Evlendik ve Bitti....:(

canım...hatırlıyorum evlilik heyecanını vs.ni...
şimdi sana söyleyeceklerime lütfen dikkat et...ilk kural sakın yılma...sakın...diyeceksin ki hep bizim çabamızla mı ayakta duracak bu evlilikler...hayır demek isterdim ama malesef evet...en çok sen yorulacaksın...
3.5 sene de çıksan onunla 13.5 sene de değişen bişey olmayacaktı malesef...bu kısmına takılma sakın...sen hayatındaki adamı onunla evinizde uyandığın sabah tanımaya başlayacaksın...bunu unutma e mi...ve yadırgama da...
erkek milletine seni düzgün de olsa kavga ederek de olsa yaptığımız tüm konuşmalar "dırdır" olmaktan öteye gitmez...bunu da unutma...
ne yapacaksın...eşlik et...maçını izle, enstrüman çalmasını dinle, bilgisayarda okey oynamasındansa eve tavla al, tavla oynayın...kotukta uyumaya başladığında gir yanına yat...
bunların hepsi aynı...evliliğimizin 15. gününde yapmıştık biz en büyük kavgamızı...nerdeyse ilk yıl aynı panik haliyle geçti...ama düzeliyor canım...sen pes etmedikçe, adamın kötü alışkanlıkları yoksa düzeliyor...ve bir süre sonra artık birbirinin ne istediğini gözlerinden anlar oluyorsun...sabret
...geçecek...

yazacaklarımın aynısını betty yazmış zaten..
kesinlikle her kelimesi doğru..
bence tekrar tekrar oku bu yazıyı..
imza.. a.s.

ben evlenmekten vazgeçtim.. ay bunları okuyunca korkuyorummm
çünkü chocolategirl ün evlenirkenki heyecanını hatırlıyorum... :KK43:(( o böyle olduysa biz noalcaz acabaaa
??

ben evlenmekten vazgeçtim.. ay bunları okuyunca korkuyorummm
çünkü chocolategirl ün evlenirkenki heyecanını hatırlıyorum... :KK43:(( o böyle olduysa biz noalcaz acabaaa
??

:1hug: canım vazgeçme ama iyice düşün.
evlilik; kadın için omzunda bütün yükün taşınması gibi birşey, şimdiki aklım olsaydı bırak evlenmeyi nişanlanmazdım bile. :eek:klava: erkeklerin % 80 i aynı benim eşiminde nerdeyse vakti akşam 2 li koltukta geçer bugün o işe çözüm bulucam o koltuğun yerini değiştireceğim. :jeyyar:

cirkin betty...insallah soyledigin gibi olur..benim de dusuncem bir sure daha bu evlilige sans vermek,cok tesekkur ederim canim ...
edda1985, ne kadar dikkat edersen et,kaderinde varsa yasiyorsun canim,ama sunu unutma sevdiginle degil,anlasabildigin,ayni noktada en cok bulusabildigini dusundugun erkekle evlen...
derincigim,degil koltugun yerini evi komple degistirsen de adam yine yan gelip yatacak ve (allah korusun da)felcli gibi kalkamayacak bir sekil bulur :roflol:

hepinize tekrar tekrar tesekkurler...

zor bır durum
ama cogunlukta yasıyoruz bunları
esının ugrascak ıslerı var macları,ensturuman calması vs.
tabı kı bazı seylerı bırlıkte yapmanız paylasmanız en guzelı
sende bır sure esınle ılgılenme bakalım
kendını oyalayacak seyler bul
herhalde senın ılgının eksıklıgını farkeder.

bence sürekli eşinle ilgilen arkadaşların dediği gibi onun ilgilendiği şeylerle sende ilgilen.. mesela halı saha maçı varsa hayatım benide götürsene seni izlemiş olurum merak ediyorum gibisinden tekliflerde bulun..uyudugu zaman işveli cilveli kaldırmaya çalış mesela...evliliğine heycanıı sen katmaya çalış zaten adamlara kalırsa heyecan olayı oturup maç seyretmekten öteye gitmez heralde bu heyecan :kızgın:
diyecegim o ki biraz işve cilve yoluyla halletmeye çalış bakalım sırnaş adama :) Şeniz
belki öyle yola gelir.. inşallah istediğin gibi olur herşey canım

erkekler ne kadar rahatlıyor evlenince
bence eşin böyle
ona sorsan hiç sorun yok
ah ahh allah kolaylık versin

kizlar hepinize cok tesekkur ederim.. cogunuz acik acik konus demissiniz,neler demedim ki

