Evlendik ve Bitti....:(

Geçmiş olsun canım benim... Umarım annen en kısa zamanda en acısız bir şekilde atlatır hastalığını.... Onun ve senin için bol bol dua edeceğim... Kendine dikkat et tatlım....

hilalciğim kusura bakma ben artık yorumda bulunmicam baksana etkiliyormuşum seni bundan sonraki hayatında mutlu olursun inş canım annen içinde çok dua edicem hoşçakal

kötükedihüsoevliliğin basit bir kurum olmadığını sizin kadar bende çok iyi biliyorum ayrıca ben hilalin kafasını neden karıştırayım zaten oda aynı şeyleri söylüyor dikkatli okursanız görürsünüz ben onun bundan sonra da üzülmemesi için söylüyorum çünkü aynı şeyleri yaşıcağını kendisinin yazdıklarına göre yazdım ben ayrıca eşini tanımama gerek yok değişiceğine dair hiç bir olumlu bişey yok ayrıca bırakında istediğimiz yorumu yapalım hilal aklı başında bir kadın siz tasa etmeyin benim yazdıklarımdanmı etkilenicekkötükedihüsoü
ben böle bi tavırla asla muhattap olmam
ve burası bizim polemik topiğimiz diil lütfen daha fazla uzatmayalımm
konu sahibini üzmenin bi anlamı yok anacım damammııŞeniza.s.

istesenizde zaten muhattap olamazsınız benimle ayrıca benim yorumumu alıntı yapıp yorum yazan sizsiniz uzatmıyorum çünkü hşlalin konusunun kapanmasını istemem canımmmmŞeniza.s.

ayy ayy bel fıtıgıı çok nalet bi hastalıkk
dikkat edecekk
dikkat edecekk
zorr günler bekliyor anneni ama keliteli bir yaşam için bu günlerini dinlenerek geçirmesini ve asla agır kaldırmamasını tavsiye ediyorum
çeken biri olarak ...

bu ara cnm kimi erkek böyledir bir arkadaş demişyaa alışıyor insan diyee yaa alışacalsın yada belki çabanla degişirr
inşallah istedigin gibi olurr herşey

ahh arkadaslarim,canlarim yapmayin...
sevgili kanne ve izabella...neden boyle yapiyorsunuz? hakikaten uzuldum.
su 3 gunluk dunyada hic birbirmizi kirmanin anlami yok...
izabella ne demek bir daha yorum yapmayacagim benneyaptımki
askolsun birdaha duymayayim boyle seyler. herkes her yorumu yapsin diye elimden geldigince objektif anlattim herseyi...
kendi hatalarimdan da bahsettim,esimi kotulemedim sadece...
benim buraya yazmaktaki amaclarim,yanimda kimsenin olmadigi zmanlarda desteginizle ayakta kalabilmek ve
bu kadar cok kadinin uye oldugu bir sitede yasadiklarimi istatistige koymak... yani daha cok ne gibi dusunceler var,bircok kadinin ortak dusuncesi neydi benim yasadiklarimla ilgili.?
mesela buraya yazan arkadaslarimin %85 i esimin bencil ve evlilik sorumlulugunu alamadigini yazdi...
gercekten de oyle...demek ki ben dogru anlatmisim ki,dogru yorumlar gelmis...
hic merak etmeyin,beni ne olumlu ne olumsuz etkilemez burdaki yorumlar.yani yapacaklarimi etkilemez...cok cok degerli buraya yazdiklariniz,hepsini harmanliyorum ve kendi dusuncemi de katip hareket ediyorum...

