Evlendik ve Bitti....:(

ben kendi adıma savaş baltasını bile, kılıçları kuşan dediğimi zannetmiyorum. evet evlilikte herkesin kendine ayırdığı zaman tabiki olmalı bu tartışılmaz ..ama ben evin ayrı bi odasında tv izleyip yada üstümü giyinip dışarı çıkıyorum istresen peşime takıl oyunlarının sadece kadını yıpratıcağını düşünüyorum... neden hep kadınlar erkeklerin önünde takla atmak zorunda, ilginin sevginin daha fazlasını beklemek suçmu,günahmı.. ruhunu doyuramayan kadın eninde sonunda kendine küçük bi dünya yaratıp, yarattığı ilizyonun, yalanın içinde yaşamak zorundamı.. aşk diye birşey var, sevgi, paylaşmak diye biir şey var sevgilinin gözüne bakıp iki kadeh şarap içip güzel şeyler duymak var... kadının dünyasını merak etmeyen ne hissettiğini ne düşündüğünü önemsemeyen bir adam ve benim ilgiye ihtiyacım var diye bağıran bir kadın, erkeğin dünyasına girmek için çırpınan bir kadın, ne yaparsa yapsın biraz anlayışı zamanı ve kafa patlatmaya değecek bir adam! öylemi..... benim hayatta öğrendiğim tek bir şey varsa oda şudur, gerçek sevgide mücadele olmaz! ite kaka her şey yürür tabii ama gerçekten istediğiniz bumu?

harikasin... budur..dusuncelerim tamamen bundan ibarettir..tamam kararliyim,mesafe..mesafe istiyorsa mesafe..ama mutlu olmayacagim olamayacagim,cunku istedigim evlilik bu degildi...

arkadaslar hepiniz kendinize gore cok guzel yorumlar yapmissiniz,sagolun...
kiminiz o oyle yapiyorsa sen de oyle yap,kendine don derken,kiminiz hayir sen oyle yapma,israrla ilgini goster diyorsunuz...
arkadaslar ben zaten 8 aydir israrla ilgi gostermeyi denedim. o ilgisiz kalsa da,ben her eve gelisinde onu guzel kiyafetler,gulen bir yuz,bakimli saclar,makyajli bir yuz ve super guzel yemeklerle karsiladim. inanin.. ne lazimsa yaptim..cok guzel de konustum,ne istedigimi ne kadar uzuldgumu,herseyi..herseyi soyledim..iylikle de soyledim,aglayarak bagirarak da,..hatta ona vurdum bile,cildirdigim anlar oldu... sirf bu yuzden huzursuz kadin olarak bosamak istedi beni..bir arkadas " sana gidersen git diyecek hali yok ya " demis,onu da dedi.bosanmaya kararliydi,ailesi filan vazgecirdi.dusunun tek sucum ona bagirmak ve dayanamayip vurmakti(ki o da bana vurdu fazlasiyla) ki ben yaptigimdan utaniyorum,insan kocasina el kaldirmaz..ama inanin aglamama bile musade etmedi,ben aglarken hakaretler etti... "ne var ne agliyosun sen gerizekali misn,yorgunum uyuyorum diye aglanir mi salak" gibi cumlelerle beni cildirtti...sakin kocaniza el kaldirmayin,yaptigi butun eziyetler yokoluyor,siz elkaldiran kadin olarak haksiz duruma dusuyorsunuz...

simdi o ilgilen kocanla diyenler... hala ayni fikirde misnz????

bir süre annende kalmayı bir kaç gün uzaklaşmayı deneybilirmisin?hiç arama yazını okuduktan sonra seni daha iyi anlaybildim.sürekli mücadele etmek seni hayli yormuş.ablam evli benim eşi gelir pc başında oturur ya tv izler horlayarak uyurdu.ben kalmaya gittiğimde buna birebir şahit oldum.iki satır enişte vs konuştuk ardından horlama sesi.ablam filmler alırdı bak uyuma ne olur derdi mısırlarına kahvesıne kadar yapardı kavga kıyamet ıkı gun sonra gene baslıyordu.ablam çıktı geldi hemen herkes a bu sebebten boşanılır mı diye konu komşu üzerlerine düşmediği halde yorumda bulundu geri gitti barıştılar enişte ile.sonuç yuva kurtulsun diye yapılan bir çocuk.gündüz iş yerinde parçalanan akşam evinde koşturan bir anne ,ilgisiz baba aynı sofrada yemek yemekten kaçan iki insan.çocuk yapma uzun süre biz dedik ablama dinlemedi.hep ilgi göstermişsin demekki buna alışmış.bakalım sen çekilince ne yapacak.ablam şimdi kavga etsinler açmaz telefonu .umursamıyor artık üzmüyor canını.sende üzme canını.dilerim düzelir baktın düzelmiyor hiç bir şey senden kıymetli değil.