"bak canim,nasil ki isinden verim almak icin isine zaman ayiriyorsun,nasil ki enstrumanindan karsilik alabilmek icin vargucunle calisiyorsun,evlilik de boyle birsey.sen bana zaman ayirmaz,sadece kendinle ilgilenirsen benden nasil bir karsilik bekleyebilirsin ki? bakarsan bag bakmazsan dag olurmus derler,bu evlilige yatirim yapmaliyiz,baska turlu mutlu bir evlilik olmaz,siradan olur,birbirini begenmeyen ama sirf evlendigi icin katlanmak zorunda olan bir cift olmak istemiyorum.ben seni cok sevdim,sen de beni...neden tuketiyoruz..neden? "

nasil ama?? bunun gibi guzel konusmalarin yaninda,bagirdigim,yeter artik dedigim zamanlar da oldu...kizlar ben konusma adina ne varsa yaptim.esim bekledigim seyi cok iyi biliyor...
bir erkek uyumak veya bilgisayarda okey oynamak adina bircok geceler sex i bile erteler mi? :) ki ben o anlamda da sicak ve ilgiliyimdir...

sizce bu isin konusulacak yani var mi ?? temcit pilavi gibi surekli onune goturunce de kavga ediyoruz...

beraber biseyler yapin diyenlere cevabim : arkadaslar esim bisey yapmaya karar verdiyse,sizin isteklerinizin cok onemi yoktur. daha dun aksam " cok skldm ne olur bir yerlere gidelim hayatim " dedim.ne yapti ? dondu arkasini uyudu...oneriler de getiriyorum,sunu yapalim suraya gidelim gibilerinden...yok yok yok ...

yoruluyorum diyor,evet yorucu bir isi var (ins muh) fakat caninin istedigi herseye enerjisi olan birinin bu soyledigi can skmaktan oteye gitmiyor...

eşiniz de eşeğin kulağına su kaçırmış artık..:eek:klava:

"ben artık seni böyle kabul etmiyorum.. bu konuya bir çözüm getirdin getirdin yoksa ben daha fazla dayanamayacağım, beni bu evliliği kaybetmeyi göze alıyorsan devam et" diye kesin ve kat'i konuşun.. bakalım sizi ciddi görünce ne yapacak..

ya da ona güzel bir mektup yazın.. bütün içinizden gelenler dökün bazen yazı sözden daha etkileyici olabiliyor..

Canım karşılıklı konuşursanız daha iyi olur bence..birbirinizin isteklerini düşüncelerinizi belirtmelisiniz....

sen hayatındaki adamı onunla evinizde uyandığın sabah tanımaya başlayacaksın...bunu unutma e mi...ve yadırgama da...

bence de doğru bu cümle. Alışma dönemindesiniz henüz insan birbirine kolay alışamayabilir. Bence yılmayıp birbirinizi anlamaya çalışın. Evliliklerin ilk 1 yılı sancılı olurmuş. ınşallah bu sancılı dönemi kolay atlatır ve huzuru bulursunuz

:1hug: canım vazgeçme ama iyice düşün.
evlilik; kadın için omzunda bütün yükün taşınması gibi birşey, şimdiki aklım olsaydı bırak evlenmeyi nişanlanmazdım bile. :eek:klava: erkeklerin % 80 i aynı benim eşiminde nerdeyse vakti akşam 2 li koltukta geçer bugün o işe çözüm bulucam o koltuğun yerini değiştireceğim. :jeyyar:

öylede neden bize evlenince çok mutlu olacazz o kanepe hep 2 kişi uzanacaz diyolar......
tc beraber izliycez sen kucagımda olcan diyolar....
evetttt galiba bütün evlilikler aynı.. :uhm:
acaba varmıdırr seneler geçse bile ilk günkü gibiyiz diyen...

