor

Sen de nafaka alabilirsin mağdur olduğun için ama bence lüzumsuz. Boşandıktan sonra adamın parasını yemek bana mantıksız geliyor. Yasal olarak hakların kadından sonra değil çocuktan sonra geliyor.

Sizi böyle güvensiz yapan şey ne bayanlar? Herkes anlamak yerine hesap sorma altında birşey aramaya koşmuş. Kız derdini açmış insanların derdini dinliyor. Böyle insanlar yok mu işte bu kadar şerefsiz oldukları için profesyelce işlerini yürütüyorlar. Biri eğlence biri evlence. Aynı dizi yok mu? Hayat bilmem nesi? Gelin bir bu yana bi de suriyelilerin gelmesiyle açılan gizli 2.evleri görün. Umulmadık insanlar neler yapıyor. Kusura bakmayın camiyi çalan çok güzel kılıf hazırlıyor...

Ya arkadaşlar daha geçenlerde bir gurbetçi ailenin düğünü oldu. Maldivlere balayı ve 30 bin tl değerinde bir yüzük hediye edilmişti. Kiralık limuzinler falan bizat şahit oldum. Neden bu kadar takıldiniz? Sırf kıskançlıktan bir kadının başına gelen acıları es geçip sabote ediyorsunuz.

30 bin liralık pırlanta ve maldiv tatili abartı şeyler değil zaten. Bunu özel bişeymiş gibi belirtmesi tuhaf geldi. Türkiyede özel sektörde çalışan iki beyaz yakalı zaten 30 gibi evleniyorsa bunları yapar. Hele ailelerin durumu az iyise çok rahat.Konu sahibi bunları eşinin değer göstergesi gibi anlatmış ona takıldı insanlar.

Ya arkadaşlar daha geçenlerde bir gurbetçi ailenin düğünü oldu. Maldivlere balayı ve 30 bin tl değerinde bir yüzük hediye edilmişti. Kiralık limuzinler falan bizat şahit oldum. Neden bu kadar takıldiniz? Sırf kıskançlıktan bir kadının başına gelen acıları es geçip sabote ediyorsunuz.
Bizim dugunde 900 kisilikti. Yapilan okadar seyi saymadim bile dedigniz hibi konu bu degil. Yukaridaki maldivleri yuzuk felan yazdim oda eimim bana davranisini anlatabilmek icindi.

30 bin liralık pırlanta ve maldiv tatili abartı şeyler değil zaten. Bunu özel bişeymiş gibi belirtmesi tuhaf geldi. Türkiyede özel sektörde çalışan iki beyaz yakalı zaten 30 gibi evleniyorsa bunları yapar. Hele ailelerin durumu az iyise çok rahat.Konu sahibi bunları eşinin değer göstergesi gibi anlatmış ona takıldı insanlar.
Aynen cok tsk ederim

Bizim dugunde 900 kisilikti. Yapilan okadar seyi saymadim bile dedigniz hibi konu bu degil. Yukaridaki maldivleri yuzuk felan yazdim oda eimim bana davranisini anlatabilmek icindi.

900 kişilik düğün yaptınızsa kalabalık bir Aileniz var. Benim düğünüme gelecek 100 kişiyi ben zor topladım da :-) aileniz adama bir şey yapmadı mı?

O suriyelilerle ikinci eş duydum ben de..Bizim burda yoğunlar.

Sen de nafaka alabilirsin mağdur olduğun için ama bence lüzumsuz. Boşandıktan sonra adamın parasını yemek bana mantıksız geliyor. Yasal olarak hakların kadından sonra değil çocuktan sonra geliyor.
Hayir kadindan da sonra cunki kadina kadin calisamadigi icin 3 yil boyunca nafaka odemesi gerekiyor. Avukatim boyle dedi. Batsin o pisligin parasi cok sukur muhtac degilim.

900 kişilik düğün yaptınızsa kalabalık bir Aileniz var. Benim düğünüme gelecek 100 kişiyi ben zor topladım da :-) aileniz adama bir şey yapmadı mı?
Hayir benim ailem turkiyede yasiyor. Hepsi onun ailesidi bizden varsa varsa 200-250 kisi oda arkadas tanidik felan. Yapmadilar allh buyuk diyip sabretiler. Sadexe oglan kardesimi tutmakta zorlandik

Ya evet ailenin belalı erkekleri olacakkk.Bak bakalım sana yanlış yapabiliyorlar mı!?
Aman korkuyla mı zararı dokunmayacak boşversene..
Allah görüyor haksızlığı.Ama olsa fena olmazdı...İnsanlar korkuyla saygı duyuyor olmuş..
Bence adam gitmemeliydi..Ama konu sahibi affedebilir miydi bilmiyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X