neler duymadim ki... flort doneminde ailesi hic istemediler,farkli aile yapilarimiz vardi..ben ilk zamanlar ayrilalim istemiyorlar bile dedim,cunku ilk zamanlar asik degildim esim benim pesimdeydi... olmaz dedi,neler yapti... ayrilamadik...evlendik beni asagilamadigi hicbir nokta kalmadi...bazilari :

- bana sana yaptigim guzelliklerin gururunu hissettirmiyorsun,nankorsun.geldigin evde Lcd tv var miydi,bak ben aldim sana (ben onun ilgisizliginden bahsederken,yani manevi birseyden,onun verdigi cevap buydu.sanirim Lcd Tv almayi ilgi saniyor)

- gobegin iki kat oldu ! kocakari gibi oldun(yalan yok,sinirliydi bunu soylediginde,o sinirliyken herseyi soylemeye hakki var ama benim oyle bir hakkim yok.onun soyledikleri hep unutuluyor,ama benimkiler aslaaaaa)

-sen de ailen de beni haketmiyorsunuz (ailem onu hep sevdi,birgun kotu soz soylenmedi yuzune...flort doneminde annesine kizdi eve gitmedi sokakta kaldi,annem onu sevdiginden gelsin burda yatsin bile dedi..)

- ben ona ,bosanmak istedigini bagira bagira soyledigi noktada ' senden sonra dunyanin en mutlu insani da olacak olsam,yine de seni istiyorum,seviyorum" dedim.onun verdigi cevap suydu " senden sonra surunecegimi bilsem yine de seni istemiyorum "senağlama

ve daha bircok sey... duysaniz bilmiyorum ne dusunursunuz...

ilgiymis... ben o kadar gururlu bir insanim ki,birakin bana laf soylenmesini,surat yapilsa birdaha o kisiyle muhattap olmam...hayatimda ilk kez bu kadar ezildim,asagilandim.nerdeyse kendime olan guvenimi kaybedecektim,ama hayir... kusura bakmayin erkegine her durumda iyi davranan bayanlar,sizlere saygim sonsuz..ama ben ilgi adina elimden ne geliyorsa yaptim,hep asagilandim.. artik istesem de yapamiyorum,artik ilgi de istemiyorum,evliligimin en guzel aylari heba oldu... cok kiskanc biriyim,adam balikesire gitti aramadim bile,nasil durabildim ben bile sasiyorum kendime.ustelik aramak icin dayanilmaz bir istek de duymadim eskisi gibi... bitti mi acaba bilemiyorum...sevgiler

Olayların iç yüzünü son yazdığın yazı ile beraber yeni yeni anladım desem inanır mısın canım...

Gerçekten yeni yeni anlıyorum yaşadıklarının boyutunu ...

Ben kesinlikle bu olanlardan sonra alttan alma taraftarı değilim...

Kocaya her koşulda ilgi ve sevgi mi :1no2: Benim yaptığım da bu değil , olamaz da...Bu kadınlık gururunu zedelenmekten başka bir işe yaramaz çünkü... Onu değiştiricem diye kimse gururundan

olmamalı da ... Bu hakaretler karşısında ilgi olmaz , o seni lcd tv ile mutlu etmeye çalışırken ilgi olmaz, "seni istemiyorum " derken ilgi olmaz ...ılgi , karşında hakeden ve değecek birine sunulmalı...