kanne... esim evde... ben cok yorgundum,ayaklarim agriyordu,hastanede kosturmaktan.
esim geldi,oylesine bir kahvalti koydum ona,yorgundum bisey yapamadim.
sonra koltuktaki battaniyemin altina gomuldum.
yemegini yedi,oda geldi yatti yanima...:1closedeyes:
bu arada laf arasinda sunu soyledi ; eger bana dogumgunum icin bisey yapsaymis,ben mutlu olmazmisim...cunku bekliyormusum.beklemedigim biranda yapmak istermis -tatlicadiarzu-
normal davraniyor,ama gun gectikce daha yakinlasiyor bana...
ben ayniyim.ne soguk ne cok ilgili... icimden gelen de bu.cunku henuz ondan bisey gormedim,yapay davranamiyorum sevgili kanne. ben de sicak davranmak isterim ama ...zaman ...zaman lazim bana

ben cok sevındım canım. bıtırmek kolay tamır etmek zordur. umarım herşey gönlunuzce olur. eşının burnu surtulmuştur bence. ama yenıden aynı şeylerı yaşamamak için artık yenı ve temız bır sayfa açın derım. artık onurunuzu kırmayın bırbırınzın, bagırmadan sevıyeyı duşurmeden kavga edın ve cok konuşun tatlım. hıç bır pürüzü arkaya atmayın konuşun bıtsın.kararlar alın. evınıznı en kıymetlı hazınesı huzurdur arkadaşım. ben cok sevındım gerçekten. bıten herşey bende huzun yaratır. ben ıçınde göç eğilimi olmayan, sabıt ve zoru tercıh eden bır kadınım. ben olsam ben de şans verırdım. acılar sızı olgunlaştırmıştır dılerım. sevgıler

Yanılmıyorsam pazar gecesiydi bu mesajını gördüğümde,gerçekten ilk okuduğum anda etkilendim ve akşamki en son yazılmış mesaja kadar okudum hep içimde umarım güzel sonuçlanmıştır umudu taşıyarak.her yazdığın mesaj her anlattığın olay daha olumsuz olmasına rağmen ben bu işin olumsuz sonuçlanacağına hiç inanmadım neden bilmiyorum.o nedenle hep bekledim cevap yazmak için çünkü ne diyeceğimi nasıl diyeceğimi gerçekten bilmiyordum ne yalan söyleyeyim....
Şimdiki durum beni gerçekten sevindirdi.evli değilim şu an için herhangi bir resmiyet durumum da yok ama evliliğin kutsallığını önemini bilmem için sanırım bunlara gerek de yok.biten şeyler genelde hüzün verir ne olursa olsun.hele o şey evlilikse insanın içi burkuluyor gerçekten.evet eşinin sana yaşattıklarına dökülen göz yaşlarına çektiğin acıya çok üzüldüm ve kızdım.zaten aksini kim düşünebilir.ama neden bilmiyorum ben eşine karşı çok katı bakamıyorum.muhakkak onun da kendince sorunları vardır.bazı erkekler geç olgunlaşır sanırım onda da öyle bir problem var.hala evliliğini bir evcilik oyunu oynar gibi yaşıyor.hırçın,yaramaz,tutarsız...ama umutsuz değil...
ben bu durumun bu yaşananların sizin için bir milat olacağına inanıyorum.eşine inan ve güven.yaşadıkların çok zor şeyler insanın unutması mümkün değil elbette ama zamanla her acı hafifliyor göreceksin.ve bu sıkıntıların ardından gelen mutluluk çok daha kıymetli olacaktır inan bana...
bu arada ben burda yeniyim,henüz kimseyle bir samimiyetim oluşmadı ama seni çok sıcak buldum mesajlarını okudukça.kendini ifade ediş şeklin,sabrın,gücün takdire değer bence...
doğum günün kutlu olsun yeni yaşının hayatında bir dönüm noktası olmasını diliyorum...
anne de acil şifalar çok çok geçmiş olsun...
sevgiler....

