Evlatlık edinme ?

mavimsiiii1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
93
7
34
Kızlar hayırlı akşamlar size sormak istediğim bir kaç soru var daha bilgili arkadaşlar dönüş yaparsa memnun olurum .
Bu olay benim çok sevdiğim bir arkadaşımın hikayesi lütfen kırıcı yorumlardan kaçınalım ..

Kız arkadaşım bundan 1 sene önce evlilik dışı hamile kaldı , ve hamile kaldığını bilmiyordu 6 ay regl gördü kendisi de çok zayıf olduğu için karnı da çıkmadı sonrasında regl görmedi ve doktora gitme ihtiyacı duydu doktor ona 7 aylık hamile olduğunu söyledi ve arkadaşımın dünyası başına yıkıldı ..
gel zaman git zaman ne yapacağımı bilemedi ve uzak bir yere gitmek zorunda kaldı çocuğu dünyaya getirmek için ailesi bilmiyordu çünkü
Sonra devlet hastanesinde çocuğu dünyaya getirdi .
Getirdikten sonra çocuk doğduğu gün kurum tarafından götürüldü .
Ve arada sırada çocuğunu kurumda görebiliyordu sonra kurum daha görmemesi gerektiğini evlatlık istenildiğini söyledi çocuğun ve arkadaşıma bir kâğıt imzalattılar
Hem bebek için hemde arkadaşım birbirlerini görmemek daha iyiydi en azından daha fazla acı çekmezlerdi ..
Sonra mahkeme açıldı arkadaşımın adıma ana baba rızası arama diye ve arkadaşım çok endişelendi .
Çünkü erkek arkadaşıyla görüşmek istemiyor tehdit eder onu diye yuzunu bile görmek istemiyor

Bebek kızın soyadını taşıyor ve sadece kuzum adres bilgileri var kurumda

Size sormak istediğim soru babasınında onay vermesi şart mı ?
Doğduğu günden belli kurumda kalıyor yoksa kurum mu onay verecek buna ?
Sadece anne onayıyla kabul görür mü ?
Şimdiden çok teşekkürler ederim cevaplerınız için

evlilik dısı bebeklerin velayeti annededir. eğer arkadasınız babanın bilgilerini kuruma vermediyse aramazlar (esra erol tecrübelerimden bildiğim kadarıyla)

evlilik dısı bebeklerin velayeti annededir. eğer arkadasınız babanın bilgilerini kuruma vermediyse aramazlar (esra erol tecrübelerimden bildiğim kadarıyla)
Teşekkür ederim yorumunuzun için
Sadece kimlikte zorunlu olduğu için baba adı var ayrıyeten bilgileri de yok kurumda sadece annesi hakkında bilgileri var

Bebeği neden kurum aldı onu anlamadım?
Normalde evlilik dışı bebeğin velayeti annede olur.
Anne hangi ismi verdiyse o yazılır babaya.

Teşekkür ederim yorumunuzun için
Sadece kimlikte zorunlu olduğu için baba adı var ayrıyeten bilgileri de yok kurumda sadece annesi

Anne hangi ismi verdiyse o yazılır babayakueum

Arkadaşımın ailesi bilmiyordu çünkü
Ailesi bilmediği içinde hamileyken kurunla görüştü arkadaşım doğum yaptığında hastaneye kurumdan 2 kişi geldiler görüşme yaptılar sonra da arkadaşım hastaneden çıktı kurum da çocuğu aldı ve götürdü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…