Canım bir daha" seni istemediğini" belirtirse , canını acıtmak için veya sinirden vs vs her ne sebeple olursa olsun kayıtsız kalma... Sen de ondan uzaklaş , aklı başına gelsin...

lcdyi afedersin konusacam simdi göbekliysem ona ne ya ıster sıfır beden olurum ıster gobeklı ..benım kısılıgımı ruhumu sevsın once....ony ıl sonraya mumya halımle aynı klamyacagıma gore..alısmalı..dgumda yapabılırsın....kıloda alabılırsın bu sebeble...bence yapacagın sey su olsun bekara karı bosamak kolay derler ama bu durumda kafan daha rahat edecek gıbı canım :)calıs atanmaya bak hayatını kurtar...en azından kendını dınlersın her seyden herkesten uzakta ..sakın ablam salagı gıbı olma calsııp kazanıp maası adamın elıne verme aman benı sevsın dıye

açıkcası bende son yazını okuduktan sonra farklı şeyler yaşadığını düşünüyorum..
tek diyebileceğim mesafeni korumaya devam et ve onu memnun etmek yerine artık kendin için bişeyler yap..

Ahh çikolatacım ahhh..:1hug:
Tüm öfkeni kusmuşsun..
Sana olan sevgimi biliyorsun,o yüzden bu konuya çok yorum yazmak istemedim..
Bir şey derim kalbini kırarım diye korktum inan..:çok üzgünüm:
Sadece dualarım seninle bunu bil..
Çok mutlu ol inşallah..:Saruboceq:

iyi sen şimdiye kadar dayanmışsın...sana yaptığı şeyler çok gurur kırıcı,aşağılayıcı.insan sevdiğinin üzülmesine bu kadar kayıtsız kalabilir mi?anlayamıyorum.kocan tek kişilik yaşıyo hayatını sanki,büyük konuşmalar yapmak istemıyorum ama gerçekten iyi dayanıyosun.Allah yardımcın olsun :teselli:

:asigim:tam kendi derdimi yazıyım derken senin yazınla karşılaştım hayatım.hatta aa ben nezaman yazdım dedim.....yani aynı duyguları yaşıyan sen deilsin üzülme.. kader arkadaşların var yani.benim kocamında dünyası sabah 7 iş akşam eve gelip yemek yiyip saat 21 dedinmi yatar.ben 1.5 senelik evliyim ve kaç kere konuştum.1 2 hafta düzeliyo hopp yine aynı.artık saldım yakasını biliyomusun biz bunları kafaya taktıkça onların yaptığı herşey batıyoo.yanlış anlama ama yapıyormusun bilmiyorum ama fikir olsun diye söylüyorum bir akşam şöle güzelce giyin sofra hazırla... bak bakalım bişey değişcekmi...kendine çk ii bak hayatım biz onlar için gelmedik dünyaya..........VE BİZ KADINLAR HERŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIKIZ ERKEKLER BUNU TAM YAPAMASADA

canım son yazdıkların daha acıklayıcı oldu hepımız adına sanıyorum ki.kaçan kovalanır unutma kendını ezdırme canım eger hakaret vs etmeye devam ederse yada senı ıstemedıgını soylerse altta kalma derım ben nasıl bır ıstır bu anlamıyorum artık evlilikten korkuyorum baslangıcta cok asıktık vs vs zor kavustuk la baslıyo ılıskıler sonra bır kısmı kotu bıtıyo cok uzuluyorum hersey kızı alana kadarmı yanı ? ALLAH herkesin yuvasını mutlu huzurlu etsın ınsallah çikolatam sennkinide inşallah çokkkkkkkkkkkk mutlu olursun eşin bir an önce toparlanır ınsallah