Annene çok geçmiş olsun diyorum hilalcim, eşinde ufak bi süpriz yapıp seni o hastane ortamında biraz neşelendirebilirdi, neyse fazla beklentiye girmezsen mutlu olursun bu adamla. ' eger bana dogumgunum icin bisey yapsaymis,ben mutlu olmazmisim...cunku bekliyormusum.beklemedigim biranda yapmak istermis ' dediği zaman ben senden hiçbirşey beklemiyorum ki deseydin kapak olurdu ona :kızgın:

canım annene çok geçmiş olsun..
bende yaşadığım için bel fıtığı, kasılmaları yürüyememeyi iyi bilirim.. ama hayatı böyle geçiremiyeceğimi düşündüğüm ve bebek sahibi olabilmem içinde ameliyat gerektiği için gittim ameliyatımı oldum.. 4 sene geçti üzerinden şimdi çok daha iyiyim..annnen de çabuk atlatır inşallah..

eşinle sana gelincede iyiye doğru bir gidiş var eşinde, inşallah senin açından da herşey yolunda gider... bol şanslar..

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun canım dikkat isteyen bi rahatsızlık
dün hep bekledik seni neler oldu diye
yinede güzel gelişmeler yasanmış biraz daha zaman geçince
hersey rayına oturur inşallah
doğum gününe hiç kayıtsız kalmamış hatırlaması ve sarılıp öpmeside güzel
bir gül dahi almadı demişsin benim ilk doğum günümdede eşimden bi gül bekledim
sevgililer günündede bi gül bekledim ama hiç almadı adamın elinde gördüğüm ilk çiçek
istemeye geldiği zaman ki en son çiçekse nişan çiçeğimdi:)
ve yemeğini yedikten sonra gelip yanına yatmış buda güzel bi gelişme
baska bi koltuğa uzanabilirdi yatağına yatabilirdi yada yine salona yatağını serebilirdi:)
büyük kavgalardan sonra yeniden o sıcaklığı yakalamak biraz zaman alan bi durum
ben yinede olumlu gelişmeler gördüm sürekli arayıp annenin durumunu sormasıda güzel bi davranış

Hilal bence yapman gereken ne biliyo musun?Eşine söyle evet başına su dökmekle tehdit etmen yanlıştı ve çocukçaydı. Bunu söyle. Asla böyle birşey yapmayacağına dair söz ver. Yani ona karşı asla fiziksel birşey yapmayacağına söz ver. O da sana asla bir daha vurmayacağına söz versin. Yani sen o suyu başından aşağı gerçekten dökseydin bile o sana vurmamalıydı. Küser gider evi terkeder konuşmaz ama hemen vurmayı seçti. Onu uyar de ki bir daha bana vurursan bu evlilik biter. Seni uyarıyorum de evet bir daha bana vurabilirsin ama o zaman da bu evliliği bitmiş say de.

çok geçmiş olsun.a.s.
zaman herşeyin ilacı olacak.
biz kadınlar beklentilerimizi yüksek tutup sonra mutsuz oluyoruz...
fazla beklememeyi öğrendim o yüzden artık üzülmüyorum.
bir anneler gününde eşimle aramız limoniydi.
eşime akşam anneler günümü kutlamadın diye sitem ettim.
bana sen benim annem değilsin ki niye kutlayayım dedi-tatlicadiarzu-
neyse işte o günden beri bende onun babalar gününü kutlamam .eğer anneler gününde bir çiçek görürsem mutlu oluyorum.delikafadulden
sen çok yeni evlisin seni anlıyorum.haklısın ama işte erkekler........
zamanla sende yumuşayacaksın eşinin çabalarını gördükçe.
her şeyi kafamıza taksak inan ki hiç birimiz evli olmazdık şu anda.tekrar şans vermekle çok iyi yaptın.a.s.
mutlu haberlerini okumak dileğiyle

hilalcim , eşinin son yaptıkları yani annenin hastalığında yanında olması, seni teselli etmesi, sonra yanına gelip yatması bence çok olumlu gelişmeler, hafife almamak lazım. o durumdan bu duruma bence çok fark var. kolay değil bir anda zten herşeyi mükemmel yapmak. senin dediğine göre şuan evlilik sonrası karekterinden çok farklı hareketler yapıyor. umursamaz kendi halinde olan adam şimdi action olarak çiçek getirmesede sözleriyle seni mutlu etmeye çalışıyor. hakkını yemeyelim bence şimdi burda eşinin. aynı tas aynı hamam gidecek olsaydı, eminim doğumgününün lafını bile etmezdi.