canım benım guclu olman lazım sen bı bayansın mutlulugu herkez gıbı sende hakedıyosun tabıkı bu kadar zorlugu asmıs evlenmısınız tabıkı yasadıkların kolay degıl ama pes etme mucadele et esınle anlat onu guzelce konus bıraz sabır canım onunla sende gıtmeyı denı maca falan ızlemeye sen ılgı goster bakalım ne yapıcak

canım benim yaa..
içinde ne fırtınalar kopuyormuş ama hiç belli etmedin bana..
ya bu erkekler genel olarak benciller zaten..
ama seninki aşırı derecede bencilmiş yaa..
canım benim en güzel çözüm ne olacaktır biliyor musun?
senin bir işe girip, çalışman..
hem seni özleyecektir, hem de kıskanacaktır..
üstelik sen de bu kadar ilgilenemezsin onunla...
"kaçan, kovalanır" aklı başına gelir bence..
inşallah, ilk seferde sınavı kazanırsın ve çalışmaya başlarsın...
eşin çok ama çok değişecektir, eminim..

şu evrede yapacak birşeyin yok, elinden geleni yapmışsın..
sen sınava odaklan, yalnız yaşıyormuşçasına dersine çalış..
yemeğini yap, gez, müzik dinle vs...
kozların senin eline geçeceği gün çok yakında..
öpüyorum tatlım...

canım her evlilikte böyle şeyler olur.anladığım kadarıyla eşin sosyal bir insan.sende ona uyum göstermeye çalışsana. çalışmadığın için bukadar takıyosun inan.evliliklerin çoğu seninki gibi.şanslısın kocan evde uyuyor karşında uyuyor.seni kırmıyor eziyet etmiyor.sadece yoğun bir insan ve akşamlarıda uyuyakalıyor.inan evlilikleri ne kötü durumda olan insanlar var. onuniçin haline şükretmelisin bence ve evliliğini sürdürmek istiyorsan sana eşine ayak uydurmanı ,zevklerinden zevk almanı ve bunu samimi bir şekilde yapmanı en azından uzun bir evlilik için çaba göstermeni tavsiye ederim.mutluluklar dilerim canım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allahım yardımcın olsun canım...ınşallah eşin bunun farkına varır... Çok mutlu olursunu hep mutlu olursunuz...

Yazdıklarında yerden göğe kadar haklısın arkadaşım... Kadınlar duygusal oluyor , ilgi , sevgi , alaka görmek istiyor... Eşinin sana göstereceği ilgiyi başka başka alanlara yöneltmesi seni yalnızlık duygusuna kaptırmış...
Diğer konunu da okudum merak ettim çünkü... Yazdıklarından anladığım kadarıyla sen çok güçlü ve akıllı birine benziyorsun... Tüm bunları atlatabilecek yapıdasın ... Pes etme canım asla... Götürebildiğin son noktaya kadar götür evliliğini... Çabadan ve umud etmekten vazgeçme... Eşin evliliğe alışamamış diye düşünüyorum , başka herhangi bir sebep yoktur herhalde... Çünkü her fırsatta vurguşamışsın , seviyoruz birbirimizi diye... Seni sevmese bunu da anlardın sen... Erkekler evliliğe hemen adapte olamayabiliyor ...
Sen de sınava hazırlanıyormuşsun canım ,Allah yardımcın olsun ... Eşin evde yokken ders çalışsan iyice , o geldiğinde de enstrümanıyla filan beraber ilgilenseniz , mesela o çalarken sen yanında olsan dinlesen filan... Sen bunu da yapmışsındır ama devam et canım... Sınava hazırlık sürecinde eşinden destek beklediğini söyle ... Ya da çözemediğin soru varsa ona sorsan (inş mühendisi olduğu için belki yardımı dokunur.)...
Umarım öğretmen olursun ... O zaman kendine olan güvenin de bambaşka olacaktır... Hem de çalışmak gerekiyor canım ekonomik anlamda özgür olmak için...
Tabi bu arada moralini yüksek tutmaya çalış ,tekrar söylüyorum zor bi konu ama zaman biraz daha zaman tanı eşine ve evliliğine ... Umarım zaman ilacınız olur ...a.s.

zaman tanı evliliğine...
bizlerde yaşadık bu zor durumları......1 yıl daha tanı .....
çoğu inan yaşıyor evde kendini hizmetçi olarak görüyor....bendede oldu umarım, zamanla geçer.....

evliliğin ilk yıllarında bu tür şeyler baya problem oluyo...ama inan ki yıllar geçtikçe geçiyo alışıyosun....

X