arkadaslar hepiniz kendinize gore cok guzel yorumlar yapmissiniz,sagolun...
kiminiz o oyle yapiyorsa sen de oyle yap,kendine don derken,kiminiz hayir sen oyle yapma,israrla ilgini goster diyorsunuz...
arkadaslar ben zaten 8 aydir israrla ilgi gostermeyi denedim. o ilgisiz kalsa da,ben her eve gelisinde onu guzel kiyafetler,gulen bir yuz,bakimli saclar,makyajli bir yuz ve super guzel yemeklerle karsiladim. inanin.. ne lazimsa yaptim..cok guzel de konustum,ne istedigimi ne kadar uzuldgumu,herseyi..herseyi soyledim..iylikle de soyledim,aglayarak bagirarak da,..hatta ona vurdum bile,cildirdigim anlar oldu... sirf bu yuzden huzursuz kadin olarak bosamak istedi beni..bir arkadas " sana gidersen git diyecek hali yok ya " demis,onu da dedi.bosanmaya kararliydi,ailesi filan vazgecirdi.dusunun tek sucum ona bagirmak ve dayanamayip vurmakti(ki o da bana vurdu fazlasiyla) ki ben yaptigimdan utaniyorum,insan kocasina el kaldirmaz..ama inanin aglamama bile musade etmedi,ben aglarken hakaretler etti... "ne var ne agliyosun sen gerizekali misn,yorgunum uyuyorum diye aglanir mi salak" gibi cumlelerle beni cildirtti...sakin kocaniza el kaldirmayin,yaptigi butun eziyetler yokoluyor,siz elkaldiran kadin olarak haksiz duruma dusuyorsunuz...

simdi o ilgilen kocanla diyenler... hala ayni fikirde misnz????

canım ben yaşadıklarımı anlattım ki belki sana yararı olur diye....
biz evinizin içinde yaşanılan ayrıntıları bilemeyiz tabiki.... ilk mesajına dayanarak aynı şeyleri yaşadığımızı düşündüm.. hatta ben de senin gibi , eşimle bir ömür sürdüremeyeceğime karar verdim ama bir türlü boşanamadım..aynı evde yaşadıkça, evli kaldıkça herşeyi daha fazla batmaya başladı gözüme... yalnız bi fark var, hakaretler eden o değil bendim.. sürekli hakaret ediyordum , eleştiriyordum.. çünkü nasıl olsa boşancaz diyordum.... şu anda güzel, oldukça seviyeli bir evliliğimiz var.... evlilik biraz fedakarlıkta istiyor maalesef.. bu; kendini kasma ya da kendinden ödün verme anlamına gelmiyor.. ve bunun olması da şart.. "ben buyum , o beni böyle kabul etsin" dersen, sen de onu hiçbir şekilde eleştirmemen gerek... eşler birbirine saygı duymadıkça ve ayak uyduramadıkça evlilikler yürümez..

evliliklerde;
...ya çok mutlu başlıyor, zamanla farklılıklar ortaya çıkıyor...
...ya çok zıt iki karakter olduğunuzu düşünürken , zamanla orta noktaları bulmaya başlıyorsunuz..
...yada iki taraf ta kesinlikle uzlaşma çabası göstermiyor ve evllikler bitiyor....

bence sen de kafanda bitirmişin bu evliliği... eşin de aynı şekilde.... eğer birbirinize bir fırsat daha vermek isterseniz en kısa zamanda bir aile terapistine gitmelisiniz ve ya daha fazla birbirinizi yıpratmadan boşanma davası açmalısınız....

şimdi küfretcem bu ne ya. bu ilgisizliğin bi milyonda birini bi kadın yapmış olsa adam aldatmıştı, herkes de ilgisiz olduğu için kadını suçlamıştı. ne biçim memlekette yaşıyoz be!!!

İlgilenmiyorsa sen ilgilen diyenlerden biri de bendim. Her şeye rağmen katlanma diye bir şey benim için de söz konusu olamaz. İlk yazdıklarınla ilgili yazılmış yazılardı.Eşim de felaket sinirli ama bana küfür değil, sesini bile yükseltemez. Çünkü böyle birşey yaptığında arkama bile bakmayacağımı bilir. Ben de bir kere hayır dediyse 2. kez üstelemem. Yani adımlar karşılıklı atılmalı, tek taraflı olursa nereye kadar.
Şimdi sen ve okuyanlar bana kızacaklar ama son anlattıklarına göre eşin seni haketmiyor canım. Ama bir yerde ondan vazgeçmeyeceğini yüzüne de söylediğini yazmışsın. O halde yine fedakarlığın büyüğü sana düşüyor. Yani mesafe de ömür boyu olmayacağına göre bir şekilde düzene koymak gerekir.

merhaba kizlar,
size bugun yasananlari anlatacagim,bu sondu sanirim...