senin kırgınlıkların çok haliyle biraz zorlanıyorsun. seni sevdiğine inandırması biraz zaman alıcak. amam bencede evliliğine bir şans vermeniz bence iyi olmuş.

annenede çok geçmiş olsun. bel fıtığı fecidir bilirim. acil şifalar diliyorum.

gzüellikler sneinle olsun hilalcim.

ay sevindim vallahiiii

Hilal bence yapman gereken ne biliyo musun?Eşine söyle evet başına su dökmekle tehdit etmen yanlıştı ve çocukçaydı. Bunu söyle. Asla böyle birşey yapmayacağına dair söz ver. Yani ona karşı asla fiziksel birşey yapmayacağına söz ver. O da sana asla bir daha vurmayacağına söz versin. Yani sen o suyu başından aşağı gerçekten dökseydin bile o sana vurmamalıydı. Küser gider evi terkeder konuşmaz ama hemen vurmayı seçti. Onu uyar de ki bir daha bana vurursan bu evlilik biter. Seni uyarıyorum de evet bir daha bana vurabilirsin ama o zaman da bu evliliği bitmiş say de.

arkadaşa katılıyorum bu tepkıye degıl eşin
melek koca tepki gösteridi hilalcim sana bişe anlatmak istiyorum
benim erkek kuzenim var tam bir meek diyebilirim
eşi bı okadar agresif gecen tartişmışlar erkek kuzenim tokat atmış
karısıda terlikle onu bıtane vurmuş kuzenim bana geldi
ateş püskürüyo koca vurulurmu ben kocayı vuran kadını istemem
kadın babasının evine gitti gidip almadı büyükler girdi
o arada eşiminde bana tokat attııgı olmuştur ya
seni takdir ettim bu durumda sende karşılaştın tepin böle olmadı dedi anlımdan öptü
demek istedigim erkek milleti naıcan rmak okadar kolay olmyu
onların aptallıkları yüzünden acısını biz cekiyoruz
hilalcim madem eşin öpmüş sevmiş sana bundan sonra düşen
artık kafana bişe takamamk
eşindende beklentilerini kes emin ol daha mutlu oluyosun
misilleme yap ama yanlız tavırlarda
macamı giti sende akadaşlarını topla pc başındmıa sende onla takıl
seni öptümü sende aynı şeklide tartışma anın da konuşma sakinkeşsin konuş
valla canım bende senin gibiydim baktım olan bana oluyo şimdi tınlamıyorum
beklentim varkek benin için az şeyler yapıyo gibime gelirdi ama şimdi
beklemiyorum ufacık şeylerle beni şaşırtıyo cok uzattım
herşey gönlünce olur.......:enbuyukkk:

bu arada laf arasinda sunu soyledi ; eger bana dogumgunum icin bisey yapsaymis,ben mutlu olmazmisim...cunku bekliyormusum.beklemedigim biranda yapmak istermis -tatlicadiarzu-

ay Allahım klasik erkek lafı, gıcıklarşakkıdı
benimki de unuttuğu zaman öyle demişti..
sen beklediğin için şaşırmazdın, beklemediğin bir anda yapcam diyip gülmüştü..:eek:klava:
biliyordu ya gıcıklık yaptığını, neyse...:1closedeyes:

canım gelişmeler güzel görünüyor..
zamanla belirginleşecek..
dediğn gibi zaman lazım, sen daha yaşananları unutmuş değilsin...

bu arada annene çok geçmiş olsun..
benim annem de bel fıtığ bir tutunca 1 ay ne yatabliyo, ne oturabiliyo..
iğnelerle ayakta duruyo maalesefsenağlama
hani ayağında bir ağrı oldu demiştin annenin..
sebebini bulamamışlardı, fıtıktan işte..
ağrısı ayağa vuruyor..
çok dikkatli olmalı, eğer dayanılmaz olursa ameliyatla tedavi edilebilir...
tıp çok gelişti artık...
tekardan geçmiş olsun tatlım...

ahh arkadaslarim,canlarim yapmayin...
sevgili kanne ve izabella...neden boyle yapiyorsunuz? hakikaten uzuldum.
su 3 gunluk dunyada hic birbirmizi kirmanin anlami yok...
izabella ne demek bir daha yorum yapmayacagim benneyaptımki
askolsun birdaha duymayayim boyle seyler. herkes her yorumu yapsin diye elimden geldigince objektif anlattim herseyi...
kendi hatalarimdan da bahsettim,esimi kotulemedim sadece...
benim buraya yazmaktaki amaclarim,yanimda kimsenin olmadigi zmanlarda desteginizle ayakta kalabilmek ve
bu kadar cok kadinin uye oldugu bir sitede yasadiklarimi istatistige koymak... yani daha cok ne gibi dusunceler var,bircok kadinin ortak dusuncesi neydi benim yasadiklarimla ilgili.?
mesela buraya yazan arkadaslarimin %85 i esimin bencil ve evlilik sorumlulugunu alamadigini yazdi...
gercekten de oyle...demek ki ben dogru anlatmisim ki,dogru yorumlar gelmis...
hic merak etmeyin,beni ne olumlu ne olumsuz etkilemez burdaki yorumlar.yani yapacaklarimi etkilemez...cok cok degerli buraya yazdiklariniz,hepsini harmanliyorum ve kendi dusuncemi de katip hareket ediyorum...

kanne... esim evde... ben cok yorgundum,ayaklarim agriyordu,hastanede kosturmaktan.
esim geldi,oylesine bir kahvalti koydum ona,yorgundum bisey yapamadim.
sonra koltuktaki battaniyemin altina gomuldum.
yemegini yedi,oda geldi yatti yanima...:1closedeyes:
normal davraniyor,ama gun gectikce daha yakinlasiyor bana...
ben ayniyim.ne soguk ne cok ilgili... icimden gelen de bu.cunku henuz ondan bisey gormedim,yapay davranamiyorum sevgili kanne. ben de sicak davranmak isterim ama ...zaman ...zaman lazim bana

tamam canımmm sen bize kafanı takma biz aramızda hallediyoruzz:nazar:

ama eşin valla benim eşimden azimli çıktı haaa:jeyyar:

biliyorum zamna ihtiyacın varr farkındayım canımmyerimseniben

bu arada doğumgünü bahaneside güldürdü beni haa:roflol:

hızır heriff:mymeka:

benimkide sıf bu nedenden dolayı

hiç bir özel günü kutlmazsırnaşık şey

ama bence iyiye gidiyosunuz olumlu gelişmelerini yaz olurmu canımm a.s

ben sizden çok umutluyum valla içimde öle bi his varr:Saruboceq:

sanki daha mutlu olacaksınız gibi geliyoooŞeniz

eskileri hiç hatırlamayacaksınız :Saruboceq:

daha daha mutlu olacaksınız gibi geliyookaydirigubbakcemile

inş hislerimde yanılmam:Saruboceq:

aynen yazdığın gibi,, burası bizim polemik topiğimiz diil lütfen daha fazla uzatmayalımm..
bir kaç msj da sürekli diğer üyelere yorum yapan sensin herkes kendi yorumunu yazsın.
hlal gereken cvp kendi verebilir sanırım.kötükedihüso

X