esim balikesirdeydi is icin biliyorsunuz.bugun oglen 12.00 gibi aradi,"ben feribottayim,geliyorum askim sen napiyosun" dedi. " hazirlaniyorum sinemaya gitmek icin" dedim... " beni bekle mutlaka beraber gidelim" dedi.ok dedim... onu balikesirdeyken hic aramadigim ve o aradiginda da mesafeli konustugum icin bana cok iyi konusuyordu.hatta dedi ki,sen beni ozlemedin mi hic ,ben de hayir dedim,ama gulerek...resmen delirdi ona mesafeli davrandgm icin... iste "askim sen beni ozlemediysen doneyim ben geri(ben donersen don diyorum gulerek) ...agzimdan zorla onu bekledigim lafini aldi... neyse geldi,sahilde kayaliklara oturduk,cerez aldik,ben hem gulec hem onunla ilgilenmiyorum,fazla konusmuyorum filan...bu surekli elimi tutuyor,tutsana elimi diyor filan...uzatmayayim,yemek yedik,hatta annemlerin yeni evi icin hediye aldik gidip..tam sinemaya gidiyoruz, sen de bugun bir uyuzluk var dedi kafamçokkarıştı bir iki laf daha soyledi buna benzer,fisekledi beni..tabii dayanamadi o hallerime,umursamiyorum seni gibi bisiler soyledi.ben de seni umursamiyorum,gordun aramadim hic seni dedim(napayim kizlar zorla laf istedi) catladin meraktan dimi dedi,kizarak.ben de yoooo hic de oyle olmadim,olsam arardim dedim.cildirdi..laf nasil geldi suan hatirlayamiyorum ama islerinin yogunlugu yuzunden bana vakit ayiramadigini soyledi,ben de hali saha macina gittin ama sonucta bu tarz kendi zevklerine vaktin var senin dedim. bir anda cildirdi,laf sokma,iste sen boylesin,herseyin icinse si..iyosun,seninle bisey yapilmaz tarzi seyler soyleyince ben iyice nefret ettim,koptum artik...beni orda birakti gitti,aksam saat 19.00 hava kararmis,telefonlari da benim cantamda...bindi arabasina gitti.aradan 20 dk gecti ablasinin telefonundan aradi... konusma aynen soyleydi

-alo ben adem..telefonlarimi ne zaman getireceksin?
-getirmeyecegim eve gidiyorum ben
-iyi gelip alirim o zaman ... YARIN DA SENI BOSUYORUM :1shok:

..................suan evdeyim,tamam,keske kendimi tutup ona hicbisey soylemeseydim,keske sitem etmeseydim de boyle olmasaydi..ok hatami kabul ediyorum...ama kizlar dusunun,bir laf yuzunden kadin bosanir mi? aksamin bir vakti ortada birakilip gidilir mi? temcit pilavi gibi surekli bir bosanma lafi,bugun duymasam yarin obur gun en ufak lafimda yine duyacaktim demek ki..bu ne ya,cocuk musn sen?istiyor ki hic sesim cikmasin,onun istedigi gibi olmam mumkun degil,oyle biri var mi Allah askina? oyle bir kadin var mi??

ne diyorsunuz??

off offfyapmamalıydım fln demıssın ama ben senın yerınde olsam bende dayanamaz derdımm bılıyormusun?
sen onun duzelmesını ıstıyorusun sanırımm bosanmak ıstıyormusunn ?

off offfyapmamalıydım fln demıssın ama ben senın yerınde olsam bende dayanamaz derdımm bılıyormusun?
sen onun duzelmesını ıstıyorusun sanırımm bosanmak ıstıyormusunn ?

isteyip istememekle alakali degil artik canim...mecburum ben buna... son olayda ona cok yalvardim,yuvamiz dagilmasin diye...ama iki tarafin da istemesi gerekiyor o yuvanin dagilmamasini degil mi? en ufak olayda bu lafi soylerse,her defasinda nasil yalvarabilirm? benim de bir onurum gururum var,yaziktir yaa,sastim kaldim resmen...gunduz nasildi,sonra ne oldu....

evlı degılım ama cok ıyı anlıyorum senı ve ınanmıcaksın belkı ama ben bekar olmama ramen bazen senın yasadıklarına maruz kalıyorum hatta :KK43:
kac yasındasın sen cnm?

X